FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Zaštićene životinj

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Zokac
bomber
bomber

Male
Broj postova : 165
Godine : 22
Datum registracije : 12.05.2010

PostajNaslov: Zaštićene životinj   03.07.10 22:18

Ako smo se izgubili i nemamo što za jesti,smijemo li ako nađemo pojesti koju zaštićenu životinju.
[Vrh] Go down
Wild Wolf
spikač
spikač

Male
Broj postova : 726
Godine : 30
Datum registracije : 24.03.2010

PostajNaslov: Re: Zaštićene životinj   04.07.10 0:25

ako si se izgubio,ili u slučaju survivala,tko te pita što ćeš jesti i tko će znati ako si ti pojeo zaštićenu životinju....pa nećeš sad kornjače jesti????
[Vrh] Go down
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1969
Godine : 46
Datum registracije : 09.04.2010

PostajNaslov: Re: Zaštićene životinj   04.07.10 0:45

Zokac je napisao/la:
Ako smo se izgubili i nemamo što za jesti,smijemo li ako nađemo pojesti koju zaštićenu životinju.
Šta je bolje umrijeti, a ?
[Vrh] Go down
cidnam
lingua
lingua

Female
Broj postova : 249
Godine : 31
Datum registracije : 26.06.2010

PostajNaslov: Re: Zaštićene životinj   04.07.10 10:51

Zokac je napisao/la:

da naravno da bi pojeo ,pojeo bi i svoju ruku da nema nikakve životinje.
[Vrh] Go down
Cave Bear
spikač
spikač

Male
Broj postova : 734
Godine : 19
Datum registracije : 31.05.2010

PostajNaslov: Re: Zaštićene životinj   23.08.10 12:53

cidnam je napisao/la:
Zokac je napisao/la:

da naravno da bi pojeo ,pojeo bi i svoju ruku da nema nikakve životinje.
jest.vazno je preziveti
[Vrh] Go down
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2398
Godine : 45
Datum registracije : 21.02.2009

PostajNaslov: Re: Zaštićene životinj   23.08.10 15:57

osobno imam problema sa ovom temom !

sve je zaštićeno, mačke, psi,žabe, leptiri, nesmiješ ni gljive brati a da ne prčam o biljkama!

Osobno me boli briga kada treba preživjeti!

Ali pitanje je dali ima to smisla!

osobno pokušavam jesti sve što hoda, leti ili gmiže!

Zao mi je kad ubijem neko biće, ali da me ubiješ moram probati!

Koliko svinja, pilićai krava ubijemo da bi roštiljali!

Pa onda probati ikornjaču i raka i ribu i zmiju!

http://www.youtube.com/watch?v=YiyixZ1ZYCc&feature=search
[Vrh] Go down
http://luketic.robert@gmail.com
Levi
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 39
Datum registracije : 11.03.2010

PostajNaslov: Re: Zaštićene životinj   24.08.10 12:44

LUKSA i meni se čini da u nekim delovima sveta biljke i životinje imaju veća prava od nas ljudi. Na svu sreću pa se kod nas se zakoni ne sprovode. Svestan sam i činjenice da su zaštićene vrste ugrožene ili važne za ekosistem. Čovek je nesavesnim delovanjem poremetio ili potpuno promenio mnoge ekosisteme. Ako ne sačuvamo ovo što je ostalo ne piše se ni nama dobro.
Ja takođe volim sve da probam, ali izbegavam da to javno prikažem. Ne mislim da narušavam ravnotežu time što pojedem jednu individuu u staništu gde ih je mnoštvo i to samo da bih ocenio ukus iste. Vodim računa da o svojim aktivnostima ne ostavljam materijal nekom savesnom tužiocu. Mnoge su kriminalce razotkrili preko njihovih aktivnosti na internetu. Malo zdrave paranoje nije na odmet.
Pozivam sve vas da ne postavljate fotografije na internet koje su u suprotnosti sa uredbama i zakonima države u kojoj živite.
[Vrh] Go down
cro-josip14
bomber
bomber

Male
Broj postova : 194
Godine : 21
Datum registracije : 22.07.2010

PostajNaslov: Re: Zaštićene životinj   24.08.10 17:49

hehe ja dns iso u trgovinu a isprd trgovine neki pas i kinez ga drzi da mu nepobjegne..ja se nasmijem i prodjem u trgovinu a kad sam se vraco nije bilo ni kineza ni psa.....
misim da su imali dobar rucak....
[Vrh] Go down
Zokac
bomber
bomber

Male
Broj postova : 165
Godine : 22
Datum registracije : 12.05.2010

PostajNaslov: Re: Zaštićene životinj   25.08.10 10:37

Jadan pas
[Vrh] Go down
ray45
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 30
Godine : 72
Datum registracije : 27.02.2011

PostajNaslov: Re: Zaštićene životinj   05.03.11 9:57

- naravno da smiješ uloviti životinju kada nemaš šta da jedeš... da bi preživio.
mene zanima kako glasi i da li se može naći na netu pravilnik/zakon o zaštiti životinja.
[Vrh] Go down
bitmap
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 46
Datum registracije : 19.01.2011

PostajNaslov: Re: Zaštićene životinj   05.03.11 13:38

nikad ne bi bilo problema da se ubijaju zivotinje samo po potrebi... nego se love, tamane, masakriraju masovno, puskama, dinamitom, strujom... boze... tako da stigoh do zakljucka, da je ljudi previse... bas previse. 7 milijardi primjeraka jedne vrste. heb... i trosimo ko gamad, a smislili smo svakavke gluposti da bi zadovoljili nase pobude... pih. jede se i sto mora i sto ne mora, i sto treba i sto ne treba... uvijek ce mi ostat u glavi jedan video, da ga ne trazim sad na jutjub. ulovi ekipa nekih debila na okean veliku ajkulu, azdaja, ima u nju 7 metara sigurno... i gledas tu zivotinju, covjek joj ne moze primac, ona prezivljava milionima godina savrseno prilagodjena svim uslovima, preprekama... znaci savrseni ubica, predator, prakticno zivotinja koja ce tu biti do kraja vremena. al eto ljudi... i ona onako na palubu, citavom duzinom, cijeli brodf zauzela, kad vidis brata sa macetom, kida peraja ledjno peraje, sa strane ona dva i okida joj rep, i to baca u kantu. sve traje nekih pola minuta, capa capa, okinuo, i ladno, ali ponavljam LADNO!!!!! je njih troje guraju nazad u vodu. alo LADNO!!!! da su je barem pojeli ili nesto, nego zamisli scenu. malo se raspisah, al to me muci malo, pa sam se moro izjadat.. aj nema veze. ionako smo svi posli u ku..c... aj poz...
[Vrh] Go down
palac
bomber
bomber

Male
Broj postova : 105
Godine : 59
Datum registracije : 08.08.2010

PostajNaslov: Re: Zaštićene životinj   05.03.11 13:40

ray45 je napisao/la:

- naravno da smiješ uloviti životinju kada nemaš šta da jedeš... da bi preživio.
mene zanima kako glasi i da li se može naći na netu pravilnik/zakon o zaštiti životinja.

naravno da postoji zakon . . .

http://sarajevo.co.ba/usvojen-zakon-o-zastiti-i-dobrobiti-zivotinja-u-bosni-i-hercegovini/
[Vrh] Go down
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1527
Godine : 44
Datum registracije : 12.04.2010

PostajNaslov: Re: Zaštićene životinj   05.03.11 16:09

kad je u pitanju preživljavanje znao se dogodit i kanibalizam... bilo ljudi bilo životinje.
kakve "zaštićene" životinje... there is no such things in survival!
[Vrh] Go down
bitmap
zelembara
zelembara

Male

PostajNaslov: Re: Zaštićene životinj   05.03.11 16:31

sgt bear je napisao/la:
kad je u pitanju preživljavanje znao se dogodit i kanibalizam... bilo ljudi bilo životinje.

logicno...
al naravno, kad prezivljavas neces masakrirat citavu jednu vrstu, dovest je do ivice opstanka... i mi smo zivotinje, i to sto lovimo, u situacijama u kojima se prezivljava, to je samo prirodan tok stvari. tako se odrzava ravnoteza... nebitno... lupetam opet. odoh kuci, sjutra me ceka orjen... a tesko je neko vrijeme. bice zanimljivo. aj pozdrav ljudi, ne mrzite me, molim vas. osecam se tako odbaceno... od drustva, od svih. smrc. . (sprdam se... )
[Vrh] Go down
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1527
Godine : 44
Datum registracije : 12.04.2010

PostajNaslov: Re: Zaštićene životinj   05.03.11 17:50

bitmap je napisao/la:
sgt bear je napisao/la:

logicno...
al naravno, kad prezivljavas neces masakrirat citavu jednu vrstu, dovest je do ivice opstanka... i mi smo zivotinje, i to sto lovimo, u situacijama u kojima se prezivljava, to je samo prirodan tok stvari. tako se odrzava ravnoteza... nebitno... lupetam opet. odoh kuci, sjutra me ceka orjen... a tesko je neko vrijeme. bice zanimljivo. aj pozdrav ljudi, ne mrzite me, molim vas. osecam se tako odbaceno... od drustva, od svih. smrc. . (sprdam se... )
vidim da ti je tlak izvan kontrole. daj si popij jednu rakijicu i bit ćeš ko zmaj!
[Vrh] Go down
biga
lingua
lingua

Male
Broj postova : 244
Godine : 30
Datum registracije : 15.11.2010

PostajNaslov: Re: Zaštićene životinj   05.03.11 23:21

bitmap je napisao/la:
ulovi ekipa nekih debila na okean veliku ajkulu, azdaja, ima u nju 7 metara sigurno... i gledas tu zivotinju, covjek joj ne moze primac, ona prezivljava milionima godina savrseno prilagodjena svim uslovima, preprekama... znaci savrseni ubica, predator, prakticno zivotinja koja ce tu biti do kraja vremena. al eto ljudi... i ona onako na palubu, citavom duzinom, cijeli brodf zauzela, kad vidis brata sa macetom, kida peraja ledjno peraje, sa strane ona dva i okida joj rep, i to baca u kantu. sve traje nekih pola minuta, capa capa, okinuo, i ladno, ali ponavljam LADNO!!!!! je njih troje guraju nazad u vodu. alo LADNO!!!!

drugim riječima ljudi su najveći hajivani na svijetu...

pred kućom mi je jezero. svaku večer tu prolaze agregati i love ribu. ujutro se može naći mnogo male mrtve ribe koju je struja pobila...
i ti isti ljudi se žale da nema više ribe!!!!!

u prošlu nedjelju su ganjali lisku!!!! ej mjesec dana iza zabrane lova... mislim da će i sutra...
i tako, jedan čovjek ubije 200 lisaka, kasnje prošetaš, i mrtvih lisaka po kraju što su im bile mršave...

a kod se preživljava, jede se sve. nijedan zakon nije iznad života!
al ovo što rade današnji "lovci" se kreće između istrebljivanja i zadovoljavanja nekih svojih perverzija...
[Vrh] Go down
hanuman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 206
Godine : 42
Datum registracije : 13.10.2010

PostajNaslov: Re: Zaštićene životinj   06.03.11 1:45

pocnite prakticirati solarjogu pomaže u situacijama bez hrane..
[Vrh] Go down
bitmap
zelembara
zelembara

Male

PostajNaslov: Re: Zaštićene životinj   07.03.11 10:40

sgt bear je napisao/la:
bitmap je napisao/la:
sgt bear je napisao/la:

logicno...
vidim da ti je tlak izvan kontrole. daj si popij jednu rakijicu i bit ćeš ko zmaj!

izvinjavam se... neke me stvari uzasavaju pa gubim kontrolu. gubim seeeeeeeee... ne mogu u ovakvom svetu vise da zivim bre... sve me nervira... dobro je... rakija radi...
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Zaštićene životinj   

[Vrh] Go down

Zaštićene životinj
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Zaštićene životinj