FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Go down 
Go to page : Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24, 25  Next
Autor/icaPoruka
Born_Survivor
lingua
lingua

Broj postova : 462
Datum registracije : 25.10.2014

PostajNaslov: Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život   27.09.16 12:50

evo da i ja nabacim fotku mog EDC seta, nista poseban ali služi svrsi za koju je namijenjen😀
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2919
Godine : 24
Datum registracije : 26.06.2010

PostajNaslov: Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život   27.09.16 13:49

hyperion je napisao/la:

Oduvijek me zanimalo šta nosiš,al to jednom prilkom kad se vidimo na više od par minuta
[Vrh] Go down
hyperion
tipko
tipko

Male
Broj postova : 84
Godine : 41
Datum registracije : 03.04.2013

PostajNaslov: Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život   27.09.16 17:40

To se kaže ajmo na pivu 😊🍻🍻.
Ovo je uvijek sa mnom, neki mini edc i plus jedan folder ,a svjetiljka i suzavac kad šetam psa, a kad sam na poslu imam Condorovu butnu torbicu i unutra leatherman supertool, inbuse i jedan manji francuski kljuc ,papirnate maramice i jos neke sitnice.
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život   27.09.16 18:22

Suzavac je isto kod mene uvijek zbog psa. Cut cemo se jedan dan,jos koji dan sam u Istri pa se vracam doma. Papar sprej sam cak iskoristio jednom na njemackom ovcaru koji mi se zaletio ma štene,jako učinkovita stvar a nema zahebancije s razdvajanjem pasa. Od kad mi je rott kujicu bio istrgao,vise nema kompromisa.
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3411
Godine : 55
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život   27.09.16 20:25

Papar sprej je fenomenalna stvar, trebalo bi ga propisat u lovačku opremu. U lovu se malo - malo dovate psi, uvijek sranja s razdvajanjem... Jedan je poginija mlateći kundakom pasa.
[Vrh] Go down
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 662
Godine : 32
Datum registracije : 06.11.2012

PostajNaslov: Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život   27.09.16 20:32

Takodjer kad setan pasa CS s menon. Najucinkovitije. Jedanput se nas prosli nj. ovcar zakacia sa boxeron, i ni jedan ni drugi ne pustaju. Otac i drugi vlasnik digli oba za zadnje noge i bacili u more
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život   27.09.16 20:54

Evo i mog,s tim da je ovo Every day carry,ne sometimes carry. Isprike za lose fotke,slikano tabom al you get the point. Nosim Spartacovu domaću m1 pištoljsku torbicu,odnosno ima odjeljak za skriveno nošenje oružja. Odjeljak koristim za keš i bitnije dokumente,ponekad i tablet. Velcro je uz 2 botuna pa je sigurno sve što se stavi unutra.

Lampa je Olight T15. Cargo hlače 89% slicajeva nosim,osim kad idem na svečanost ili sl,ali i tad poslije fotkanja ,uskačem nazad u njih..

Zadnja promjena: Šimun; 27.09.16 23:35; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7274
Godine : 43
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život   27.09.16 23:27

Baš mi je drago da se ova tema ponovno pokrenula. To mi je jedna od najdražih na forumu. 

Born survivor
Lijep edc
Nosiš fiksni nož za EDC?
I ja sam jedno vrijeme nosio CR Nyalu, skroz izvedivo čak i u gradu. Ipak radije nosim i koristim folder.

Hyperion
Odlični su ti ovi kožni edc artikli jedino mi se čini da su na onom pouchu džepovi naopačke zašiveni pa da stvari iz njega mogu ispasti. Mislim da bi bilo sigurnije da su otvori džepova otvoreni prema "unutra"

Šimun 
nisi li neki edc video spominjao u prethodnom postu.
Ja sam odlučio da ću od sada većinu stvari raditi kao video pa dizati na youtube nego fotkati linkati i tipkati. Otprilike mi uzme podjednako vremena.
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život   27.09.16 23:31

Jesam,no u Umagu sam poslom do kraja tjedna pa kad dođem doma dignem. Ovu zinsku sezonu ću se više aktivirati videima za reportaže ali i fotkama i dalje.
[Vrh] Go down
hyperion
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život   27.09.16 23:42

Kad sam počeo raditi šivao sam u knap tako dok se koža nije malo "razgazila" bilo je potrebno umetati stvari dosta pažljivo a jako gurati, međutim kako koža ima jednu dozu elastičnosti to je sve sijelo na svoje mjesto, a prilikom dizajniranja imao sam na umu i kako osigurati stvari od ispadanja,ako pogledas vidjet ces da ove trakice služe kao dodatno osiguranje. Nosim ga vec 6-7 mjeseci ovako na karabineru zakačeno na kopču od remena i nikad jos nije bilo problema s ispadanjem.
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male

PostajNaslov: Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život   29.09.16 12:21

da vidi se da je sva koža onak na knap što je odlično ali bi meni bilo sigurnije za nošenje da su otvori kožnih džepova zarotirani za 180. Ili da postoje neki flapsovi od tanje kože koji bi prekrili krajeve edc artikala koji se vide da u nekim prilikama štrče.
Sve u svemu ostalo mi je odlično. Volim kada su stvari osobno prilagođene korisniku.
Ja rijetko nešto izradim skroz od početka ali svaku stvar koju nabavim, najbliže onome što mi treba, još prilagodim preinakama svojem ukusu i potrebama. Zato sam pilio rame od bicikla, bušio sebenze, pilio Torove itd.
[Vrh] Go down
hyperion
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život   29.09.16 15:02

Ma da zato mi je gušta gledati ove edc teme jer dosta često ljudi neke serijske proizvode adaptiraju i prerađuju za svoje potrebe ili doslovno izmišljaju i rade svoje. Evo ja naprimjer s obzirom da ljeti ne volim nositi mobitel po rukama a kad sam u jeansu ne volim ga stavljati u zadnji đep a u prednjem mi je sasvim neudobno napravio sam sebi jedan mobilpouch/novcanik.

Ovo sam predvidio da visi na remenu ili na kopcama za remen, ima pretinac za mobitel, kartice i gotovine taj pretinac na vrhu nije zasiven radi lakseg pristupa dok visi na remenu, a s vanjske strane ima ovaj mali pretinac za sitniš ili neke druge sitnice(kabel) . Ovo mi je bio prototip ali sam ga prodao, a trenutno imam u planu naruciti jos neke edc stvarčice pa planiram napraviti jedan hibrid između ova moja dva poucha (ovog za mob i ovog mini edc).
[Vrh] Go down
dux aeron
lingua
lingua

Male
Broj postova : 382
Godine : 52
Datum registracije : 02.03.2013

PostajNaslov: Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život   29.09.16 21:18

Dobri ručni radovi kao i sami kompleti, inspirativni i zanimljivi
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život   30.09.16 8:32

Evo ukratko..

[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male

PostajNaslov: Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život   03.10.16 9:57

Hyperion
Baš krasni precizni radovi u koži. Sviđa mi se ovaj kožni etui sa novčanikom. Iako bi meni malo bila tlaka svaki puta vaditi takvu kvrgu kože kad zatrebam telefon. Krasno odrađeni šavovi i sve ostalo. Vidim kod vas je euro već postao nacionalna valuta. 

Šimun 
Pohvale na trudu i terenskom izvještaju. Korisan skup stvarčica. Nož bi mi bio skroz ok da nema onog nazubljenog dijela oštrice. Nekada sam volio spydercovu serated oštricu a već dugo sam alergičan na bilo kakva nazubljenja na oštrici. 
Također volim kupovati hrvatsko ako kvalitetom i dizajnom barem približno daje što imaju svjetski brandovi. Pa čak i po cijenu da bude malo skuplje.  Ova tvoja torbica za pištolj mi se baš sviđa. Imam sličnu takvu također od hrvatskog proizvođača kad nosim glocka, čezu, berettu itd(za koje posjedujem dozvolu). Rado bi ju nosio, torbicu, i u edc rotaciji ali mi osobno jako smeta tvrda podstava na dijelu torbice na koji se hvata pištolj. Kad nosim glocka i onako zbog samog se pištolja torbica i onako ne bi mogla savinuti prema tijelu tako da u tom slučaju mi njezina neprilagodljivost ne smeta ali za svakodnevnu upotrebu mi je bitno da torbica bude robustna i izdržljiva ali ipak da se može prilagoditi silueti tijela. Ove za nošenje oružja uglavnom se ne mogu. Pre krute su. 

Ja na svom kanalu ostajem na Hrvatskom. Edc i drugih osvrta na youtubeu na engleskom ima milioni a na Hrvatskom tek pokoji. Također večini prezentera kojima engleski nije materinji jezik jako sporo priča i treba im puno vremena za reči ono što bi na materinjem jeziku trajalo tek 2-3 minute. Zbog toga su takvi video uradci uvijek malo melankolični i ako temom nisu super interesantni rijetko kada zadrže publiku. 
Jedva čekam tvoje daljnje video uratke
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život   03.10.16 10:54

Torbica je ok kad se ne nosi u njoj teži objekt odnosno konkretno pištolj. 700 grama okvirno,svakako smeta. Još jedna prednost je što kad sam u autu,kad vežem pojas,ne smeta mi jer je džep za EDC niže malo od tog dijela za pištolj. Fotkam pa pokažem. Videe iz prirode ću svakako držati na hrvatskom,iako ne namjeravam puno pričati jer će se sve i vidjeti. Napokon došao doma,sad imam fore 4 mjeseca odmora,sad kreću avanture

E,da,glede nazubljene oštrice. Trenutno sam pikirao drugi nož. Ovaj mi se zbog zubi perfektno nosio s poslom kidanja plastičnih vezica koje su spajale dio tkanine za metalnu cijev. Kad bi oštricom samom to radio,dobio bi zub čim bi prerezao vezicu. Inače sam teški protivnik nazubljenju,s obzirom da mi je ovo prvi nož s nazubljenom oštricom,ok je to odradio,sad se vraćamo na klasiku...
[Vrh] Go down
hyperion
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život   03.10.16 11:42

Navigator, ovo je osmišljeno da visi na remenu, a ako pogledas donju fotku vidi se mobitel koji se stavlja s gornje strane, a imaš trakicu za lako izvlačenje ,znači ovo ti visi na remenu i može uvijek biti zatvoreno dok ti lova ne zatreba,a kad ti mob zatreba povuceš trakicu i tu je, a ovo ti uvjek stoji na remenu i ispred tebe i zakopčano je s dvije trake tj četri ove "gljivice" , osobno mislim da je to sigurniji način nošenja nego zadnji djep ili torbice . Ovo ljeto mi je cura po drugi put opljačkana(djepari) jer su iskoristili ljetnu gužvu u centru grada i turiste i cijeli taj cirkus koji dolazi s ljetom. A i sam sam jednom prilikom vidija kako njih dvije operiraju i obraduju nekog japanca dok mu izvlače stvari iz torbice koja mu se nalazila na boku.
[Vrh] Go down
hyperion
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život   03.10.16 11:48

Fotka je loša, ali to je to.
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2688
Godine : 64
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život   03.10.16 14:51

U stranoj zemlji pasoš i gotovinu uvijek oko vrata u torbici koja je ispod majice. Za vrijeme turističkih gužvi torbica oko pasa ali sadržaj s prednje strane dok je remen "armiran"s nekoliko niti vrlo tanke inox sajle ili fluorokarbonom jer ima lukavaca koji ti otkinu remen pa ih onda lovi u gužvi pogotovo ako ih je više.
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male

PostajNaslov: Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život   19.10.16 10:35

moj EDC

korisna nadopuna EDC-a

samo jedna od korisnih situacija u kojoj mi je nož, sastavni dio mog EDC-a, bio od velike koristi i zbog kojega sam među mnoštvom ispao "faca"

[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4705
Godine : 39
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život   19.10.16 13:39

"...mada ovo,mh,ha...pas,malo više liči na križanca zeca,prasca i magarca..."
Meni izgleda pljunuti Ivo,barem iz opisa.
Lijepi prilog,lijevi drugi nož,jako mi se sviđa,koji je?

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male

PostajNaslov: Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život   19.10.16 13:50

pa namjera je bila napraviti psa ali i zbog neiskustva i zbog ograničenog prostora u okviru jedne grančice ispalo je to što je ispalo

Drugi nož s lijeva ako misliš na onaj s drvenom ručkom je ručni rad pastirskog knifemakera Caggiaria s Korzike. Supruga mi ga je kupila kada smo motorom putovali po korzici. Jako lijep i kvalitetno odrađen primjerak autohtonog korzikanskog pastirskog noža, luksuzna verzija sa fileworkom na oštrici i opruzi. Vrlo lijepo i precizno visoko hollowgrindane oštrice.
To će biti moja seba jednom za penziju iako i sada povremeno vidi zadaća na retro izletima.

[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4705
Godine : 39
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život   19.10.16 13:51

Jako je lijepi,baš gospodski.

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
hyperion
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život   21.10.16 11:47

Ja isto nisam bosanac ali takoder uvik imam nož.
[Vrh] Go down
hyperion
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život   21.10.16 19:18

a sta se tiče Navigatorovog drvenog kipića meni se čini da je to legendarni la chupacabra možda ga je vidio na nekoj od ekspedicija ali čovjeku neugodno reći, pa šalje ovakve suptilne znakove.
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male

PostajNaslov: Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život   21.10.16 20:48

bome da ona svinja-zec- magarac bome bi glat mogao biti chupacabra
[Vrh] Go down
JillValentine
spikač
spikač

Male
Broj postova : 688
Godine : 28
Datum registracije : 23.04.2012

PostajNaslov: Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život   23.10.16 16:45

Eto ga...Nitecore EC 20 (max 960 lmn), naočare, bezžična mini tastatura sa touch-padom, mini stativ , powerbank (12000mah) , OTG fleska 64gb, blokcic,takticka olovka,ber-ova lamina kopija,meni se pokazo dobro a i kacenje na kais mi odgovara, svajcarac, lupa,punjac, mali dzojstik (kad se nema posla) armani satcuga i maramice

[Vrh] Go down
zuzonja
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život   23.10.16 17:23

JillValentine je napisao/la:
Eto ga...Nitecore EC 20 (max 960 lmn), naočare, bezžična mini tastatura sa touch-padom, mini stativ , powerbank (12000mah) , OTG fleska 64gb, blokcic,takticka olovka,ber-ova lamina kopija,meni se pokazo dobro a i kacenje na kais mi odgovara, svajcarac, lupa,punjac, mali dzojstik (kad se nema posla) armani satcuga i maramice

Di to sve stane? U cemu to nosis svaki dan?
[Vrh] Go down
JillValentine
spikač
spikač

Male
Broj postova : 688
Godine : 28
Datum registracije : 23.04.2012

PostajNaslov: Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život   23.10.16 17:57

zuzonja je napisao/la:
JillValentine je napisao/la:

Di to sve stane? U cemu to nosis svaki dan?

Eto stane sem sto telefone dokumenta i pare nosim u dzepovima

[Vrh] Go down
zuzonja
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život   23.10.16 19:12

Nikad ne pomislin na pederusu. Ali vidin da stane Naisa san na jednu dobru na njuskalu sad cu objavit link u predvidjenoj rubrici onima koji to nosu
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3411
Godine : 55
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život   23.10.16 20:32

Kolega Džil, slutim grdnu nevolju, opizdite li koga tom pederušom po glavi...
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život   

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
[Vrh] 
Stranica 22 / 25.Go to page : Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24, 25  Next
 Similar topics
-
» Zaštićene životinj
» Vaše mišljenje o čeliku 440A
» ŽIVOT UZ MURU IDE DALJE SAKO VURU