FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Strah od divljine Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Strah od divljine Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Strah od divljine Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Strah od divljine Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Strah od divljine Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Strah od divljine Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Strah od divljine Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Strah od divljine Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Strah od divljine Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Strah od divljine Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Strah od divljine Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Strah od divljine Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Strah od divljine Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Strah od divljine Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Strah od divljine Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Strah od divljine Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Strah od divljine Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Strah od divljine Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Strah od divljine Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Strah od divljine Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Strah od divljine Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Strah od divljine Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Strah od divljine Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Strah od divljine Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Strah od divljine Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Strah od divljine Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Strah od divljine Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Strah od divljine Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Strah od divljine Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Strah od divljine Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Strah od divljine

+9
Drvo
Aries
Adept
krtica
WILLY
girdeaux
zeleni
LupusREBEL
Đedo
13 posters

Go down

Strah od divljine Empty Strah od divljine

Postaj by Đedo 12.05.10 11:37

Nadam se danije pogresan podforum. Ali me Aries podsjetio na ovu temu o kojoj sam puno puta htio pricati s nekim.


Ušao sam u šumu s naglavnom lampom i sjekirom, 50tak m od skloništa, počeo izvlačiti drva ali me u jednom trenutku obuzeo jeben i jako neugodan osjećaj da me šuma na neki način "obuzima"... Osjetio sam onaj pra-strah koji se u sekundi uvuče u kosti. Tko je to doživio - taj zna o čemu govorim, tko nije - ma može mi se slobodno smijati :-)


Sad dok citam ovo sto je on pisao, koza mi se najezuri. Jer sam to mali broj puta u sumama ispod i oko Cvrsnice osjetio.
Nije to strah kao kad vidis neku zivotinju pa se prepanes i sl. Vec kao da si usamljen, nemocno malo bice ispred ogromnog kolosa koji stoji ispred i oko tebe, Cvrsnice i njegove divljine okolo.

Kao sto je Aries opisao :˝trenutku obuzeo jeben i jako neugodan osjećaj da me šuma na neki način "obuzima"... Osjetio sam onaj pra-strah koji se u sekundi uvuče u kosti˝
Isto to sam mali broj puta osjetio na toj planini i njezinim sumama.
Bio sam i na drugim planinama, ali nigdje nisam to tako osjetio kao tu.


Taj fenomen, tj. osjecaj sam nazvao :˝Strah od divljine˝
Đedo
Đedo
tipko
tipko

Male
Broj postova : 66
Godine : 36
Lokacija : Wide Hill
Datum registracije : 28.01.2009

[Vrh] Go down

Strah od divljine Empty Re: Strah od divljine

Postaj by LupusREBEL 12.05.10 11:52

Pra-strah nije strah od šume ugrađen u ljudima,ali razumjem što pišeš...
...nisam to doživio ali slično jesam.
Prastrah od dubine, iako sam znao da sam na ravnoj podlozi ispod mene je bio umjetni okrugli ponor dubok oko 64 metara, imao sam osjećaj da klizim u nju i uhvatio me neobjašnjivi strah, do ruba panike, da ću skliznut u nju...
LupusREBEL
LupusREBEL
spikač
spikač

Male
Broj postova : 766
Godine : 53
Lokacija : Ogulin
Datum registracije : 10.08.2009

http://www.LupusREBEL.info

[Vrh] Go down

Strah od divljine Empty Re: Strah od divljine

Postaj by zeleni 12.05.10 12:12

Đedo je napisao/la:Nadam se danije pogresan podforum. Ali me Aries podsjetio na ovu temu o kojoj sam puno puta htio pricati s nekim.


Ušao sam u šumu s naglavnom lampom i sjekirom, 50tak m od skloništa, počeo izvlačiti drva ali me u jednom trenutku obuzeo jeben i jako neugodan osjećaj da me šuma na neki način "obuzima"... Osjetio sam onaj pra-strah koji se u sekundi uvuče u kosti. Tko je to doživio - taj zna o čemu govorim, tko nije - ma može mi se slobodno smijati :-)


Sad dok citam ovo sto je on pisao, koza mi se najezuri. Jer sam to mali broj puta u sumama ispod i oko Cvrsnice osjetio.
Nije to strah kao kad vidis neku zivotinju pa se prepanes i sl. Vec kao da si usamljen, nemocno malo bice ispred ogromnog kolosa koji stoji ispred i oko tebe, Cvrsnice i njegove divljine okolo.

Kao sto je Aries opisao :˝trenutku obuzeo jeben i jako neugodan osjećaj da me šuma na neki način "obuzima"... Osjetio sam onaj pra-strah koji se u sekundi uvuče u kosti˝
Isto to sam mali broj puta osjetio na toj planini i njezinim sumama.
Bio sam i na drugim planinama, ali nigdje nisam to tako osjetio kao tu.


Taj fenomen, tj. osjecaj sam nazvao :˝Strah od divljine˝

Pa što ima bolje od toga. Tada nađeš ono za čime tragaš. Kada se vratiš kuči, razmišljaš gdje se to ponovno da nači, jer se nada ponjeti sa sobom.
zeleni
zeleni
lingua
lingua

Male
Broj postova : 406
Godine : 48
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Strah od divljine Empty Re: Strah od divljine

Postaj by LupusREBEL 12.05.10 12:26

Strah koliko je koristan,kao i bol, štiti nas od ozljeda i boli, ali nerazumni strah ili nerazumna hrabrost dovodi do ludosti gdje čovjekmože više si šteti napraviti nego koristi.
Gledao sam jedan experimet,bea je bila zavezana,naravno,pred nju su stavili ogledalo, djete se nije ojaločak se igralo, no kad su je stavili pred otvor u podu, beba se nije ni približila rupi,jer prastrah joj nije dozvolio. A strah od nepoznatog, strah rulje, stvara stampeda, nerazumne bjegove itd...
...možeš ti razmišljat koliko god hoćeš akoimaš prirodnu blagu fobiju od nečeg,još nema ljeka za to.
P.S. možda Xanax ali on je za strah od otvorenog prostora.
LupusREBEL
LupusREBEL
spikač
spikač

Male
Broj postova : 766
Godine : 53
Lokacija : Ogulin
Datum registracije : 10.08.2009

http://www.LupusREBEL.info

[Vrh] Go down

Strah od divljine Empty Re: Strah od divljine

Postaj by girdeaux 12.05.10 12:37

Ne znam dali mislimo na isto, ali puno puta me je ćopio strah da sam se izgubio. I da sam nemoćan protiv prirode. Jer inače lutam krajevima bez ikakvih karti. Zapamtim sliku sa google eartha i po pamćenju idem. Ali onda sagledam situaciju, znam kud idem, znam kud moram ići i samo nastavim dalje. To traje nekih par sekundi. Do kosti me prepadne. Ali onaj osjećaj kad izađem na pravi put i kad skužim da sam na pravom mijestu je savršen. I drži me cijeli dan, osjećam se živ.
Takva mala pustolovina a daje ti tako veliku energiju. Zbog toga trebamo živjeti.
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

Strah od divljine Empty Re: Strah od divljine

Postaj by LupusREBEL 12.05.10 12:59

Ne,nikad se nisam uplašio kad sam se izgubio, čak i u spiljama...
...ali sam se sto puta uplašio iznad bezdana, npr izlaz iz spilje Postojina, ono mi je strava, prođemi hiljadu scena kako bilako mogao završiti dolje.
LupusREBEL
LupusREBEL
spikač
spikač

Male
Broj postova : 766
Godine : 53
Lokacija : Ogulin
Datum registracije : 10.08.2009

http://www.LupusREBEL.info

[Vrh] Go down

Strah od divljine Empty Re: Strah od divljine

Postaj by WILLY 12.05.10 15:45

strah je najgori neprijatelj i najbolji saveznik
WILLY
WILLY
lingua
lingua

Male
Broj postova : 468
Godine : 48
Lokacija : dolina neretve
Datum registracije : 13.12.2009

[Vrh] Go down

Strah od divljine Empty Re: Strah od divljine

Postaj by krtica 13.05.10 12:24

Ma da... Malo se ovdje piše o psihičkom preživljavanju u divljini. Čovjeku osjetila družačije rade čovjek dobije životinjske nagone. Strah od divljine 93377 Panika je jedan od najvećih neprijatelja... Mislim da se treba otvoriti posebna tema.
krtica
krtica
lingua
lingua

Male
Broj postova : 230
Godine : 41
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 16.03.2010

[Vrh] Go down

Strah od divljine Empty Re: Strah od divljine

Postaj by WILLY 13.05.10 21:36

slažem se.
WILLY
WILLY
lingua
lingua

Male
Broj postova : 468
Godine : 48
Lokacija : dolina neretve
Datum registracije : 13.12.2009

[Vrh] Go down

Strah od divljine Empty Re: Strah od divljine

Postaj by Adept 13.05.10 23:11

Mislim kako je današnji "suvremeni čovjek" uvelike otuđen od prirode, od otvorenih prostora, od šuma, poljana i vriština, od makije, busha, ponora i kanjona, špilja, mora, rijeka, potoka i jezera...
Mene svaki put u prirodi obuzme neodoljivi filing povezanosti sa svime, poštovanja prema "hramu" otvorene prirode, respekta prema savršenosti ustrojstva majke Zemlje i začudnosti istodobne snage i krhkosti života (ukoliko me razumijete)... Pogotovo kada sam na otvorenome moru i kada oko mene nema ničega, ali ama baš ničega osim mora... Totalno otkačen osjećaj, vjerujte mi =) Pa kada se još sjetim kako o istom tom moru znamo manje nego o jednom Mjesecu... Ludnica...
Jednom sam skočio sa ribarskog broda u otvoreno more - jednostavno sam morao to napraviti, nešto me je vuklo... Rođen sam i živim na moru i smatram se vrlim plivačem, ali, prijatelji moji....... Ja vam nemogu niti opisati osjećaj panike kada sam na par milja od Jabuke zabio glavu u vodu i zabuljio se u ono duboko sivilo..... Presro sam se od straha ljudi moji... Ali kada sam smirio disanje i legao na vodu (bila je bonaca i more je bilo kao ulje), osjetio sam se dijelom tog jednog ogromnog organizma. Totalno neponovljiv filing...
Kada to pričam ljudima, kažu mi da sam blesav... Mislim, znam ja da sam blesav, ali ta mješavina osjećaja od straha, respekta pa do prihvaćanja mene kao mene od strane mora je DEFINITIVNO jedno od ikustava (drugo iskustvo je rođenje mog prvoga sina, a kojem sam nazočio) koje mi je uistinu i duboko promijenilo život.
Eto htio sam to podjeliti sa ljudima koji vole i cijene okoliš, prirodu, našu majku Zemlju, ovu galaksijicu, ovaj klaster galaksijica, ovaj Univerzum...
Hvala vam na strpljenju i skužajte na jeno malo dužem postu...
Živjeli!
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Strah od divljine Empty Re: Strah od divljine

Postaj by Aries 14.05.10 10:55

Imam i ja osjećaj povezanosti s prirodom, a imam i onu zdravu dozu straha koja je potrebna da ostaneš živ.

Ovaj osjećaj koji sam imao te noći je jednostavno drukčiji - osjetio sam da mi šuma "govori" da sam tu uljez, da sam nepoželjan.

Sličan osjećaj sam imao 2x na jednom malom otoku kraj Dubrovnika - rodbina živi u kući koja je od 15. stoljeća neizmjenjena, a vjerovatno je još starija... Tlocrt kuće je opisan u knjizi Zlatno doba Dubrovačke republike (nisam siguran u naziv knjige)

Svejedno, Đedo točno zna o čemu govorim (a ni Vrapče mi nije fizički daleko hahahaha)
Aries
Aries
spikač
spikač

Male
Broj postova : 651
Godine : 52
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Strah od divljine Empty Re: Strah od divljine

Postaj by LupusREBEL 14.05.10 11:28

Ja uvjek govorim da je čovjeku priroda prijatelj, samo se treba znati sprijateljit snjom, pa pobogu, prije par tisuća godina živili smo s njom i u njoj...
LupusREBEL
LupusREBEL
spikač
spikač

Male
Broj postova : 766
Godine : 53
Lokacija : Ogulin
Datum registracije : 10.08.2009

http://www.LupusREBEL.info

[Vrh] Go down

Strah od divljine Empty Re: Strah od divljine

Postaj by Drvo 14.05.10 12:24

Smatram da se u takvim situacijama u čovjeku probudi ono praiskonsko strahopoštovanje prema prirodi.I bez obzira na sav znanstveni napredak kao i na sve moderne naprave shvatimo da smo zapravo u prirodi maleni i nemoćni.
Drvo
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1663
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

Strah od divljine Empty Re: Strah od divljine

Postaj by Levi 14.05.10 13:38

@Adept

Divan opis, hvala sto si ga podelio sa nama.
Levi
Levi
bomber
bomber

Male
Broj postova : 152
Godine : 46
Lokacija : Planeta Zemlja
Datum registracije : 11.03.2010

[Vrh] Go down

Strah od divljine Empty Re: Strah od divljine

Postaj by Adept 14.05.10 18:18

Hvala!
Nešto što je uistinu u tolikoj mjeri, u stvari, jedno osobno iskustvo nije teško podijeliti sa ljudima koji imaju razvijen osjećaj pripadnosti prirodi - bez obzira na činjenicu osječaš li u jednom trenu da te ta priroda prima u sebe ili, kao što je rekao naš Aries, kao da mu je šuma govorila kako tu ne pripada... Mi smo dio prirode, stvoreni od zvjezdanog praha, priroda je u nama... Takve osjećaje koji dolaze iz duše treba poštovati... Ponekad jesmo za sve to, ima dana kada nismo... Ni mi ni priroda nismo statični, u stalnoj smo i živoj interakciji... Bogat je onaj tko osjeća taj odnos.
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Strah od divljine Empty Re: Strah od divljine

Postaj by Đedo 15.05.10 10:18

Dobro si to opisao Adept i ono na moru i ovo.
Skoro isto sam osjetio i na moru, kad sam kao sto si rekao pogledao u dubinu, crnilo mora. Sto kaze moj prijatelj: nije me starh da cu se utopiti ili da ce me nesto napasti. Vec kao da ce te more progutati ili izbaciti u svojoj velicini, a ti ne mozes nista.˝

Moram priznat strasan i ujedno i zadivljujuc osjecaj kad osjetis tako nesto i shvatis koliko smo zapravo malena, a do tada smo misli da smo veliki i blabla...

Bas mi je drago da sam mogao s nekim o ovom malo porazgovarati. Sigurno tema za jos puno sati razgovora i djeljenja misljenja, iskustava itd.

Svakak cast ljudi na rijecima.


Kad udjes u divljinu i obzme te nazovimo pra-strah ili strah od divljine(ali s tim mislim ono iskonsko ) onda si na kusnji da izdrizis i primis je u sebe ili ce te izbaciti i vratiti da se ponovno vratis, jos ponizniji, jos manji i s puno vise postovnja.
Đedo
Đedo
tipko
tipko

Male
Broj postova : 66
Godine : 36
Lokacija : Wide Hill
Datum registracije : 28.01.2009

[Vrh] Go down

Strah od divljine Empty Re: Strah od divljine

Postaj by LupusREBEL 15.05.10 10:43

Strah kao i neki oblici alergija kod mene, nastaju najviše zbog stresnog stanja u životnim prilikama ili neprilikama koje sam prošao ili prolazim u životu. Nikad u životu se nisam bojao visine ili dubine u bilo kojem obliku, spuštao sam se u najcrnje napuštene rudnike, spilje, pogotovo na Medvednici i Ivančici. Kad sam bio u odgojnom domu "Pahinsko" u Ivancu bio sam aktivni planinar još aktivniji Izviđač, no poslje ratnih sukoa, gdje sam se nauživao straha, gdje u prirodi gledaš ogromno stablo drveta a ono se miče po dva metra ljevo ili desno i slične situlacije, "obolio" sam od straha od dubine i visine, a pogotovo od nepoznatog i otvorenog prostora. U Zagrebu sam živio kao klinac na 9 katu, sad kad dođem kod buraza ne usudim se otići na balkon na kojem sam odrastao. U to vrijeme dobio sam i alergiju a pelud trava, dimitril ili bilo koji antihistaminik sam imao u džepu. Od kad sam otišao u mirovinu alergija je jednostavno nestala. Ali je strah ostao, još uvjek se bojim dubine i visene. Možda će i to jednom se povuć, bar se nadam. Jer bi opet sam u obilaske, opet bi na Triglav i slične visove, opet bi u rudnike i slične dubine, opet bi roinio i razgledavo ljepote Jadrana.
LupusREBEL
LupusREBEL
spikač
spikač

Male
Broj postova : 766
Godine : 53
Lokacija : Ogulin
Datum registracije : 10.08.2009

http://www.LupusREBEL.info

[Vrh] Go down

Strah od divljine Empty Re: Strah od divljine

Postaj by Adept 15.05.10 10:52

Uistinu se nadam kako ćeš se ponovo moći baviti svime onime što toliko voliš, vjeruj mi. Htjeli mi to priznati ili ne, naša povezanost sa prirodom uvjetuje taj osjećaj "nedostajanja" ukoliko smo udaljeni od prirode neko vrijeme. Čovjeku to fali... Znam po sebi...
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Strah od divljine Empty Re: Strah od divljine

Postaj by Freeman 28.08.10 20:43

Uf narode, poznato mi je o čemu pričate.

Pre par godina (mislim da je bilo 2008) vraćao sam se sa mora iz Crne Gore, putovao preko nac. parka Durmitor i sećam se da sam zaustavio auto na proširenju pored šume.

Otišao sam ne dalje od 50m od kola dublje u šumu, i obuzeo takav strah da sam odjurio do kola ljudi, ali bukvalno trčeći. To nije bio čist strah jer sam u strahu priseban i pametno rasuđujem, ovo je bila čista strava i užas, panika najdublje vrste.

I dan danas kad prolazim tim putem uhvati me jeza...

A ima tu i jedna zanimljiva stvar što mi se baš urezalo u memoriju, to da čim sam osetio tu strahotu tako su ptice prestale da pevaju...
Možda je to do mene, a možda ... ko zna....
Freeman
Freeman
bomber
bomber

Male
Broj postova : 131
Godine : 36
Lokacija : istocno od potoka
Datum registracije : 23.08.2010

[Vrh] Go down

Strah od divljine Empty Re: Strah od divljine

Postaj by djomla 29.08.10 3:19

Baš mi je drago da ste napisali svoja iskustva...Osjećaj straha pred divljinom mi je poznat i doživio sam ga. Naime frendovi i ja smo često znali otići na jednu vikendicu udaljenu od sela nekoliko kilometara što i nije nešto daleko ali vikendica je na takvom mjestu da nemate dojam da je civilizacija blizu, također taj dojam divljine pojačava i velika šuma koja je odmah ispod vikendice tj. terase. Tako smo jednom otišli noćiti tamo, u noći oko 3-4 sam se probudio na wc, izašao sam van a ono kao u hororima, pun mjesec, i nekakva izmaglica... Udaljim se ja malo dalje i pišam kad neka nelagoda i strah, ne znam točno od čega ali znam da sam se zapišao požurujući unutra.. Strah od divljine 747986 Znam da zvuči pomalo djetinjasto ali stvarno je bio čudan strah.. Valjda smo se mi net-generacija nagledali kojekavih horora i paranormalnih pojava, a divljina je plodno tlo za takve maštarije Strah od divljine 323904
djomla
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 977
Godine : 36
Lokacija : Vinkovci
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

Strah od divljine Empty Re: Strah od divljine

Postaj by Drvo 26.10.10 17:44

djomla je napisao/la:Baš mi je drago da ste napisali svoja iskustva...Osjećaj straha pred divljinom mi je poznat i doživio sam ga. Naime frendovi i ja smo često znali otići na jednu vikendicu udaljenu od sela nekoliko kilometara što i nije nešto daleko ali vikendica je na takvom mjestu da nemate dojam da je civilizacija blizu, također taj dojam divljine pojačava i velika šuma koja je odmah ispod vikendice tj. terase. Tako smo jednom otišli noćiti tamo, u noći oko 3-4 sam se probudio na wc, izašao sam van a ono kao u hororima, pun mjesec, i nekakva izmaglica... Udaljim se ja malo dalje i pišam kad neka nelagoda i strah, ne znam točno od čega ali znam da sam se zapišao požurujući unutra.. Strah od divljine 747986 Znam da zvuči pomalo djetinjasto ali stvarno je bio čudan strah.. Valjda smo se mi net-generacija nagledali kojekavih horora i paranormalnih pojava, a divljina je plodno tlo za takve maštarije Strah od divljine 323904
Vjerojatno sječanje na horor filmove u kombinaciji s tamom proradi i eto straha.
Drvo
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1663
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

Strah od divljine Empty Re: Strah od divljine

Postaj by Fratt 26.10.10 18:56

Been there,done that.
Inače sam bio šuša na svaki zvuk u šumi kad sam bio klinac,sve dok nisam na ferju u Križevcima ostao kod frenda u Jeleni do mraka ne uzevši bateriju.
Dionicu od cca 5 kilometara kroz šumu (po danu predivnu,pitomu i prijateljsku) sam doslovno preletio.
Straha od onda nemam,barem što se šume tiče. Strah od divljine 42368

Ali znam o čemu Freeman priča,onaj mali užas kad vapiš da čuješ seosku đukelu u daljini,traktor ili bilo kakav drugi zvuk civilizacije.
Strah od divljine 42368
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Strah od divljine Empty Re: Strah od divljine

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.