FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

dali svakodnevno nosite nož!

+121
Frenky
Jure.
Hombre
SENTINEL
jimkukri
doktor
Lawman
mirDaK
Smeđi
mamac za pecanje
mariobab
Okibex
PJER
ag2307
ales4m
Sky
FrankyRC
miles
Migach
bonaca
franciscus
xps
ElPrezidente
dux aeron
goxxon
chumaman
crotwar
zuzonja
marine317
zenomorf
Ikarus
ivo
hydra
Axter
yasko
cutlass
roguefox
kiki76
BANOVIĆ
gravesen
™pico
sremac
JillValentine
DoomsdayST
Jolender
Đedo
Šimun
markonvs
Koaksijalac
jerc1
Guybrush
gibo
Mije
robert
Mornar
elvin
baltazar
satara
MaxMagnus
bolle
kengur32
bearfaerie
sinke
scout
Ivn
Medo Gradela
Branimir76
Target
Krik Naglas
Utvara
dibidus
.
lazza
Luftwaffe
Quanah
Mad Max
igi2
mnbvcxy
Fratt
Nero Rii
ribolovac
Šeba
zoki208
StArKa
enki
GROUND ZERO
mrkva4
urbana_gorila
hrvoje-gs
UrchinStar47
Knife_maniac
Drvo
puls
LUKSA
Igsy
WILLY
mglavinic
badzo
Cave Bear
Login
krtica
Bauštela boy
Mr.Cabdriver
cabala - baniran
Nino G
Strider
zippo
lonewolf
Franco G
LEGION66
Mladen
rinos
mastershooter45
Marko
Djuraaa
sgt bear
Mraz
Adept
antun
damjan
NAVIGATOR
125 posters

Stranica 8 / 12. Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next

Go down

dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty Re: dali svakodnevno nosite nož!

Postaj by jerc1 09.12.11 21:22

Recimo to ovako:
na faksu sam izvadio džepni nožić (al doslovno, crkt drifter, ima oštricu manju od kažiprsta), jer sam trebao rezati neke papire (ne, ne da mi se nositi škare sa sobom, nožić mi je praktičniji)
Jel me nije jedan lik odmah pitao: "Šta, to imaš za nekom zabit u nogu, a?", ostao sam paf, reko ak ti misliš da je nož samo za to, drago mi je da nemaš jedan sa sobom.
Btw. izvadio sam ga iz džepića u torbi, dakle ne može mi bit za samoobranu da ga **beš, imaš 10 sekundi kopanja do njega.

Mislim, što će mi nož?-moja stvar, treba mi. Ja poštujem mišljenje drugog čovjeka. Ako taj čovjek misli da mu ne treba nož, neće ga nositi sa sobom. Ja mislim da će mi zatrebati i zato ga uzmem sa sobom. Moja stvar.
Kolege i kolegice koji su stalno sa mnom su to skužili pa im svaki čas nešto režem.

jerc1
tipko
tipko

Broj postova : 80
Datum registracije : 12.08.2010

[Vrh] Go down

dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty Re: dali svakodnevno nosite nož!

Postaj by Koaksijalac 09.12.11 21:36

Stvar je vrlo jednostavna.

Ljudi koji meni postave pitanje: "Sto ce ti taj noz?" dobiju odgovor: "Ne mogu ti odgovoriti na pitanje, ti to ne mozes shvatiti"

Obicno se uvrijede i vise oko toga ne kompliciraju dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 368870

Oni koji su i dalje oko toga samnom raspravljali sada isto nose noz dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 747986

Koaksijalac
lingua
lingua

Male
Broj postova : 243
Godine : 47
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.03.2011

[Vrh] Go down

dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty Re: dali svakodnevno nosite nož!

Postaj by . 09.12.11 21:39

Koaksijalac je napisao/la:Stvar je vrlo jednostavna.

Ljudi koji meni postave pitanje: "Sto ce ti taj noz?" dobiju odgovor: "Ne mogu ti odgovoriti na pitanje, ti to ne mozes shvatiti"

Obicno se uvrijede i vise oko toga ne kompliciraju dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 368870

Oni koji su i dalje oko toga samnom raspravljali sada isto nose noz dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 747986


potpisujem 300/h!!

.
bomber
bomber

Male
Broj postova : 172
Godine : 54
Datum registracije : 09.10.2011

[Vrh] Go down

dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty Re: dali svakodnevno nosite nož!

Postaj by markonvs 10.12.11 18:35

Nož nosim svakodnevno otkad znam za sebe... u osnovnjaku sam nekoliko puta imao problema zbog famipa prizren foldera dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 747986 što me nije spriječilo da i dalje nosim noževe...

Mislim da bih se bolje osjećao bez hlaća vani nego bez noža...

A u javnosti izbjegavam vađenje noževa ako nije baš nužno potrebno i to je najčešće neki multitool, ne vadim ništa "ozbiljnije" od toga, pogotovo ne da otvorim kuvertu...
Mogu shvatiti ljude kako se osjećaju kada se netko razmahuje noževima na javnim mjestima jer ni ja to ne volim vidjeti, definitivno nije ugodan osjećaj...
markonvs
markonvs
spikač
spikač

Male
Broj postova : 571
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.11.2011

[Vrh] Go down

dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty Re: dali svakodnevno nosite nož!

Postaj by Fratt 10.12.11 19:16

Ne nosim noz za pasom ili u djepu ali ih imam na svim punktevima gdje boravim (u oba auta,uredu,svim ruksacima) tako da mi je ostrica uvijek udaljena par koraka.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty Re: dali svakodnevno nosite nož!

Postaj by Šimun 10.12.11 23:04

Ja uglavnom za hlačama Leatherman Super Tool i jedan preklopnjak (CJH -nož koji me iznenadio koliko sam ga uspio naoštriti)
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty Re: dali svakodnevno nosite nož!

Postaj by Đedo 11.12.11 15:11

Noz jedino nosim kad idem u sumu ili na dugim nocnim setanjama, gdje opet idem kroz sumu ili seoskim putevima.
U grad ili preko dana nikad ne nosim noz, iako u setu za prvu pomoc koji mi je uvijek u torbi imam mali svicarski noz sa ostricom od cini mi se 3 cm.
Nikad nisam razumio potrebu za nozem dok idem u grad ili bilo kakvo slicno mjesto.
Jednostavno ne vidim potrebu za njim.

Đedo
Đedo
tipko
tipko

Male
Broj postova : 66
Godine : 36
Lokacija : Wide Hill
Datum registracije : 28.01.2009

[Vrh] Go down

dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty Re: dali svakodnevno nosite nož!

Postaj by NAVIGATOR 11.12.11 18:15

mislim da je to stvar navike i komfora. nož je kao i mobitel, ima puno mogućnosti i primjena i ako shvatiš te njegove prednosti onda je to neizostavan dio tvoje svakodnevice. nož je zapravo najsvestraniji predmet koji je čovijek napravio. istina je i ta da se njime ne znaju svi niti pravilno služiti pa je u nekim rukama to više opasnost nego svestranost.
ljudi ni ne razmišljaju kada na gablecu zubima otavraju majonezu pa im špricne po rukavu nove jakne da bi to i slične situacije vrlo lako riješio nož. otvaranje pošte vrlo lako završi krvavo, zbog oštrih rubova koverte, no nož to riješava u trenu. podjelit sendvić s dragom kolegicom a bez da pršut popada po podu ili viri iz jedne polovice dok je drugi ostao bez i jednog komadića, ogulit jabuku, odrezat končić iz košulje koja se para, odrezati komad špag za zavezati nešto ili otvoriti poklon koji su ti frendovi obljepili s brdo selotejpa. svi ti i slični zadaci primjereni su korištenju noža, istina je da većinu toga za silu možeš i bez noža ali možeš i bez mobitela pa iskreno ne poznam osobu koja mobitel ne nosi. ja sam radi experimenta i priče koju snimam prošlih mjesec dana proveo bez mobitela ali ne i bez noža.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty Re: dali svakodnevno nosite nož!

Postaj by . 11.12.11 22:38

opasni elektro šokeri se prodaju.žene se ohrabruju da se "naoružaju" suzavcem(oružije i je jer nemože imati niti jednu drugu namjenu osim da nekome nanese patnju),puno budala u neispravnim autima koji ubiju i osakate tisuće ljudi godišnje ali kada spomeneš nož.....vidi zgražanja!!

.
bomber
bomber

Male
Broj postova : 172
Godine : 54
Datum registracije : 09.10.2011

[Vrh] Go down

dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty Re: dali svakodnevno nosite nož!

Postaj by markonvs 11.12.11 22:44

Kako NAVI kaže navika i komfor, slažem se i definitivno jedan od razloga što nosim nož je "ništa me ne smije iznenaditi" aspekt...

Ali mislim da kod mene ipak prevaže ljubav prema oštricama, u pozitivnom smislu da me netko krivo ne shvati jer nikada nož nisam doživljavao kao oružje...

Kada vidim lijep nož ostanem opčinjen i moram ga imati, kao kad vidite dobrog komada na cesti i ne možete skinuti pogled dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 368870

E sad, koliko je to normalno ne znam, znam samo da je tako oduvijek...
markonvs
markonvs
spikač
spikač

Male
Broj postova : 571
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.11.2011

[Vrh] Go down

dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty Re: dali svakodnevno nosite nož!

Postaj by NAVIGATOR 11.12.11 23:01

uuuu ima nas tu još takvih!
jedino da baš moram birati ipak bi radije uzeo komada! al da je dilema , je!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty Re: dali svakodnevno nosite nož!

Postaj by markonvs 11.12.11 23:11

NAVIGATOR je napisao/la: ...ipak bi radije uzeo komada! al da je dilema , je!

Amenujem dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 747986
markonvs
markonvs
spikač
spikač

Male
Broj postova : 571
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.11.2011

[Vrh] Go down

dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty Re: dali svakodnevno nosite nož!

Postaj by Jolender 12.12.11 8:47

Vidim da se tema pretvorila u -zašto nosimo nož- pa da nastavim i ja.

Evo maloprije sam rezao limun za čaj sa svojim folderom koji je naravno oštar kao britva umjesto sa kuhinjskim u uredu koji prilikom rezanja iscijedi limun.

Želim reći da ga nosim jer želim imati funkcionalnu alatku uvijek pored sebe.
Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty Re: dali svakodnevno nosite nož!

Postaj by Đedo 19.12.11 23:48

Vratit cu se na svoj post i reci, uvijek imam mali svicarski noz sa sobom u torbi, koji je ostar kao britva i uvijek dobro dodje, iako se svi nasmiju kad ga vide koliki je. Ali iskreno, sem kad sam u prirodi, nisam nikad osjetio potrebu da ga sa sobom nosim.
Posebno kad primjetim dok sam u nekom kaficu ili diskoteci nekoga kako nosi noz. To je u psihologiji ljudi, odmah to izaziva poglede ostalih, stvara nemir medju ljudima i sl.
Postujem kad netko zna sto ima u rukama, svjestan je i mogucnosti noza i kao oruzja i orudja, ali nazalost kao sto je par ljudi prije reklo, vecuna ga ne zna niti u ruci pravilno drzat,a kamoli se s njim sluziti.
A svatko tko je bar jednom stupio u prirodu, zna da je noz nesto sto moras imat uza se, sve drugo je vise manje, ali to mora biti.
Đedo
Đedo
tipko
tipko

Male
Broj postova : 66
Godine : 36
Lokacija : Wide Hill
Datum registracije : 28.01.2009

[Vrh] Go down

dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty Re: dali svakodnevno nosite nož!

Postaj by DoomsdayST 07.01.12 3:00

Prvo bi reka da je nož prvenstveno oruđe, pa tek onda oružje... Bar za mene... Jer, aj pokušajte zamislit život bez noževa, uopće... Malo teže jel'da...? =)

A ka oružje, pokušava ga se zabranit jer je jako pogibeljan napad nožem, pa čak ako napadač i ne zna previše, nego to radi instinktivno... Samo, niko ne govori da i napadač može napraviti poprilično štete samom sebi, ako ne zna šta radi... Nož uvik riže... Nije ga previše briga šta... =)

Ja osobno volin oduvik imat britvelinić sa sobon... Neznan baš zašto... Čisto, da mi je pri ruci ako mi zatriba takva alatka... Ni na kraj pameti mi nije nekoga napadat oštricom...

Sad, svi moji edc preklopnici su pokloni... Na povećem snopu ključeva (koji je sam po sebi dovoljan za samoobranu dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 368870 ) mi je malecka oštrica sa line lockom, par centi, izgleda ka privjesak kad je sklopljen... E, nisan reka, bez kočnice mi to nije to... Osim SAK-ova...

U pederici, koja mi je uvik priko ramena i svake godine je sve veća, mi je Victorinox, proizveden za neku firmu, isti ka Centurion, samo još ima i kemijsku uz pincetu i čačkalicu... To nisan nigdi više vidija na večin Vic-ovima... Njega držin u sintetičkoj žnj futroli, polu-rašivenoj pa uvaćenoj klamaricon čisto na se ne nakupi previše prašine te svega i svačega... Pederica je uvik samnon... Osim u brdu...

Na kaišu jeansa iman uvik kožnu futrolu (jeans ne nosin na posa i u teatar), i u njoj jedan stari češki folder, ala Centurion samo nema križnu kacavidu nego vadičep a ima pilu za drvo, ima scales od imitacije rezbarene kosti, i oštrica mu je podosta potrošena i reprofilirana... Star je... Ali meni je drag... I on bi mi eventalno poslužija za samoobranu, ali ka kubotan ili yawara, lipo mi sidi onako zatvoren u šaci, i sa donje strane ima popriličnu metalnu kapu, za lipo nekoga začekićat, ako to mirita... Bolje i to nego slomit šaku na budali... Do sada nikad nisan ima potribe... dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 69343

Kad san po brdu više dana (kad san jednodnevno, samo stari čeh na kaišu) u ruksaku je Victorinox Hunter, a uskoro bi mi tribala doć i Mora 2000... Na kaišu mi je neka neloša kopija Buck 110 dizajna u dobroj sintetičkoj futroli na čičak, nož je relativno mali (oštrica 8 cm) i jako flat pa se i ne osjeti, a čičak dobro drži i neće tek tako slučajno ispast... Nije za otvarat jednon rukon, ali i to ide ako se zna kako, ima veliki dio oštrice dostupan za uvatit kad je zatvoren, taman za tzv. 'New York drop'... Tako da se, ako triba, otvara i jednon rukon...

Eto, iman ih još priko nekoliko, ali ne nosin ih... Jedan Gerber sa pilon na početku oštrice (šta mi ne paše) i body lock-om, jedan šta se otvara na oprugu ali ne pari ka klasični skakavac, oba sa klipom, ali ih ne nosin jer ne volin zupce i ne želin skakavac... Još SAK-ova sa manje alata, i poneki drugi folderić...Ne volin 'taktički' niti bilo kakav agresivni izgled, ne želin da me čudno gledaju ili pitaju koji će mi kua kod mene tako nešto... Nož je alat, i želin, koliko je god moguće da se moje foldere koje nosin odma prepozna ka takve... Ako je ikako moguće... =)


Zadnja promjena: DoomsdayST; 07.01.12 3:06; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : falilo je slova... :))
DoomsdayST
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1227
Godine : 49
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 06.01.2012

[Vrh] Go down

dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty Re: dali svakodnevno nosite nož!

Postaj by gibo 07.01.12 5:38

Svakome tko je protivnik folder noževa i tko pita kada vidi oštricu od par cenata, Što će ti to, jel' želiš nekoga ubosti?, želim situaciju da mu treba nožić od par cenata. Pa da vidi kako je to kada nešto trebaš a nemaš, kako ti nešto drago "odlazi" a ne moš' si pomoć. Takvi licemjeri su mi u rangu ljubitelja životinja. Pita me curica od 20-tak godina jel' volim životinje i sve one fore kako ona voli itd i kako sve zna o njima a na moje pitanje i divljenje kako tako mlada ima puno životinja o kojima se brine ona veli da nema ništa. A meni ide pametovati, takvi su i ovi protivnisi malih foldera. Meni Delicu policija može uzeti na tri načina, uz nalog istražnog sudca, uz 500,00 kn ili iz mrtve ruke, četvrtog nema.
gibo
gibo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 311
Godine : 59
Lokacija : Glina
Datum registracije : 10.04.2011

http://www.oluja-grom,com     www.spomenik,info

[Vrh] Go down

dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty Re: dali svakodnevno nosite nož!

Postaj by JillValentine 10.05.12 16:25

Boker mali preklopni...Non stop...Odlucim koje cu farmerke obuci i zakacim prvo njega pa uvucem kais dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 747986 nije neki kvalitet....al kad se naostri sluzi svrsi..Inace ne volim bukere ali ovaj je poklon zato ga i nosim
JillValentine
JillValentine
spikač
spikač

Male
Broj postova : 676
Godine : 33
Lokacija : Podgorica
Datum registracije : 23.04.2012

[Vrh] Go down

dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty Re: dali svakodnevno nosite nož!

Postaj by sremac 11.05.12 13:44

poceo sam pre nekog vremena da nosim enduru 4 ne osetim je u dzepu od farmerica a odradjuje mi sve kao da imam sa sobom i fiksni noz
sremac
sremac
tipko
tipko

Male
Broj postova : 58
Godine : 53
Lokacija : sremska mitrovica
Datum registracije : 01.02.2012

[Vrh] Go down

dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty Re: dali svakodnevno nosite nož!

Postaj by ™pico 12.05.12 19:47

prije svakodnevno neki reklamni prijeklopni od firme hilti (na oštrici je pisalo solingen)..... odkad sam od jednog forumaša nabavio eka 8 prijeklopni ...prati me uvijek i svugdje ...al bukvalno non stop (nož, a ne forumaš dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 747986 )
™pico
™pico
bomber
bomber

Male
Broj postova : 143
Godine : 41
Lokacija : Sežana
Datum registracije : 07.05.2011

[Vrh] Go down

dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty Re: dali svakodnevno nosite nož!

Postaj by gravesen 25.05.12 11:56

Svakodnevno nosim Enduru4,uzivam u svakom trenutku sa njom dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 350615 ,uz nju mi je u torbici jos i Victorynox Sentinel ili mali reklamni wenger.Uvece kada se radi drugi posao se nosi jedan od vecih foldera:Pocket bushman ili Spyderco resiliance.Jednostavno ne bih mogao da zamislim da odem negde bez bilo kakvog seciva....i da ,ne kidam omote cokoladica zubima i ostale celofane jer imam cime da ih presecem dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 69343

gravesen
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 45
Godine : 44
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 09.03.2012

[Vrh] Go down

dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty Re: dali svakodnevno nosite nož!

Postaj by UrchinStar47 27.05.12 15:45

Nosim tri. SOG Flash 1, kad mi je samo jedna ruka slobodna ili nesto treba na brzinu obavit. Victorinox Spartan koji koristim kao privjesak za kljuceve, te mali Victorinox Classic u torbici.

UrchinStar47
tipko
tipko

Male
Broj postova : 69
Godine : 38
Datum registracije : 27.01.2010

[Vrh] Go down

dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty Re: dali svakodnevno nosite nož!

Postaj by BANOVIĆ 27.05.12 23:10

Uvijek nosim par noževa,u zadnje vrieme Ontario Rat-1 folder koji je zamijenio ColdSteelov Recon 1 i tu je naravno mali švicarac na ključevima a u džepu se udobno smjestio Kershaw Chill :-)
BANOVIĆ
BANOVIĆ
bebač
bebač

Male
Broj postova : 19
Godine : 41
Lokacija : Knin
Datum registracije : 03.05.2011

[Vrh] Go down

dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty Re: dali svakodnevno nosite nož!

Postaj by kiki76 28.05.12 16:09

U gradu nikad, jednostavno nemam sta s njim...nosio sam nekoliko godina noz uz sebe i u gradu nisam imao prilike ama bas nista napravit s njim...jedan je uvijek u autu a na izlet i rostilj, šumu, tamo ga nosim naravno.grad 0 bodova.
dakle, ne.ne nosim svakodnevno noz.

kiki76
tipko
tipko

Male
Broj postova : 63
Datum registracije : 14.07.2011

[Vrh] Go down

dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty Re: dali svakodnevno nosite nož!

Postaj by NAVIGATOR 28.05.12 17:52

meni se osobno u gradu svakodnevno dogodi da mi treba, čak i u kući ga stalno imam sa sobom. znam izaći na dvorište i recimo zatrebam odrezati zip vezicu na vreći od povrtlarske zemlje ili skužim da mi se ruža penjačica krivo uplela u ogradu pa ju moram odriješiti.
kćeri zatupiti granćicu koju je našla u vrtu, na poslu kolegama izrezati pizzu ili nekome čep od soka padne u šalicu kave pa mu treba to izvadit van.
uglavnom kako cijeli život nosim nož navikao sam ga se i koristiti za svašta, navikli su se i drugi da ga nosim pa nekako svi u okruženju i računaju da ga imam.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty Re: dali svakodnevno nosite nož!

Postaj by puls 28.05.12 21:00

Mudro zboriš...

Tek kad ga počneš nositi,skužiš koliko je koristan.

...otvoriti pivu,recimo.....
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty Re: dali svakodnevno nosite nož!

Postaj by roguefox 29.05.12 18:39

Gradom svakodnevno nosim Victorinoxov Cybertool 34 kao primarni alat. Taj nož mi je onim specijalnim Vicovim karabinerom točno iznad desnog džepa okačen za pojas hlača, tako da visi u džepu i ljudima nije uočljiv. Primjetio sam da ljudi oko mene u urbanim uvjetima znatno pozitivnije reagiraju na pojavu švicarskog preklopnog nožića nego ikojeg drugog foldera, posebno crnih varijanti. Uostalom, u gradu sam češće imao potrebu za onim ugrađenim škaricama, čačkalicom ili pincetom nego samim nožem.

Osim Cybertoola, kao rezervu u minijaturnom EDCu za pojasom uvijek imam i Mini Vica, nešto rjeđe u uporabi, obično za sređivanje zanoktica i sličnih preciznih stvari za koje su mi njegove male škarice bolje od velikih.

Crni Benchmade Visionary II folder se povremeno nađe zataknut u lijevi džep (zbog kopče na kraju ručke bude najvećim dijelom skriven), ali priznajem da njega najrjeđe koristim. U džep ga ubacim obično kada idem negdje u blizinu prirode kao na savski nasip, ili kad se noću krećem gradom, čisto iz sigurnosnih razloga. Naravno, ako dođe do kritične situacije, nije mi na kraj pameti upuštati se u borbu noževima, nego računam na čisto psihološki efekt koji ima vađenje i otvaranje noža (a ako ne upali, dati petama vjetra). Taj nož, da budem iskren, do sada sam isključivo koristio za pripremu mesa za roštilj i kasapljenje lubenice...
roguefox
roguefox
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 25
Godine : 39
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 12.03.2012

[Vrh] Go down

dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty Re: dali svakodnevno nosite nož!

Postaj by NAVIGATOR 29.05.12 19:43

prijatelju sam poklonio jednog krasnog bencha sa titanskom liner lock kočnicom. svaku većer nosi poveću sumu love do noćnog trezora. u javnoj garaži s leđa su mu se počela približavati dvojica, uz korake u mukloj tišini odjeknulo je prepoznatljivo "KLAK" otvaranje noža, ekipa se samo lagano okrenula i produžila u drugom smjeru.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty Re: dali svakodnevno nosite nož!

Postaj by cutlass 29.05.12 19:50

hahahah, ovo je ko da citam MISTER NO. dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 478256 dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 478256
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty Re: dali svakodnevno nosite nož!

Postaj by NAVIGATOR 29.05.12 19:54

vidiš to mi je uz modesti blejz i axu bio najdraži strip u djetinjstvu.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty Re: dali svakodnevno nosite nož!

Postaj by cutlass 29.05.12 20:01

hahah, pa vidim.. kuzi se po vokabularu.. dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 368870

isto ko i meni Štef z Klanjca dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 478256 dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 478256


a i Frrattuu , naravno
cutlass
cutlass
guru
guru

Male
Broj postova : 3949
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty Re: dali svakodnevno nosite nož!

Postaj by NAVIGATOR 29.05.12 20:04

interpretacija je namjerno bila stripovska ali opisuje stvaran događaj a nož je dejavoo
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

dali svakodnevno nosite nož! - Page 8 Empty Re: dali svakodnevno nosite nož!

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 8 / 12. Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.