FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Garmin GPSMAP 66S
Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty22.04.24 11:59 by La vita e Bella

» chris reeve sebenza folder
Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty02.05.23 10:48 by Žic

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Čime hranite svog psa?

+22
pirat
SelinaKyle69
Migach
Target
Ris
Mije
Hombre
biga
Dinx
kengur32
gorance
exkalibur10
Adept
Fili
Strider
D@nijel@
Nahualli
LEGION66
spyder
Stule
commando
Mshai
26 posters

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty Re: Čime hranite svog psa?

Postaj by D@nijel@ 05.06.09 8:50

vatrice, veli se "smeće sa stola", jer za pse nije predviđeno da jedu začinjenu hranu.
Nezačinjeno je potpuno bezopasno i vrlo dobro.
Isto tako, psi vrlo često negativno reagiraju na masno.
Pojedu oni masno, ali im onda analna žlijezda i koža reagiraju na masno.
Našem pitu se iznad repa znalo zagnojiti i na tom mjestu bi ostao bez dlake kada bi mu se dalo masno od piletine (posebno onaj dio zadnjeg dijela pileta... pilećeg dupeta, jel...).
Ak' to nije smeće, ne znam kaj je.
Što je dobro za čovjeka, nije uvijek dobro i za čovjekovog najboljeg prijatelja. Čime hranite svog psa? - Page 3 69343

D@nijel@
lingua
lingua

Broj postova : 218
Datum registracije : 12.04.2009

[Vrh] Go down

Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty Re: Čime hranite svog psa?

Postaj by Gost 05.06.09 11:14

pa stalno i isticemo svi da ne "zacinjenu hranu", a to o picekovom dupetu.....jao kad je zapeceno to je prava poslastica Čime hranite svog psa? - Page 3 747986

ovak ja volim skuhati svojoj
zelenjavu i meso, pa ocjedim, ali vodu ne bacam
pa skuham palentu, kad je kuhana unutra umjesam zelenjavu i usitnjeno meso, prolijem brzo na protvan, da bude onako ravno, ostavim da se ohladi, narezem na kockice i spremim u frizider, juhu u kojoj se kuhalo meso i povrce takoder spremim u frizider, prije obroka joj ugrijem, prelijem kockice i jedeeeeeeeee tako da se cuju zvukovi mljackanja

stoji i tjedan dana u frizideru, kad mi jedemo nesto sto nije za nju, onda dobije to, ili ako skuham samo meso, opet skuham za vise dana, pa joj dokuham rizu ili tjesteninu
ali nikada ne kupim onu tjestetinu koja je kak ti za pese, jednom je puna vrecica bila crvi

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty Re: Čime hranite svog psa?

Postaj by D@nijel@ 05.06.09 11:51

Super je ovo kako kuhaš.
Čim se preselimo i mi počinjemo kuhati našima.
D@nijel@
D@nijel@
lingua
lingua

Female
Broj postova : 218
Godine : 47
Lokacija : Vukomeričke Gorice
Datum registracije : 12.04.2009

[Vrh] Go down

Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty Re: Čime hranite svog psa?

Postaj by Gost 05.06.09 11:55

vatrica je napisao/la:ali nikada ne kupim onu tjestetinu koja je kak ti za pese, jednom je puna vrecica bila crvi

To su ti dodatni proteini. Čime hranite svog psa? - Page 3 747986

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty Re: Čime hranite svog psa?

Postaj by Nahualli 05.06.09 18:34

vatrica je napisao/la: eto nahualli, to je to, vrlo jednostavno zar ne?! kak onda vele smeca sa stola? pa nije to smece! bolje tako i finije njima nego da jedu pitaj boga koje dodatke u kupljenim hranama

E da ti znaš šta sve ja znam pojesti, naročito u razdoblju PMS-a, čitaj 1/3 mjeseca. Iako što sam starija to se više čistim.

vatrica je napisao/la: mi pijemo manje vise filtriranu iz BRITE... reko je da ju i psu dajemo zbog velike kolicine kamenaca koja obicna voda sadrzi, bolje da popije i kisnicu iz lokve vani na cesti nego vodu iz pipe

Prije godinu dana uzela sam si onaj uređaj hladna/topla kupovna voda, ono šta bude po bankama, firmama itd. Potrošimo oko 3-4 kanistra vode od po 19 litara, dakle najmanje 60 l vode mjesečno, isključivo za piti. Naša kupovna voda.
Od kad smo je uzeli i Nelli dobiva tu vodu.

Možda ćete reći da sam paranoična, ali može jedan urotnički link?? Čime hranite svog psa? - Page 3 69343
http://www.knowthelies.com/?q=node/3519

OFFTOPIC:
O tome lijepo pričaju i u filmu Kymatica.
Usput, toplo preporučam da pogledate taj dokumentarac, ako već niste, obavezno oba dva djela.
Ima i titlova na netu.
Nahualli
Nahualli
lingua
lingua

Broj postova : 225
Datum registracije : 29.06.2008

[Vrh] Go down

Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty Re: Čime hranite svog psa?

Postaj by Gost 05.06.09 18:45

Nahualli je napisao/la:
Možda ćete reći da sam paranoična, ali može jedan urotnički link?? Čime hranite svog psa? - Page 3 69343
http://www.knowthelies.com/?q=node/3519

OFFTOPIC:
O tome lijepo pričaju i u filmu Kymatica.
Usput, toplo preporučam da pogledate taj dokumentarac, ako već niste, obavezno oba dva djela.
Ima i titlova na netu.

Eto tebe nazad.
Pa i čekao sam nove vijesti od tebe, ove 'urotničke'?
Dobro je ljudima dati info. pa nek rade s njim što ih volja.
Ovaj problem s fluorom je dobro poznat, ali bih napomenuo da je kod nas voda klorirana, znači klor ne fluor (za razliku od USA).

------
Jel' pas sada bolje?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty Re: Čime hranite svog psa?

Postaj by Nahualli 05.06.09 19:13

malo drvo je napisao/la: Eto tebe nazad.
Pa i čekao sam nove vijesti od tebe, ove 'urotničke'?
Dobro je ljudima dati info. pa nek rade s njim što ih volja.
Ovaj problem s fluorom je dobro poznat, ali bih napomenuo da je kod nas voda klorirana, znači klor ne fluor (za razliku od USA).

------
Jel' pas sada bolje?

Klor da, ali Amerika nam je za vratom Čime hranite svog psa? - Page 3 374724
Pitanje je vremena, nažalost.
Evo jedan spot od Rammsteina, tragi-komičan:
https://www.youtube.com/watch?v=4w9EksAo5hY
Joj admin će me sankcionirati zbog oftopičarenja, neću više.

Klor, kamenac, raznorazne gluposti, a ni cijevi nisu zavidno čiste.




Pasica je ok, ona nije davala znakove slabosti i sl. promjena u ponašanju, samo ta dlaka i to češanje. Za sada još uvijek isto. Za oporavak ionako treba proći neko vrijeme.
Ali nema više proljev, znači oporavlja se.
Danas je opet dobila ribu, jer sam jučer napravila za 2 dana.
Nahualli
Nahualli
lingua
lingua

Broj postova : 225
Datum registracije : 29.06.2008

[Vrh] Go down

Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty Re: Čime hranite svog psa?

Postaj by Gost 05.06.09 19:17

Nahualli je napisao/la:
Joj admin će me sankcionirati zbog oftopičarenja, neću više.

Što znači da je vrijeme da otvoriš novi topic u caffe baru, Nahualli press i donosiš nam alternativne vijesti.

Drago mi je za psa.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty Re: Čime hranite svog psa?

Postaj by Nahualli 17.07.09 20:23

Nakon više od mjesec dana promjene u prehrani, kujici se zdravstveno stanje poboljšalo. E sad, da li je to bila hrana ili nešto drugo, neznam.

Kao prvo, bilo mi je sumnjivo da se alergija pojavila nakon skoro više od mjesec dana prehrane sa Eukanubom. Nisam htjela otpisati E. u samom startu.
Hrana koju sam joj davala bila je 50% doma napravljeno, i 50% kupljeno (tj Eukanuba), u kombinaciji.
Jela je puno povrća, ribe, mesa, maslinovog ulja i češnjaka. Sada sam prestala sa češnjakom jer mislim da ne treba pretjerivati. Mogu svako malo uvaliti češnjak s obzirom da voli.

A kao drugo, sad je završilo prvo tjeranje. One tegobe su se pojavile baš uoći prvih znakova tjeranja, tako da to povezujem. Možda je nekako utjecalo.

Proljeva nema, na prednjoj šapi joj je izrasla nova dlaka na mjestu gdje je nije bilo a na zadnjim nogama je stanje sve bolje (ipak tamo je imala najviše manjka dlake)
Nahualli
Nahualli
lingua
lingua

Broj postova : 225
Datum registracije : 29.06.2008

[Vrh] Go down

Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty Re: Čime hranite svog psa?

Postaj by Strider 31.07.09 22:01

eto...došla recesija...i pas jede što i mi...samo...jede više nego prije, a imamo manje hrane...čudna je ta neka recesija Čime hranite svog psa? - Page 3 865284
Strider
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2611
Godine : 31
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 18.06.2009

[Vrh] Go down

Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty Re: Čime hranite svog psa?

Postaj by Fili 23.05.10 19:29

Najzdravija je domaca hrana! Ja svom u mesnici nakupujem svinjskih jetrica jedno po 5 kila (1kg=10kn) i to prokuham, kad se skuha izrežem na komadice i zapakiram u vrecice i stavim u škrinju. I kad treba jest sam izvadim iz škrinje malo ranije da se odmrzne i još uz to napravim žgance, rižu, tijesto il tak nešt slično... A kad mi se neda kuhat il mi se žuri (npr kad idem ujutro u školu i nisam dan prije toga ništa mu skuho) dam mu Bosch hranu koju dobim neš jeftinije prek udruge uzgaivača njemačkih ovčara.
Fili
Fili
tipko
tipko

Male
Broj postova : 71
Godine : 30
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 15.05.2010

[Vrh] Go down

Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty Re: Čime hranite svog psa?

Postaj by Adept 23.05.10 21:46

Nahualli je napisao/la:
Jela je puno povrća, ribe, mesa, maslinovog ulja i češnjaka. Sada sam prestala sa češnjakom jer mislim da ne treba pretjerivati. Mogu svako malo uvaliti češnjak s obzirom da voli.

Sori, samo pitanjce (nemogu si pomoći pošto mi je to struka), ali zanima me tko ti je preporučio da psu u hrani daješ češnjaka?
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty Re: Čime hranite svog psa?

Postaj by Nahualli 23.05.10 21:53

malo drvo je napisao/la:Za parazite joj u hranu stavi češnjaka. Usitni ga tako da ga mora pojesti, bolji je nego ona kemija iz tabletica
Recimo, jedan od savjeta.
Osobno mi je draže dati nešto prirodno nego tablete. Možda griješim u odabiru.
I hvala unaprijed za stručno mišljenje.
Nahualli
Nahualli
lingua
lingua

Broj postova : 225
Datum registracije : 29.06.2008

[Vrh] Go down

Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty Re: Čime hranite svog psa?

Postaj by Adept 23.05.10 22:23

Mislio sam kako se radi o parazitima. Preparati su bolji i učinkovitiji. Nemojte pesima davati češnjaka, ako baš i ne morate. Razloga je podosta.
Jedno pitanje svima: sve nacije svijeta (policija i vojska) imaju pse za specijalne namjene (traženje SVIH vrsta narkotika, traženje SVIH svrsta exploziva, traženje osoba živih ili mrtvih, traženje svega što se može nanjušiti, skakanje sa padobranom iz aviona - zakačeni na leđa svojih vodiča, pratnja i zaštita određenih osoba, osiguranje objekata, stražarske dužnosti i još JAKO puno drugih specijalnih namjena). To su životinje koje se drže u specijalnim čuvanim i od očiju javnosti sklonitim objektima gdje se provodi specijalna obuka sa njima. Te su životinje smještene i čuvane bolje nego ljudi po nekim vojskama. To su životinje koje su u najsavršenijoj mogućoj radnoj kondiciji, to su životinje koje PUCAJU od snage i od zdravlja...! I po jednoj takvoj ustanovi ih ima par stotina...
Što mislite - čime se hrane?
Kuhanim papicama, rižicama, pašticama, žgancima, finim mesekom (nota bene - takve životinje služe po cijeloj kugli zemaljskoj kao pomoćni timovi kod raznoraznih katastrofa, u svim uslovima i u bogatim zemljama i u zadnjoj bijedi i siromaštvu...).
Pa vidi situacije - iz jedne zemlje poslano 20 timova pasa/vodića sa veterinarom i cijelim MASH vet. modulom, a sve zbog traganja za ljudima nakon velikog potresa. E, ali ta zemlja koja je poslala 20 timova u neku jadnu i siromašnu pokrajnu pogođenu potresima i glađu uvjetuje svoje specijalne pse činjenicom kak se njima, znate, mora kuhati meseko sa rižom, a lokalno stanovništvo umire od intestinalnih zaraza i neuhranjenosti nakon prirodne katastrofe...
Još jednom, što mislite - kako se ispravno hrane životinje i kako se ispravno skrbi za njihovo zdravlje?
VRLO BITNO - nikome ja ne spočitavam NIŠTA - samo želim cijelu temu možda malo privesti na zemlju prije nego se na forumu počnu izmjenjivati recepti za peseke, a sukladno pasminskim odlikama ili nekom drugom kriteriju.
Odgovor -
1 - najzdraviji psi u najboljoj radnoj kondiciji koje možete zamisliti da postoje na ovoj planeti se hrane gotovim hranama renomiranih proizvođaća takve hrane,
2 - određena patološka stanja se također uvelike reguliraju/riješavaju/liječe posebnim hranama,
3 - parazitarne invazije (pretpostavljam kako se radi o parazitima koji prebivaju u probavnom traktu) se rješavaju antiparaziticima,
4 - dobro je tu i tamo (čitaj jednom u 15 dana) psu dati ono što se zove "OBROK IZNENAĐENJA", a tu se onda može kuhati mesa, jaja, pašte, riže, žganaca...
Oprostite na podužem postu, ali htio sam se potruditi pa malo približiti problematiku prehrane pasa na slučaju najpouzdanijih i najzdravijih pasa koji postoje - a to su psi za specijalne namjene policijskih i vojnih snaga, a ak je to dobro za te pse... nemora biti i za druge... zar ne... samo velim - tek tako...
Živjeli :bog:
P.S. Čisto kredibiliteta radi, ukoliko itko želi znati moje kompeticije za raspravljanje o ovoj i sličnim temama - ja sam dr.vet.med. - vojni veterinar...
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty Re: Čime hranite svog psa?

Postaj by Nahualli 23.05.10 22:50

Hvala na opširnom postu, ne vidim čemu ispričavanje za isti :migg:
Ako na ovoj temi treba netko, to je po mom mišljenju kompetentna stručna osoba.

Ok, što se tiće mog slučaja, sada već duže vrijeme jede običnu hranu za pse, dakle ovu kupovnu.
Tu i tamo dobije hranu pripremljenu doma: riba, riža, meso, povrće, kao obrok iznenađenja kao što kažete.
Zdravstveno stanje se popravilo i kujica je odlično.
Odlična kondicija i linija, zdrava stolica, ne češe se (u kontekstu neke smetnje/bolesti), dlaka zdrava i sjajna, nema neugodan zadah... ugl skroz se oporavila.

Imam jedno pitanje za Vas,
da li je psu dobro davati samo jedan obrok na dan ili istu količinu preraspodjeliti na 2-3 obroka (što ja činim)?
Nahualli
Nahualli
lingua
lingua

Broj postova : 225
Datum registracije : 29.06.2008

[Vrh] Go down

Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty Re: Čime hranite svog psa?

Postaj by Adept 23.05.10 23:30

Ovisno o tome koliko je životinja stara. Preporučen način hranjenja psa je nekoliko puta dnevno kada je životinja mlada, a odrasle jedinke hraniti samo jenom dnevno. Svim starosnim skupinama voda mora biti ponuđena stalno. Hrana se nikada ne nudi "satima" (hrana se ponudi, ostavi do pola sata maksimalno i miče - bez obzira na to dali ju je životinja pojela ili ne - ne ostavlja se hrana po volji u posudici), no takav ispravan režim prehrane je stvar koja se životinju treba podučavati od prvog dana. Ukoliko ste svoju životinju navikli na ovakav režim kakav sada prakticirate, a ona se osjeća dobro - hranite je tako i dalje - starog se psa ne uči novim trikovima :bog:
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty u potpunosti se slažem sa načinom ishrane!

Postaj by exkalibur10 24.05.10 13:40

Adept je napisao/la:Ovisno o tome koliko je životinja stara. Preporučen način hranjenja psa je nekoliko puta dnevno kada je životinja mlada, a odrasle jedinke hraniti samo jenom dnevno. Svim starosnim skupinama voda mora biti ponuđena stalno. Hrana se nikada ne nudi "satima" (hrana se ponudi, ostavi do pola sata maksimalno i miče - bez obzira na to dali ju je životinja pojela ili ne - ne ostavlja se hrana po volji u posudici), no takav ispravan režim prehrane je stvar koja se životinju treba podučavati od prvog dana. Ukoliko ste svoju životinju navikli na ovakav režim kakav sada prakticirate, a ona se osjeća dobro - hranite je tako i dalje - starog se psa ne uči novim trikovima :bog:
exkalibur10
exkalibur10
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 36
Godine : 46
Lokacija : RS, BiH
Datum registracije : 02.05.2010

[Vrh] Go down

Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty Re: Čime hranite svog psa?

Postaj by gorance 10.08.11 18:01

Hranim ga dva puta na dan, i to ujutro i predvečer. Ujutro mu dajem pomiješano kuhano meso, žilice, salo i organe (to kuham sve odjednom stavim u veliki lonac i na vatri držim oko sat vremena), a predvečer mu dajem oko 100-120 g suhe hrane Taste of the wild od bizonovog mesa- prema analizama jedna od najbolje suhe hrane na svijetu. Dlaka mu se sjaji kao tuljanu krzno. Taj miks mesa i ostaloga kad skuham stavim na balkon u škrinju, imam škrinju od 200 l punu tog mesa, Ronin nekad zna sjest na balkon i satima gleda u tu škrinju Čime hranite svog psa? - Page 3 690498

gorance
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 41
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 02.08.2011

[Vrh] Go down

Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty Re: Čime hranite svog psa?

Postaj by kengur32 10.08.11 20:20

Taste of the Wild- bizin naj hrana... moji su je jeli dobre 2-3god sada je nema više u Sisku
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty Re: Čime hranite svog psa?

Postaj by Dinx 04.10.11 17:51

Ja svojoj dajem jesti 2 puta dnevno, ali u nešto manjim količinama nego što su moji ukućani navikli prije nego sam preuzeo brigu o psu. Čime hranite svog psa? - Page 3 469245 Jede, naravno, suhu pseću hranu, nikakve kuhane papice niti išta slično. Volim joj tu i tamo (jednom u deset dana otprilike) dati "obrok iznenađenja, dakle malo povrća, mesa, kostiju ili nešto slično.

I mogu reći da je puno zdravija, ima više energije i bolje se kreće nego prije. Čime hranite svog psa? - Page 3 393492
Dinx
Dinx
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 47
Godine : 39
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 02.06.2011

[Vrh] Go down

Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty Re: Čime hranite svog psa?

Postaj by biga 04.10.11 23:04

ja sam mom kučetu počeo davati pedigre junior suhu hranu. dobro je jede, al isto kad je povedem kad pođem svinje hraniti ukrade pokoju krišku tikve i pojede je, ukrade i kruh iz vode, a nije mu strana ni prekrupa i mekinje...

primjetio sam isto da više energije ima kad pedigre jede, nego dok je bila na domaćoj hrani...
biga
biga
lingua
lingua

Male
Broj postova : 227
Godine : 36
Lokacija : Čapljina
Datum registracije : 15.11.2010

[Vrh] Go down

Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty Re: Čime hranite svog psa?

Postaj by Hombre 05.10.11 22:10

Moj se hrani Eukanubom. Hrane i vode uvijek ima (voda se mijenja svaki dan bez obzira koliko je popio), a hrane bi mogao slobodno isuti vagon jer on pojede koliko mu je dovoljno da napuni želudac i nema traga debljine na njemu. Čak i kuhanu hranu jede u granicama, a kad bi se prije znalo dogoditi da mu ukućani daju više onda je tražio mjesto gdje će ostatak zakopati, a najidealnije mjesto u stanu je bilo iza moga jastuka Čime hranite svog psa? - Page 3 747986

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty Re: Čime hranite svog psa?

Postaj by Mije 05.10.11 22:39

Imam 6 pasa..dvije kratkodlake istarske gonickinje, brak-jazavcara, dvije odrasle engleske seterice i jednu mladu setericu...
5 odraslih dobiva u jutro i na vecer, suhi kruh namocen u vodi zajedno sa psecim briketima, prokuhanim svinjskim kozicama (ako ih ima) i malo rastopljene masti, izmedju ova dva "glavna" dobivaju jos jedan obrok u kojem imaju ono sto ostane mojoj familiji+jos koja slastica...a mlada seterica ima svoj rezim prehrane, dobiva do pet obroka na dan koji sadrze stvarno svasta, od psece hrane u limenki, briketa pa nadalje...
Mije
Mije
spikač
spikač

Male
Broj postova : 694
Godine : 32
Lokacija : Barban, Istra
Datum registracije : 30.09.2011

[Vrh] Go down

Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty Re: Čime hranite svog psa?

Postaj by Ris 05.10.11 22:41

probo sam razne renomirane i provikane proizvođače hrane.mogu reči da nije najskuple i najbolje.moji psi su sad na K9 več par godina i mogu reči da imam super rezultate sa tom vrstom hrane. Čime hranite svog psa? - Page 3 85288
Ris
Ris
spikač
spikač

Male
Broj postova : 509
Godine : 36
Lokacija : Podravina
Datum registracije : 22.12.2010

[Vrh] Go down

Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty Re: Čime hranite svog psa?

Postaj by Mije 05.10.11 22:48

Slazem se sa tvojom konstatacijom, ja i moj stari smo probali svakakve hrane i proizvodjace, sad kad kupujemo uvijek uzimamo ono sto nam se u tom trenu svidi, ne najjeftinije, ne ni najskuplj..neka sredina.
Mije
Mije
spikač
spikač

Male
Broj postova : 694
Godine : 32
Lokacija : Barban, Istra
Datum registracije : 30.09.2011

[Vrh] Go down

Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty Re: Čime hranite svog psa?

Postaj by Ris 05.10.11 23:04

meni je najbitnije da moj pas ima tvrdu kakicu Čime hranite svog psa? - Page 3 747986 Čime hranite svog psa? - Page 3 469245
Ris
Ris
spikač
spikač

Male
Broj postova : 509
Godine : 36
Lokacija : Podravina
Datum registracije : 22.12.2010

[Vrh] Go down

Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty Re: Čime hranite svog psa?

Postaj by Target 05.10.11 23:17

meni nije, ionako ne skupljam Čime hranite svog psa? - Page 3 747986

zasad na Royal Canin Dermacomfort 2x dnevno, neke pizdarije sa alergijama

kao štene prvo bio na K9 prema preporuci uzgajivača, nije dobro reagirao na njega niti na još par vrsta dehidrata, prešao na BARF, nakon lošeg iskustva odustao. nekoliko mjeseci na Taste of the Wild, počeli problemi sa alergijama. zasad na RC dobra probava, pas energičan i zadovoljan.

ali moj baš i nije mjerilo, kao što ponekad kažem: "pojest će sve biološkog i ponešto nebiološkog porijekla
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty Re: Čime hranite svog psa?

Postaj by Dinx 06.10.11 10:45

I moj pas je imao problema s alergijama i ekcemima. Jedino što su nam veterinari onda rekli bilo je "kupite joj tu i tu hranu, koja by the way košta 500 kn po zrnu". Čime hranite svog psa? - Page 3 321675

Hrana koja nije nimalo pomogla. Čime hranite svog psa? - Page 3 410302 Tek kad smo prešli na Royal Canin (neka osrednja malo bolja marka, ništa pre fancy) su se ti problemi smanjili. Dobije uz to i pokoju kost, što je itekako pomoglo. I što se tiče probave, i što se tiče kože. Ne pitajte me kako i zašto, jer ne znam. Samo sam primijetio da je puno zdravija otkad jede raznoliko, ne smeta mi čak ni kad pokupi neku kost na ulici pa krene glođati. Samo pazim da ne kupi neko smeće, naravno, jer nikad ne znaš...
Dinx
Dinx
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 47
Godine : 39
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 02.06.2011

[Vrh] Go down

Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty Re: Čime hranite svog psa?

Postaj by Strider 06.10.11 19:30

Ja ostacima svoje hrane. Kao što ste i sami rekli, nema se para za finu hranu, skuplju od najboljeg bifteka u najboljem restoranu. Ne dajem nikoje jelo koje ima kapulu ili opake začine, ali za to se ne brinem jer stara nikad ne radi takva jela. Dakle, meso, pašta itd..Ribu obavezno jede, obožava ju. Nema nikakve probleme sa sraćkom. Papriku i mrkvu bolje baciti iz ruke jer ju inače otkine iz ramena Čime hranite svog psa? - Page 3 469245 Paštetu na kruh namažem i dam kada plaća kasni.
Strider
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2611
Godine : 31
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 18.06.2009

[Vrh] Go down

Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty Re: Čime hranite svog psa?

Postaj by biga 06.10.11 19:45

kakvu ribu daješ psu?? meni su govorili da psima smetaju kosti od ribe...
biga
biga
lingua
lingua

Male
Broj postova : 227
Godine : 36
Lokacija : Čapljina
Datum registracije : 15.11.2010

[Vrh] Go down

Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty Re: Čime hranite svog psa?

Postaj by Hombre 06.10.11 21:47

biga je napisao/la:kakvu ribu daješ psu?? meni su govorili da psima smetaju kosti od ribe...
Vjerovatno očišćenu ili neku sitniju. Moj je isto obožava ali mu dajem samo pažljivo očišćenu. U zadnje vrijeme, nažalost ne kuham ali mu je riba u svim oblicima spravljanja draga uključujući i tunu u ulju.

Usput, nije mi uopće jasna ta Taste Of The Wild hrana. Bizoni su zaštićene životinje, lov je strogo kontroliran i onda odjednom hrana koje ima po cijelom svijetu. Tu mora da ima bizonovog mesa samo u tragovima.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Čime hranite svog psa? - Page 3 Empty Re: Čime hranite svog psa?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.