FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Alone in the wild

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
legenda128
bebač
bebač

Male
Broj postova : 4
Godine : 41
Datum registracije : 18.11.2009

PostajNaslov: Alone in the wild   18.07.10 21:00

Tako se zove mini sreijal od tri epizode snimljene iz prve ruke od strane Ed Wardlea čiji je dječački san oduvijek bio preživjeti samostalno u divljini. Njega izbacuje avion na teritoriji Yukon u Kanadi koja je površine otprilike dvije Velike Britanije. Misija mu je preživjeti od ljeta do zime sa ograničenom količinom zaliha, kamerama, dvije puške, nožem, sjekirom, loncima, ribičkim priborom, ležaljkom sa ceradom. Svaki tjedan dužan je ostaviti trake koje je snimio na određeno mjesto koje će pokupiti ekipa bez da ga susretnu. Da ne bih sad dalje otkrivao detalje najbolje bi bilo pogledati pa da malo prokomentiramo ukoliko je netko već gledao. Ovaj dokumentarac mi se čini prilično realističan i pokazuje konstantne istinske strahove protagonista od medvjeda i samoće.

Evo i linkova:

Epizoda 1

http://rapidshare.com/files/278409437/n.the.wild.s01e01.ws.pdtv.xvid-ftp.avi.001
http://rapidshare.com/files/278409638/n.the.wild.s01e01.ws.pdtv.xvid-ftp.avi.002

Epizoda 2

http://rapidshare.com/files/281860704/Alone.In.The.Wild.S01E02.WS.PDTV.XviD-FTP.part1.rar
http://rapidshare.com/files/281857636/Alone.In.The.Wild.S01E02.WS.PDTV.XviD-FTP.part2.rar

Epizoda 3

http://rapidshare.com/files/284724667/Alone.In.The.Wild.S01E03.WS.PDTV.XviD-FTP.part1.rar
http://rapidshare.com/files/284720887/Alone.In.The.Wild.S01E03.WS.PDTV.XviD-FTP.part2.rar

[Vrh] Go down
dman
bomber
bomber

Male
Broj postova : 101
Godine : 29
Datum registracije : 04.07.2009

PostajNaslov: Re: Alone in the wild   18.07.10 21:31

u 3 epke (od po 30-45 min?) je stalo razdoblje od 2 godisnje doba?? (lito i jesen)
[Vrh] Go down
legenda128
bebač
bebač

Male

PostajNaslov: Re: Alone in the wild   18.07.10 23:03

Napisah da mu je misija bila opstati od ljeta do zime ali ne da ju je ostvario!
[Vrh] Go down
Surfer
lingua
lingua

Male
Broj postova : 346
Godine : 48
Datum registracije : 23.05.2010

PostajNaslov: Re: Alone in the wild   27.07.10 9:33

U slijedeći ponedjeljak počinje na Discovery Channelu
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7250
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Alone in the wild   27.07.10 15:52

počelo je pretprošli ponedjeljak! i ovaj je bila!
u prvoj su bile njegove pripreme za projekt a ovu od jučer još nisam stigao pogledati!
[Vrh] Go down
Surfer
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Alone in the wild   27.07.10 17:04

NAVIGATOR je napisao/la:
počelo je pretprošli ponedjeljak! i ovaj je bila!
u prvoj su bile njegove pripreme za projekt a ovu od jučer još nisam stigao pogledati!

Aaaaa

Ja sam mislio da su najave bile za početak.
Gledat ću u svakom slučaju. Najava izgleda zanimljivo
[Vrh] Go down
Petrinja Saker
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 37
Godine : 36
Datum registracije : 12.02.2010

PostajNaslov: Re: Alone in the wild   28.07.10 9:27

ko miš.jebote plače na najmanju sitnicu.avion preleti a on u plač. ima večih razloga za brigu a on se raspekmezio.ali sve u svemu preljepi prizori krajolika.i mrak oprema.
[Vrh] Go down
Wild Wolf
spikač
spikač

Male
Broj postova : 726
Datum registracije : 24.03.2010

PostajNaslov: Re: Alone in the wild   28.07.10 9:37

baš sam pogledao na youtubeu prvi dio....svidjelo mi se, ako je to to?!?!?!?!

[Vrh] Go down
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1362
Godine : 33
Datum registracije : 06.11.2009

PostajNaslov: Re: Alone in the wild   28.07.10 10:17

Petrinja Saker je napisao/la:
ko miš.jebote plače na najmanju sitnicu.avion preleti a on u plač. ima večih razloga za brigu a on se raspekmezio.ali sve u svemu preljepi prizori krajolika.i mrak oprema.

i ja sam malo gledao.. cini me se super, ako nista bar je realnije od grillsa..jedino to sta kazes..krene pricati o medvjedu i počne plakati.. ne znam jel ga nekaj drugo muči al čini se dosta pekmezav..vidjet cemo dalje al mislim da ce biti svasta za nauciti (ako nece cijelo vrijeme plakati)
[Vrh] Go down
Levi
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 38
Datum registracije : 11.03.2010

PostajNaslov: Re: Alone in the wild   28.07.10 13:44

Odgledao sam ovaj serijal. Nista vredno paznje, bar ne za moj ukus.
Ima vise suza nego u latinoamerickoj sapunici, sto je pocelo da mi smeta posle nekog vremena. Takodje me je iznenadio jednom prilikom kada se selio sa jedne lokacije na drugu i pri tome izgradio skloniste koje bi izdrzalo bombaski napad, ali zbog krajnje loseg dizajna nije mu pruzilo zastitu od obicnog pljuska.
Necete puno nauciti gledajuci ovaj serijal (ja nisam naucio nista), ali se moze videti sta jedan prosecan stanovnik grada psiholoski prozivljava tokom dugotrajne izolacije u divjini.
Moj zakljucak je da su mogli da nadju boljeg kandidata za ovaj serijal.
[Vrh] Go down
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2104
Godine : 26
Datum registracije : 03.08.2009

PostajNaslov: Re: Alone in the wild   28.07.10 13:51

ja cekam dan kad se bear slomi i rasplače zato jer nije imal kikirikija u hotelskom minibaru

ako ništa drugo u ovom serijalu se može vidjeti psihološki utjecaj na čovjeka, a kaj je jako bitno

(ja nisam gledal ali zaključujem to prema tvome postu)
[Vrh] Go down
Wild Wolf
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Alone in the wild   28.07.10 13:54

možda je ovo čak i dobro,ovako je jednostavnije vidjeti kako izgraditi skolinšte i sl. možda su i radili serijal da vide kako neki gradski čovjek preživljava,a ne neki profesionalac.....a svejedno je čovjek preživljavao....mislim da se razni pojmovi ne bi mogli naučiti tako brzo. ja sam isto dosta stvari naučio otkad sam na forumu,ali ima još mnogo,mnogo stvari koje neznam....npr. sad kad bi spojili neke survivore npr. davea,cody-a,bear gryllsa i još neke i da im je zajednički zadatak preživjeti,oni bi mogli tako doživotno,samo neznam kako stoje psihički,da sad ne vidiš nikoga od ljudi u šumi ja bi poludio za mjesec dana a kamoli više....
[Vrh] Go down
Wild Wolf
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Alone in the wild   28.07.10 13:56

imamo slično razmišljanje lachBe....razmišljamo telepatski
[Vrh] Go down
domac
bomber
bomber

Male
Broj postova : 135
Godine : 19

PostajNaslov: Re: Alone in the wild   28.07.10 18:07

Levi je napisao/la:
Odgledao sam ovaj serijal. Nista vredno paznje, bar ne za moj ukus.
Ima vise suza nego u latinoamerickoj sapunici, sto je pocelo da mi smeta posle nekog vremena. Takodje me je iznenadio jednom prilikom kada se selio sa jedne lokacije na drugu i pri tome izgradio skloniste koje bi izdrzalo bombaski napad, ali zbog krajnje loseg dizajna nije mu pruzilo zastitu od obicnog pljuska.
Necete puno nauciti gledajuci ovaj serijal (ja nisam naucio nista), ali se moze videti sta jedan prosecan stanovnik grada psiholoski prozivljava tokom dugotrajne izolacije u divjini.
Moj zakljucak je da su mogli da nadju boljeg kandidata za ovaj serijal.

on i je običan stanovnik......na početku je rekao da nema nikakvog survival iskustva
[Vrh] Go down
Surfer
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Alone in the wild   28.07.10 22:21

damjan je napisao/la:
Petrinja Saker je napisao/la:

i ja sam malo gledao.. cini me se super, ako nista bar je realnije od grillsa..jedino to sta kazes..krene pricati o medvjedu i počne plakati.. ne znam jel ga nekaj drugo muči al čini se dosta pekmezav..vidjet cemo dalje al mislim da ce biti svasta za nauciti (ako nece cijelo vrijeme plakati)

Baš bi volio vidjeti vas frajere sa survival iskustvom tri mjeseca same u šumi punoj medvjeda.

Inače, oni koji su bili u sličnim situacijama znaju da su ekstremne emocionalne reakcije potpuno normalne u ekstremnim uvjetima.
Ovdje se ne radi o čovjeku koji je pripadnik SAS-a ili Navy Sealsa, nego o običnom čovjeku stavljenom u ekstremnu situaciju.
Iz svake situacije se da nešto naučiti pa tako i iz ove emisije.
Evo, upravo gledam prvu epizodu i vidio sam jednu super stvar .
Oko mjesta za spavanje je postavio električnu ogradu protiv medvjeda.
Ne znam kako to funkcionira i otkud mu napajanje, jer napon mora biti stalan tih 5-6 sati spavanja ali mi se sviđa ideja.
Nešto kao u Predatoru
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male

PostajNaslov: Re: Alone in the wild   28.07.10 23:16

tip je na početku rekao da nije instruktor preživljavanja ali da ima veliko iskustvo boravkau prirodi! ali stvarno s tim emocijama i plakanjem mi malo ide na k.....c! mislim da je problem u tome da je tip inače snimatelj a pred kamerom emocije i suze jesu atraktivne i svaki ih snimatelj nastoji u nekom dramatičnom trenu snimiti! al kaj je previše je previše tip je prava cmizdrava baba!
[Vrh] Go down
legenda128
bebač
bebač

Male

PostajNaslov: Re: Alone in the wild   29.07.10 23:16

Ajde sad kad ste svi pogledali da i ja dam koji komentar!
Meni isto ide na nerve to plakanje, nekako mi se čini da je prerano počeo s time. Ono što mene fascinira je to da u svih 50-tak dana provedenih tamo nije uspio ništa uloviti osim dva dikobraza. OK losove nije smio ubijati jer su zaštićeni ali gdje su zečevi i ostala sitna divljač? Postavio je gomilu zamki i ništa nije u njih ulovio? Izgleda kao da se pouzdavao isključivo u svoje donesene zalihe? Od ribe uz kompletnu ribolovnu opremu također ništa?

Što mislite da je razlog svemu ovome? Njegovo nesnalaženje ili nešto drugo? Uz ležaljku i ceradu ne znam je li mu bilo potrebno praviti ikakvo drugo sklonište? Što bi vi napravili na njegovom mjestu drugačije da možete i je li ovo zapravo ukoliko se izuzmu suze i prenavljanje realna slika preživljavanja u prirodi?
[Vrh] Go down
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2398
Godine : 44
Datum registracije : 21.02.2009

PostajNaslov: Re: Alone in the wild   29.07.10 23:26

A što vi mislite da bi bili veće face od njega?

Zamislite se duboko u sebi, koliko ste jaki, pa onda pričajte!

Plačipička je tip, ali probajte , pa komentirajte!

Znam puno njih koji ne spavaju uopće u prirodi, a puno pričaju!

Odnosno što hoću reći! priviđaju im se vukovi, zmije i razna stvorenja iz filmova!

Ja mu skidam kapu!

A vi samo pišite!
[Vrh] Go down
http://luketic.robert@gmail.com
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1686
Godine : 36
Datum registracije : 13.03.2010

PostajNaslov: Re: Alone in the wild   29.07.10 23:30

LUKSA je napisao/la:
A što vi mislite da bi bili veće face od njega?

Zamislite se duboko u sebi, koliko ste jaki, pa onda pričajte!

Plačipička je tip, ali probajte , pa komentirajte!

Znam puno njih koji ne spavaju uopće u prirodi, a puno pričaju!

Odnosno što hoću reći! priviđaju im se vukovi, zmije i razna stvorenja iz filmova!

Ja mu skidam kapu!

A vi samo pišite!
Potpuno se slažem treba prvo isprobati a onda govoriti jer nikad neznaš kako češ reagirati kad si sam.
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male

PostajNaslov: Re: Alone in the wild   30.07.10 0:56

Sto puta spavao sam u bivku ili satoru jos od malih nogu! Mislim da je tipu bilo problem kod lova i ribolova kaj je sve i snimao kamerama, to jako komplicira stvari i nepotrebno ostavlja miris oko mjesta za zamku! Ali i odvlaci koncentraciju jer se ni priblizno nemozes prepustiti lovu nego cijeli vrijeme kalkuliras koji ti kadrovi trebaju!
[Vrh] Go down
GA
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 25
Godine : 32
Datum registracije : 03.08.2010

PostajNaslov: Re: Alone in the wild   03.08.10 11:18

ajme ajme o ovom pavijanu bi se dalo pisati mjesecima.
Vidio sam da netko spominje za onu bjedu kao, neka netko pokuša pa će znati kako je lol
pa ovaj vol je išao ne samo na pripreme nego i kod psihiča na razgovore da bi se pripremio za ovo. Tuga čemer i jad XD

Ja mislim da moju sestru koja je bajdvej najcmoljavija žena ostaviš sa svom onom opremom ubrzo bi shvatila da je to više opreme za opstanak nego kada smo ko klinci išli na otok na more sa djedom lol

Lik je radio gresku na grešci. Kao prvo lik je bio tako ukakan da doslovce nije otišao loviti od kampa dalje 15m. Za takve podhvate ljudi u lovištima hodaju kilometrima kako bi naletili na prave uvjete za lov. Kao drugo frajer je muhario, pa natakneš valjda ako ti je o glavi glistu i nek se moči čitav dan, ja odrezem muškost ako u citavom danu nisi ribu ulovio u lavoru, ne on si peca ujutro 1h i kao nema nista. Prvih dana je zivotinjski svijet gledao kao "joj gle kak je sladak" a ne kao joj gle hrana. Kuhao je sve u vodi, uzas.

Za njega je olakotna okolnost da nije smio loviti jelene, mislim taj bi se treci dan otrovao. Kao prvo kuhana hrana se kvari, meso makar mnogo brže od dimljenog ili pečenog, a da ne pričam o tome da bi ovaj ukasapio jelena i jeo ga dok ne umre od otrovanja. Onog dikobraza je jeo dok je vec dobrano smrdio sto je automatski znak da lik pojma o pojmu nema.

Popis opreme koju sam ja vidio.
Nekoliko štapova, citav ribicki komplet opreme, 2 puške (optika i sačma), 2 sjekire, nebrojeno noževa, teflonska tava, teflonski lonac, nekoliko setova odječe, kanu i vesla, šator, mreža, električna ograda, hrane da odhraniš bušmansko pleme do smrti...

Mislim još lcd i živi bolje od pola hrvata.

Nije navikao na fizički rad, on je valjda mislio da ce lezat i uzivati u pogledu. Slab, mentalno nestabilan (plakao drugi dan kad je avion prošao)
Imao je u 50 dana dvije dostave hrane, nije jedan dan bio na prehrani "divljina" svaki dan je imao rižu i zob. (najjači izvor ugljikohidrata) uz to skoro je krepao u 50 dana kada je pukao mentalno a ne od nemogucnosti.

p.s. nije da ga je netko bacio tamo, pa jedno je biti prisiljen a drugo sam birati, a on je cvilio ko baba od drugog dana nadalje.

Greške:
Nema ustajanja u zoru kada ne smrdi po njemu nego je rosa slegla mirise, idealno za lov.

Pecanje je bilo periodično a ne konstanta koja se odvija što god on radio.

Sklonište, neuporabljivo.

Hranu je držao iznad glave par dana poslje početka nadalje da ne mora daleko od kampa.

Nije vježbao, vježba odpušta pozitivne hormone. Barem ujutro, a takoder zagrijava tijelo da se teže ozljedi pri radu.

Nikakav plan, svaki dan opstanka u divljini nije mjesto stvarao svojim domom, pričam o kampu. Mogao je hotel sagraditi iz dosade makar. Fala bogu samo mu je agregat i fleksa falila XD

Po zamkama je kopao golim rukama, nije to jutjub. Zamke se postavljaju nakon pranja, ruke se trljaju travom, rade se umjetne prepreke ako nema prirodnih vec, da se zivotinju usmjeri u zamku.

Ne seliš se dok god imaš ikakve hrane. Pogotovo ako je cilj kao i njemu, prezivjeti 3 mj. Jer je velika stvar ubiti energije za 6 dana, izgubiti dan lova, i doci na mjesto gdje jos vise nema niceg, uzas....

Ma mogao bi do imendana.
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male

PostajNaslov: Re: Alone in the wild   03.08.10 13:44

slažem se !
[Vrh] Go down
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2817
Godine : 24
Datum registracije : 19.06.2009

PostajNaslov: Re: Alone in the wild   06.09.11 13:31

Film (dokumentarac, štogod) mi je jednostavno prenaporan, ne mogu gledat, dosadno za pop...sve stoji što ste napisali, ali držim se ja Mearsa.
[Vrh] Go down
Medo Gradela
spikač
spikač

Male
Broj postova : 598
Godine : 22
Datum registracije : 16.09.2010

PostajNaslov: Re: Alone in the wild   06.09.11 14:09

GA. potpuno se slažem s tobom u svemu što si napisao
[Vrh] Go down
dado2
tipko
tipko

Male
Broj postova : 91
Datum registracije : 30.08.2011

PostajNaslov: Re: Alone in the wild   06.09.11 15:49

Čitam malo komentare,pa sam se zapitao......
Ovaj serijal je definitivno(kao i ostali) snimljen u kontroliranim
uvjetima i siguran sam da postoji nekakav "back up" u opasnim
situacijama!
Kako god....preživljavanje u našim prostorima je sigurno puno
bezopasnije nego na Aljasci.Stalni pritisak(strah) od medvjeda ili
nekih drugih životinja,dovodi do određene vrste psihoze.
Nismo svi jednako mentalno stabilni i ne podnosimo svi jednaku
dozu pritiska....
Zamišljam ovo kao boravak u zatvorskoj samici i moram reći da se
na muci poznaju junaci.Nije lagano biti sam nekoliko mjeseci.
Bez obzira na količinu opreme koju čovjek nosi,najvažnije je stanje
svijesti.
Previše je ljudi koji sebe doživljavaju kao macho tipove koji nemaju
barijere,ali nije to baš tako i ne rijetko "pucaju" po šavovima.
Iskreno,nemam iskustva u nekom preživljavanju,ali u ovom slučaju
iznosim mišljenja običnog čovjeka koji bi se zatekao u ovakvoj situaciji.
Nemojmo biti oholi,jer jako malo ljudi na ovom forumu može stvarno
živjeti ili preživjeti u ovakvim ili sličnim uvjetima...barem duže vrijeme!
Znam da mi je ovo prvi post i da će neki reći....što priča ovaj...
Zapitajmo se prvo svi koliko smo zapravo jaki za preživljavanje i onda
donosimo odluke....kritizirati ili ne
Pozdrav iz Osijeka

[Vrh] Go down
willysjeep45
tipko
tipko

Male
Broj postova : 50
Godine : 38
Datum registracije : 18.04.2011

PostajNaslov: Re: Alone in the wild   06.09.11 16:28

izgleda zgodno,neznam,morao bih probati,pa reči......
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2744
Godine : 22
Datum registracije : 26.06.2010

PostajNaslov: Re: Alone in the wild   06.09.11 17:34

Jednom riječju:P-R-E N-A-P-U-H-A-N-O!

Bez obzira na količinu opreme,ipak biste trebali probati da bi govorili..Ovo je sve stav nikakav.

@GA,u tvom postu bih također ja mogao naći dosta totalno krivih i banalnih stvari.

Previše podcjenjivanja ima na ovom forumu..
[Vrh] Go down
dado2
tipko
tipko

Male
Broj postova : 91
Datum registracije : 30.08.2011

PostajNaslov: Re: Alone in the wild   06.09.11 21:01

Pa Ruse,reci ti nama onda tvoj stav...ali bez podcjenjivanja?!
[Vrh] Go down
hankok
spikač
spikač

Female
Broj postova : 524
Datum registracije : 13.12.2010

PostajNaslov: Re: Alone in the wild   06.09.11 21:53

ima ovdje i precjenjivanja od neki ljudi koji još moraju iz škole na vrime doć kući
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4658
Godine : 37
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Alone in the wild   06.09.11 22:01

Vratite se na temu,zanemarimo ostalo jer će počet pljuštati kiša opomena.

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Alone in the wild   Today at 10:42

[Vrh] Go down

Alone in the wild
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Alone in the wild
» Man women wild in Croatia =)