FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Kaj s FORUMOM?

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
Autor/icaPoruka
Aries
spikač
spikač

Broj postova : 669
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Kaj s FORUMOM?   10.09.10 14:36

Svatko od nas ponekad uđe u mali off-tropic, ali upravo sam na njegovu visost mislio...
[Vrh] Go down
Samobaniran
lingua
lingua

Male
Broj postova : 269
Godine : 216
Datum registracije : 04.08.2009

PostajNaslov: Re: Kaj s FORUMOM?   10.09.10 14:45

.

Zadnja promjena: StepenWolf; 27.03.11 13:38; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Aries
spikač
spikač

Male
Godine : 45

PostajNaslov: Re: Kaj s FORUMOM?   10.09.10 14:50

ništa protiv njegove ljubavi prema noževima (imamo je svi mi), ali svaka tema u kojoj je on učestvovao je upropaštena i to isključivo od njega... jbg, znaš kako kažu: sam pao, sam se ubio....

[Vrh] Go down
Nino G
lingua
lingua

Male
Broj postova : 460
Godine : 47
Datum registracije : 26.09.2009

PostajNaslov: Re: Kaj s FORUMOM?   10.09.10 14:50

Igsy je napisao/la:
Mislim da bi se baniranjem sveznajućeg božanstva oštrača noževa s iskustvom od 15 godina cabale riješila 1/4 problema ovog foruma.

Apsolutno se slažem. Taj lik je prevršio svaku mjeru i davno prešao granicu dobrog ukusa. Toliko gluposti i bljezgarija pomiješanih s tolikom količinom arogancije još nisam sreo. Bio je baniran na tri dana i nakon što se vratio uspio je nekoliko dana biti koliko-toliko snošljiv, ali čim su ljudi počeli reagirati na bedastoće koje piše odmah se vratio svom dobro poznatom stilu.

Ponovo napominjem da je gore spomenuta individua banirana ili nema prava pristupa niti na jedan hrvatski (ili renomirani svjetski) forum koji se bavi tematikom noževa , osim - na žalost - na ovaj. Naprosto je iskoristio prazan prostor kada moderatori nisu obavljali dužnost da se pokuša etablirati kao "neprikosnoveni stručnjak".

Po mom mišljenju potrošio je odavno sve kredite i zaslužio trajni ban. Ono što je sigurno i, nadam se, svima vidljivo da forum ni na koji način ne može profitirati njegovim prisustvovanjem - upravo suprotno.
[Vrh] Go down
Samobaniran
lingua
lingua

Male
Broj postova : 269
Godine : 216
Datum registracije : 04.08.2009

PostajNaslov: Re: Kaj s FORUMOM?   10.09.10 15:04

.

Zadnja promjena: StepenWolf; 27.03.11 13:38; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6524
Godine : 30

PostajNaslov: Re: Kaj s FORUMOM?   10.09.10 15:12

Cabala nije jedini krivac trenutnog rasula na forumu, tome smo svi pridonjeli. Neki više, neki manje. Sto se tice njega i baniranja, pravila koja vrijede za svih nas su (citiram iz pravilnika);

"1.Usmena opomena: ukoliko korisnik prekrši pravilo a da nije ekstremne prirode, biva opominjan na licu mjesta u temi od strane administratora ili moderatora.

2.Opomena pred baniranje: ukoliko se korisnik ogluši na usmenu opomenu, putem privatne poruke biti će mu poslana opomena pred baniranje.

3.Baniranje korisnika: članovima koji nastavljaju sa neprimjerenim ponašanjem i nakon opomene pred ban. Dužina bana ovisi isključivo od Administratora i njegove procjene.

Kao registrirani član ovog foruma Vi prihvaćate sva gore navedena pravila."

Ova pravila su zakon foruma i njih ce se od sada provoditi bez iznimke, barem s moje strane. Ako vam moj pristup ne odgovara, mozete se žaliti meni direktno ili meni nadređenima tj. adminu ili autoru.

Da nebi sve završilo na prijetnjama, svima zovem virtualnu pivu Pri Beti!

PS: Ukoliko smatrate da bi "Savet Mudraca" kao poseban podforum (ili barem kao sticky tema) trebao postojati, uzmite vremena i definirajte tocno kao bi funkcionirao uz sve datalje. S tim detaljima se napravi anketa i ukoliko vecina glasa za tu soluciju, ne vidim razloga da admin to ne odobri.

[Vrh] Go down
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2104
Godine : 26
Datum registracije : 03.08.2009

PostajNaslov: Re: Kaj s FORUMOM?   10.09.10 15:36

Ja več vidim da se Mrazomor ulovil posla pošteno, svaka čast. Moja puna podrška u svim budućim promjenama.

LP

[Vrh] Go down
Nino G
lingua
lingua

Male
Broj postova : 460
Godine : 47
Datum registracije : 26.09.2009

PostajNaslov: Re: Kaj s FORUMOM?   10.09.10 15:50

Mrazomor je napisao/la:
Cabala nije jedini krivac trenutnog rasula na forumu, tome smo svi pridonjeli. Neki više, neki manje. Sto se tice njega i baniranja, pravila koja vrijede za svih nas su (citiram iz pravilnika);

"1.Usmena opomena: ukoliko korisnik prekrši pravilo a da nije ekstremne prirode, biva opominjan na licu mjesta u temi od strane administratora ili moderatora.

2.Opomena pred baniranje: ukoliko se korisnik ogluši na usmenu opomenu, putem privatne poruke biti će mu poslana opomena pred baniranje.

3.Baniranje korisnika: članovima koji nastavljaju sa neprimjerenim ponašanjem i nakon opomene pred ban. Dužina bana ovisi isključivo od Administratora i njegove procjene.

Kao registrirani član ovog foruma Vi prihvaćate sva gore navedena pravila."

Ova pravila su zakon foruma i njih ce se od sada provoditi bez iznimke, barem s moje strane. Ako vam moj pristup ne odgovara, mozete se žaliti meni direktno ili meni nadređenima tj. adminu ili autoru.

Potpuno mi je jasno da kao moderator imaš pravo i dužnost postupati strogo u skladu s pravilnikom foruma. Također znam da ti se pogledi na stvar ponešto promijene kada preuzmeš odgovornost za nešto u odnosu na poziciju kada si bio samo uzgredni promatrač.
Apsolutno se slažem sa svime gore navedenim - i ja sam legalist - ali želio bih ti skrenuti pažnju da je cabala prekršio (i bio sankcioniran) po sve tri točke pravilnika (vidi temu Noževi\Enzo Trapper 95). Što dalje? Znači li da ga sada, i nakon 3-dnevnog bana ponovo treba lijepo upozoriti, pa mu onda dati ukor pred isključenje, pa ga ponovo izbaciti, samo da bi se vratio nakon nekoliko dana i ponovo započeo isti ciklus? Moje mišljenje je da je po svim točkama pravilnika (uz moje osnovno ljudsko poimanje pravde) zreo za momentalan i trajni ban.
[Vrh] Go down
Pomorac
lingua
lingua

Male
Broj postova : 351
Datum registracije : 24.11.2009

PostajNaslov: Re: Kaj s FORUMOM?   10.09.10 16:14

Na forumu sam od samo pocetka. Najviše me smetaju ovakvi padobranci koji bi odma popušili ban ili bili upozoreni od admina (imam iskustva ) i naravno tu je pisanje USKLIČNIKA

(skuzili smo i sami)

ovo može moderator odma promjenit i zakljucat postove korisnika koji su se ukratko predstavili

Sve ostalo štima

[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male

PostajNaslov: Re: Kaj s FORUMOM?   10.09.10 16:58

@Nino G. - znam kakva je situacija bila s Cabalom ali posto sam ja tek danas dobio moderatorske ovlasti ne mogu ga teretiti za nesto sto je napravio prije, nebi bilo fer. To mogu moderatori koju su tu duže od mene, admin i autor.

@Pomorac - u pravu si kaj se predstavljanja tice

[Vrh] Go down
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1967
Datum registracije : 09.04.2010

PostajNaslov: Re: Kaj s FORUMOM?   10.09.10 17:44

Tek sam došao sa posla i dok sam sve pročitao...
Od srca HVALA svima koji su me podupirali na ovaj ili na onaj način. Imate moju riječ da ću, u okviru svojim mogućnosti, dati sve od sebe da opravdam Vaše povjerenje. Također čestitam Vuku na promaknuću, kao i kolegi Mrazomoru.
Dolazi, najiskrenije se nadam, vrijeme vraćanja slave ovom našem mjestu druženja.
Malo sam uzbuđen - idem ljuljnut jednu rakijicu za aperitiv prije ručka, ali i za smirenje dojmova
Držte se ljudi - čitamo se.
[Vrh] Go down
igi2
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 34
Godine : 58
Datum registracije : 30.12.2009

PostajNaslov: Re: Kaj s FORUMOM?   10.09.10 17:53

Uzdravlje ti, Adept, bila ta rakijica (hm, možda medica, pa još i s kaduljom...) i od srca ti čestitam na moderatorskim "čvarcima", ti ih zaslužuješ. Srdačan pozdrav s Velog Vrha.
[Vrh] Go down
Marko
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Kaj s FORUMOM?   10.09.10 18:10

Adept cestitam ti.

I predlazem nesto novim moderatorima.

Pod podforumom Noževi ima milja tema u stilu "koji nož da kupim". Neka se nekoliko poznavaoca noževa(fala Bogu imamo ih) dogovori i neka naprave sticky temu kak da čovjek odabere nož koji da kupi itd. Uglavnom nešto u tom stilu. Ovo bi bila dosta opširna tema i zahtjevala pisanja ali mislim da bi se vjerojatno isplatila i smanjila takve teme. Cabala je pokusao tako nesto ali ispalo je to što je ispalo.

Predlažem gospodina Franca, Adepta, Navigatora, Nina, Cab-a(nažalost nema ga više) i ima ih još. Dajte si truda majstori =)
[Vrh] Go down
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2632
Godine : 48
Datum registracije : 15.02.2009

PostajNaslov: Re: Kaj s FORUMOM?   10.09.10 18:24

Evo meni je funkcija admina ukazana po drugi puta. Povjest samoga foruma uvijek me držala tu u samome centru zbivanja, ovaj puta za nastale promjene zaslužni ste svi vi koji ste ostali uz ovaj forum i koji ste spremni uvesti ga u bolju budučnost.
Pustimo stvari koje su iza nas, okrenimo se pravoj tematici foruma i dobrom raspoloženju boraveči među virtualnim prijateljima.
Moderatorski tim če se potruditi da forum u neko određeno vrijeme bude sređen i prihvatljiv čitaču.
Nemojte se iznenaditi ako nestanu mnogi postovi članova koji nisu u duhu novoga stila foruma.
Također POZIVAM sve dosadašnje članove da se ulogiraju i priključe se raspravama da postanu kvalitetnije i poučnije.

Dosadašnji moderatorski tim u mnogo čemu je bio ispod svoje zadače.
Ovaj kreče sa pozitivnim stavom i potporom mnogih članova ,uskoro i suradnjom sa ekipom iskusnijih članova .

Moram napisati da je bilo propusta u smislu raspirivanja svađa i uvreda.
Posebno ja bi pozvao elvina da primi u ime moderatora ispriku te da se prikjluči u savjet kao iskusna pravna osoba.

Da ne pišemo sad referate , primimo se posla ...
[Vrh] Go down
Aries
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Kaj s FORUMOM?   10.09.10 18:31

Vuče,
mislim da smo svi morali unijeti neku mail adresu kad smo se registrirali. Možeš li Ti mailom u ime "nove" ekipe s foruma poslati i nekakav mail Elvinu i ekipi koja je bila konstruktivno aktivna ovdje na forumu te ih pozvati da se opet uključe u rad foruma? Mislim čisto iz praktičnih razloga - možda ljudi više uopće ne čitaju forum, a Tebe pak svi cijene zbog iskustva i korektnih stavova?
[Vrh] Go down
Mladen
honoris
honoris

Male

PostajNaslov: Re: Kaj s FORUMOM?   10.09.10 18:35

Moderatorski tim več radi na tome, a uvijek je i dobro došla pomoć svih članova koji mogu proširiti dobar glas.

Zadnja promjena: vuk; 12.09.10 9:36; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male

PostajNaslov: Re: Kaj s FORUMOM?   10.09.10 18:40

Markova ideja za sticky mi se sviđa, tako nekaj sam i ja imao na umu. Ne samo na tom podforumu, nego na vecini imamo kvalitetnih tema ili cesto postavljanih pitanja za koje bi mogli imati sticky teme koje nude odgovore na najcesce postavljana pitanja, svojevrsni FAQ foruma.

Negdje sam nasao i odlican tekst o vrstama čelika, sastavu, elementima i svemu što vas može zanimati kod odabira oštrice ali se lomim sa prijevodom tj. tehnickim izrazima pa bi bilo dobro da mi netko tko zna službene (ili barem opce prihvacene) HR nazive pomogne oko toga.

[Vrh] Go down
igi2
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 34
Datum registracije : 30.12.2009

PostajNaslov: Re: Kaj s FORUMOM?   10.09.10 18:58

Vuče, svaka čast na isprici i pozivu Elvinu. Ovo je pravi način da se konačno zaključi jedna mučna epizoda i s puno razumijevanja, tolerancije i dobre volje krene naprijed.
[Vrh] Go down
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 453
Datum registracije : 25.02.2010

PostajNaslov: Re: Kaj s FORUMOM?   10.09.10 21:29

Drago mi je da je društvo shvatilo neke stvari i priznalo pogreške.

Tko radi, taj i griješi, ali, pametni ljudi griješe jednom, eventualno dvaput, dok budale griješe stalno.

Puno uspjeha u daljnjem radu foruma.
[Vrh] Go down
http://hoplon.hr/forum/index.php
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 453
Datum registracije : 25.02.2010

PostajNaslov: Re: Kaj s FORUMOM?   11.09.10 21:34

Igsy je napisao/la:
Mislim da bi se baniranjem sveznajućeg božanstva oštrača noževa s iskustvom od 15 godina cabale riješila 1/4 problema ovog foruma.

Slažem se, a pouzdano znam da Cab NEĆE natrag na forum dok taj lik "šeta" uokolo.
[Vrh] Go down
http://hoplon.hr/forum/index.php
Mr.Cabdriver
bomber
bomber

Male
Broj postova : 116
Godine : 34
Datum registracije : 11.07.2010

PostajNaslov: Re: Kaj s FORUMOM?   12.09.10 1:15

Istina, Cab neće ponovno na ovaj forum, barem ne doprinositi znanjem. Znanje o noževima ovdje nije poželjno, imate dovoljno pameti o noževima od brusača sa 15 godina iskustva koji piše nebuloze kao da je jučer na ručno pogonjeno tocilo naoštrio prvi plug. Glupost i nebuloza na nebulozu. Ko da čitam izjave Svete Zapisničarke sa pressice. A kad mu se netko suprotstavi, pravi ga jednako budalom kao i Zapisničarka što pravi budalama narod.

Ljudi, skockajte se i suočite se sa jedinom činjenicom: niste promijenili ništa. Imate 2-3 nova moderatora, otišao je jedan stari (hvala Bogu) ali u osnovi niste ništa promijenili. Imate previše pravila i saplićete se preko previše procedura. Previše praštate budalama, a ja ću vam kao bivši moderator/administrator/vlasnik hr-oruzja pokazati rezultat te politike jednostavno: otiđite tamo i pogledajte na šta će ovaj forum ličiti za nekoliko mjeseci/godina nastavite li tim stazama.

Jedini način da se vodi čist i uredan forum je prijeki sud. Onda će oni koji nešto kuže ostati, a oni koji su došli pravit probleme neće egzistirati. Ali da bi se znalo tko zna nešto o nečemu, osoblje mora moderirati teme za koje je stručno, a ne nestručno dijeliti pravdu.
[Vrh] Go down
http://www.nozevi.net/
Mladen
honoris
honoris

Male

PostajNaslov: Re: Kaj s FORUMOM?   12.09.10 8:47

.Posječenost ovoga foruma je velika ; čita ga veliki broj ljudi zato smo odlučili rasprave vezane za prošlost foruma izbjegavati u temama. Volja postoji da se riješe mnoge stvari koje bi zadovoljile veliku večinu korisnika. Ja lično nisam stručnjak po pitanju skupe opreme i noževa jer u životu više težim improvizacijama i proučavanju prirode do najsitnijih detalja.

Na forumu je pokrenuta inicijativa da se formira jedna ekipa ljudi koji dobro razumiju tematiku pa nek odlučuju o stručnosti ljudi. Tu vjerojatno ima i mjesta za mr caba ako se ostali izabrani slože.Svaka čast ljudima koji vode forume i imaju iskustva u tome, ovo je forum koji odiše prije svega ljubavi prema prirodi i ostalim stvarima koje prate čovjekov boravak u njoj.Samim time se razlikuje od mnogih tematskih foruma koji se isključivo bave samo jednom tematikom.

Kod zadnjih rasprava uvidjeli su se mnogi karakteri tako da je jedan moderator pokupio mnoge ne baš ugodne riječi a zapravo nije zaslužio, ali je velikim korakom zakoračio naprijed .Ekipa koja sad moderira forum nije konačna ona se bude povečavala .Svakom članu foruma želim korisno provedeno vrijeme na forumu i ugodni osječaj. Pravila stoje takva kakva smo nasljedili ,ako se demokratski riješe neke smjernice za forum vidim bolju budučnost.
[Vrh] Go down
Nahualli
spikač
spikač

Broj postova : 640
Datum registracije : 29.06.2008

PostajNaslov: Re: Kaj s FORUMOM?   14.09.10 20:03

Ako je netko kriv za ono što je snašlo ovaj forum u zadnje vrijeme, to sam ja u cijelosti.

Ovim se putem ispričavam svim korisnicima foruma i cijelom upravnom tomu što me neko (poprilično duže) vrijeme nije bilo na forumu.
Kakvi god da su razlozi bili (o kojima ne bih), ne opravdavaju moje neodgovorno ponašanje.

I dalje sam dio upravnog tima, međutim funkcija administratora je pripala Vuku a ja sam postavljena za moderatora, kao što je odlučeno dok me nije bilo jer se nije imalo drugog izbora.

Još jednom, moje isprike i nadalje dajem sve od sebe da konstruktivno djelujem na održavanju ovog foruma na način kao što sam radila i prije.
[Vrh] Go down
Marko
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Kaj s FORUMOM?   14.09.10 23:22

Ako mogu primjetiti moderatori rade zasad svoj posao odlično. Baš sad gledam i neki postovi kojima nije bilo mjesto tam di treba ili su bili provokativni su obrisani, što nije bio prije slučaj.

Bravo.
[Vrh] Go down
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2694
Godine : 27
Datum registracije : 12.03.2010

PostajNaslov: Re: Kaj s FORUMOM?   16.09.10 18:53

Marko je napisao/la:
Ako mogu primjetiti moderatori rade zasad svoj posao odlično. Baš sad gledam i neki postovi kojima nije bilo mjesto tam di treba ili su bili provokativni su obrisani, što nije bio prije slučaj.

Bravo.

Da, posebno bih pohvalio ažurnost Mrazomor-a, te oštrinu i čvrste stavove Adept-a. Samo tako nastavite.
[Vrh] Go down
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1967
Datum registracije : 09.04.2010

PostajNaslov: Re: Kaj s FORUMOM?   16.09.10 19:11

Najljepše zahvaljujemo! Vaši su glasovi naša savjest - bilo ovako pohvalni ili, ukoliko - a hajdemo se nadati kako to neće biti slučaj - bude bilo potrebe i skrenuti nam pozornost na nešto.
Truditi ćemo se i davati ćemo sve od sebe, a sve za boljitak ovoga foruma. Bitno je da se tu svi dobro osjećamo, za ne? Ja za sada uglavnom čitam postove i puno manje pišem jel sam jučer slomio ruku, ali to ne znaći da neću upasti kada bude trebalo =)
Ž!
[Vrh] Go down
Mladen
honoris
honoris

Male

PostajNaslov: Re: Kaj s FORUMOM?   16.09.10 19:15

Na zadovoljstvo svih nas stvar je krenula na bolje a to se osječa na samom forumu i kod upravnog tima...svaka čast moderatorima..
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male

PostajNaslov: Re: Kaj s FORUMOM?   17.09.10 2:44

Puno hvala. Meni na pp saljite svoja zapazanja jer koliko god da jesmo online moze se dogoditi da ne primjetimo kakav uvredljiv post, psovke, provokacije ili spam pa nas mozete upozoriti na to. [meni zato jer sam najvise online ovih dana]

Dok ste vi zadovoljni i ja sam, kada vise ne bude tako ja cu svoje mjesto prepustiti nekom kompetentnijem. Do tada

[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7250
Godine : 41
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Kaj s FORUMOM?   17.09.10 10:09

Adept kak si slomio ruku?
[Vrh] Go down
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2398
Godine : 44
Datum registracije : 21.02.2009

PostajNaslov: Re: Kaj s FORUMOM?   17.09.10 20:57

Nemojte misliti da sam " pobjegao " sa foruma, i dalje sam tu i biti ću aktivan u onim temama koje me ispunjavaju!

A to su reportaže i slične stvari! ( neke su u pripremi )

Želim svako dobro novoj upravi foruma!

Idemo dalje! ( bez obzira što vi mislite o meni )

Internet je zaj....a stvar!

[Vrh] Go down
http://luketic.robert@gmail.com
Mraz
master
master

Male

PostajNaslov: Re: Kaj s FORUMOM?   17.09.10 21:12

Reportaze kao i kvalitetne teme su dobrodosle, to znas. A tvoje reportaze su uvijek zanimljive, tako da me bas zanima sta si novoga pripremio.

[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Kaj s FORUMOM?   Today at 12:50

[Vrh] Go down

Kaj s FORUMOM?
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 4 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Kaj s FORUMOM?