FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Kako preživjeti na pustom otoku????

+14
robert
Šimun
aldinbear
Strider
Luftwaffe
beargrylls12
LošinjskiMandrilo
Mladen
windrider
LupusREBEL
Ri istra
girdeaux
Mraz
Zokac
18 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty Kako preživjeti na pustom otoku????

Postaj by Zokac 18.05.10 17:34

Mene zanimaju vaše ideje kako preživjeti na pustom otoki npr. od čega sagraditi sklonište,kako doći do pitke vode...
Zokac
Zokac
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 28
Lokacija : Sibenik
Datum registracije : 12.05.2010

[Vrh] Go down

Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty Re: Kako preživjeti na pustom otoku????

Postaj by Mraz 18.05.10 18:30

Nisi baš opširan Kako preživjeti na pustom otoku???? 368870

Ovisi kakav otok- geo.položaj, klima, vegetacija...
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty Re: Kako preživjeti na pustom otoku????

Postaj by girdeaux 18.05.10 20:16

Ako je tropski otok, kao što uvijek zamišljamo puste otoke onda imamo skoro sve za preživjeti. Osim naravno vode, a u nekim slučajevima možemo i vodu naći. Za sve ostalo tu su bambus, grane palmi i kokosovi orasi.
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty Re: Kako preživjeti na pustom otoku????

Postaj by Ri istra 18.05.10 21:24

ja bi rade da je otok kamenit. mrzim pjesak,specialno kad se zavuce u gace i slicno.

ako ste zainteresirani za simulaciju prezivljavanja na pustom otoku preporucujem vam primostenske otoke:svilan,grbavac,maslinovik,lukovnjak. svi otoci su nenaseljeni i nemaju pitke vode,na nekima se gnjezde galebovi,na nekima ima kunca. a raznoliki su i po vegetaciji,maslinovik i grbavac imaju i nesto borova,a ostala dva je nisko raslinje,divlji poriluk,luk i kapare. ako je ko zainteresiran sredit cu mu prijevoz do isth.

Ri istra
tipko
tipko

Male
Broj postova : 80
Godine : 44
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 09.01.2010

[Vrh] Go down

Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty Re: Kako preživjeti na pustom otoku????

Postaj by Zokac 19.05.10 14:59

Mene zanima kako preživjeti na tropskom otoku od čega napraviti sklonište,naći vodu i hranu itd.
Zokac
Zokac
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 28
Lokacija : Sibenik
Datum registracije : 12.05.2010

[Vrh] Go down

Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty Re: Kako preživjeti na pustom otoku????

Postaj by LupusREBEL 19.05.10 15:22

Bez uvrede, kako ćeš se nać na tropskom pustom otoku?
Pročitaj knjigu Robinson Crusoe roman Daniela Defoea, objavljen prvi put 1719. godine, pa može ti poslužiti kao vodič za preživljavanje,k'tome u nedelju je bio i film i dokumentarac o preživljavanju na takvim mjestima.
LupusREBEL
LupusREBEL
spikač
spikač

Male
Broj postova : 766
Godine : 53
Lokacija : Ogulin
Datum registracije : 10.08.2009

http://www.LupusREBEL.info

[Vrh] Go down

Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty Re: Kako preživjeti na pustom otoku????

Postaj by windrider 19.05.10 16:47

Ovisi o resursima koje ti taj otok pruža. Porazna je realnost da ukoliko ti u dogledno vrijeme ne dođe netko tko će te iz te situacije izvuči...propao si. Sorry
windrider
windrider
bebač
bebač

Male
Broj postova : 11
Godine : 56
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 18.05.2010

[Vrh] Go down

Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty Re: Kako preživjeti na pustom otoku????

Postaj by girdeaux 19.05.10 20:14

Pogledaj Les Strouda, Bear Gryllsa i Mearsa. Svi su bili na pustim otocima i svi su pokazali dobre fore za preživjeti.
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty Re: Kako preživjeti na pustom otoku????

Postaj by Mraz 19.05.10 20:58

Yeah.. ali pitanje je koliko dugo preživjeti?

Ako se nekim ludim spletom okolnosti nađeš sam na pustom tropskom otoku, realno je da se nadaš kratkom boravku a planiraš jako dug boravak. A mislim da koliko got dobro se pripremio i organizirao, s vremenom (mislim na mjesece, čak i godine) bi propao bez društva jer smo ipak društvena bića, barem ja znam da bi propao bez knjiga, muzike, razgovora... Puno toga je na psihičkoj bazi koju ovdje rijetko spominjemo, a istina je da kada izgubiš volju izgubio si i život.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty Re: Kako preživjeti na pustom otoku????

Postaj by girdeaux 19.05.10 21:32

Mislim da bi se ja dobro prilagodio takvoj situaciji. Po prirodi sam vuk samotnjak. Najljepše mi je kad sam sam.
Mislim da bi uživao na takvom otoku. Nema nikoga da te gnjavi, priroda, plaža, more...još kad bi nekad i nekad naletio trajekt koji prevozi misice....gdje ćeš bolje...
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty Re: Kako preživjeti na pustom otoku????

Postaj by Mladen 19.05.10 21:40

šalu na stranu ..
pusti otok je teški ispit za preživljavanje...
čovjek je duhovno biće i posjeduje inteligenciju..
koja bi mu pomogla da raspoložive resurse prilagodi sebi..
ali ono što je naglašeno ..
čovjek gubi psiho ravnotežu nakon treče godine samoče...

što je peta trojka u pravilu trojki...
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty Re: Kako preživjeti na pustom otoku????

Postaj by Ri istra 19.05.10 21:55

zato sam ti i preporucio navedene otoke,ako puknes samo halo i barka dode po tebe. a i di ces boljeg ispita od nasih otoka,nepristupacni,surovi,a hrane i vode malo ili bolje da kazem nikako.

Ri istra
tipko
tipko

Male
Broj postova : 80
Godine : 44
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 09.01.2010

[Vrh] Go down

Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty Re: Kako preživjeti na pustom otoku????

Postaj by Zokac 20.05.10 20:05

Hvala na savjetu LupusREBEL,ali već san proćita tu knjigu i moga bi opet
Zokac
Zokac
bomber
bomber

Male
Broj postova : 159
Godine : 28
Lokacija : Sibenik
Datum registracije : 12.05.2010

[Vrh] Go down

Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty Re: Kako preživjeti na pustom otoku????

Postaj by LošinjskiMandrilo 26.05.10 20:12

sivi vuk! za 2 tjedna idem sa 2 frenda na otok blizu lošinja.... nema vode ima neka stara kućica... al nema nikoga na otoku. pješčani je žal, a sve ostalo je pretežito stijena... tu i tamo koji galeb i ptičica, ma da ljudi govore da ima i divljih svinja tamo... dobit ćeš puni izvještaj kako je prošlo Kako preživjeti na pustom otoku???? 368870 Kako preživjeti na pustom otoku???? 368870 Kako preživjeti na pustom otoku???? 368870
LošinjskiMandrilo
LošinjskiMandrilo
bebač
bebač

Male
Broj postova : 19
Godine : 31
Lokacija : Mali Lošinj
Datum registracije : 25.05.2010

[Vrh] Go down

Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty Re: Kako preživjeti na pustom otoku????

Postaj by girdeaux 26.05.10 22:44

kako će biti divljih svinja ako nema vode??
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty Re: Kako preživjeti na pustom otoku????

Postaj by LošinjskiMandrilo 26.05.10 22:59

kažu da ima, al sad kad malo bolje razmislim....

neznam, vidjet ćemo tamo. možda ima i vode??? u svakom slučaju bit će zanimljivo Kako preživjeti na pustom otoku???? 69343
LošinjskiMandrilo
LošinjskiMandrilo
bebač
bebač

Male
Broj postova : 19
Godine : 31
Lokacija : Mali Lošinj
Datum registracije : 25.05.2010

[Vrh] Go down

Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty Re: Kako preživjeti na pustom otoku????

Postaj by beargrylls12 29.06.11 11:47

Po meni je to malo preopširna tema,ima tu jako puno puno za pisat
beargrylls12
beargrylls12
bomber
bomber

Male
Broj postova : 165
Godine : 27
Lokacija : Karlovac
Datum registracije : 14.03.2011

[Vrh] Go down

Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty Re: Kako preživjeti na pustom otoku????

Postaj by Luftwaffe 29.06.11 16:23

ako je tropski otok onda do vode nije problem doći...tamo svaki dan ili barem svaki drugi dan padju kise...snadji se druze....stvais par kokosovih ljuski i nek se pune....ali danas je takav scenarij jednostavno nemoguc...ljudi ima toliko da je skoro sve naseljeno...dobro ne bas sve...ali vecina....pogotovo tropski otoci koji su velika turisticka atrakcija i na svakom od njih ima sigurno barem jedan mali gradic sa malom lukom i nekim hotelcicem....
Luftwaffe
Luftwaffe
spikač
spikač

Male
Broj postova : 666
Godine : 29
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 30.03.2011

[Vrh] Go down

Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty Re: Kako preživjeti na pustom otoku????

Postaj by Strider 29.06.11 17:16

Na našim žvači bilje 'ko ovca i imat ćeš nešto vode Kako preživjeti na pustom otoku???? 747986
Strider
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2611
Godine : 31
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 18.06.2009

[Vrh] Go down

Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty Re: Kako preživjeti na pustom otoku????

Postaj by aldinbear 29.06.11 18:38

Moja pa mogu reči največa želja je da odem na neko ostrvo,zašto,zato što tamo imam sve prioriteteo od bambusa koji nudi hranu,vodu,sklonište,splav.....od drveta banane čiji listovi mogu poslušiti za improvizovani zastor.....
Po mome mišljenju trebaš samo ono najosnovnije


Ma gdje got da bio ima plastike,ako si na nekom ostrvu(a konkretno jesi) od plastike i tih flaša,možeš da napraviš naočare tako što če te pri kraju odrezati pri kraju da odrežeš nekih 3-4 cm tako 2 flaše sa donjeg dijela i spoji to tako češ da dobiječ naočare.

Morski krastavac je dobra hrana odnosno vanjski dio njega ono crno oko njega i naravno meso koje je vezano za to,no polako sa crijevima može da dodže do osipa.

Pitku vodu (kišnicu) tražite po ovalnim listovima(koji imaju udubljenja u sebi) u rupama na drveču...Možete takodžer da tražite i u drvetu banane tako što če te da uzmede komad bambusa dugog 50-60 cm i prečnika 7-8 cm i zabite to u drvo bana ispod iskopajte rupu i stavite barem 2 lista banane položite ih u rupu i svaki put kada prodžete tuda bit če vode.

Da bi ste našli hranu morate da ronite,a da bi ste duže ronili trenirajte svoje tijelo tako što če te stalno roniti dok ne dodžete do željenoga rezultata...Za lov napravite koplje ili razrežite bambus na 4 dijela ili 8 i sve to zašiljite...Koplje treba da je debelo tako što palcem možete da dirnete kažiprs po mogučnosti i srednji prst,ukoliko vidi manju ajkulu u vodi van ODMAH jer gdje imam mali ima i veliki.

Za vezanje skloništa koristite lijane,u koliko nemate uže,a za krov koristite lišče palme,može i banane tako što če te da napravite zarez na njemu ukoliko če te da kačite na sklonište...Preporučujem(lično iskustvo) da pravite sklonište iznad tla ali prije svega toga OĆISTITE ispod,jer pacovi su na tlu,bube....OBAVEZNO imajte vatru radi MORALA i tako da bi ste otjerali komarce a da otjerate komarce napravite dim od zelenoga lišča pazite da ne ugasite vatru.

Razrežite bambus po pola,ljuske od kokosovik oraha nagnite lišče na to jer svaki list kroz sredinu ima svoj prirodni kanal a zašto baš od kokosovik ljuski,bambusa...Zato jer imaju uvale u sebi A preko noči su kiše i ISKORISTITE TO

Kao hranu možete takodžer da jedete i morskoga ježa tako što če te da ga ošišate popolovite,crije i pijesak izbacite,i ono braon boje se jede PO riječniku DIVLJINE to je morski kavijar =)

Za penjanje po kokosove orahe koristite uže,lijanu tako što je obmotate oko drveta vi drvo obgrlite i potežite se ka gore , onda opet obgrlite pa ponovo obmotate i sve tako dok se ne popnete..A ako se izgrebete najbolje je da se pomokrite po rani

Za izgradnju splava koristite BAMBUS tako što sa desne i lijeve strane postavite po 2 bambusa u sredinu 4 i preko toga poprečne stubove koji če da leže vodoravno povežite ih ili možete da izbušite bambus sa obe strane sve i jedan tako pa provucite jedan tanji komad kroz to i povežite da ne bi izpao,a na sredini gdje su ona 4 postavite nešto mreže ili bilo šta samo da čvrsto stoji da ne bi pali sa splava jer je klizao.........SRETNO ==)


Nadam se da sam rekao barem ono osnovno,znam još ali neka neko i svoje napiše
I još jednom sretno nadam se da češ da odeš nekad na neko ostrvo!!!
aldinbear
aldinbear
tipko
tipko

Male
Broj postova : 99
Godine : 26
Lokacija : bugojno BIH
Datum registracije : 24.04.2011

[Vrh] Go down

Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty Re: Kako preživjeti na pustom otoku????

Postaj by beargrylls12 29.06.11 21:00

aldinbear je napisao/la:Moja pa mogu reči največa želja je da odem na neko ostrvo,zašto,zato što tamo imam sve prioriteteo od bambusa koji nudi hranu,vodu,sklonište,splav.....od drveta banane čiji listovi mogu poslušiti za improvizovani zastor.....
Po mome mišljenju trebaš samo ono najosnovnije


Ma gdje got da bio ima plastike,ako si na nekom ostrvu(a konkretno jesi) od plastike i tih flaša,možeš da napraviš naočare tako što če te pri kraju odrezati pri kraju da odrežeš nekih 3-4 cm tako 2 flaše sa donjeg dijela i spoji to tako češ da dobiječ naočare.

Morski krastavac je dobra hrana odnosno vanjski dio njega ono crno oko njega i naravno meso koje je vezano za to,no polako sa crijevima može da dodže do osipa.

Pitku vodu (kišnicu) tražite po ovalnim listovima(koji imaju udubljenja u sebi) u rupama na drveču...Možete takodžer da tražite i u drvetu banane tako što če te da uzmede komad bambusa dugog 50-60 cm i prečnika 7-8 cm i zabite to u drvo bana ispod iskopajte rupu i stavite barem 2 lista banane položite ih u rupu i svaki put kada prodžete tuda bit če vode.

Da bi ste našli hranu morate da ronite,a da bi ste duže ronili trenirajte svoje tijelo tako što če te stalno roniti dok ne dodžete do željenoga rezultata...Za lov napravite koplje ili razrežite bambus na 4 dijela ili 8 i sve to zašiljite...Koplje treba da je debelo tako što palcem možete da dirnete kažiprs po mogučnosti i srednji prst,ukoliko vidi manju ajkulu u vodi van ODMAH jer gdje imam mali ima i veliki.

Za vezanje skloništa koristite lijane,u koliko nemate uže,a za krov koristite lišče palme,može i banane tako što če te da napravite zarez na njemu ukoliko če te da kačite na sklonište...Preporučujem(lično iskustvo) da pravite sklonište iznad tla ali prije svega toga OĆISTITE ispod,jer pacovi su na tlu,bube....OBAVEZNO imajte vatru radi MORALA i tako da bi ste otjerali komarce a da otjerate komarce napravite dim od zelenoga lišča pazite da ne ugasite vatru.

Razrežite bambus po pola,ljuske od kokosovik oraha nagnite lišče na to jer svaki list kroz sredinu ima svoj prirodni kanal a zašto baš od kokosovik ljuski,bambusa...Zato jer imaju uvale u sebi A preko noči su kiše i ISKORISTITE TO

Kao hranu možete takodžer da jedete i morskoga ježa tako što če te da ga ošišate popolovite,crije i pijesak izbacite,i ono braon boje se jede PO riječniku DIVLJINE to je morski kavijar =)

Za penjanje po kokosove orahe koristite uže,lijanu tako što je obmotate oko drveta vi drvo obgrlite i potežite se ka gore , onda opet obgrlite pa ponovo obmotate i sve tako dok se ne popnete..A ako se izgrebete najbolje je da se pomokrite po rani

Za izgradnju splava koristite BAMBUS tako što sa desne i lijeve strane postavite po 2 bambusa u sredinu 4 i preko toga poprečne stubove koji če da leže vodoravno povežite ih ili možete da izbušite bambus sa obe strane sve i jedan tako pa provucite jedan tanji komad kroz to i povežite da ne bi izpao,a na sredini gdje su ona 4 postavite nešto mreže ili bilo šta samo da čvrsto stoji da ne bi pali sa splava jer je klizao.........SRETNO ==)


Nadam se da sam rekao barem ono osnovno,znam još ali neka neko i svoje napiše
I još jednom sretno nadam se da češ da odeš nekad na neko ostrvo!!!


Dobro napisano,no o tome je lako pisati,ali je teško sve to izvesti
beargrylls12
beargrylls12
bomber
bomber

Male
Broj postova : 165
Godine : 27
Lokacija : Karlovac
Datum registracije : 14.03.2011

[Vrh] Go down

Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty Re: Kako preživjeti na pustom otoku????

Postaj by aldinbear 29.06.11 22:04

Pa ništa brate u potpunosti se slažem sa tebem znaš ono "Lako je reći ,ali treba uraditi Kako preživjeti na pustom otoku???? 69343"
Treba vježbe sa sve ovo posebno ali govorimo o osnovama izvedba je potpuno nešto drugo ovo je lakši dio za zapamtit,ali izvesti...
aldinbear
aldinbear
tipko
tipko

Male
Broj postova : 99
Godine : 26
Lokacija : bugojno BIH
Datum registracije : 24.04.2011

[Vrh] Go down

Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty Re: Kako preživjeti na pustom otoku????

Postaj by Šimun 30.06.11 0:51

Ma nema ti ovdje palmi prijatelju,to samo na pacifiku..suroviji su naši otoci 10 puta..
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty Re: Kako preživjeti na pustom otoku????

Postaj by Mraz 30.06.11 7:55

Hajmo ljudi doza realnosti, mi ne živimo na pacifiku gdje su palme, banane, kokosi... mi živimo na Jadranu gdje površina otoka uglavnom izgleda ovako:

Kako preživjeti na pustom otoku???? Po%20kamenjaru_jpg

Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty Re: Kako preživjeti na pustom otoku????

Postaj by aldinbear 30.06.11 10:17

pa dobro ali Kako preživjeti na pustom otoku???? 806172 tema je pusto ostrvo
aldinbear
aldinbear
tipko
tipko

Male
Broj postova : 99
Godine : 26
Lokacija : bugojno BIH
Datum registracije : 24.04.2011

[Vrh] Go down

Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty Re: Kako preživjeti na pustom otoku????

Postaj by Strider 30.06.11 10:27

Kao što sam rekao...cucaš biljke. Koromač, kadulja, motar...
Strider
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2611
Godine : 31
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 18.06.2009

[Vrh] Go down

Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty Re: Kako preživjeti na pustom otoku????

Postaj by Šimun 30.06.11 12:21

aldinbear je napisao/la:pa dobro ali Kako preživjeti na pustom otoku???? 806172 tema je pusto ostrvo

A nego o čemu mi pričamo ovdje? O popisu stanovništva ? Kako preživjeti na pustom otoku???? 321675

Realno je da bi trebali učiti kako ćeš ovdje ostati živ,a ne očekivati palme na Kornatima recimo..
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty Re: Kako preživjeti na pustom otoku????

Postaj by aldinbear 30.06.11 12:29

Kako preživjeti na pustom otoku???? 393492
aldinbear
aldinbear
tipko
tipko

Male
Broj postova : 99
Godine : 26
Lokacija : bugojno BIH
Datum registracije : 24.04.2011

[Vrh] Go down

Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty Re: Kako preživjeti na pustom otoku????

Postaj by Šimun 30.06.11 12:30

Kako god eto čisto za tebe odem na otok jedan dan i napravim reportažu da ti malo razjasnim..
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty Re: Kako preživjeti na pustom otoku????

Postaj by robert 30.06.11 17:48

Pogledaj film Brodolom zivota sa Tom Hanks-om , on se snasao jako dobro .
robert
robert
lingua
lingua

Male
Broj postova : 454
Godine : 38
Lokacija : izad 7 gora
Datum registracije : 09.12.2010

[Vrh] Go down

Kako preživjeti na pustom otoku???? Empty Re: Kako preživjeti na pustom otoku????

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.