FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

+101
SuperSixOne
Vilcambu
zuzonja
hyperion
Šimun
Lima156
vladomado10
roy
malyfreddie
pirat
laredo
Sovinjak
Odin
siga
Mad Max
ivo
Redneck
Login
Sule_HR
gorky
Hombre
PatrioticBacon
Born_Survivor
neko69
Inspektor
maxina
milito
iko123
Frenky
nix1909
ce3hel
Storo
flok
antun
weedovec
franciscus
Draxor
Okibex
Usamljeni vuk
duke
dux aeron
PJER
ElPrezidente
Nubilus
Simke
mali mačak
maff
Kuzma
JillValentine
cutlass
Guybrush
Mije
bezribic
markonvs
yasko
Migach
.
Stribog
bearfaerie
boletus
brdo
ebola
UrchinStar47
Mornar
Ikarus
Franco G
Surfer
kengur32
Fratt
goxxon
Sandman
jenny
Ito Ogami
Slym
Guru
Igsy
Target
McJagger
orao
StArKa
sgt bear
vjeko
sTip3
jratko30
puls
amar
Marko
Adept
WILLY
Drvo
cidnam
rinos
Mraz
tigi
urbana_gorila
damjan
LUKSA
dman
zippo
zeleni
elvin
105 posters

Stranica 25 / 25. Previous  1 ... 14 ... 23, 24, 25

Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by hyperion 12.04.17 9:57

Hvala Goxxon, hvala Puls , kao što sam napisao ovo je zamišljeno da se nosi na remenu,tako da ovaj dio s trzalicom bude "vanjski" , i tako imamo pristup najčesče korištenim stvarima u edc setu, mobitelu i olovci (makar je tako u mom slučaju) ,a iako sam ja nepušač dnevno me makar troje ljudi pita upaljač tako da sam njega stavio u ovaj elastični dio koji može i poslužiti za slušalice ili kabel za punjenje,tad je upaljač moguče prebaciti u ovaj đepić iza ,ali tad ga je teže izvlačiti jer je potrebno otvarati novčanik,a šta se novčanika tiče novčanice mogu stati bez presavijanja ima mjesta za kovanice i ove stare dozvole(kad mi netko narucuje novcanike načešći zahtjev je "ali napravi da može dozvola stati").

hyperion
tipko
tipko

Broj postova : 81
Datum registracije : 03.04.2013

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by ante5555 16.04.17 13:16

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Edc11
ante5555
ante5555
spikač
spikač

Male
Broj postova : 654
Godine : 42
Lokacija : weener-germany
Datum registracije : 31.10.2011

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Fallen 23.08.18 16:12

Pošto sam već neko vrijeme u potrazi za novom 'pederušom', u potrazi za nekim molle pouchevima sam slucajno naletio na ove poljake:
http://baribalpoland.pl/en/14-packs-and-kidney-bags

Osobno mi se jako sviđa što nude dosta opcija kustomizacije za svoje stvari, i relativno su cjenovno prihvatljivi za vecinu stvari, dobri materijali, made in Poland...

Ima li možda tko iskustva s njima?

Malo se dvoumim između ove mini i normal nerke.

Ali mislim da će ako ništa pasti koji pouch za ruksake. Toliko opcija već dugo nidam vidio kod nekoga za biranje, a cjiena je kod njih i više nego dobra.

Fallen
tipko
tipko

Male
Broj postova : 50
Godine : 37
Lokacija : Velika Gorica
Datum registracije : 12.09.2011

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by laredo 02.09.18 22:46

Dobro izgledaju te Baribal torbice, fino su to Poljaci napravili. Jedino... nema nigdje cijena shipinga, ako je previsoka - ne isplati se.

Inače, ja sam zadnje od takvih stvari ovo uzimao i jako sam zadovoljan:

https://www.aliexpress.com/item/OneTigris-MOLLE-Tactical-Waist-Bag-Pack-Cellphone-Smartphone-Pouch-for-iPhone-6-6S-7-Plus-Galaxy/32502107411.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3da24c4dsryL1n

Trebalo mi je za mobitel, da ga pričvrstim na dohvat ruke na planinarski ruksak. Torbica je čvrsta, kvalitetna, kopče su jake i dobro drže, definitivno preporučujem. Ambalaža je također prva liga - dolazi u lijepoj kutiji koja jako podsjeća na VHS kazete EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 69343
laredo
laredo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 319
Godine : 49
Lokacija : Zagorje
Datum registracije : 19.02.2014

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Fallen 02.09.18 23:13

za shipping do pola kile jedno 4-5€, od pola do kilu jedno 10€ ako se ne varam, šibnuo sam im mail bio. Tak da ono, nije ni preskupo. Koliko vidim recenzije njihovih stvari po netu, isto su zadovoljni kvalitetom.

Fallen
tipko
tipko

Male
Broj postova : 50
Godine : 37
Lokacija : Velika Gorica
Datum registracije : 12.09.2011

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by laredo 02.09.18 23:26

5 eur je ok, sad možda skužim da mi fali još kakav pouch a oni ga imaju EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 368870
laredo
laredo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 319
Godine : 49
Lokacija : Zagorje
Datum registracije : 19.02.2014

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 22.01.19 19:07

fijuuuu, ova tema je baš poprilično čitana. Meni je EDC tematika uvijek bila jedna od dražih pa i ovdje na forumu.

Prije više od 6 godina ovdje sam pisao kako mi je od svih artikla koje sam nosio moj prvi smartphone najviše unaprijedio EDC komplet. Moj iphone 5 koji sam 2013 dobio na poklon od supruge za godišnjicu braka u mojoj je svakodnevnoj torbi zamijenio, mobitel, GPS, svjetiljku, kompas, kameru, fotoaparat. Doslovno mi je u težini i volumenu  moj EDC komplet smanjio na trećinu.

Kako živim od snimanja i video produkcije često sa sobom nosim kamere i fotoaparate no do tog iphona u svom bi ruksaku uvijek za svaki slučaj imao i malu sonyjevu DV kameru i Canonov mali digitalni ixus fotić. Kako je taj smartphone za svoje vrijeme imao vrlo solidnu kameru i više nego solidan fotić DV kameru i Ixus sam prestao nositi.

Tada prije više od 6 godina povela se ovdje pod temom žustra polemika kada sam ustvrdio da mi baterija na iphoneu potraje povremeno i više od 3 dana.

Taj telefon nakon sada skoro sedam godina (danas) sam zamijenio novim modelom. Ali ne zato što je postao loš spor ili mu se zdošla baterija, koja i danas traje u prosjeku tri dana nego zato što sam počeo letiti DJi dronove a na 7 godina stari model nije se dala postaviti nova DJI aplikacija za letenje. Da nije bilo te nezgodacije još bi ga sigurno 2-3 godine koristio.

Iskustvo dugogodišnjeg baratanja Li-po baterijama u svakodnevnom poslu me naučilo bez obzira na površna uputstva proizvođača da se zdravom logikom može doći do zaključaka kako joj se drastično može produžiti vijek. Tako i originalna baterija može trajati najmanje 7 godina.
A moj odličan stari iphone 5 neće u smeće nego će ga dobiti moja kćer kojoj vejerujem da će poslužiti još koju godinu. Ona sad ima 10 godina i također si je samoinicijativno počela slagati svoj mali EDC.

Stvarno su ti stari Iphoni bili fantastični, ako ne zbog performansi onda zbog dokazane trajnosti.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 IMG_4145Medium_zpsd8906516
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Mije 26.01.19 12:36

Svaka cast..mislim da ovaj iphone mozes poslati nazad appleu uz objasnjenje da je to najdugovjecniji njihov uredjaj u opticaju, a ako to ne prodje onda sigurno bi proslo da je ovaj vidio i dozivio vise stvari nego bilo koji drugi koji su napravili...

Daj molim te napisi koji savjet za cuvanje dugovjecnosti baterije...dosta puta sam surfao trazeci savjete kako i sta pa cesto naidjes na oprecna misljenja..jedan savjetuje da se puni cesto (i ako nije prazna), drugi da se puni samo kad se skroz isprazni, itd.
Koja su tvoja iskustva?
Mije
Mije
spikač
spikač

Male
Broj postova : 694
Godine : 32
Lokacija : Barban, Istra
Datum registracije : 30.09.2011

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by laredo 29.01.19 22:56

Stvarno je fino izdržao, pogotovo baterija.. Inače, ja nikako da mentalno svrstam mobitel tj. smartphone u EDC - naravno da je non stop uz mene ali EDC mi je više ono... nož, svjetiljka, upaljač, 10 metara špage i tak to..
laredo
laredo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 319
Godine : 49
Lokacija : Zagorje
Datum registracije : 19.02.2014

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Marko 12.08.21 20:18

Volio bih reci da sam staložena i mirna osoba ali stvarnost je takva da mi svaka pizdarija zidgne tlak. A ako mi kaj ide na flanfu to je dok kemijska nece pisati, ili piše na svaku 5, sta ces mi onda ker te j.
Baš mi se danas desilo da sam si slučajno ostavil ruksak kod cure a na poslu bilo dosta papirologije i potpisivanja, nalozi ovo ono i sve kemijske koje su mi pri ruci bile su u najmanju ruku srednja žalost.

S obzirom da me to toliko smeta još prije koju godinu probal sam to riješiti na ovaj ili onaj način. Pošto sam grafički dizajner i skice radim na dnevnoj bazi uz kemijske, bitne su mi i olovke, drvene i tehničke.

Prvo kaj mogu preporučiti i definitivno najbolja od svih tehnički koje sam probal je Rotring 600 0,5mm, metalna je i ima određenu težinu kaj meni izuzetno odgovara u ruci, i zbog ovog vrha omogućava popriličnu preciznost. Mana joj je poprilična cijena i u HR je baš i nema, jedva jedvice uspjel ju u nekom mobitel shopu naći

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 YUkJgKE

Fisher Space bullet pen, poklon od brata, zanimljiva i izuzetno kompaktna stvar, nije najpraktičnija jer ovo skidanje poklopca pa stavljanje gore bla bla zna iritantno biti, ali kultna stvar, i kaj je najbitnije kad ju trebaš PIŠE. Mana je isto cijena.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 0WdBUco

Alternativa ovome, odnosno kombiniram je Faber Castell "set" tehničke 0,7mm i kemijske, cjenovno dosta prihvatljivije, a proizvođač je zaista vrhunski, ko imalo radi bilo kaj "umjetnički" upoznat je s brendom. Mislim da u svakoj boljoj knjižari možete naci Faber Castell ponudu.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 GF6f32R

Nešt manje zanimljivo ali meni izuzetno bitno su i drvene olovke, isto Faber Castell, raspon od 2H do 8B jer tu i tam neki k i nacrtam, ili dobro dođu za prezentaciju skica ili sl.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 SkBRq54

I zadnje i ne najmanje bitno je papir, odnosno koristim Royal Talens blokove. A4 je brendirani pod Sakura i nešto je kvalitetniji uvez od ovog A5. Papir je 140g i žućkastog tona kaj mi odgovara, i bitno da je hardcover.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 8IYyuu6

Uz sve to koristim i nosim sa sobom još dost raznih pisačko/crtačkih alata, ali manje bitno za forum.
Ugl. nosite si stvari i nemojte biti panj ko ja.

LP
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Lawman 12.08.21 21:10

@Marko

Sviđa mi se tvoj komentar, jer iz tuđih iskustava, učim i nađem nekaj za sebe. Nakon noževa koji su mi još uvijek opsesija, imam naklnost prema džepnim lampicama, satovima, itd....A, i volim imati finu olovku,. Nema ove kvalitetne, recimo kao Fisher ili pak metalni Rotring, al' još uvijek stignem....

Budem i ja nekaj više napisao za ovu temu, .......

Well, forum je inače toliko aktivan da ga ne stignem pratiti.
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 304316

Neka svatko kod sebe uvijek ima džepni nož, lampicu, ručni sat i olovku.

BTW, ....
Npr., moj današnji izbor čakiju je GEC  NF #78, SAK Small Tinker, Garmin Instinct, i neka olovka od 20-ak kuna.

GEC78-Cakija2
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 342
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Marko 13.08.21 9:51

Pozdrav kolega Lawman, krasan izbor. Moram priznati da me još nije počeo privlačiti taj retro stil u toj mjeri ali i'm getting there.

Btw olovci od 20 kn ništ ne fali, zapravo ima super izbora u tom rangu, Uni, Pentel bla bla bla, samo da radi  EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 350615

Btw2. Imam super iskustvo s Bic kemijskama
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Lawman 14.08.21 23:24

Pa, da olovka koja dođe malo skuplje, nego ove "reklamane", sasvim okej rade svoj posao. Olovka nije samo predmet za pisanje, nego ipak nekaj više od toga. Postoje brendiran, ukrasne, posebne kvalitete, i to je okej. Kao i satovi. Nekima pokazivačima vremena samo, nekima više od toga...i to je sasvim okej.

Gledam i one skuplje olovke, npr. tactical... ili ovak' nekaj od Lionsteel-a.
Kada pišem tactical, ne mislim da to koristim za ne znam kaj, nego kao posebnu olovku. Jako, jako ne volim taj izraz tactical...

Well, evo i mojega EDC sa olovkom.
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 659728

EDC-lawman2


Ako forumaši žele, nek' i oni uskoče sa svojim postom na ovu i sličnu temu.
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 342
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Mraz 15.08.21 1:08

I'll play.

Moj osovni EDC je... mobitel. Ponekad ne ni on kada sam vani s klincima. I to neki bezvezni Samsung star nekoliko godina. Ako nosim oštricu onda je to još uvijek Spyderco Endura ZDP.

Moj prošireni EDC je Helikon Numbat torbica koju doslovno koristim svaki dan (posao, priroda) i tu ima malo više stvari.

- Exotac TITANlight, vrhunski benzinski upaljač, doduše preskup
- VIC Hunter
- Skilhunt H04R Mini, odlična lampa fer cijene za to što nudi i sa izborom kvalitetnih dioda (high CRI, topline). Malena, lagana,TIR optika, magnetsko punjenje...
- titanska žlica i vilica
- UNI paint marker i "rapidograf"
- vlažne maramice
- gorilla traka
- Kydex novčanik
- nekoliko ibuprofena

Kada idem u prirodu onda su tu još i ESEE 3 MIL ili CS Master Hunter 3V te Hellcat za rezervnim okvirom. Nikada ne znaš kada će trebati probušiti rupe u limu.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Lawman 15.08.21 12:26

@Mraz

broDo je kada se više ekipe uključi u raspravu, jer se onda uvijek nešto novo nauči...

Npr, baš guglam ovu Helikoj Numbat torbu, koja je ono dobro rješenje, jer se nosi na prsima, te nije kao klasični ruksak koji moraš sa leđa skidati ili ove oko pojasne....
Kod torbi za EDC stvari, Maxpedition mi je pojam za kvalitenu torub.
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 1f60e

Endura Pauk, kao i cijela serija Signature po meni vrlo dobra, te za manje para (u usporedbi recimo sa CR ili ZT) dobiješ nož vrlo dobrih slajerskih performansi za skoro svaku priliku, osim za teže šumske radove...Ima Delicu.
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 747986

Painkiller uvijek dobro dođu, jer nikada ne znaš kada bol može nastupiti. Zato furam uvijek u torbi ketonal kapsule.

Skillhunt kao lampa mi se čini dobrim izborom, tu nemam baš iskustva osim jedne ove Olight, te Led Lensera koji nije kinez, a da radi svoj posao uz male pare sasvim solidno.


ESEE uvijek dobar izbor, CS koliko mi je prije nekoliko godina bio veoma super, sada mi je veoma loš. Mada imaju dobrih rješenja. Unazad nekoliko godina su neprepoznatiljivi i postali su roba za Pevex....Okay, u međuvremenu mi i njihova filozofija o nožu i njegovoj upotrebi uvelike srozala u očima...tako da više nikada ne lajkam CS kao takav.
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 321675

Mada je, recimo Code 4 dobar nož.



Ajd, mi pojasni ovaj "Hellcat sa rezervnim okvirom"?
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 323904
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 342
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Mraz 17.08.21 10:55

Ja sam postao fan tih prsnih torbica/pederuša zbog praktičnosti i dostupnosti stvari koje često trebaš bez potrebe da skidaš ruksak. Toliko da sam dizajnirao jednu sa detaljima koje sam pokupio iz ostalih koje sam koristio i baš se radi prototip a nešto slično dogovaram i sa Savottom tj. Verustelekom. Numbat mi je prilično dobra torbica sa nekoliko glupih detalja no ja sam svoju preradio tj. prešio da meni odgovara.

Dobro reagiram na ibuprofen pa njega uglavnom nosim, sa drugim tabletama srećom nemam nekog iskustva.

Skillhunt je meni stvarno odlična firma sa dobrim omjerom uloženog i dobivenog, imam nekoliko njihovih modela. S vremenom sam postao razmažen po pitanju lampi pa više ni ne gledam one koje nemaju kvalitetne diode i dobar CRI indeks - stvarno se primjeti razlika.

Vidiš, meni je CS tek zadnjih godine postao donekle vrijedan pažnje i to zbog nekih stvari koje drugi ne rade. Primjer, Master Hunter u 3V čeliku ima skroz drugačiju oštricu nego u VG10 verziji - ima taper od drške do špica, cijela oštrica je tanja i lakša. Umjesto da si zadržali dizajn i napravili "čvršći nož" napravili su pravu stvar i iskoristili prednosti boljeg čelika da bi na kraju napravili nož je bolji za ono za što se noževi koriste - rezanje. ESEE mi je isto uvijek bio precijenjen dok nisam za slomljeni ESEE3 koji je bio kompletno prerađen bez pitanja dobio novi novcati. I imaju te jednostavne materijale i dizajn koji su pouzdani i bez šminke.

Što te točno zanima, zašto taj model ili zašto ga uopće imam?
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Marko 18.08.21 15:54

Mraz je napisao/la:Ja sam postao fan tih prsnih torbica/pederuša zbog praktičnosti i dostupnosti stvari koje često trebaš bez potrebe da skidaš ruksak. Toliko da sam dizajnirao jednu sa detaljima koje sam pokupio iz ostalih koje sam koristio i baš se radi prototip a nešto slično dogovaram i sa Savottom tj. Verustelekom. Numbat mi je prilično dobra torbica sa nekoliko glupih detalja no ja sam svoju preradio tj. prešio da meni odgovara.

Dobro reagiram na ibuprofen pa njega uglavnom nosim, sa drugim tabletama srećom nemam nekog iskustva.

Skillhunt je meni stvarno odlična firma sa dobrim omjerom uloženog i dobivenog, imam nekoliko njihovih modela. S vremenom sam postao razmažen po pitanju lampi pa više ni ne gledam one koje nemaju kvalitetne diode i dobar CRI indeks - stvarno se primjeti razlika.

Vidiš, meni je CS tek zadnjih godine postao donekle vrijedan pažnje i to zbog nekih stvari koje drugi ne rade. Primjer, Master Hunter u 3V čeliku ima skroz drugačiju oštricu nego u VG10 verziji - ima taper od drške do špica, cijela oštrica je tanja i lakša. Umjesto da si zadržali dizajn i napravili "čvršći nož" napravili su pravu stvar i iskoristili prednosti boljeg čelika da bi na kraju napravili nož je bolji za ono za što se noževi koriste - rezanje. ESEE mi je isto uvijek bio precijenjen dok nisam za slomljeni ESEE3 koji je bio kompletno prerađen bez pitanja dobio novi novcati. I imaju te jednostavne materijale i dizajn koji su pouzdani i bez šminke.

Što te točno zanima, zašto taj model ili zašto ga uopće imam?

A moze i slika Hellcata, ima kakav setup posebni? EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 659728
Digresija mala, ali generalno mi VG10 na nicemu osim folderima nije drag. Thumbs up za ESEE s moje strane.
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Lawman 18.08.21 20:08

@Mraz

Hvala na komentarima. Pa, zanima koji je to točno Hellcat, rezervni okvir? Mislim pitam, da ne ispadnem glup...
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 747986
Hellcat mi vuče na rakete sa helikoptera.
Skužio sam iz konteksta,...al' može slike i pojašnjenje, kako, zaštko ga koristiš....
?
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 342
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Mraz 19.08.21 11:22

Nema nikakav poseban setup, uzeo sam standardni model bez ikakvih kerefeka na njemu. Nisam ljubitelj đinđi na oružju.

SA Hellcat tj. HS-Produkt H11. Zato jer je najmanji i najlaksi pistolj s konkretnim kapacitetom koji se prodaje.


Marko, s VG10 imam različita iskustva.Na Spydercu mi je bio kao maslac, imao sam dojam da se od stajanja tupi. Sa semi-custom neckerom imam izvrsna iskustva, kao da nije isti čelik. Vjerovatno ovisi koliko dobro se TO.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Marko 20.08.21 8:10

Hellcat je pravi bombonek, i sam planiram sljedeće godine poduzeti nešto po tom pitanju, ak bude viška love, al otom potom.

A za VG10 si u pravu vjerojatno za TO, al svakak nisam pretjerani ljubitelj istog.
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Lawman 02.08.23 14:39

Volim ovo tematiku, EDC.
Da ne bude samo preko privatnih poruka, evo nešt i za naš Forum.

Obično mi pod EDC spadaju kao osnovni elementi istoga: nož, ručni sat i svjetiljka.

Npr. evo jednog primjera EDC dok sam u ulozi kerovođe:
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Edc-kerovoda

Maramice, osobna iskaznica, suzavac, kvarcni Casio, Olightica, Sebenza, ključevi.
Prilagođeno po težini za lagano nošenje, namjeni, situaciji....
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 747986
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 342
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 07.08.23 8:51

Nešto vrlo slično i ja nosim. Žao mi je da sam prošle godine izgubio olighticu ali sam kupio jednu 511 usb punjivu baterijicu i manja je ne toliko jaka ko olightica ali dovoljna.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Lawman 07.08.23 10:59

@Navi

A, joj, znam taj osjećaj...to kada nešt izgubiš, a vrijedi ti.
Čovjek se toliko navikne na neke predmete, da se baš onak', loše osjeća kada to izgubi.

Prije nekoga vremena sam baš tako bio u zabludi da sam izgubio Olighticu. Nisam je nigdje mogao naći, tražio dan-dva po doma, po kvartu gdje šetam psa i ništa, a na kraju je bila u vreći sa suhom hranom za pse.
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 747986


U to vrijeme sam gledao po Internetu, jel mogu naći takav model Olgihtice, al nema više takvih za kupiti. Barem, ne novo. Sada Olight samo ima one modele kaj se pune kao mobitel.

Kupio sam si jednu zamjensku (back-up), koju nosim u ruksaku. Radi se najmanjem modelu Led Lensera. Model P2R Core. Dolazi sa punjivom baterijom.

Svjetiljka je vrlo vrijedan element EDC. Jako dobro dođe, ne samo po tamnom vremenu, nego i po danu, da se prisja tamo gdje ne dopire svijetlo.

Mrzim taj osjećaj kada nešto što mi je vrijedno zagubim ili u gorem slučaju da zaista to izgubim. Tako je bilo i sa jednim mojim GEC-om. Na kraju sam ipak dboro pronašao. Negdje zametnem, pa se više ne sjetim gdje je to.
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 747986

Znam taj model 5.11. Mislim da si mi baš to i pokazao.
Onak' malo, zgodno, četvrtasto.
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 342
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 09.08.23 16:48

Da da to je ta.
I ja ponekad mislim da sam nešto izgubio i u 99% slučajeva to nađem.
Pazim na svoje stvari jer su uglavnom i vrijedne i kvalitetne pa ih kiristim godinama. Zato ih iglavnom više nema za kupiti. Zato imam uglavnom pravilo da kada mi se nešto svidi da kupim duplić. Na žalost olighticu taj model nisam kupio duplić a zamjensku rezervnu koju sam imao sada već godinama nosi moja kćer.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

Lawman likes this post

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 25 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 25 / 25. Previous  1 ... 14 ... 23, 24, 25

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.