Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin
Share | 

ribolov lukom i strijelom

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
žohar
tipko
tipko

Male
Broj postova: 62
Godine: 34
Datum registracije: 21.07.2010

PostajNaslov: ribolov lukom i strijelom   28.07.10 18:34

Ne znam da li je tko od vas probao ,ali dok sam bio klinac to je bila česta zabava. I to bi bilo dosta učinkovito. Najviše se lovila manja, pridnena riba- perke, špari, glamoči, ili kakav rak. Izrađivali bi tako da bi luk napravili od žice kišobrana ( mislim da sad ovi kineski ne bi prošli), a tetivu od krene (najlon za ribolov) debljine 0,8 ili 0,89 mm.. Strijelu bi radili od rešetke od frižidera. Plastiku bi zgulili a vrh bi naoštrili,a na kraju bi izdubili mali utor di je išla krena. Sve ostalo je bilo stvar vježbe i vještine
[Vrh] Go down
Pomorac
lingua
lingua

Male
Broj postova: 351
Godine: 27
Datum registracije: 24.11.2009

PostajNaslov: Re: ribolov lukom i strijelom   28.07.10 22:22

Žohar
daj molim te poslikaj kako se radi to sa kišobranom...svi to pricaju, a nikad nisam vidio kak to izgleda i kako se radi
[Vrh] Go down
WILLY
lingua
lingua

Male
Broj postova: 494
Godine: 39
Datum registracije: 13.12.2009

PostajNaslov: Re: ribolov lukom i strijelom   28.07.10 22:30

tako sam počeo loviti ribu u podvodnom ribolovu prije nekih dvdeset i kusur godina,pirke glamoči i manji špari pokoja ovčica punili su tavu.problem bi nasto kad bi pogodio večeg cipla ili lubina ,samo bi otišo sa strijelom.
[Vrh] Go down
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova: 1966
Godine: 43
Datum registracije: 09.04.2010

PostajNaslov: Re: ribolov lukom i strijelom   28.07.10 22:32

Oooo daaa, palo je tu dosta ribljih glava sa tim alatićem =)
[Vrh] Go down
WILLY
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: ribolov lukom i strijelom   28.07.10 22:39

[Vrh] Go down
WILLY
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: ribolov lukom i strijelom   28.07.10 22:48

[youtube][/youtube]

a može i ovako
[Vrh] Go down
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova: 1966
Godine: 43
Datum registracije: 09.04.2010

PostajNaslov: Re: ribolov lukom i strijelom   28.07.10 22:55

WILLY je napisao/la:
[youtube][/youtube]

a može i ovako
A luđaka - svaka im čast
[Vrh] Go down
žohar
tipko
tipko

Male
Broj postova: 62
Godine: 34
Datum registracije: 21.07.2010

PostajNaslov: Re: ribolov lukom i strijelom   28.07.10 23:01

Pomorac je napisao/la:
Žohar
daj molim te poslikaj kako se radi to sa kišobranom...svi to pricaju, a nikad nisam vidio kak to izgleda i kako se radi
jbg, moram čekat da mi vitar polomi kišobran
[Vrh] Go down
Zivko Les
zelembara
zelembara

Male
Broj postova: 45
Godine: 28
Datum registracije: 10.02.2010

PostajNaslov: Re: ribolov lukom i strijelom   28.07.10 23:20

ribolov lukom i strijelom na slatkim vodama je zakonom zabranjen, imajte samo to na umu. opcenito, mislim da bi bilo u redu naglasavati takve stvari kada se vec stavljaju takvi pokazni filmovi. uglavnom, netko tko procita neke teme vezane uz lov i ribolov na ovom forumu mogao bi steci dojam da se ovdje skupljaju krivolovci, a ne ljubitelji prirode, sjetimo se samo kune, pa fazana, itd....
[Vrh] Go down
WILLY
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: ribolov lukom i strijelom   28.07.10 23:42

svi mi na forumu znamo slovo zakona,ali možemo pokazivati stvari koje su korisne za preživljavanje,ovdje nema krivolovaca koliko ja znam samo ljubitelja prirode ,preživljavanja i oružja,ne možemo baš sve objasniti pisanjem pa ubacimo koju sliku ili filmić da neke stvari budu jasnije
[Vrh] Go down
Zivko Les
zelembara
zelembara

Male
Broj postova: 45
Godine: 28
Datum registracije: 10.02.2010

PostajNaslov: Re: ribolov lukom i strijelom   29.07.10 7:58

upravo na tako nesto sam mislio
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova: 6245
Datum registracije: 05.04.2010

PostajNaslov: Re: ribolov lukom i strijelom   29.07.10 9:46

Ko klinac sam brdo cipli ulovio sa lukom od suncobrana i strelicom od kisobrana(maska i dihalica) kasnije sam isprobavao ovo s pravim lukom samo ne s kompaundom nego klasicnim olimpic slozivim. Na mjestu gdje je rupa na rucki za stabilizatore se userafi rola flaksa na spravi slicnoj blinkeru. Flaks je zavezan za strelicu koja ima gumena valovita pera da bolje stabilizira strijelu pod vodom(zbog jakih rijecnih struja). Jedino je problem nauciti nisaniti zbog loma kuta svjetlosti. Vjezbali bi na komadu potopljenog stiropora. Jako korisna sprava za rijeke i jezera ali ne i za more barem ne jadransko jer je tu riba rijetko blizu povrsine a efektivni domet toga bi bio do recimo 5 metara udaljena riba koja je maksimalno do 1-2 metra pod vodom(ovisi i o velicini ribe-mete naravno)!
[Vrh] Go down
icon
bebač
bebač

Male
Broj postova: 10
Godine: 37
Datum registracije: 02.05.2012

PostajNaslov: Re: ribolov lukom i strijelom   03.05.12 23:54

Zivko Les je napisao/la:
ribolov lukom i strijelom na slatkim vodama je zakonom zabranjen, imajte samo to na umu. opcenito, mislim da bi bilo u redu naglasavati takve stvari kada se vec stavljaju takvi pokazni filmovi. uglavnom, netko tko procita neke teme vezane uz lov i ribolov na ovom forumu mogao bi steci dojam da se ovdje skupljaju krivolovci, a ne ljubitelji prirode, sjetimo se samo kune, pa fazana, itd....

Za početak sorry na otvaranju starog topica, novi sam na forumu, sad tek čitam ovo i mislim da ovo ne piše niti u jednom zakonu RH !? Ako nisam u pravu molim da mi netko napiše na koji se zakon ovdje referiralo?

Po ZAKON-u O SLATKOVODNOM RIBARSTVU - Članak 57. istina je da podvodni ribolov nije dopušten u slatkovodnim vodama na teritoriju RH, no lov lukom i strijelom nije definiran u ovoj zabrani i ne spada u niti jednu navedenu kategoriju? a ako nešto nije zabranjeno dopušteno je
Koliko je to moralno ili štogod drugo ostavit ćemo za neku drugu temu

Znači ako nekog zanima, slobodni lov lukom i strijelom (životinje) nije dopušten van ograđenih lovišta u RH (najbliže gdje je legalno je Mađa), ali ribolov nije zabranjen.

[Vrh] Go down
http://www.3d-archery.net/
ivo
guru
guru

Male
Broj postova: 2125
Godine: 50
Datum registracije: 05.10.2011

PostajNaslov: Re: ribolov lukom i strijelom   04.05.12 10:28

Krivo, dragi kolega Icon, krivo. Osim Zakona o slatkovodnom ribarstvu, postoji i Pravilnik o športskom ribolovu, kao njegov podzakonski akt, a kojeg također donosi Ministarstvo. Tamo su vam pobrojani alati dozvoljeni u spomenutim aktivnostima, ukratko, samo štapovi i udice i to korišteni na opisane načine. Stoga, da ne biste imali problema s ribočuvarima koji sprovode zakone (koji ne moraju bit dobri, no drugih nema), predlažem vam da temeljitije pretresete materiju.
[Vrh] Go down
icon
bebač
bebač

Male
Broj postova: 10
Godine: 37
Datum registracije: 02.05.2012

PostajNaslov: Re: ribolov lukom i strijelom   05.05.12 9:43

ivo je napisao/la:
Krivo, dragi kolega Icon, krivo. Osim Zakona o slatkovodnom ribarstvu, postoji i Pravilnik o športskom ribolovu, kao njegov podzakonski akt, a kojeg također donosi Ministarstvo. Tamo su vam pobrojani alati dozvoljeni u spomenutim aktivnostima, ukratko, samo štapovi i udice i to korišteni na opisane načine. Stoga, da ne biste imali problema s ribočuvarima koji sprovode zakone (koji ne moraju bit dobri, no drugih nema), predlažem vam da temeljitije pretresete materiju.
Hvala na informaciji pročitat ću taj pravilnik, znaš možda članak ili točku gdje je to navedeno jer ne sjećam se da sam ikad naletio na takvo nešto.
[Vrh] Go down
http://www.3d-archery.net/
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova: 1186
Datum registracije: 06.01.2012

PostajNaslov: Re: ribolov lukom i strijelom   05.05.12 12:39

Vjerojatno nije eksplicitno zabranjen luk, ali jest eksplicitno opisano što jest dozvoljeno, čineči sve drugo, uključujući i luk, zabranjenim...

[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: ribolov lukom i strijelom   07.05.12 9:13

DoomsdayST je napisao/la:
Vjerojatno nije eksplicitno zabranjen luk, ali jest eksplicitno opisano što jest dozvoljeno, čineči sve drugo, uključujući i luk, zabranjenim...

Upravo tako, kolega Doomsday.

@ Kolega Icon, ne znam točno, ali Pravilnik o športskom ribolovu na slatkim vodama je vrlo kratak, par stranica, lako nađete na netu. Sjećam se s polaganja ispita za ribočuvara.
[Vrh] Go down
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova: 1499
Godine: 45
Datum registracije: 19.11.2011

PostajNaslov: Re: ribolov lukom i strijelom   07.05.12 10:04

Sjećam se s polaganja ispita za ribočuvara.

Pazite dečki imamo i ribočuvara na forumu!!

Ivo:"Goxon je inače dosta educiran, poprilično inteligentan i dobar čovjek"
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: ribolov lukom i strijelom   07.05.12 10:20

maxina je napisao/la:
Sjećam se s polaganja ispita za ribočuvara.

Pazite dečki imamo i ribočuvara na forumu!!

...koji u svom višegodišnjem stažu nikad nikog nije prijavio, zaplijenio ribolovni alat ili primjenio bilo koju od stegovnih mjera. Meni to malo glupo, rigidno, nikad udica, pa ni strelica neće ribu iskorjenit, pogotovo na otvorenim vodama. Slično je i s puškom i divljači, no o tome sam već pisao. Mreže su već druga stvar, pogotovo neselektivne, sitnog oka. Ma to me moji iz ŠRD-a nagovorili, kao bio bi red da precednik NO ima i ribočuvarsku značku, bezveze..
[Vrh] Go down
didapatak
lingua
lingua

Male
Broj postova: 291
Godine: 52
Datum registracije: 29.03.2012

PostajNaslov: Re: ribolov lukom i strijelom   07.05.12 12:04

..pitanje: čemu to...za SVOJE potrebe( s obzirom na kol.) ima mnogo načina s jednostavnijim i jeftinijim alatima..
...i neće nijedan ribočuvar( čak i ako uoči) zamjeriti..
....
[Vrh] Go down

ribolov lukom i strijelom

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Similar topics

-
» ribolov lukom i strijelom
» Legende s lukom i strijelom
» Izrada luka i strijela(podvodni ribolov)
» Set za ribolov
» "Svedske makazice" Alat za ribolov- prezivljavanje