FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Patike(tenisice, šuze kaj već)

+46
siga
blinddog
brko151
SmitoBona
Target
Ikarus
Taks
Od1n
puls
Fratt
goxxon
jimkukri
Knife_maniac
Aleksa
ivo
Inspektor
loklar
glock
maxina
Kuzma
PatrioticBacon
marinko
gorky
MP
Frenky
FrankyRC
pirat
vladomado10
erdadj
poljičanin
Hombre
boletus
Shark
sgt bear
LUKSA
TomislavOS
cro-josip14
Strider
djomla
Rybak
NAVIGATOR
Mraz
Sid
damjan
Wild Wolf
Marko
50 posters

Stranica 6 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by jimkukri 05.11.14 12:01

Da li netko ima kakva iskustva sa merell mid moab gtx
http://www.merrell.com/US/en-US/Mobile/Product.mvc.aspx/12464M/29127?galleryKey=0
gledam ih kao suze za cijelogodisnje planinarenje za teren tipa sljeme

jimkukri
lingua
lingua

Broj postova : 224
Datum registracije : 05.05.2014

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by Inspektor 05.11.14 13:48

jimkukri, ja ih imam već nekoliko sezona i jako sam zadovoljan. Prije nekih 7 godina sam kupio zelene, vukao ih po šumama i gorama, skroz ih rasturio, ali i dalje su bez rupa i obučem ih ako znam da ću se zaprljati. Više ih ni ne čistim Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 747986 Jednom sam zaspao s nogama kraj vatre, probudio me osjećaj pečenja po tabanima - ispostavilo se da su se toliko ugrijale da se đon počeo odljepljivati i smrditi po plastici Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 368870 Samo sam stisnuo đon nazad i pustio da se ohlade i evo i dan danas drži bez problema.

Prije 2 godine sam kupio iste, samo crne. Njih malo više pazim i mislim da su super za opću namjenu - mogu se bez problema nositi i u gradu i u divljini. S obzirom da Sljeme nije neki jako zahtjevan teren, mislim da ne bi smjelo biti nikakvih problema.
Inspektor
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 424
Godine : 41
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by jimkukri 05.11.14 14:24

Ajde bas si me razveselio s odgovorom jer razmisljam o kupnji
Kakve su za zimu?kisa?snijeg?
Jel se kuhaju noge po ljeti?
jimkukri
jimkukri
lingua
lingua

Male
Broj postova : 224
Godine : 43
Lokacija : zg
Datum registracije : 05.05.2014

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by Inspektor 05.11.14 15:23

Za zimu super, bez problema, ni prvi ni drugi par mi nisu nikad promočile u snijegu. Ali treba imati na umu da nisu baš jako visoke, pa ako misliš s njima na Sljeme u pol metra snijega, nećeš se baš ugodno provesti. Naravno, ako imaš gamaše, onda je lakše.

A ljeto... Čuj, kuhaš se i bos ako je vani +37 Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 747986 S obzirom na činjenicu da imaju membranu i da su ipak dosta podstavljene, ne bi ih baš preporučao za neke ektremno tople temperature, mada sam baš nedavno u običnom plitkom Moabu bio po cijele dane na Kornatima. Temperatura je bila 29 stupnjeva i nisam ni u jednom trenu pomislio "kuhaju mi se noge".
Inspektor
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 424
Godine : 41
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 10.04.2012

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by jimkukri 05.11.14 15:47

Super,fala na korisnim informacijama Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 86830 Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 393492
za snijeg idu normalno gamase...bitno da ne propustaju cipele
dosta su ventilirane pa mislim da ce bit ok za proljece-ljeto
Vjerojatno cu ih piknut
jimkukri
jimkukri
lingua
lingua

Male
Broj postova : 224
Godine : 43
Lokacija : zg
Datum registracije : 05.05.2014

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by Taks 07.11.14 14:46

Kolege, molio bih da mi kažete nešto o ovim Salomonkama, našao sam zadnji broj u Hervisu za 450 kuna, ali rekoh da se prvo malo posavjetujem s vama. Namjena bi bila zima u gradu, umjesto neudobnih i na ledu gotovo neupotrebljivih Martensica. Nije bilo kutije u blizini pa vam mogu prenjeti samo informacije koje su pisale na njima. Dakle Salomon Contagrip Gore-Tex i broj artikla je 127489. Trebale bi biti ovakve ako se ne varam:

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Pol_pl_Buty-Salomon-CAMPSIDE-MID-GTX-trapery-sportowe-gorskie-trekkingowe-7188_1
Taks
Taks
tipko
tipko

Male
Broj postova : 74
Godine : 36
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 22.11.2013

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by poljičanin 08.11.14 23:38

Koristim ih nekoliko godina za ljetne planinarske aktivnosti.

Hodam tako da trošim vanjski rub đona, pa mi često cipele otiđu u rashod, a da su još upotrebljive, zbog toga što mi potrošeni đon, koji još uvijek nije probijen, dopunski krivi nogu. S ovima još nisam imao tih problema, đon se troši uravnoteženo.Osim toga, glavnina terena po kojima se krećem je kamenjar, a i u tim uvjetima se dobro drži.

Za ljetne aktivosti izvrsne, noga se ne znoji više nego što bi se očekivalo, dapače.

Po kiši ih nisam nešto puno koristio, a u nekoliko puta u njima pregazio potok i nisu propustile.

Prednje ojačanje na prstima se često počne raspadati od starosti (imam izvrsne Marellice u odličnom stanju osim tog detalja koji se doslovno raspada od starosti, stare su 3 godine), a na ovima još ni traga od toga.

Generalno, moja najveća zamjerka je visina cipela. Previsoke za standardne cipele/tenisice, a nedovoljno visoka za ozbiljne gozje, za koje ima potencijala. Zglob ne drži dovoljno čvrsto jer nema visine, a opet, donekle ga i drži jer su visoke.

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by Taks 09.11.14 0:40

Dakle iako sam fulao godišnje doba isplatilo bi se isprobati ih.. Hvala na odgovoru.
Taks
Taks
tipko
tipko

Male
Broj postova : 74
Godine : 36
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 22.11.2013

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by poljičanin 09.11.14 23:07

Taks, da se vratim ponovno na Haix: za 450 kn kupiš Haix Airpower P9 sa zanemerarivom greškom u tvornici u Čakovcu, nemjerljivo kvalitetniji komad obuće od ovih Salomonki.

Kao svakodnene cipele koristim Zamberlan RIDGE GTX, kupljene lani na sniženju u Iglu športa za nešto manje od 700 kn. Vibram, Goretex, udobna, noga se ne znoji, udobne na duljim šetnjama i hodnjama, kvalitetna izrada. Namjenjene šetnji u prirodi, dobro su se snašle i u urbanoj džungli.

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 002_240_Ridge_gtx_forest_sml

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by jimkukri 10.11.14 9:29

@poljicanin
neznam kolega kak ste vi upecali te haixice po 450...ja pito za dva modela i lagano su 1200kn...sa greskom Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 478256 Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 478256 Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 478256
pitacu ih za airpowerp9
i kada je otprilike snizenje u iglusportu???imaju fine cipke
jimkukri
jimkukri
lingua
lingua

Male
Broj postova : 224
Godine : 43
Lokacija : zg
Datum registracije : 05.05.2014

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by Taks 10.11.14 12:29

Bilo bi lijepo uzeti haixice ali ne mogu ići iz Osijeka u Čakovec kupovati obuću, jednostavno se ne isplati. Nekakvo naručivanje bez probe mi također ne odgovara. Prezimit ću u martama i pratiti ponude i sniženja, nosim ih gotovo 15 godina, mogu još koju.
Taks
Taks
tipko
tipko

Male
Broj postova : 74
Godine : 36
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 22.11.2013

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by pirat 10.11.14 13:00

jimkukri je napisao/la:
i kada je otprilike snizenje u iglusportu???imaju fine cipke

i kada imaju sniženje ne znači da je na cijelokupni asortiman..
imaš 10% ako si član planinarskog društva

mene su ugodno iznenadili prije neki dan kada mi je na kućnu adresu stigao kupon od 25% popusta na bilo koji artikal koji odaberem
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 38
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by Hombre 10.11.14 14:46

Zadnjih godina se malo krećem i to isključivo po gradu ali mi je prioritet da se ne vraćam mokrih nogu kad pada kiša pa u pravilu uzimam GTX tako da sam uzeo Salomon XA pro 3D pa ću ove zime vidjeti kako se ponašaju.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by poljičanin 10.11.14 19:41

Taks, ja sam nazvao broj u tvornici, potvrdili su mi da model imaju na skladištu, platio, poslao mailom uplatnice i za dva dana dobio čizme na kućnu adresu, preko Intereurope. To je još trošak od 50 kn.

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by erdadj 12.11.14 8:45

Taks je napisao/la:Bilo bi lijepo uzeti haixice ali ne mogu ići iz Osijeka u Čakovec kupovati obuću, jednostavno se ne isplati. Nekakvo naručivanje bez probe mi također ne odgovara. Prezimit ću u martama i pratiti ponude i sniženja, nosim ih gotovo 15 godina, mogu još koju.
Taks, skupi još dvojicu pa da se nas četvorica zaletimo do Čakovca Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 747986

erdadj
lingua
lingua

Male
Broj postova : 261
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 25.12.2013

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by Ikarus 13.11.14 10:42

Meni su tenisice vjerojatno "pandan" sa noževima, samo ih prije "dokrajčim" Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 747986

Salomon speedcross sam gledao i isprobavao još "davne" 2008 godine ako se ne varam, u Grazu, u to vrijeme ih kod nas nije ni bilo (ili ih ja nisam vidio), i meni su osobno jako dobro pasale na nogu bez obzira na uži kalup ali me mučilo par stvari oko namjene tenisice, to je nekakva "xc" tenisica po meni, odnosno šumski treking i trčanje po mekim podlogama, a problem moj je bio taj šta na Krku baš i nema nekih šuma nego je više manje makadam i stijene.

Speedcross tenisice nemaju vanjski već "unutarnji"đon, odnosno materijal se spušta preko bočnog dijela đona i onda tu doalzi do deranja tog materijala (na mojoj makadamskoj vrsti terena) isto kako i nakon nekog vremena tanki naljepljeni đon popusti na rubnim dijelovima pa se malo razljepe ali to se lako riješi sa malo ljepila za cipele...
Đon sam po sebi im je dosta mekan pa velike "ripne" koje su na rubnim dijelovima đona (koje su dosta mekane, zato i kažem da nisu za tvrde podloge) se prve potroše... na sve to rečeno meni su i dalje jedan od najliješih Salomon modela....

Ovo je slika trenutne "kolekcije" koja mi je pri ruci (na svu sreču ne i cijela jer bi moro slikat iz "ptičje perspektive")

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 RPdAlQ

Od toga 3 para Mizuna

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Q7w2Se

U daljnjem tekstu napišem ukratko iskustva prednosti i mane koje sam ja vidio tokom korištenja istih...
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by erdadj 13.11.14 11:26

Jednom Mizuno, zauvijek Mizuno Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 747986 Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 747986

erdadj
lingua
lingua

Male
Broj postova : 261
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 25.12.2013

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by ivo 13.11.14 11:49

Kolega Duby, opet izmishljate; ove Mizuno tenisice su od Barine, a ne vaše Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 321675 !!!
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by Ikarus 13.11.14 12:02

Ovo su mi među prvim Mizunicama i dan danas ih koristim...

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 HsQYUI

Ja koristim tenisice do kraja, znači prvo krenu sa hodanjem za "svaki dan" pa kada se lagano razgaze idu na trčanje, pakada se još više razgaze idu na treninge (o tome nešto više kasnije) pa pred kraj "službe" za razno razne poslove di se inače unište cipele/tenisice i ujdeno sa tim služe za "brdska" trčanja...

Ako ih ne koristim tim redom onda nažalost puno kraće traju...

Dakle, konstrukcija tenisice odlična, sa obzirom da valjda imam užu nogu onda bi preferiro da su malo uže na prednjem dijelu stopala ali nema veze...

Petni dio tenisice koji meni osobno brzo strada (ovisno do modela do modela) je poprilčno dobro napravljen i nije se jako istošio (zato vočim tenisice sa manje "materija" na samoj peti, odnosno da nisu jako podložene...

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 CFlQdo

Đon nije loš, govori to zadnjih 6g korištenja i maltretiranja

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 AxCeOR

Nigdje se nije đon razljepio kao ni ništa drugo na tenisici...

Ono šta je prvo stradalao je prednji dio "mesh" mrežice koje ja popustila na dijelu pregiba...

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 GEzLZo

Mrežica se poderala točno između dijelova pojačanja na tenisici i to im je po meni najslabija točka...

Drugi model Inspire koji je bi malo "poboljšan" u odnosu na model prije jer imao pojačanja koja su spajala dio "rista" sa prednjim zaštitama za prste i na taj način donekle spriječila deranje materijala...

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 ESO3Wr

Na slici se vidi da u tenisicama nema uloška, to je zato jer sam ga prebacio u gojze jer su im ulošci odlični i trajni!

Đon postojan na grubim podlogama i nema nikavog razljepljivanja materijala đona nigdje

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 EAyYN6

Ali isto kao i prethodni model "popustile" su na bočnom dijelu, napominjem to je vjerojatno radi teretane odnosno treninga nogu...

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 SwHjo1

Petni dio i "prihvat" oko zgloba odlično napravljeni (za mene) i nema puno habanja materijala

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Y45JU5

Zadnji par Mizuna koji sam kupio (još malo pa će 2g) su tada "Flag ship" model Wave rider 15 kojima je cijena bila nekih 1200kn, ja sam ih uspio naći na "zadnji broj" za 600kn,

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 ImhpD2

Prava trkačica za grube podloge (pod time mislim na cestu ne stijene, a meka bi bila zemlja plaža itd..) sa zanimljivom konstrukcijom prednjeg gazišta

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Cgnz3T

Koju Mizuno naziva "Smooth ride"

Ukratko taj žuti dio koji se vidi radi više manje na način da brže povlaći rastegnutu tenisicu natrag (pričam samo o prednjem dijelu tenisice) i stvarno radi, velika razlika u trčanju u njima i prijašnjim modelima...

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 CmEtKV

Odličan i kvaliteten uložak

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 AO7CVQ

Sa dobrim šavovima u kostrukciji

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 2Y9gW3

E sada, petni dio tenisice ima više "štofa" odnosno tenisica, model rider je deblji na peti od modea inspire i to je dio koji meni ne paše, a to se vidi i po potrošenosti a manje su korištene od prijašnja dva modela

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 XbPg37

Bez obzira na to, i dalje su u svakodnevnoj upotrebi i taj petni dio niti ne žulja niti pušta da peta biježi van iz tenisice (biježanje mislim na trčanje kada peta zna biježat prema gore)

Đon odličan

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 FQm4nk

Ovo je problem koji sam prije spominjao, kada radim trening za noge, tenisice tu dosta pate, npr ovo je samo jedna od vježbi

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Mb5MiX

Jako velike kilaže a na kraju treninga i tonaže pređu preko tenisica, normalno to nisu "lifterice" koje su namjenjene tim stvarima pa konstukcijski nisu napravljene za to. pate đonovi, pre mekani su za ovakve stvari i bočni dio tenisice (one mrežice koje su pukle) jer jbg noga bježi...

Ovo je npr dio terena di ih koristim za trčanje...

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Lmsb8T

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 QkjuLJ

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 OnU7Yr

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 LLnEI1

Gos.Glocku će vjerojatno teren biti poznat jer je tuda nedavno protutnjala Trekking liga...
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by Taks 13.11.14 12:07

@Erdadj: Suzdržat ću se s kupovinom do onih sniženja poslije Nove godine. Ako tada ne bude nešto pametno u Osijeku onda će na red doći Haix, pa ćemo vidjeti kako ćemo do njih Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 747986
Taks
Taks
tipko
tipko

Male
Broj postova : 74
Godine : 36
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 22.11.2013

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by Ikarus 13.11.14 13:19

Prije nekih 3g (ili 4) sam u Iglušportu tražio neku jaknu i bacio pogled na dio sa obućom, nisam mogao ne primjetiti upadljie La Sportivine tenisice još upadljivijeg imena Raptor!

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 FOWfQY

Normalno kupnji je pogodovala i lijepa Gore tex markica na tenisicama, a i činjenica da su na nozi pasale ko "rukavica"...

Odlične i čvrste tenisice, dobrog đona, (nije baš za led, skližu se Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 69343 )

Sa GTX membranom nikad problema, odrađivala je ono za šta je namjenjena, i po naj jačim kišama i nešto i po snjegu noga uvijek suha ALI po imalo toplijem vremenu noga vlažna, tenisice dosta slabo dišu u toplijem vremenu, čvrsto drže nogu pa to još pridonosi "znojenju" noge i to je razlog šta sam ih dosta malo koristio...

Zašto kada je bilo puno kiše???? zato jer osobno ovako gledam, ako je lagana kiša onda ni normalno nemaju problema, ako je baš jaka kiša onda mi trebaju i slične hlače (gtx) jer če mi u spuprotnom nogavice biti totalno mokre do koljena a u tom slučaju mogu a i rađe obućem adidasove gojze

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 G17645ebay

Kose nemam pa ne nosim kišobran a niti kabanice pa je zato to tako...

U svakom slučaju mislim da više nebi kupio GTX tenisice...

Đon na tenisici je odličan i ne haba se brzo

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 M2xo3F

Taj model se spominje kao trekking tenisica i vjerujem da su odlične u tom segmentu...

Nisam trčao u tim tenisicama ali sam tu i tamo odradio koj trening u njima baš radi njihove čvrste konstrukcije i jakog đona...

Unutašnji šavovi dobro napravljerni, nigdje ništa ne visi...

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 SQ3jjg

Peta dobro konstrukcijski napravljena nema puno habanja

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Lt1Gh7

Dobar uložak

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 HC1fRP

"Plastični" premaz ili vrsta naljepnice koja je na boku sa vremenom malo ispuca na pregibima, šta je i za očekivati...

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 IdyeED

Ali to nikako ne utiječe niti na funkcionalnost niti na estetiku tenisice jer se skoro niti ne primjeti....

Samo da napomenem da novi model Raptora koji je nedavno bio u Iglu športu bez GTX membrane ima novo riječenje na peti na unutarnjem dijelu, kao kožni umetak koji spriječava habanje, vjerojatno su ljudi imali problema sa tim dijelom pa su u La Sportivi to odličili promjenit, to je moje nagađanje ali svaka im čast ako je tako...
Nažalost nisu imali moj broj inače bi ih kupio...

Isto tako sam tamo primjetio odličan i dopadljiv model Lasportiva Bushido

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Bushido_Blue_Red

Nažalost meni nije pasala prednja plastična zaštita za prste jer nekako "zapinje" za prste a i prodavačica je napomenula da imaju mekaniji đon od Raptora i da se brže troše....

Prije nekih 3g sam u Interšportu naletio na Reebok-ov tada novi model sa među prvima (kod nas) "razdvojenim" đonom u isto vrijeme je i nike izbacio model Free run sa istom pričom...

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 1n2fi6

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 QbOwT0

Lagane tenisice sa mekanim đonom i jako mekanim i udobnim uloškom koji umanjuje umor noge kod dužeg stajanja

Umetak je neka vrsta gume/spužve i dobar je ali se na njemu noga malo više znoji (meni se inaće noge slabo znoje) u odnosu na Mizuno uloške...

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 FLsCCk

Đon je dosta mekan i jako ugodan prilokom hodanja

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 AVYWmW


Tenisice su cijele dosta nježne (konstukcijski) tako da nisam trčao u njima, jesam nešto malo ali ništa vrijedno spomena i nikako ne po brdu, bio na par treniga sa njima ali opet napominjem nisu za to...

Večinom sam ih nosio kao "radne" tenisice i u tom segmentu briljiraju, to znači stajanje i hodanje u razdoblju od 8 i više sati na dan obično je oko 12-14, iako imam običaj mjenjat obuću na poslu ako posao traje više od 8h...

Na bočnom dijelu su lagano "popustile"

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 CpvWQy

Peta je dosta podstavljena i pre mekana (za moj ukus) i dosta se haba, nemam specifičnu sliku ali se vidi na prijašnjim slikama...

I na kraju dolazim do novog Reebok modela All Terrain 360 grip

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Tv1zzw

Taj model je specifično napravljen za Reebokovu izmišljotinu pod nazivom Spartan Race i ovo je video za tenisice a i ujedno da se vide "noviteti"



Tenisca je na prvi dojam dosta čvrsta, uskog kalupa, sličnog kopačkama...

Kanali na boku tenisice u đonu, služe za izbacivanje vode iz tenisice (barem u teoriji, još nisam stigo isprobat)

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 GVNiub

Đon je dosta krut i čvrst ali i dosta tanak,tenisica bi se trebala (kao) nositi na bosu nogu, (da mi je vidjet kako bi to izgledalo, u vodu pa van, mokra noga koja se suši u tenisici, pa se malo smežura koža koja se haba, hahahahahaha, žuljeva i poderotina na stopalu na sve strane Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 478256 )
ali sa obzirom da Spartan race ne traje dugo onda to (valjda) nije problem

Srednji dio đona je na unutarnjem dijelu dosta "hrapav" sa izbočenjima koji bi trebali pomoći kod penjanja po špagi ( to ću isprobat pa ću znat reč više o tome....)

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 BN2iXH

Petni dio tanak i zanima me kako će se ponašati, konstrukcijski (barem na prvu) dosta jednostavna tenisica koja je više manje striktno za vježbanje i trčanje po mekšim podlogama a nikako po betonu, zbog specifičnog đona....

Uložak se ne vadi....

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 4XTG9p

Na ulošku se jasno vidi crveni znak Delte koji označava Reebok-ovu Delta seriu i novu liniju....

Ukratko Reebok je prije par godina napravio jako dobar marketinški potez sa Spartan Race-om, ubrzo su imali maniju Spartan igara, međutim nije se primilo koliko su očekivali pa ubrzo tu dolazi i CrossFit koji je praktički ništa nego izmišljeno natjecanje "vrhunskih" sportaša "apolonske" građe u vježbama koje se baziraju na aerobnim vježbama sa anaerobim segmentima, i to popratili sa svojom novom Delta linijom za "vrhunske" sportaše....
Ukratko mogu reći da se meni vježbe sviđaju a proizvodi koje su počeli izbacivati zadnjih godina su sve bolji, pogotovo kompresijske majice i hlače za trening....
Izmišljotina za CrossFit (da se neko nebi uvrijedio) kažem jer prezentiraju tu vrstu treniga sa sportašima koji nisu takvi (vizualno) radi te vrste treninga....

Evo malo se raspisao ali jbg...

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 393492 Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 393492 Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 393492 Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 393492
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by erdadj 13.11.14 14:52

Taks je napisao/la:@Erdadj: Suzdržat ću se s kupovinom do onih sniženja poslije Nove godine. Ako tada ne bude nešto pametno u Osijeku onda će na red doći Haix, pa ćemo vidjeti kako ćemo do njih Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 747986
Meni se ne žuri, ako budu po 400kn idem po njih i na kraj svijeta Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 747986
Inače, u Osijeku je slaba ponuda i bojim se da previše očekuješ Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 166116

erdadj
lingua
lingua

Male
Broj postova : 261
Godine : 49
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 25.12.2013

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by Target 13.11.14 17:47

La sportiva Raptor koristim skoro 2 godine i vjerojatno su par najboljih tenisica tog tipa koje sam ikad koristio. sad ih koristim samo za sporedne stvari jer nakon 1g. žešćeg korištenja đon izgleda kao ravan komad gume. Kolege koji se bave trekkingom kunu se u njih kao najbolje iako ih nisam puno koristio u tu svrhu ali bio sam izuzetno zadovoljan držanjem na svakakvim terenima, na betonskim mokrim cijevima sam bio kao zalijepljen i to pod žešćim nagibom. Gtx membrana i danas funkcionira dovoljno dobro za što mi trebaju, puno sam ih koristio i kao svakodnevne tenisice, jednostavno sam se navikao uvijek njih nositi baš svuda pa je đon patio po asfaltu. Ovo što ikarus piše oko znojenja nogu po toplijem vremenu mogu potvrditi, kome je to problem nemojte trčati u njima iznad 20°C iako to meni nije izrazito smetalo sa kvalitetnijim coolmax čarapama i rješen problem

Kako danas zbog rada sa psima više vremena provodim na ruševinama,kamenolomima itd rađe sam se prebacio na "pristupne cipele",tenisice jednostavno prebrzo uništim. U Slo u Iglu sportu kupio La sportiva Boulder Gtx niski model (savršen i za grad,ture sa psima,treninge i fantastične za vožnju bajka) i La sportiva trango trek micro evo gtx, oba para sve skupa na popustu za nekih 1700kn. Sad moram i novi ormar kupit za sve te komade Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 368870

Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by gorky 13.11.14 21:41

Ikarus, super post. Iz perspektive korisnika. Uglavnom hvalevrijedan trud Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 393492
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 48
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by Hombre 13.11.14 21:56

Jedna od boljih recenzija koje sam do sada imao prilike vidjeti pogotovo u tako rijetkom segmentu kao što je obuća i da se nađe toliko modela.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by pirat 13.11.14 22:12

Ikarus što bi onda preporučio za terene kao taj krš sa tvojih slika?
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 38
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by Ikarus 14.11.14 10:08

@Hobre i Gorky hvala...

@Pirat, nažalost nemam odgovor na to pitanje, kod mene ( a po slikama vidim da je i kod tebe slično) je teren takav da uništi šta god baciš na njega, jedno vrijeme sam te stavri po brdu (rekreacijske) obavljao u starim Inkopicama (kopija Adidaski) ali ključan dio riječi je starim, jer kamenje doslovno počupa one čepove na đonu, tenisice koristim na tim turama isto kada ih već dokrajčim na normalnim terenima....

Imo sam u planu uzeti baš ovakve lagane gojze koje je Target spomenuo da vidim kako se ponašaju i da vidim kako bi njihov Vibram to odradio....

Jedino sa čim sam imao iskustva da "preživi" ovakav teren su Alpina Lhotse, ali to su već tvrde gojze koje po meni opet ubijaju nogu na ovakvim terenima di staješ kako stigneš (između kamena, na špic kamena itd...) a i da ne spominjem da su jako teške....

Tako da nažalost još nisam našo nešto sa čime bi bio tako zadovoljan ( u smislu otpornosti habanja sa obzirom na teren) da bi kupio odmah dva para...
Ikarus
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2149
Godine : 41
Lokacija : zg / krk
Datum registracije : 06.03.2010

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by glock 14.11.14 17:16

već godinu i pol trošim niske alpina vx model,uglavnom po ovakvom kršu,baš bio na Krku prošli mjesec par dana i super se drže.Vibram je ok,malo su robusnije od običnih tenisica,i teže ali je džon deblji što je super za oštro kamenje,pogotovo ovo na Krku koje je kao oštrice noževa,i po obliku i po oštrini. Lhotse je teška gojza,nije čistokrvna za visokogorje,ne prima automatske dereze,a prejaka za klasičan treking,neki allround.Inače,imam i Haix airpower već 2 zime,vrlo korektne iako je to gojza za urbanu zimu tj.asfalt jer ima mekši džon i bez gumene zaštite pa bi se glatka koža brzo poderala na kršu.Goretex drži bez problema,brojevi su točni,ima ih ponekad na njuškalu,400-450kn obično traže,preporuka,čak sam i napravio par tura po Velebitu i fino odradile iako,ponavljam nisu za dugoročno gaženje po kršu.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by jimkukri 14.11.14 21:59

glock je napisao/la:Inače,imam i Haix airpower već 2 zime,vrlo korektne iako je to gojza za urbanu zimu tj.asfalt jer ima mekši džon i bez gumene zaštite pa bi se glatka koža brzo poderala na kršu.Goretex drži bez problema,brojevi su točni,ima ih ponekad na njuškalu,400-450kn obično traže,preporuka,čak sam i napravio par tura po Velebitu i fino odradile iako,ponavljam nisu za dugoročno gaženje po kršu.

ja sam razmisljao o airpower P9 ili P3 al kad sam ih vidio u zivo razocarao sam se...ko sto si rekao to su urbane gojze i za to su vjerujem odlicne,al za sumu je bolje uzet nesto robusnije
ja narucio ksk3000...jedva cekam da dodju Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 704997 Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 86830
jimkukri
jimkukri
lingua
lingua

Male
Broj postova : 224
Godine : 43
Lokacija : zg
Datum registracije : 05.05.2014

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by Target 15.11.14 1:09

@ikarus ove La sportiva trek lagane gojze su primjerenije za nesto mekse terene,od same izrade pa do zastite posebno osjetljivih dijelova.

Primjerenije bi bile ove Boulderice ali Mid height model,dovoljno visoke da cvrsto drze zglob,cijelim dijelom iznad đona sa gumenom zastitom,đon je dosta krut u odnosu na neke trek tenisice a vibram je tako profiliran da bi mogao izdrzati dosta trosenja po takvom kamenju.

I kratko upozorenje po pitanju ovih la sportiva trek gojzi:dosta im je uzak kalup i nemojte uzimati ako planirate nositi tanje carape, petni dio unutrasnjosti je nespretno izveden tako da cijelim dijelom iznad pete imate dosta krute savove sto ce izazvati zuljeve.inace koristim deblje pa mi ne smeta ali jednom sam za probu isao laksi đir sa tanjim carapama,jelenje-risnjak-snjeznik i nakon 3h sam dobio zuljeve
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by pirat 18.02.15 17:08

naišao na jako zanimljiv model Salomon tenisica u Intersporta, XT Tucana GTX

no ono što me malo kopka je što nigdje ne mogu naći nikakve podatke, recenzije ili bilo što, osim na stranicama povezanim sa Intersportom..
Nije li to malo čudno?

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 4q0nyr

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Abr2h4
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 38
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Patike(tenisice, šuze kaj već) - Page 6 Empty Re: Patike(tenisice, šuze kaj već)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 6 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.