FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Patike(tenisice, šuze kaj već)

+46
siga
blinddog
brko151
SmitoBona
Target
Ikarus
Taks
Od1n
puls
Fratt
goxxon
jimkukri
Knife_maniac
Aleksa
ivo
Inspektor
loklar
glock
maxina
Kuzma
PatrioticBacon
marinko
gorky
MP
Frenky
FrankyRC
pirat
vladomado10
erdadj
poljičanin
Hombre
boletus
Shark
sgt bear
LUKSA
TomislavOS
cro-josip14
Strider
djomla
Rybak
NAVIGATOR
Mraz
Sid
damjan
Wild Wolf
Marko
50 posters

Stranica 3 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by erdadj 18.09.14 20:24

Ja sa Salamonom nikako nemam sreće Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 166116
3 puta sam htio uzeti one neke outdoor modele s Goretex membranom koji su bili na dobrom popustu. Ni jednom mi nisu sjele, tako su mi djelovale neudobno da sam svaki puta odustao. I sama izrada mi je djelovala nekako jeftino.
Merrell djeluje već puno bolje od Salomona, vidi se to kad se cipela uzem u ruku, iako i s njime nisam oduševljen.
Sad baš kupujem neki niski model outdoor i nisam pametan šta uzeti...
Za trčanje prvi i jedini je Mizuno, Salomon tenisice za trčanje su dječja igra pokraj Mizuna, imam 3 modela i ne zna se koji je bolji i udobniji...

erdadj
lingua
lingua

Broj postova : 261
Datum registracije : 25.12.2013

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by pirat 18.09.14 20:35

kako mozes tvrditi da je Merrell bolji od Salomona ako Salomon nisi nikada koristio?

o kakvom trcanju ti govoris? Salomon je tenisica napravljena za trcanje po prirodnoj neravnoj podlozi (zemlja, makadam, blato, snijeg), dok je Mizuno tenisica za obicno trcanje

moje sljedece ce biti Speedcross 3
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 38
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by glock 18.09.14 20:54

oprezno sa speedcrossom,najviše kopiran model od kineza.Iako preferiram New Balance,Salomon je najzastupljeniji i najpopularniji među trekerskom populacijom,kako kod nas tako i vani.Lani na Ultra Trail Mont Blanc koliko sam snimao,vaćina trkača je imala Salomonke,zatim La Sportiva Raptor pa tek onda sve ostalo.A bilo je ih 2400 samo u toj trci,168km,i još toliko u svakoj od još 3 utrke taj tjedan,od 112 do 280km.A upad na utrku 100E po glavi.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by erdadj 18.09.14 21:09

La Sportiva mi djeluje jako dobro. Kakva su iskustva s ovim brandom? Nisam ih do sada imao.

erdadj
lingua
lingua

Male
Broj postova : 261
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 25.12.2013

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by Frenky 18.09.14 21:13

ovako, žao mi je ako sam svojim upisom povrijedio vlasnike salomon treking šuza, ali ja sam poderao 2 para, po velebitu uglavnom.

prvo su se poderale na peti iznutra, pa sam se neugodno iznenadio kad je izvirio običan karton, nakon čega se ubrzano počeo odvajati vibram sa vnjske strane od ostatka cipele.

nakon čega sam zaključio da sam ja kriv, jerbo sam kupio jeftiniji model, pa sam se isprsio u intersportu za skuplje, koje su se raspale jednako brzo i učinkovito s time da je i u skupljima bila kartonska podstava.

u niskim cipelama se da hodati i po ozbiljnijem terenu, ali ima dva problema, prvo kad pada kiša napune se vodom, pa se smoče čarape, što rezultira žuljevima. žuljevi, poštovani kolega pirat nastaju uglavnom od mokrih čarapa.

drugi je problem što upadaju kamenčići i sitne grančice, što je isto neugodno.

radi gore navedenog sam čak nabavio i specijalne kratke gamaše, međuim moje super duper gtx solomonke su puštale vodu kao rešeto.

uglavnom da ne duljim, moje iskustvo sa solomonom je loše i ne kupujem ih više, koliko god bile fensi šmensi. držim se hi techa, karrimora i proskribirane alpine, za koju i dalje odgovorno tvrdim da su pet zvjezdica, što se tiče uloženo-dobiveno.

@pirat & navi, nebi znao koliko tracker trkača koristi solomon, ali ako je tako veliki postotak, to znači samo jedno: u tom sportu ima velik broj nadobudnih početnika i timova koji nemaju šansu ni završiti trku, a kamoli osigurati plasman, pa im je i oprema početnička, izuzetak su ofkors oni sponzorirani od solomona.

tim sportom se zaozbiljno bave ljudi koji trče (i) maratone i polumaratone po brojnim ligama kroz cijelu godinu.

ti ljudi su informirani, znaju odabrati obuću koja odgovara njihovom tipu stopala i težini, a o tome postoji cijela nauka.

spomenut ću samo neke marke i modele koji su dostupni i kod nas, zato što mislim da nitko pametan ne kupuje obuću koju nemože isprobati. to su tenisice (snikersice) cross countri maratone i track trial:

adidas mega bounce

brooks cascadia

la sportiva raptor

mizuno wave rider


postoje i niske treking cipele koje treba razlikovati od ovih za trčanje.

svi releventni brendovi prizvode i takve, kome koje pašu po izgledu cijeni i upotrebnoj vrijednosti takve odabere.

ono što je nekom super, drugom ne paše, zato što ima drugačiji tip stopala, drugačiji tip novčanika (plići ili dublji) i zato što mu se jednostavno sviđa ili ne.
Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by pirat 18.09.14 21:20

glock cuo sam to za speedcross.. na koji se nacin zastititi??

Frenky zasto pokusavas Salomon prikazati kao neke smensi wannabe nesto tenisice?
vjerujem da si se opekao, ali ja sam sa svojima bio super zadovoljan i nastaviti cu dalje sa istim brendom dok me ne razocaraju

ne znaci da ako velika vecina ljudi nesto koristi da je to pomodarstvo, nekada znaci da to zapravo valja..

znam kako nastaju zuljevi, meni su noge cesto bile mokre u Salomonkama jer nisu bile sa nikakvim membranama, nego najobicnije tenisice za trcanje koje sa strane imaju mrezicu, pa svejedno nikada nisam imao zulj
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 38
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by NAVIGATOR 18.09.14 22:25

Ja sam žulj imao mislim samo jednom u životu ali ne u planini ili divljini jer prije toga obuću dobro razgazim. Žulj sam imao prije dosta godina kada su tri dana za redom zaredali sprovodi. Imam jedine cipele crne za sprovode i mrzim ih nositi tako da ni nakon 15 godina nisu razgažene.
Na moru ove godine nisam imao bicikl pa sam odlučio puno hodati. Hodao sam 15-20 km svaki dan i 25-35km svaki drugi dan. Na nogama sam imao prije nekoliko godina dobivene lafuma kožne tenisice. Vrlo su mi udobne i nisam imao nikakvih problema s žuljevima. Vjerujem da će mi salomonke biti još bolje!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by FrankyRC 19.09.14 0:51

@Frenky zadnjih 15 godina koristim samo salamon tenisice, trekerice, i lake gojzerice. Prošlo mi je kroz noge 7-8 modela, o samo jednim imam loše iskustvo i te su bile Made in China (sve ostale Made in Vietnam, i Made in Indonezia). Kako sam non stop aktivan u planinarenju i speleologiji, a svojevremeno i u alpinizmu sve su prošle sito i rešeto. Pre zadovoljan sa svim modelima (osim tog jednog). Nikad žulja, močenja noge, proklizavanja,... Očito su tebe dopali Made in China modeli il neka škart verzija. Dok salamon postoji (a i ja) za ovu svrhu ne mislim koristit drugi brend.
FrankyRC
FrankyRC
spikač
spikač

Male
Broj postova : 513
Godine : 37
Lokacija : Makarska
Datum registracije : 18.11.2011

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by pirat 19.09.14 8:52

baš išao pogledati i moje su Made in India Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 676815
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 38
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by glock 19.09.14 9:01

pirar,imaš u zadru u supernovi u hervisu velik izbor salomonki,frend je u siječnju kupio 3d i nosi ih cijelu godinu,no problem.
frenky,iskreno,ne nosim salomon,kako sam rekao preferiram new balance,imali su super all terrain modele,a imam i dvoje niske alpina gojze sa debelim vibram džonovima.Ali ekipa koja trči na ultra trail trkama svakako nije početnička,ove godine se za trail mont blanc kandidiralo 15 trkača iz hr,naravno svi sa ispunjenim kvalifikacijama (3 ultre 45-100km kod nas),a prihvatili su dvojicu te Goranu Lesjaku poslali pozivnicu jer je prošle godine kao rookie odmah ušao u top 50.E,sad,od 2 i pol hiljade ljudi da ih 1500 nosi salomon,a ostali sve drugo,ipak je neki pokazatelj. A to je samo jedna od 4 utrke na tom tzv. hell week događanju krajem svakog ljeta.I samo neki imaju sponzorski ugovor.A gtx membrana ionako traje kratko na tenama,već nakon par mjeseci do godinu dana se izdere na pregibima.
Navi,znači imaš cipse za vjenčanja i sprovode za cijeli život.I ovo,svaki dan 25,a svaki drugi 35,hm,to onda znači naizmjenično,kraća pa duža dionica svaki drugi dan,svakako dobre ture,kao kod jednog švicarca kog sam sreo crnogorskoj granici,krenuo je 12.o5. iz Švicarske i planira do studenog stić u Grčku na berbu maslina,prezimit pa na proljeće na Siciliju te Italijom natrag doma,svaki dan po 30-40km.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by Hombre 19.09.14 9:08

FrankyRC je napisao/la:@Frenky zadnjih 15 godina koristim samo salamon tenisice, trekerice, i lake gojzerice. Prošlo mi je kroz noge 7-8 modela, o samo jednim imam loše iskustvo i te su bile Made in China (sve ostale Made in Vietnam, i Made in Indonezia).

Odlučio sam kupiti tj. kupio Salomon. Još samo sitnica da ih dostave i da platim pa da vidim što sam napravio. Inače nosim 42 dok sam po sugestiji sugovornice uzeo 42 2/3. Jedina potreba mi je da noga bude suha za mokrog vremena. Nikakvih planina ni egzotike, većinom ulica, park, malo kulturnog makadama i to bi bilo sve. Ako mi se zdravlje vrati bit će i brda ali s putem i nema škrapa. U ovom selu nema ništa. Prošle godine sam kupio neke Italijanske i ponašale su se odlično tako da sam ih ovo proljeće bezbrižno spremio u ormar. Neki dan kad je padala kiša vratio sam se mokrih nogu. Džon je unutra doslovno izmrvljen i raspao se kao da su ga rastočili mravi.

Po natpisima na forumu naručio sam XA PRO 3D GTX® BLK FW14.
Svaki dan pređem svojih 6-8km pa rekoh neka je nešto izdržljivije. Jesam li i tu pogriješio i to ću vidjeti Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 478256 Uopće mi nije problem platiti ali kad nemam izbora. Imam nove Lowa gojze ali nisu baš za ova mekša vremena dok sam tenisice nosio jako dugo pogotovo dok se u Splitu mogao kupiti Meindl i sada idem probati sa Salomonom.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by pirat 19.09.14 10:04

ove koje imam sam kupio u Hervisu na nekom velikom sniženju, vidio sam da ih ima i u Intersporta i često budu na sniženju od 50%, tako da onda bude idealna prilika za uzeti
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 38
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by Hombre 19.09.14 19:11

Danas stigle XA PRO 3D GTX® BLK
Kao i sve druge boluju od platfusa. Pošto imam normalno razvijeno stopalo, a oni rade za one kojima je cijelo stopalo do poda teško ih navlačim i jezičac ne pokriva baš sve. Ostalo sam zadovoljan i samo čekam prvu kišu da vidim koliko mi se isplatila investicija.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by Hombre 19.09.14 20:56

Hombre je napisao/la:Danas stigle XA PRO 3D GTX® BLK

Večeras sam ih izveo u šetnju. Prvi utisak. Prevruće su Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 478256
Ipak je ovo Južni Jadran, a temperatura 23 stupnja. Ako ova zima bude kao i prošla gojze mi neće ni trebati.
Poplat im je malo tvrđi, možda zato što sam ljeto proveo u Meindl sandalama. Ne stiskaju me nigdje osim što malo osjetim zatvorenu obuću, imaju dobar grip i po svemu ne bi trebale praviti probleme
(koliko koštaju trebale bi i kuhat, prat, čuvat malu djecu) Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 855911

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by NAVIGATOR 19.09.14 21:01

Probao sam prije nego sam u tenisice.hr uzeo svoje XA PRO 3D GTX u hervisu sam probao neki model salomonki koji je bio sa 700kn spušten na 300 kn.
Bile su toliko uske da nisam mogao hodati u njima. Nešto sam načuo da se radilo o robi rađenoj po neispravnom kalupu i da zato i jesu bile toliko snižene(možda su bile i lažne) Kad sam probao normalne modele u normalnim dućanima preporodio sam se po pitanju udobnosti.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by loklar 02.10.14 18:52

Pozdrav svima, zanima me vaše mišljenje o ovim gojzericama
Salomon Cosmic 4D 2 GTX
http://www.fc-moto.de/Salomon-Cosmic-4D-2-GTX-Schuhe

Imam priliku kupiti ih za 100€, nove.
Da li mi može netko reći kolika je razlika u veličini brojeva u odnosu na adidasove modele.
Znam da je razlika od kalupa do kalupa, ali zanima me veličina 42 2/3 u odnosu na istu veličinu adidaski.
Jesu li salomonke veće, manje, iste...? Tnx!

loklar
bebač
bebač

Male
Broj postova : 3
Godine : 49
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 01.10.2013

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by Inspektor 04.10.14 0:41

Nekad davno sam imao Salomonke, bile su mi skroz ok! Ali vec godinama kupujem uglavnom Merrel, jer mi za moje potrebe vise odgovaraju i prezadovoljan sam. Glavni razlog za prelazak na Merrel je bio - pazite sad - izgled! Jednostavno mi se Salomonke ne svidjaju, Merrel cesto ima skroz monokromatske modele (crne, sive...) s minimalnom kolicinom boja, detalja i slicnih gluposti, sto mi puno vise odgovara jer ih cesto moram nositi i u finijim urbanim sredinama, a ne samo u nekakvim vuko*ebinama. Pa onda Merrelice puno vise izgledaju kao obicne tenisice ili cipele i ne privlace previse paznje. Ima i Solomon ponekad takvih modela, ali to je vise iznimka, obicno sve bude prosarano crvenom, zutom, zelenom...

Sto se izdrzljivosti tice, moj najstariji model (Moab medium) sada ima vec 6 godina i jos uvijek je citav, nigdje ne propusta, a s obzirom da je dobrano izgreban, danas ih koristim uglavnom kad znam da idem u nekakvo unistavanje - nove modele stedim Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 747986 Prosli tjedan sam kupio niski Moab Beluga Goretex, u Intersportu na snizenju. Gledao sam ih vec duze vrijeme, ali mi je cijena od preko 900kn bila previsoka. Sad kad su ih skinuli na 650, odmah sam ih kupio.

Inace, evo slike:
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 33160099-200

Nosio sam ih prosli tjedan po Murteru i po Kornatima, bez ikakvog uhodavanja, dakle doslovno nove novcate ravno na noge i pravac po stijenama. Nakon cijelog dana u njima nisam imao nikakvih zuljeva niti nabora na stopalima. Ja prezadovoljan. A kad padne snijeg imam visoki Moab model, takodjer sa GTX membranom, koje sam zadnje dvije godine nosio po snijegu u gradu.

Za uvjete izvan grada koristim Haix Tibet, koje su brutalno dobre gojzerice za snijeg i ako ih nadjete negdje po oglasnicima - kupujte! Stvarno su vrhunske i vrlo, vrlo tople. Koriste ih nase elitne jedinice, pa ih tu i tamo zna biti na Njuskalu. Vojnici dobiju nove, a stare su im jos uvijek dovoljno dobre, pa ove nove odluce prodati. Tako sam i ja kupio moje, jer 250 eura koliko traze Svabe nisam mogao odvojiti. Preko Njuskala sam se uspio iscjenkati za 850 kn Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 368870
Inspektor
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 424
Godine : 41
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by poljičanin 04.10.14 8:27

Inspekore, Inspektore…

Pa pratiš li Ti ovaj naš Forum? Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 855911

Dakle, kako je već spominjano nekoliko puta, HAIX se proizvodi u Hrvatskoj, preciznije, u Čakovcu.

Obuća koja se nalazi na Njuškalu je u većini slučajeva roba s greškom iz tvorničke trgovine, koju onda kupuju i po višim cijenama oglašavaju  na Njuškalu. Nisam pitao za Tibet, ali ja sam uzeo dva para Airpower P9 Desert po cijeni od 450 kn, naručio iz tvornice.

Da ne stave žute naljepnice na mjesto greške, nikada je sam ne bi ni pronašao.

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by Inspektor 04.10.14 11:32

Pratim ja forum i znam da se neki modeli Haix-a proizvode u Čakovcu, dapače, čak sam i zvao tvornicu kad sam tražio Tibetice. Ali moje nisu napravljene u RH, nego u Njemačkoj:

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 4uar2d

Kupio sam ih od člana Bojne za specijalna djelovanja, od kojeg sam i još neke stvari nabavio. Zbog toga sam i zamutio serijski broj, da ne dovedem čovjeka u probleme... Nemojte me sad držati za riječ, ali mislim da se konkretno Tibet uopće ne proizvodi kod nas.
Inspektor
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 424
Godine : 41
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by ivo 04.10.14 15:01

Tibet se proizvodi u Lasi !
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by Aleksa 04.10.14 18:10

Vidim da su iskustva sa Salomon GTX tenama razlicita,vjerovatno zbog razlicitih nacina upotrebe i podloge na kojoj su se koristile.Ja sam prije par dana upravo poderao drugi par,poslije 2 godine svakodnevnog koristenja u svim prilikama i godisnjim dobima.Odmah da napomenem,da nisu koristene previse po ostrom kamenju i stijenama.Prvi par je trajao otprilike isto oko dvije godine.Sto se tice vodonepropusnosti,tu nemam zamjerki,nikad nisu pustile ni kapi ni prve,a ni druge.Stabilnost je odlicna,jer su nekako nize od ostalih modela koje sam probao i taj zastitini kavez sjajno funkcionise.Sistem vezivanja je solidno odradjen,ponekad kopce znaju pri hladnijem vremenu otvrdnuti,pa je potrebno cesce dotezati vezice,jer su u prirodi najvise koristene za trcanje.Robustnost izrade je bila bolja kod prvog modela,mada je ovaj XA PRO GTX2 model udobnoj za nijansu.Na ovim pise Made in China,a GTX1 su bile made in Vietnam i mozda najveca zamjerka je da se pojavilo skripanje na drugom modelu,poslije godinu i po dana.Kad se vec govori o mjestu proizvodnje,zanimljivo je da su ih pravili jedno vrijeme u jednom mjestu u mom komsiluku..Kotor Varosu,ali da nikad nije stavljana etiketa Made in Bosnia ili slicno,niti se mogu naci negdje sa drugom etiketom osim China ili Vietnam.Pricu o tome da su tu proizvodjene mi je ispricala prijateljica koja tu radi,kad ih je vidjela na meni i kazala mi kako ih radnici ne vole praviti,jer su kontrole vrlo stroge i da za milimetar odstupanja u sivanju tene idu na mljevenje.Vlasnik firme je italijenska porodica i da bi onemogucili muljanje i namjerne greske,radi otkupa takvih modela..instalirali su masinu za mljevenje i odmah je samelju na licu mjesta Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 592423
Evo par slikica ovog drugog modela,okrpljenog i spremnog za nosenje oko kuce i baustele.Najvise su ispucale zbog trcanja,na platnenom djelu,dok su unutrasnjost i djon u sasvim solidnom stanju.

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 1zojl6o


Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 2jgkk4



Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 294qo7p

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 2mecz7
Aleksa
Aleksa
tipko
tipko

Male
Broj postova : 66
Godine : 51
Lokacija : Banja Luka
Datum registracije : 11.12.2012

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by NAVIGATOR 05.10.14 1:00

Vidiš moje XA PRO 3D potpuno novi model i boje su iz wietnama a ne iz kine.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by Knife_maniac 05.10.14 11:21

Ponosni vlasnik Speedcrossica vec neko vrijeme...
Ovo su prve Salomonke ali nikako zadnje !

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 10488072_337109603112500_6782712909399010452_n
Knife_maniac
Knife_maniac
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1193
Godine : 35
Lokacija : sektor Istok 031
Datum registracije : 12.05.2009

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by NAVIGATOR 05.10.14 16:25

Speedcros su mi odličan model salomonki ali po iskustvu drugih kažu da baš nisu udobne za svaki dan.
Bile su moj prvi izbor ali upravo na nagovor kolega sa puno više iskustva u tom segmentu nožne opreme uzeo sam XA PRO. mislim da ću svejedno uzeti i speedcrosice.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by Knife_maniac 05.10.14 20:38

Dok su stigle, neko vrijeme sam ih nosio samo po kuci umjesto papuca...
Tek kasnije sam ih poceo nositi i po vani.
U planu su jos barem jedne za po kuci i jedne za van.
I onda sam sa 3 para miran neko vrijeme Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 304316

Poslje Speedcrossa je nastala cistka u ormaru, Adidaske i Nike-ice su odmah dobile trajni ban.
I to vise na moje noge ne ide !
Knife_maniac
Knife_maniac
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1193
Godine : 35
Lokacija : sektor Istok 031
Datum registracije : 12.05.2009

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by gorky 06.10.14 8:29

Evo i mojih ljepotica. Model ljeto zima:)
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 2014-10-05212921_zpsf68d519f
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 48
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by NAVIGATOR 06.10.14 9:36

mislim da si sutra idem uzeti XA PRO 3D bez gorotex membrane.
Iako mi se u gorotex verziji noga uopće ne znoji zapravo sav znoj kroz membranu prođe van ipak bi zaključio da su mi one prilično tople i da će mi biti idealne za malo hladnije dane tako da ću probati sad isti model ali produšne bez membrane.
možda je razlog tome, osjećaju topline, što sam ljeto proveo u teva tenisicama koje su zapravo sandale od nekoliko gurtni samo u obliku tenisica.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by jimkukri 06.10.14 11:01

Vidim svi hvalite salomonke ko da radite za njih Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 368870
A di ih ima za kupit najpovoljnije u zg
jimkukri
jimkukri
lingua
lingua

Male
Broj postova : 224
Godine : 43
Lokacija : zg
Datum registracije : 05.05.2014

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by NAVIGATOR 06.10.14 19:48

ja sam svoje kupio u Level2. bio je neki kupon u nekom teen časopisu za 25% popusta pa su me koštale 800kn. inače taj model košta oko 1200kn. časopis je koštao 12 kn.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by jimkukri 06.10.14 20:41

NAVIGATOR je napisao/la:ja sam svoje kupio u Level2. bio je neki kupon u nekom teen časopisu za 25% popusta pa su me koštale 800kn. inače taj model košta oko 1200kn. časopis je koštao 12 kn.

Nis idem prelistat svoju kolekciju teen i ok magazina da nadjem neki kupon Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 86830
Salu nastranu nisu bas jeftine tenke...danas ih vidio u hervisu otprilike od 800 do 1300 novaca...sto mi je malo cudno za prilicno nepoznat brend sirim masama...ocu rec nije da su ko nike il adidas
jimkukri
jimkukri
lingua
lingua

Male
Broj postova : 224
Godine : 43
Lokacija : zg
Datum registracije : 05.05.2014

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by gorky 06.10.14 21:27

Imali su u žutom mačku svojevremeno opake popuste u ovo doba godine!
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 48
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 4 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.