FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

+101
SuperSixOne
Vilcambu
zuzonja
hyperion
Šimun
Lima156
vladomado10
roy
malyfreddie
pirat
laredo
Sovinjak
Odin
siga
Mad Max
ivo
Redneck
Login
Sule_HR
gorky
Hombre
PatrioticBacon
Born_Survivor
neko69
Inspektor
maxina
milito
iko123
Frenky
nix1909
ce3hel
Storo
flok
antun
weedovec
franciscus
Draxor
Okibex
Usamljeni vuk
duke
dux aeron
PJER
ElPrezidente
Nubilus
Simke
mali mačak
maff
Kuzma
JillValentine
cutlass
Guybrush
Mije
bezribic
markonvs
yasko
Migach
.
Stribog
bearfaerie
boletus
brdo
ebola
UrchinStar47
Mornar
Ikarus
Franco G
Surfer
kengur32
Fratt
goxxon
Sandman
jenny
Ito Ogami
Slym
Guru
Igsy
Target
McJagger
orao
StArKa
sgt bear
vjeko
sTip3
jratko30
puls
amar
Marko
Adept
WILLY
Drvo
cidnam
rinos
Mraz
tigi
urbana_gorila
damjan
LUKSA
dman
zippo
zeleni
elvin
105 posters

Stranica 20 / 25. Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25  Next

Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by puls 05.02.15 11:15

I moje iskustvo s Fasttechom je vrlo pozitivno.
Svaki put poslikaju paket i stiže dosta brzo.

Jedino baterije.......išle su nekako naokolo i stigle za 60 dana.

puls
guru
guru

Broj postova : 2791
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by maxina 05.02.15 12:30

Puls-baterije ne šalju,kao ostale pošiljke,zračnom poštom zbog pooštrenih sigurnosnih mjera kod avio-kompanija.
Znači,šalju se površinski(surface mail) tj.u kontejnerima vlakom,brodom itd.
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by puls 05.02.15 13:54

Skužio sam...i ne žalim se, samo napominjem....

I ne čudim se.....zapravo se samo čudim kada nešto dođe zračnom poštom a free shiping je....
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Sovinjak 05.02.15 21:23

Prednji lijevi dzep: Manix 2 xl, SAK Cadet i Olight s20 Baton
Prednji desni dzep: Sony M2
Straznji desni dzep: Kozni novcanik:-Novac, kartice, vrecica, spenadla, blokic, mini olovka, sibice(mekane), ogledalo zaljepljeno iznutra
Straznji lijevi dzep: Cricket upaljac, usb 16 gb, malo spage, nekada uguram Spyderco double stuff, malen a hebozovan

Najmanje koristim upaljač, a najviše mobitel i Cadeta.

Kljuceve nikada ne nosim, stana sam iznajmio, kod roditelja uvijek otkljucano, a zarucnica mi kljuceve neda EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 368870
Sovinjak
Sovinjak
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 45
Godine : 32
Lokacija : Podravina
Datum registracije : 15.05.2014

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Sovinjak 05.02.15 21:24

zaboravio sam spomenut, na ruci Suunto Core, jos jednom hvala Maxu EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 747986
Sovinjak
Sovinjak
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 45
Godine : 32
Lokacija : Podravina
Datum registracije : 15.05.2014

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by laredo 07.02.15 0:14

Sovinjak je napisao/la:Prednji lijevi dzep: Manix 2 xl, SAK Cadet i Olight s20 Baton
Prednji desni dzep: Sony M2
Straznji desni dzep: Kozni novcanik:-Novac, kartice, vrecica, spenadla, blokic, mini olovka, sibice(mekane), ogledalo zaljepljeno iznutra
Straznji lijevi dzep: Cricket upaljac, usb 16 gb, malo spage, nekada uguram Spyderco double stuff, malen a hebozovan

Najmanje koristim upaljač, a najviše mobitel i Cadeta.

Kljuceve nikada ne nosim, stana sam iznajmio, kod roditelja uvijek otkljucano, a zarucnica mi kljuceve neda EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 368870

Oprezna je zaručnica EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 304316
Nego, pitanjce... neće li se sadržaj prednjeg lijevog džepa izguliti od međusobnog gužvanja? Ili si SAK i lampu stavio u nekakve navlake?
Inače, zgodna oprema, sve kak treba.
laredo
laredo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 319
Godine : 50
Lokacija : Zagorje
Datum registracije : 19.02.2014

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Storo 07.02.15 8:38

Sovinjak je napisao/la:Prednji lijevi dzep: Manix 2 xl, SAK Cadet i Olight s20 Baton
Prednji desni dzep: Sony M2
Straznji desni dzep: Kozni novcanik:-Novac, kartice, vrecica, spenadla, blokic, mini olovka, sibice(mekane), ogledalo zaljepljeno iznutra
Straznji lijevi dzep: Cricket upaljac, usb 16 gb, malo spage, nekada uguram Spyderco double stuff, malen a hebozovan

Najmanje koristim upaljač, a najviše mobitel i Cadeta.

Kljuceve nikada ne nosim, stana sam iznajmio, kod roditelja uvijek otkljucano, a zarucnica mi kljuceve neda EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 368870

Imam jesdno možda naizgled glupo pitanje, ali ja ja sam jedno vrijeme to pokušao furat po đepovima pa sam shvatio da nejde...

Što se dogodi ako obučeš trenirku ili mjenjaš hlače ili ako nemaju 4 đepa?
Storo
Storo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 323
Godine : 40
Lokacija : Zagreb - Jarun
Datum registracije : 16.11.2009

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Odin 07.02.15 11:42

...upravo narucio s dealextremea peanut mali benzinski upaljac koji mi se vec jednom pokazao kao dobar izbor (pa sam ga poklonio frendu) za njegovu cijenu koja je manja od 20 kn.
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Acc-lighter

Trenutno imam onaj Turboflame ali nisam previse zadovoljan s njime,upali iz osmog pokusaja.

http://www.servicesandsecurity.com/homepage/turboflame-turbo2-military-t-2ol-lighter.html
Odin
Odin
spikač
spikač

Male
Broj postova : 573
Godine : 41
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.07.2011

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by pirat 07.02.15 15:43

ja sam jednom naručio sa ebaya i nikad mi nije došao..
tražio pare nazad iz principa, gamad kineska EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 478256
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 39
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Sovinjak 08.02.15 18:57

Ako mi se dogodi da nosim trenirku u grad(sto je stvarno jako rijetko) onda mi je prednji lijevi dzep novcanik i mobitel, a na dnu tog dzepa cadet. Drugi dzep se sastoji od najcesce manix xl-a, s20 baton i usb.
Ali ponavljam, stvarno izbjegavam u trenirki izac van.

Neznam, nekak mi je ta torbica oko pasa odbojna, ali kako stoje stvari, morat cu jednu nabavit.
Sovinjak
Sovinjak
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 45
Godine : 32
Lokacija : Podravina
Datum registracije : 15.05.2014

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by malyfreddie 25.04.15 19:13

Pozdrav svima iz Slovenije.

Eto dugo nisam sudjelovao u debati zbog nedostatka vremena. Pa sam odlučio, da i ja predstavim svoj EDC.

Ovaj EDC jest kakav je uglavnom zbog razloga, da radim dva totalno različita posla (privremeno radim kao dostavljač časopisa i radim nočiju a dopodne radim kao učitelj u srednjoj školi za djelomično radno vrjeme), a kad nađem nešto slobodnog vremena, volim ga provoditi u prirodi.

Uz mene su uvijek ove stvari, s nadpomenom, da kad sam na motoru i nosim časopis samnom je wave a danom victorinox huntsman. Wave je, u kombinaciji sa kompletom orudja koji se nalazi u zicu mog Tomos A35 i čelne lampe, sve što mi treba za brze remonte motora.
Tu je i balzam za usne od medexa, kožni novčanik, koji ima nešto flastera i steri stripa, ključevi te naravno vjerni Samsung GS3, koji se nalazi na drugoj strani objektiva.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 2jepmpk

Na kablu za ključeve nosim i peanut lighter, key tool, trueutility tele pen i USB 64GB. Jedino još čekam na malenu a jaku DQG Fairy

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 T4uw42

A sad glavna stvar, to jest ova crna torba od Flyye Industries i je takozvani knock of maxpedition
torba.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Wistgj

Ovako izgleda u usporedbi s ključevima. Na zipperju imam zakačeno oko 3m paracorda a torba ima molle sistem za kačenje na ruksake i slično.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Demkhx
A to je otvorena stvar. U sredini možete vidjeti, da je drže dvije snažne elastike, koje dozvoljavaju, da otvorite torbu na 90° il do kraja, znači 180°. Na desnoj strani ima samo dvije široke elastike, koje su super za stabiliziranje večih djelova kita. A na ljevoj strani imamo tri puta dvoslojevite elastične trake i jedan veči pretinac u pozadini.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 2r3crhj

Desna strana sadrži moju prvu pomoč u prozorni vrečici iz trde plastike. U njoj su normalne stvari, zavoji, gaze, flajsteri, steri stripovi, ljekovi za bolove (snažni i blaži), aktivni ugljan i slično. Tu je kartica planinskog osiguranja i u tom etuiju još nešto novca i važne iformacije na komadu papira. Iznad prve pomoči su dvostrana survival folija i tanki pončo. Tu je i nešto vezica, rezerva AA baterija i nešto žice.


EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 24699xv
Ovo su stvari iz pozadnog pretinca. Od desne prema ljevoj idu Small sun LED lampa (120 L), mazilo za ugrize kukca, leatherman sidekick, opinel no. 9 carbon in kemijska.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 2v9ole0
Na ljevoj strani torbe nalaze se sljedeče stvari.
U ovoj prvi kutiji nosim različite safety-pinove, igle, sponke, i nešto niti za šivanje. U drugoj, crnoj, kutiji nalazi se još jedna rezervna baterija, duct tape, super glue i mala sviječa.
Sljedeča je velika igla za šivanje kože i različite opreme umotana u debelu nit, koju upotrebljavaju za obutvu.
Sljedi kresilo za vatru i brus gradaije 600.

U doljnjem redu su male gedore s bitovima koje često upotrebljavam, jer sam uvjek ili na motoru ili biciklu. rezervni upaljač, jer pušim i uvjek jih pogubim.

Ovo plavo u maloj kutiji su čepovi za uši, jer pošto radim 12-14 sati dnevno često spavam po sat, dva između, pa volim tada imati tišinu.

Posljednja stva u kitu je mala boca kreme za ruke (sadrži zaštitnu kremu 48), jer radim na motoru u svim vremesnkim uvjetima 350 dana u godini i često moram mazati ruke, da jih zaštitim od mraza, vode, vjetra ...

Torbu uglavnom nosim u ruksaku, koji je gotovo uvjek samnom po danu, a na motoru ju zakačim na desnu stranu ispod zica.

To je ukratko to, volio bi čuti vaše preporuke i kritike.

Ispričavam se ako je nešto nerazumljivo napisano, pošto sam iz generacije, koja nikad nije učila hrvatski u školi.

pozdrav
malyfreddie
malyfreddie
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 21
Godine : 36
Lokacija : Kočevje
Datum registracije : 24.08.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by maxina 26.04.15 16:45

Prvo da ti kažem da se nemaš razloga ispričavati....napisao si ovo pravilnije nego što bi to napravili neki kojima je hrvatski materinji jezik.
Što se tiče EDC-a koji nosiš,nema tu mjesta kritikama jer,kao što pišeš,imaš dva totalno različita posla pa si tako i složio stvarčice.
"Bolesnik" si na iste stvari kao i većina forumaša,noževi,multi-tool-ovi,baterije,upaljači.....toga nikad previše.
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Lawman 26.04.15 18:21

@malyfreddie

Zgodni kitići opreme.
Možda da dodaš, suzavac, odnosno papar sprej, radi mogućih nemilih susreta sa psima?Mislim, furaš se na motoru, a i radiš noću. A noć ima svoju moć, te nikada ne znaš, što donosi nova noćna smjena obavijena svojom misterioznošću....
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 323904

Ovo oštrice koje sam vidio, lajkam, al' da ipak možda razmisliš o nekoj folderu sa malo jačom bravom?Može i kinez, nije bitno, samo da je ono, tu za malo teške radne zadatke.
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 4294461010
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by malyfreddie 26.04.15 19:23

Hvala na predlozima.

Za sad na mom rajonu ima samo jedan problematični veči pas, koji ponekad noću bude izvan svog kaveza. Ali imam sreču jer se boji motora, nikako mu nije jasno šta se dešava kad dođem. Tako da samo promatra a onda kad sam več nekih 20-30m daleko počne trčat zamnom i lajat.

Moram smislit način, da imam bocu suzavca na dohvatu ruke na motoru (nekdje u torbi za novine ili u košari), jer da je nekdje po đepovima nema baš puno smisla, jer ako zatreba zatrebat če brzo.


Što se noža tiče, zasad nisam ni primjetijo puno prilika, da bi trebao nešto jače od opinela in vica (koji su mi i vizualno ljepi, a uz to kod ostalih ljudi ne izazivaju negativnog odnosa, pa jih mogu izvaditi i u školi, kada sa ostalim profesorima jedemo voče i slično) Ali slažem se, da bi u torbu mogao staviti barem SRM 710 ili nešto slično.

Možda neko ima preporuku foldera do nekih 30-35$, internet je pun prjedloga ali me zanima što vi preporučujute.
malyfreddie
malyfreddie
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 21
Godine : 36
Lokacija : Kočevje
Datum registracije : 24.08.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by roy 26.04.15 19:44

Pošto ste često na motoru, možda bi vam ovo bilo dobar dodatak EDC-u?

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 WD-40_No-Mess_Lubricant_Pen___12_Packm7fDetail

Ne znam gdje se to može kupiti na našim prostorima. Ako neto zna, bio bih zahvalan.

roy
bomber
bomber

Male
Broj postova : 158
Godine : 913
Lokacija : Zemlja
Datum registracije : 05.11.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 26.04.15 21:47

da ovaj WD bi i ja rado u svom EDC-u.

malyfreddie
lijep si kit složio, stvarno sve korisni i neki vrlo kvalitetni detalji.
Ja suzavac nosim u pederuši. Imam poseban džep samo za tu piksu tako da mi je i jednom rukom vrlo lako dostupan na motoru ili biciklu.
Budući da radiš noćnu šihtu ja bi u EDC ubacio i paketić kondoma. Imaju vrlo korisne primjene od kojih su neke i vrlo ugodne.

E da, na onom odlomljenom komadu brusa bi fleksericom zaoblio onaj oštar špic jer će ti s vremenom probiti i oštetiti djelove ostale opreme.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Lawman 27.04.15 11:51

@malyfreddie

Ako je gornja granica, 35 zelembaća, odnosno 250 kuna, onda predlažem neki od noževa sa ovog linka, znači neki Bokerov do 250 kuna ili pak sa ovog linka, neki Nieto.

Na prvom linku ima dobrih suzavaca, al' ne znam kako je u Sloveniji stanje sa njihovom legalnošću pred zakonom, pa bi to valjalo provjeriti.

Još bi ti preporučio da u ljekarni zemeš hansplast u traci, ne znam kako da to drugačije napišem, jer može dosta dobro doći kod manjih rana, odnosno u njihovom saniranju. Marka je Micropore.

Po meni kodomi nisu potrebni, jerbo je to samozavaranje samog sebe, al' i drugih.
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 69343
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 27.04.15 12:13

Lawman je napisao/la:
Po meni kodomi nisu potrebni, jerbo je to samozavaranje samog sebe, al' i drugih.
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 69343
[/justify]

ha čuj nekima dobro dođu kočnice na folderima koje drže 250 kg a drugima povremeno kondomi. EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 69343
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Lawman 27.04.15 12:22

@Navi

Ovo je sada već off-topic, al moram pokušati odgovoriti....

Govorim o nepouzdanosti kondoma kao sredstva zaštite, i to još "sigurne"...
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 27.04.15 12:36

ups krivo shvaćeno!
Sorry Lawman, mislio sam da nagovještaš da u Sloveniji nema nenajavljenog sexa!
Briši iz sjećanja prošli moj post!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Simke 29.04.15 17:50

Pitam se sto li mnogi u EDC imaju ova starinske "cakije" ?? Pored svih svicaraca, multija, raznih nozeva i nozica, vidim po forumima i slicnim stranama da veliki broj ima ova nozice.... Da li je to neki fetis ili sta li EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 469245 Meni,ikreno ni ne treba u torbici, ali nesto volim da je tu....
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 20150429_174452

Fotka je malo neuredna...Poenta je na "cakiji"
Simke
Simke
bomber
bomber

Male
Broj postova : 144
Godine : 53
Lokacija : Zapadna Evropa
Datum registracije : 19.12.2012

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 29.04.15 18:01

Dobar je i ovaj električarski, ali velik dio nosi francuske Opinele iz razloga što su vrlo praktični, primjereno kvalitetni i vrlo jeftini.
To su po meni best buy folderi svih vremena.
U prilog njihovoj praktičnosti govori i njihov dizajn koji je već gotovo 300 godina nepromjenjen.
Radije bi nosio opinela nego i jednoga kineza.
Ipak za EDC su mi draži malo suvremeniji dizajni i materijali iako bi navedeni starac odradio sve EDC zadaće barem jednako dobro kao i većina suvremenih foldera.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by vladomado10 29.04.15 18:10

Nothing beats the traditionals!
Puno ljudi ih voli, postoje tradicionalni subforumi na svim velikim svjetskim nožarskim forumima, te zanimanje za njih ne opada (tradicionalni slipjointi i opineli).
Potpuno se slažem s Navijem.
vladomado10
vladomado10
lingua
lingua

Male
Broj postova : 477
Godine : 34
Lokacija : LOL
Datum registracije : 12.06.2013

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Simke 29.04.15 18:18

Dje mi nesta poruka aaaa?? Valjda vladomado napisao, pa som se krasjali ...
Kazah, svaka ti cast na zapazanju burazere. Imas veliku moc zapazanja :-))),prvi si koji je kazao da je elektricarski...
Ovaj nozic je star najmanje 30-40. godina. Nasao sam ga na poslu prije nekih desetak godina, medju nekom starudijom.
Nosio sam ga kad sam isao sakupljati gljive, dok nisam kupio jedan bas gljivarski sa cetkicom.
Inace ovaj EDC nije primarni,nego ga nekako vise nosim na "planirano prezivljavanje"...
Zao mi je da ga bacim negdje u neku fioku ili da ga dam nekome. Sta cu,vezem se za stvari!
Simke
Simke
bomber
bomber

Male
Broj postova : 144
Godine : 53
Lokacija : Zapadna Evropa
Datum registracije : 19.12.2012

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Simke 29.04.15 18:32

Ovo bi odprilike bila modernija verzija, odnosno favoriti..
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 20150429_182646
Simke
Simke
bomber
bomber

Male
Broj postova : 144
Godine : 53
Lokacija : Zapadna Evropa
Datum registracije : 19.12.2012

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Lawman 29.04.15 18:44

Hm, mislim i držim da ljudi ne mogu iz sebe izbrisati memoriju svojih prošlih naraštaja. Pa, tako ostanu vezani za tradiciju. To mi se sviđa, te to treba biti tako. Zato i poštujem naše divane, običaje, nošnje, konje, tamburaše, i tako to. A kritičan sam veoma prema novokomponiranim građanima, koji su previše nagalno iskočili iz gradske ilegalne potleušice u stambene zgrade, pa govore da su oduvijek bili građani nekog grada, a u stvari bili isti kao i ovi drugi sa početka priče, ali se srame i skrivaju svoje porijeklo. I ne samo to, nego čak druge prozivaju za nedostatak "građanskog mentaliteta". Nego, pustimo mi sad te i takve ljude...

....da, ljudi vole tradicionalne noževe, pa je tako i Lynn C. Thomspon, načino dva noža u ime dobrih starih vremena, Mackinac Hunter i Lone Star....a, u novoj kolekciji u u duhu tradiciji nudi se kolekcionarskih primjerak "Ranch Boss", ne baš jeftin i "Lucky", pravi džentlman.

Nadalje, mislim da će i neki od sadašnjih CS noževa postati klasik, te da će se generacije ponositi njime i njegovom pouzdanošću. A onaj koji je donio CS u obitelji i započeo obiteljsku tradiciju nošenja CS slaviti kao rodonačelnika jedne krasne i dobre navike.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 481349

@Simke

Koji je ovaj crvendać na slici(ne, SAK, ovaj drugi)?
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 323904
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 30210
Lawman
Lawman
lingua
lingua

Male
Broj postova : 343
Godine : 40
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2014

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Simke 29.04.15 19:07

Lijepo si ovo kazao. Ja kako sam stariji, sve mi je veca zelja da zivim na selu..
Ovaj je "Bahco". Veoma solidan i cvrst noz. Ljudi izradjuju uglavnom alate i ne stede na materijalima. Ovaj sto ja imam, kao sto vidis sa jedne strane ima i "skalpel", sa sjecivima koja se mogu mjenjati,inace su dvostruka. sa donje strane je zljeb za "biceve", tako da se moze kombinovati.


Simke
Simke
bomber
bomber

Male
Broj postova : 144
Godine : 53
Lokacija : Zapadna Evropa
Datum registracije : 19.12.2012

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 30.04.15 9:55

Teško da će i jedan od CSovih foldera postati klasik osim onih koji se dizajnom oslanjaju na već postojeće tradicionalne dizajne. CS će za vjekove ostati zapamćen, kao i danas, po reinventiranju, popularizaciji i uvođenju na tržište svjetske nožarske scene tanto oblika oštrice.
Kako takva oštrica nije baš idealna za EDC ne vjerujem da zaslužuje bitnije poglavlje pod ovom temom.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Lima156 17.03.16 6:09

Skoro godinu dana se nije pisalo tu.. sigurno ste nadopunili svoje torbice jos nekim korisnim sitnicama EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 747986

Lima156
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 47
Godine : 32
Lokacija : Škoj
Datum registracije : 02.12.2015

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 29.03.16 14:04

kako sam ja pokrenuo ovu temu ovdje na forumu nekako se osjećam prozvanim što sam ovdje bio besramno neaktivan.

Slagao sam svoje EDC kitove(primarni i sekundarni) već duže od desetljeća daleko prije nego je ta tema na internetu uopće postala međunarodno poznata pod pojmom EDC.
Kako se radi već o godinama dobro prokušanom sistemu kod mene se zadnjih godina malo što mijenja. Svi artikli koji su sastavni dio mog EDC-a nabavljani su vrlo kvalitetni pa služe godinama bez potrebe za promjenom ili nadomještanjem. Eventualno neki sitni potrošni detalji.

Već godinama svoj EDC nosim u pederuši. Uz omiljeni model Mountaismith vibe torbica, koje se više ne proizvode a kojih u zalihi imam još desetak, već tri godine nosim po meni najbolju EDC torbicu svih vremena a to je izraelska Kata koja se ne radi već godinama no uspio sam i njih nabaviti višegodišnju zalihu.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 IMG_2520%20Large_zpsvkgowvpi

Po mojem iskustvu i u režimu rada u kojima ih ja koristim meni takve hi-end torbice traju oko 4 godine neprekidnog svakodnevnog nošenja. Na fotki gore se vidi da je ova Kata već prilično ofucana i da su neki zipovi već reparirani u kućnoj radinosti ali kako se radi o nedobavljivom artiklu nastojim svaku koju imam nositi do iznemoglosti do krajnjih granica pred raspadanje ili dok ne postane opasno da bi mi neki od artikala iz nje mogao ispasti.
Ovoj s fotke predviđam još oko godinu dana službe.

Sadržaj torbice je ostao prilično nepromijenjen

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 IMG_2523%20Large_zpszp8bgjjf

s lijeva na desno gornji pa doljnji red artikli
1. Ključevi od automobila, bicikla i USB stick od 16 GB kao privjesak
2. Usb 3.0 stik od 128GB, radim sa video materjalima pa mi treba veliki kapacitet
3. Moleskine blokić za analogne bilješke
4. Nekoliko dezinfekcijskih vlažnih maramica(pronašao bunt u IKEI na podu)
5. Identifikacijska kartica za posao
6. Kutijica za neki lijek koji od nedavno pijem, u njoj je s unutrašnje strane i mali špigl
7. Suzavac za osobnu zaštitu, najčešće od pasa
8. Sat Certina DS Action Diver automatic
9. Mali novčanik sa svim potrebnim dokumentima i pretincem za lovu i sitniš
10. Cross roler
11. Victorinox grickalica za nokte
12. Nožić mali tanki victorinox sa metalnom ručkom
13. Svjetiljka Olight S10 titanska limitirana
14. Balzam za usta iz kućne radinosti od pčelinjeg voska i plemenitih ulja by Vrtlarica
15. Iphone 5 koji je telefon, fotić, kamera, kompas, GPS, svjetiljka itd
16. Set od 4 mala odvijaća križnih i ravnih koji sklopljeni izgledaju kao olovka
17. Jet upaljač Windmil otporan na vlagu vjetar itd
18. Nož CR Sebenza 21 large koja je dodatno olakšana i ima bolji grip od originalne

Eto to je detaljni prikaz mog primarnog EDC kita koji je svakodnevno uz mene čim odlazim iz kuće, makar i u dućan koji mi je u ulici. Sekundarni EDC kit koji je puno opširniji već je objašnjen i detaljno prikazan na nekoj od ranijih stranica ove teme.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 IMG_2529%20Large_zps0394c6jc
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 29.03.16 20:30

moja rezerva nenabavljivih Katica

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 IMG_5152%20Large_zpsepw8aprk

imam fetiš na pederuše EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 478256

kad mi se nešto svidi onda mi se stvarno svidi EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 478256 vajbica imam još malo više EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 478256 EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 478256
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 20 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 20 / 25. Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.