FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
GPS - Page 2 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
GPS - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
GPS - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
GPS - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
GPS - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
GPS - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
GPS - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
GPS - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
GPS - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
GPS - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
GPS - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
GPS - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
GPS - Page 2 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
GPS - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
GPS - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
GPS - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
GPS - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
GPS - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
GPS - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
GPS - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
GPS - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
GPS - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
GPS - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
GPS - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
GPS - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
GPS - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
GPS - Page 2 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
GPS - Page 2 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
GPS - Page 2 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
GPS - Page 2 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

GPS

+8
Igsy
LUKSA
neon
Drvo
Franco G
NAVIGATOR
antarctica
stomper
12 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

GPS - Page 2 Empty Re: GPS

Postaj by NAVIGATOR 24.08.10 1:33

ja trenutno koristim GARMIN OREGON 550 odličan uređaj! ima i integriran u sebe fotić pa ti odma postavi fotke na karti na točkama gdje si ih snimio kao na google earthu (fotič nije neko ludilo otprilike kao na boljim mobitelima 3.2MP) zgodno je jer je vodootporan, G-shock ima tush screan pa možeš prstom pomicati karte i pisati po ekranu, no največi apgrejd u odnosu na 60CSX i COLPRADO koje sam dosada koristio je da drastično brže učitava karte kod skrolanja. ja u svojem imam naloudane karte cestovne navigacije, topografske i nautičke. iduči tjedan ču metnuti svoju temu Garmin GPS navigacija da vidite za kaj ih ja sve koristim, imam i dosta fotki pa da čovjeku ne zeznem temu!

NAVIGATOR
master
master

Broj postova : 7018
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

GPS - Page 2 Empty Re: GPS

Postaj by Hombre 19.11.14 22:16

Pošto se u jednoj temi pojavilo "Za i protiv" pojedinih proizvođača i proizvoda, a između ostalog i Garmina da ne spamam tu temu i da ne otvaram novu kad ova već postoji evo malo slikica i komentara o GPS i mojim lutanjima po jugu Dalmacije. Za početak nema više 60CsX. Pojelo ga vrijeme i okrutni zakoni kapitalizma koji povuku nešto staro ma koliko bilo dobro da bi prodavali nešto novo makar i bilo lošije. Tako je skoro sa svom potrošnom robom bez obzira radi li se o nekom kompakt fotoaparatu ili operativnom sustavu. Moram napomenuti da je Garmin u međuvremenu izbacio pregršt novih modela s touch screen bez vanjske antene i i jedan "facelift" s dugmadima i vanjskom antenom koji je u svemu sličan 60CsX. I u garminu su shvatili da se konj koji dobija utrku ne mijenja, a gorenavedeni 60CsX je i te kako dobivao utrke. Na nekima od slika je 60Cs dok je na drugim, kasnije snimljenim 60CsX. Još uvijek ih se nađe na Njuškalu po razumnim cijenama.

Za početak evo ga u društvu svog starijeg brata GPSmap 60. Ovo je bio test osjetljivosti. Oba uređaja su sa čistog prostora donešena pod guste krošnje i uz to okolo je bilo velikih prepreka koje su ometale prijem. Jasno se vidi koliko stariji ima lošiju osjetljivost. Da se ne bi prevarili kako je sve u osjetljivosti. Kada bi je gonili do iznemoglosti GPS bi primao refleksije od okolnih objekata, a onda zbogom točnosti. Zbog toga profesionalni uređaji imaju okruglu valovitu metalnu ploču ispod antene namijenjenu baš eliminaciji nepotrebnih refleksija.
GPS - Page 2 4_60_i_60_CSX


Evo ga uz trigonometar. Točnost 2,5m ili manje.
GPS - Page 2 3_Na_trigonometru


Još stariji Garmin Gps 72
GPS - Page 2 P9290594


U društvu s Etrex Vista HCX. Krasni mali uređaj koji "beskonačno " dugo drži baterije i koliko se sjećam sa Sanyo Eneloop izdržao je 26 sati bez velikog prčkanja po njemu. Uz to što je malen da se skoro može nositi oko vrata kao privjesak u osjetljivosti ne zaostaje mnogo za svojim većim bratom.
GPS - Page 2 HCx_Scx


Jedan iz novije serije. Fotkao sam morsko prase koje je netko izbacio na obalu, a GPS je da se vidi omjer veličine. Mislim da je model Dakota ili Oregon
GPS - Page 2 Garmin_i_Morsko_prase


U društvu s modelom Colorado. Neloš ali izrazito ružan uređaj. Intersantno ih je vidjeti uz Hrvatsku GPS oznaku. Kada se radio katastar posijali su u 2km kvadratna više oznaka nego je prije bilo na 10 km2. Lijepe bolcne od nehrđajućeg čelika s poluokruglom glavom i rupicom u sredini koja se na slici ne vidi. U slučaju da treba biti referentna točka stavi se stativ i vrh viska točno u rupicu.
GPS - Page 2 1_ADva_brata


Dobitna kombinacija. Crveno i crno.
GPS - Page 2 9_0_CSX_novi_trig


Da mašta nema granica govori GPS oznaka uz more na rivi (odmah desno od uređaja)
GPS - Page 2 3a_Tocka_uz_more


Colorado na kupanju. Obzirom da se hvali IPX oznakom bacio sam ga u more. Istina ne predaleko i na svojih 60cm dubine da ga mogu izvaditi rukom ali je odstojao potrebno vrijeme.
GPS - Page 2 Na_dnu_mora


Kad si u automobilu da se izbjegne efekt Faradejevog kaveza. Magnetna antena na krovu.
GPS - Page 2 2_Mobile


Jedna šarena laža. Drvena tabla na parkingu vrha Biokova s oznakom trigonometra i visinom za neuke posjetitelje.
GPS - Page 2 1_Sarena_Laza


Istina je uvijek negdje drugdje i ponešto je drukčija. Ovo je stup na kojem je trebala biti trigonometarska oznaka. Trebala jer je nije bilo. Isčupana kao i mnoge druge na koje sam nailazio po vrhovima Dalmatinskih otoka. Umjesto nje rupa puna zaleđene vode
GPS - Page 2 Jure_pravi_1


Ovo je pravo mjesto. Izgubio sam sliku gdje se vidi da je nad rupom punom leda i sliku gdja se vidi samo rupa. Vjerovatno je na nekom od diskova koji se kisele po ladicama. Svi GPS uređaji često griješe i na visini ali tih par metara nije važno.
GPS - Page 2 Jure_Pravi_2


Relativno skup i relativno rijedak u našim krajevima. Došao mi je iz Engleske, a prodao sam ga tu nekom našem jer mi nije odgovarao.
GPS - Page 2 Low_001


Ne ostavlja baš dojam da mu smeta hladnoća.
Izgleda kao da su ga vukli za sobom po snijegu. Malo zooma da se vidi 1921m i koordinate na Prokletijama.
GPS - Page 2 Na_vrhu_Prokletije


Jedina fotka gdje se vidi novi 62S. Lijevo je moj CSX dok je desno jednog genijalca koji ga je držao obješenog o spoj antene i tijela uređaja koji je pukao pa mi je donio mogu li mu to spojiti. Za radoznale koji ne znaju skroz desno je Windmaster, ručni anemometar tj. mjerač brzine vjetra.
GPS - Page 2 Tri_Garmina_cr


Dok hodate po travi na svašta možete nagaziti. Trigonometar postavljen davne 1868.
GPS - Page 2 Trig_6a


I na kraju jedna fotka koju sam se premišljao hoću li je staviti ali s obzirom da je u "Preskupim Brandovima" čovjek izjavio Garmin Bljak, Magellan Rulez evo da se vidi kako se svakome može dogoditi. Novi Magellan s kojeg nije još skinuta naljepnica pored 60CsX nikako da uhvati satelite. Snimak nije napravljen sa zlim namjerama i ja cijenim Magellan ali oba su dan prije bila uključena tako da nema govora o "zaboravljanju" almanaha ili slično. Da se netko ne bi propeo na zadnje noge. Nisam imao prilike testirati drugi pa vidjeti je li se isto ponaša ili je na njemu greška, a bili su bili stavljeni na jednu zaista zatvorenu lokaciju samo da se zna da u ovim slučajevima na jednom viđenju ne treba donositi zaključke, a budu s greškom i BMW, Mercedesi, luksuzne jahte u milionskim iznosima s više od jedne nule i slično. Neka vas koordinate koje pokazuje Garmin ne zavaraju. Malo je radio PhotoShop jer ima nas svakakvih pa da ne bi bijesni obožavatelj Magellana zazvonio na vrata.
GPS - Page 2 6_Garmin_vs_Magellan

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

GPS - Page 2 Empty Re: GPS

Postaj by DF_zgb 10.12.14 1:35

Da malo razbijem monotoniju, evo i moje M ergele,
GPS - Page 2 Maggie_dev

S lijeva na desno:
- stariji uređaj Triton 2000, prvi ručni touch screen GPS, prvi koji je imao kameru i prvi koji je "pričao" s rutabilnim kartama. Meni osobno najdraži pošto ima i tipke i touch screen.
- eXplorist 610, SMB rub, najbolji cost/benefit omjer
- eXplorist 510 , plavi rub, najslabiji od ovih većih touch screen modela
- eXplorist GC, manji model koji nije touch screen, a koji se jednostavno može upgrejdati na jači eXplorist 300 pa onda podržava i custom karte kako vektorske tako i rasterske.

Imam negdje i još starije modele: eXplorist 500, te Meridian Platinum i onaj žuti Magellan Sportrak.
Skupilo se kroz godine GPS - Page 2 747986
DF_zgb
DF_zgb
tipko
tipko

Male
Broj postova : 52
Godine : 58
Lokacija : ZG
Datum registracije : 15.05.2013

http://topomap.ddns.net

[Vrh] Go down

GPS - Page 2 Empty Re: GPS

Postaj by Hombre 10.12.14 15:00

Prije, ne mogu se sjetiti koliko godina ekipa koja iz čamca lovi lignje bila je svojih 5 milja daleko na poziciji kad se po noći spustila magla. Ujutro ih je bilo svugdje ali svi su bili živi i zdravi. Većina njih ima rodbinu u USA prvi koji je dobio bio je Magellan tako da je lančanom reakcijom većina njih kupila Magellan neke serije 300 ili možda čak i manje.
Viđam ih i sada iako malo poboljevaju od staračkih bolesti (kao i ja GPS - Page 2 478256 pa im treba vremena dok ulove satelite iako si na moru, moraš stajati na mjestu jer ako se krećeš zaboravi na šansu da ih dobiješ. Jednom sam dobio jednog koji nije htio nikako pa sam zadao"new position" ili tako nešto slično, on je desetak minuta slagao satelite i proradio. Nažalost nešto nije bilo s memorijom u redu (možda interna baterija) tako da je za par dana trebalo ponoviti iz početka pa je vlasnik rekao da ga je dobro služio, višestruko se isplatio i otišao u najbližu trgovinu koja prodaje ribarski pribor po novi. Pošto baš u svakoj takvoj trgovini nema Magellana kupio je novi od konkurencije. Njemu sasvim svejedno jer mu služi za traženje signala parangala i ako ide dalje po noći da ne vrluda i ne troši gorivo bez veze. Većina ljudi ima skromne prohtjeve i uopće se ne trude naučiti nešto više. Važno je da znaju označiti lokaciju za ribolov i izabrati je kad se ide na nju, označili su točke oko ulaska u luku da znaju gdje će ako se opet spusti kakva magla i to je sve.
Nevezano za marku. Jedne noći rano ujutro zvoni mobitel. Moj prijatelj koji je krenuo prema nekom udaljenom otoku daje mi koordinate i pita da vidim gdje se nalaze i u kojem smijeru otprilike da voze. Umro sam od smijeha. Veli čovjek da je mrakuša samo takva, ne vidi nikakva svjetla koja poznaje, vidi neke svjetionike ali im ne zna karakteristike, a htio bi prije zore doći na poštu za ribolov. Kako je išao po pričama nije uzeo odredišnu točku... Uz to što sam mu rekao gdje je i kuda da vozi dao sam mu par karakteristika svjetionika tako da je sve prošlo u najboljem redu.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

GPS - Page 2 Empty Re: GPS

Postaj by ivo 10.12.14 17:30

Hombre lanternishta !
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

GPS - Page 2 Empty Re: GPS

Postaj by kengur32 11.12.14 10:35

Zahvaljujem kolegi Hombreu na izvlacenju teme iz podruma, podsjetio me da mogu i ovdje potraziti savjet... GPS - Page 2 747986

Trazim nosac uredjaja GPSMAP 62s za bicikl... pa eto, ako netko ima kakva iskustva bio bi zahvalan.
Bio bi montiran na mtb_u, dakle puno tresnje a ovi iz Garmina mi ne uljevaju neko povjerenje mada ih nisam vidio uzivo, sudim na osnovu fotke!
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

GPS - Page 2 Empty Re: GPS

Postaj by NAVIGATOR 11.12.14 11:00

ja sam imao te originalne garminove i mogu reći da su odlični. vrlo mali, lagani. Pričvrste se zip trakicama.
Imao sam ih montirane na enduro motor i na MTB bicikl i ok su šljakali. jedino što baš i nisu jeftini.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

GPS - Page 2 Empty Re: GPS

Postaj by kengur32 11.12.14 11:05

160kn, nije neka panika od cijene ako rade ok... kakav je sistem kopcanje uredjaja? dal nosac ide umjesto poklopca baterije ili se kopca na taj poklopac ili...?
radi se o nosacu;
https://buy.garmin.com/en-US/US/shop-by-accessories/mounts/bike-cart-mount/prod11411.html
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

GPS - Page 2 Empty Re: GPS

Postaj by NAVIGATOR 11.12.14 11:16

da to je taj nosač.
uređaj sa zadnje strane poklopca ima kao neke metalne šinice koje se utaknu na ovaj nosač.
Dakle kompletan uređaj sa poklopcem se samo klikne u te šine i to dobro drži.
Ima još jednu nosač foru. Iam jedan gumeni dio kao pločicu, teže se vidi na fotki ali kada je uređaj skinut s nosaća odna se nosać da podešavati, nagib i to, kada se uređaj klikne na nosač on stisne taj gumeni dio i zaloka nosač u željenom položaju. vrlo jednostavno a praktično.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

GPS - Page 2 Empty Re: GPS

Postaj by kengur32 11.12.14 11:24

ok, hvala na info.. svakako ga trebam otici vidjeti uzivo, ipak se radi o gadgetu placenom 2tkn+ sd sa kartama+ enelopice.. nebi bilo zgodno izgubit ga GPS - Page 2 747986
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

GPS - Page 2 Empty Re: GPS

Postaj by kengur32 11.12.14 11:28

e da.. zaboravih... dal se moze zakrenut i montirat na luluicu ili je samo za handelbar?
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

GPS - Page 2 Empty Re: GPS

Postaj by NAVIGATOR 11.12.14 22:54

ide u svim smjerovima po potrebi!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

GPS - Page 2 Empty Re: GPS

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.