FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

+101
SuperSixOne
Vilcambu
zuzonja
hyperion
Šimun
Lima156
vladomado10
roy
malyfreddie
pirat
laredo
Sovinjak
Odin
siga
Mad Max
ivo
Redneck
Login
Sule_HR
gorky
Hombre
PatrioticBacon
Born_Survivor
neko69
Inspektor
maxina
milito
iko123
Frenky
nix1909
ce3hel
Storo
flok
antun
weedovec
franciscus
Draxor
Okibex
Usamljeni vuk
duke
dux aeron
PJER
ElPrezidente
Nubilus
Simke
mali mačak
maff
Kuzma
JillValentine
cutlass
Guybrush
Mije
bezribic
markonvs
yasko
Migach
.
Stribog
bearfaerie
boletus
brdo
ebola
UrchinStar47
Mornar
Ikarus
Franco G
Surfer
kengur32
Fratt
goxxon
Sandman
jenny
Ito Ogami
Slym
Guru
Igsy
Target
McJagger
orao
StArKa
sgt bear
vjeko
sTip3
jratko30
puls
amar
Marko
Adept
WILLY
Drvo
cidnam
rinos
Mraz
tigi
urbana_gorila
damjan
LUKSA
dman
zippo
zeleni
elvin
105 posters

Stranica 13 / 25. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 25  Next

Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 28.07.13 9:16

meni je ovaj za sada naj napetiji.



mali je i vrlo lagan i nema nikakvih dodatnih kablova a s njime bi mogao barem dva puta napuniti iphone.
da napomenem da mi moj iphone 5 upravo radi 4 dan i da je baterija na 49%.
znači da će ukupno trajanje biti oko 7-8 dana u režimu rada zovi i šalji poruke i po nekoliko minuta interneta dnevno kao što je satelitska navigacija sa korištenjem google satelitskih karata, vremenska prognoza i slično.
sa ovom dodatnom vanjskom baterijom mogao bi produžiti autonomiju na više od 20 dana u takvom i sličnom režimu rada što mi se čini više nego dovoljno.
rezultat bi mogao biti i još puno bolji kada bi uređaj gasio noću što bi u slučaju da sam bez struje sigurno učinio.

po tome mi ispada da mi je iphone mobitel s najvećom autonomijom koju sam do sada imao(kada je riječ o mobitelima i struji).

moja nokija navigator do sada je držala rekord sa 11 dana bez struje prilikom veslanja dravom i dunavom ali sam ju gasio noću(ne sve noći jer sam ju neki puta zaboravio isključiti)

NAVIGATOR
master
master

Broj postova : 7018
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by kengur32 28.07.13 9:35

Meni su pametni, gore navedeni, telefoni izdrzali po 3 tjedna ako bi ih palio po samo sat dva dnevno da vidim sms...
Obrati paznju da bateriju vuce ko lud kad trazi mrezu na podrucjima di je signal slab!
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by markonvs 28.07.13 9:46

Jedino ne vidim koja je svrha smartphonea ako ga se koristi u stupidphone modu... za to je dobar onaj od 1 kn u raznim paketima i pretplatama...

Ja sam sretan ako mi baterija izgura dan do kraja...

Evo recimo i ovaj post tipkam s moba da ne palim komp, ne znam, nema mi rezona ne koristiti ga kada ga već imam...

To je kao da na Thoru koristiš samo 1 cm oštrice kako ne bi morao oštriti cijelu EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 478256 
markonvs
markonvs
spikač
spikač

Male
Broj postova : 571
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.11.2011

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by flok 28.07.13 10:12

markonvs potpisujem svaku rijec.usporedba sa ostricom je upish zivi EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 368870

Steta je ne koristit privilegije "pametnog" ako ga vec imas..meni isto baterija traje jedan dan,.ali ako idem u brdo traje do tri dana,sa gasenjima..znaci nema nikakvog koristenja osim po koji put javit se curi (ako nije sa menom)..
A slazem da je zgodno imat dodatni punjac za navigaciju i traker,.a i po sistemu "zlu ne trebalo" :-)
flok
flok
lingua
lingua

Male
Broj postova : 263
Godine : 40
Lokacija : k.stari
Datum registracije : 15.03.2013

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by kengur32 28.07.13 10:28

Ja sam ipak za pametnog nad glupim... Iako samo u civilizaciji koristim blagodati pametnog nikad ne znas kad ti moze zatrebati veza s internetom, neka app, karta.. ili jednostavno pozelis zaljepit nekaj na fb... ili nekog banat sa vrha brda, iz hlada sume... EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 747986
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Usamljeni vuk 28.07.13 10:44

Na skoro svim pametnim telefonima baterija traje 1 dan (ako se koristi kao pametan telefon) ja zbog toga nosim jos jednu rezervnu bateriju za svaki dan. A kada idem negde duze karticu prebacim u drugi telefon(ciglu) pa tako on drzi nedelju dana EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 747986 

Usamljeni vuk
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 36
Godine : 39
Lokacija : Srbija
Datum registracije : 23.04.2013

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 28.07.13 10:58

zašto pametni koristiti kao glupi????

pa kao prvo kad idem negdje u prirodu-divljinu ne pada mi na pamet surfati, youtubati, mailati i slično.
u prirodi se nastojim odmaknuti od te svakodnevice tako da, istina, i onaj za kunu bi u prirodi na izletu bio dovoljan, pa ipak iphone(smartphone) je svojevrstan švicarski nožić među elektroničkim gadgetima i u datoj situaciji može spasiti dan nekom aplikacijom poput GPS-a, google mapa, kompasa, visinomjera, vremenske prognoze itd.
ne kažem da su mi te aplikacije nužne ali ih imam ako mi zatrebaju i imam i određenu autonomiju korištenja istih koja je u velikom broju slučajeva dovoljna.

vezano za usporedbu s Torom, istina na mnoge sam izlete nosio tora gdje mi se pokazalo da bi mi bio dovoljan i veći folder a opet na neke sam izlete nosio folder pa se pokazalo da bi mi tor bio puno bolji izbor. prva mi se varijanta pokazala puno pametnijom.

iphon vs 1 kn mobitel je skoro bedasta usporedba jer tu nema bitne razlike niti u težini ili veličini, dakle nema razloga zašto ne nositi smartphone ako ga već imaš kada nudi tolike opcije, pa makar ih nikada ni ne zatrebao ali ako ih zatrebaš imaš ih.

da ne govorim koliko je na iphon-u 5 odličan fotić i HD kamera koji će itekako dobro doći u slučaju da vam zakaže primarni fotić(pitajte LUKSU).

ja sam u EDC varijanti potpuno izbacio svoj Canon G12, njega koristim još samo na višednevnim izletima i kod fotkanja recenzija neke opreme, za sve ostalo tu mi je EDC iphone 5.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by markonvs 28.07.13 11:40

Ja sam uzeo ovog kineza: http://www.ebay.com/itm/12000mAh-2-USB-external-Battery-Charger-Power-bank-for-smart-Mobile-phone-iPad-/390621578518?pt=US_Rechargeable_Batteries&hash=item5af2dc4516

Jedno 4 do maksimalno 5 puta napuni mob, dakle to mi je 4-5 dana intenzivnog korištenja.

Ako isključim npr. wifi i 3g i isključujem ga po noći imam za sigurno 10 dana.

Što se tiče solarnih panela nemam osobnih iskustva ali sam vidio da Les Stroud njima puni baterije od kamera, dakle vjerujem da su efektivni samo ako se vrijeme pogorša i nema sunca, izgorio si.
markonvs
markonvs
spikač
spikač

Male
Broj postova : 571
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.11.2011

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by kengur32 28.07.13 11:44

Wi-fi.... Kaj ce ti u prirodi? Mislis da se budes negdje spojio? Samo vrti, trosi bateriju i nis ne uhvati!
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by flok 28.07.13 11:57

ma smartphone je zakon za EDC..imas komp u dzepu.imas non stop pristup informacijama.dobro, sta se tice fotica meni je svaki "idiot" bolji..ali dobro dodje ako ga nemas..
flok
flok
lingua
lingua

Male
Broj postova : 263
Godine : 40
Lokacija : k.stari
Datum registracije : 15.03.2013

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Storo 28.07.13 11:57

Navi neslažem se s tobom...

Ako na smart geldaš kao na švicarca, ona je to ok, ali ja sam siguran da makar švicarac ima i pilu i nož furaš pošteni nož i pilu i švicarac ti dođe ko sekundarni alat ukoliko primarni zakaže.

isto tako gledam i na smartphone, jel ako ću se oslonit na njegov fotić, na njegov gps i na njegovu mogučnost poziva i poruka kao primarni onda mi baterija neče trajat niti jedan dan. On može biti kao sekundarni alat uz normalni fotić, garmina ili neki kao u mojem slučaju (samsung xcover2) kojem baterija traje neusporedivo dulje od bilo kojeg smartphona.
Bilo koji mobitel koji imaš bio smart ili ne ima primarnu funkciju za zvanje i poruke, ostale đinđe su samo u slučaju nužde da primarni alat zakaže.

Nebi se želi dovesti u situaciju da slikam i koristim gps na mobu i da s time riskiram mogučnost da nekog nazovem ako bu frka...

A šta se tiče svih stvari koje smart ima i ovise o internetu, totalna bedastoča računat na to kad ideš u prirodu jel neznaš di ima kolku pokrivenost, a kao što je neki kolega gore napisao traženje mreže ubije bateriju, i to znam iz prve ruke... Zato smart ispada iz igre kao mobitel za izlete.
on ostaje u autu, a excover 2 preuzima njegovu funkciju vani...
Storo
Storo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 323
Godine : 40
Lokacija : Zagreb - Jarun
Datum registracije : 16.11.2009

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 28.07.13 12:11

meni se ne da razmišljati o dva mobitela i jedan mi je previše, a taj jedan onda prigodno koristim kad sam u civilizaciji kao smartphone a kada sam u prirodi ili divljini onda kao glupphone s mogučnošću korištenja smartphone opcija koje nisu direktno vezane na internet kao recimo GPS(ne mora se karte učitavati trenutno s neta nego se unaprijed mogu pohraniti u memoriju i koristiti bez internet konekcije).
kompas, visinomjer također kao ni svjetiljka mod ne traže internet konekciju.
i inače u životu nisam ovisnik o internetu ni mobitelima, kad mi crkne baterija u civilizaciji znam i po dva dana ne napuniti mob, ali skoro svaki kvalitetniji smartpgone u glupphone modu ima bolje karakteristike što se prijema signala tiče i ekonomičnosti baterije od svih predefiniranih glupphonea za 1 kn tako da će i u prirodi u glupphone modu rada nadmašiti večinu ostalih.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Storo 28.07.13 12:21

NAVIGATOR je napisao/la:meni se ne da razmišljati o dva mobitela  i jedan mi je previše, a taj jedan onda prigodno koristim kad sam u civilizaciji kao smartphone a kada sam u prirodi ili divljini onda kao glupphone s mogučnošću korištenja smartphone opcija koje nisu direktno vezane na internet kao recimo GPS(ne mora se karte učitavati trenutno s neta nego se unaprijed mogu pohraniti u memoriju i koristiti bez internet konekcije).
kompas, visinomjer također kao ni svjetiljka mod ne traže internet konekciju.

Znači kad ideš van nefuraš nikakav GPS osim smartphona i nijednu lampu osim smartphona?

NAVIGATOR je napisao/la:ali skoro svaki kvalitetniji smartpgone u glupphone modu ima bolje karakteristike što se prijema signala tiče i ekonomičnosti baterije od svih predefiniranih glupphonea za 1 kn tako da će i u prirodi u glupphone modu rada nadmašiti večinu ostalih.

A ovo za izdržljivost baterije bi htio vidjet jel kad uzmem samo kolko baterije troši ekran na smartu i običnom teorija ti pada u vodu za duplo...
Tak da neznam zakaj takve nebuloze uopče pišeš...
Storo
Storo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 323
Godine : 40
Lokacija : Zagreb - Jarun
Datum registracije : 16.11.2009

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 28.07.13 12:34

pa imam i gps i svjetiljku. baš zato i velim da mi se ne da razmišljati i žonglirati još i sa dva mobitela.

ovo za trajanje baterije nisu nikakve nebuloze. do nedavno imao sam jedan od najboljih glupphonea po pitanju trajanja baterije i držala je tjedan dana s jednim punjenjem i bez gašenja.
upravo testiram iphone 5 i ne tvrdim za ostale smartphone, jer ih nisam imao, ali moj iphone je uključen evo prije nekoliko sati već puna 4 dana a baterija mu je još na 46%. s time da sam ga koristio u tih 4 dana i kratko za navigaciju 10-15 min i da sam više puta pregledavao podatke na internetu.
u takvom režimu rada baterija će po sadašnjoj procjeni trajati 7 dana.
da sam ga koristio u čistom glupphone modu vjerujem da bi trajala i 8 dana bez gašenja, a to je po mojem saznanju bolje nego 99.9 posto preddefiniranih glupphone uređaja.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Storo 28.07.13 12:46

Kuzim kaj velis za zongliranje i s ovim tvojim trajanjem baterij na iphonu i razumijm zakaj tak mislis, al ja iskreno nisam nikad vidio smartphone koji uz normalno koristenje izdura 4 dana... Ako mi jos neko potvrdi tvoje iskustbo s baterijom na bilokojem smartu, ja cu se pojebat u dupe. Moze i s drugim romovim...
Storo
Storo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 323
Godine : 40
Lokacija : Zagreb - Jarun
Datum registracije : 16.11.2009

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by markonvs 28.07.13 12:49

NAVIGATOR je napisao/la: ...ali skoro svaki kvalitetniji smartpgone u glupphone modu ima bolje karakteristike što se prijema signala tiče i ekonomičnosti baterije od svih predefiniranih glupphonea za 1 kn tako da će i u prirodi u glupphone modu rada nadmašiti večinu ostalih.

Ovo je totalno kriva informacija.

Iphone 5 baterija u standbyu prema specifikacijama traje 225h dok kod Nokie 206 (najjednostavnija koja je trenutno u proizvodnji) traje 1132h.

Što se tiče prijema GSM-a, primjetio sam da je kod iphonea lošiji nego kod primjerice samsunga, a kladim se u što god da ih u tom segmentu nokia 206 nadjebe u bilo kojim uvjetima.

Osim što je iphone 5 daleko od najboljeg smartphonea na tržištu, smartphoneovi su generalno nepouzdane igračke za bilo što ozbiljno na terenu. Nerijetko zakažu sofverski ili hardverski. Sam sam ih promijenio preko 10 i servisirao, što sam što na servisu više od 5.

Za višednevni boravak na teško pristupačnom terenu svakako bi bilo dobro u ruksaku imati jednu vulgaris nokiu sa punom baterijom.


Zadnja promjena: markonvs; 28.07.13 12:52; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : lapsus)
markonvs
markonvs
spikač
spikač

Male
Broj postova : 571
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.11.2011

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by ce3hel 28.07.13 13:07

Gdje ima za kupiti taj ajfon5 u navigator izdanju? I ja bi takvu bateriju i prijam signala.   EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 478256

Moj obični iphone je izgurao dan-dva normalnog korištenja max, 3-4 dana kod nekorištenja. Da je stajao ugašen vjerojatno bi trajao i dva tjedna. Prijem signala je srednja žalost u najboljem slučaju.



Druga stvar, nije baš ni za pohvaliti izdržljivost tj. krhost tog tipa mobitela a ni upotrebljivost u rukavicama ili s prljavim rukama.

ce3hel
tipko
tipko

Male
Broj postova : 97
Godine : 43
Datum registracije : 05.04.2012

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 28.07.13 13:14

bez obzira na specifikacije na papiru ja mogu jedino pričati iz perspektive uređaja koje sam kroz život ja koristio(mobitel koristim od 1996 i do sada sam ih promijenio tek nekih 10-12 komada)
dakle od svih do sada moja nokia E52 je imala najdužu autonomiju, a kako se sada čini iphone će imati jednaku ili dužu od nokie, meni dovoljno.

sa iphonom sam još skroz balav koristim ga tek 5-6 dana tako da ću ozbiljnije o tome moći napisati tek nakon odrađenih nekoliko višednevnih izleta.

što se blokiranja i nepouzdanog rada tiče mislim da sa legalnim softwerima na iphoneu ne bi trebao imati nikakvih problema s radom uređaja.
druga je stvar što ljudi pokupe viruse ili koriste krekane programe koji ne rade pa zablokiraju cijelu platformu.

što se jačine signala tiče vjerujem da novi smartphone uređaji imaju naprednije antene od glupphona, ali evo baš se spremam krenuti na medvednicu i na zagorsku stranu pa znam neka mjesta gdje je signal vrlo slab pa tamo usporedim svoju odličnu nokiju i iphone.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by markonvs 28.07.13 13:18

Lol, ajde neka ti je, valjda ti je lakše ako sam sebe uvjeriš da je sve tvoje najbolje na svijetu. Meni ovo postaje tumač, over and out EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 69343
markonvs
markonvs
spikač
spikač

Male
Broj postova : 571
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.11.2011

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Storo 28.07.13 13:19

Kad bi ja barem sebe tak mogo uvijerit da je moje najbolje... Meni je uvijek nekak tuđa trava zelenija, ali Navi ako si ti tolko sretan s njim sretna i ja sam...
Storo
Storo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 323
Godine : 40
Lokacija : Zagreb - Jarun
Datum registracije : 16.11.2009

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 28.07.13 13:25

nema tu veze moje tvoje
ali!!!!
puno sretnije ideš kroz život ako si najzadovoljniji sa svojime.

iphone se tu uklapa u filozofiju otprilike kao i sebenza EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 368870 
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by markonvs 28.07.13 13:28

Ja samo primjećujem simptome, nisam doktor da izvodim dijagnoze EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 69343
markonvs
markonvs
spikač
spikač

Male
Broj postova : 571
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.11.2011

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by kengur32 28.07.13 14:27

Go radi i sa masnim i sa mokrim rukama... Radi i mokar... I daleko je od osjetljivosti ajfona ....
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Igsy 28.07.13 14:50

Da, probaj sa promrzlim prstima po ledenoj kiši obavit uspješan poziv sa ajfonom ili bilokojim običnom smartphoneom na touchscreen... Go je iznimka. EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 990630 

Ja ponekad nosim dva moba baš iz sigurnosnih i praktičnih razloga da ništa ne trebam štedit i strahovat za ostanak bez komunikacije usred ničega. Storo je već spomenuo samsung xcover 271 kojeg i sam imam (otporan na padove s 2 metra, vodootporan do pola sata u vodi dubine 1 m) , ali planiram nabavit jednu nokiu s kojom baš možeš ronit do 5 m dubine satima... zlu ne trebalo XD
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 28.07.13 15:09

puno opaski stoji koje su ovdje istaknute ali jedno je generalno fulano
malo su se dečki zanijeli u raspravi, dakle, ovo je tema o EDC opremi u kojoj sam ja zaključio da mi sad iphone zamjenjuje i mobitel i fotoaparat i gps i kameru u svakodnevnoj EDC upotrebi, dakle da sada puno manje uređaja moram nositi te da su oni svi objedinjeni na jednoj solidnoj platformi. također sam zaključio da sam iznenađen trajnošću baterije jer sam do prije tjedna živio u uvjerenju da na smarthphoneima baterija izdrži tek dan dva.
iako na mom iphonu 5 baterija, prema kratkom iskustvu, traje znatno duže nego što sam mislio da ću si za sekundarni EDC nabaviti još dodatni izvor struje za slučaj da iphone nosim na izlet te da mi se ne da imati nekoliko telefona .

e onda su se dečki zahajcali u raspravi tko ima većega i čiji je bolji za smak svijeta, ekipo, za to na ovome forumu postoji druga rubrika "najbolji survival mobitel" ili tako nekako.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by kengur32 28.07.13 15:39

E sad ja kazem "navi grjesis, nisi u pravu"! Tema je edc i krenulo se sa raspravom koji je mob i zasto bolji za edc.... Dakle, sve je ovo on topic. EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 69343
I moj je manji! Go je zeru uzi, kraci i tanji od ajfona. Kuciste mu je od potpuno neklizuce plastike, ergonomskog dizajna,savrseno i sigurno lezi u ruci kao i u vajbici! EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 69343
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by flok 28.07.13 16:52

to je sve stvar ukusa ljudi dragi.iako ja imam najveci EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 368870
.ako na ajfonu5 baterija traje tjedan dana sa normalnim koristenjem onda je to daleko best buy u odnosu na bilo koji drugi pametnjakovic..iako nekako sumnjam u taj podatak ali...
flok
flok
lingua
lingua

Male
Broj postova : 263
Godine : 40
Lokacija : k.stari
Datum registracije : 15.03.2013

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Mraz 28.07.13 17:10

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 A000406_VIEW-SILVER_N

Alcatel One Touch View - jedan od prvih mobitela koje sam kupio i koji je tada koštao oko 2k kuna, što je lova koju nisam potrošio na sve ostale mobitele zajedno. Ujedno i najbolji mob koji sam ikada imao. Baterija je trajala 5-6 dana a kada se ispraznila u njega sam mogao ubaciti 4 AAA baterije. Stock baterija od moba imala je 600 mAh a jedna AAA baterija ima 1-1.2 Ah pa si zamislite koliko dugo je mogao raditi u komadu.

Čudi me kako jedno tako jednostavno a genijalno rješenje nikada nije zaživjelo barem u "outdoor" modelima.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by markonvs 28.07.13 17:12

Ma joj to su bedastoće.

Ja vjerujem ako sve poisključuješ i gasiš telefon preko noći da ćeš mu produljiti vijek punjenja baterije.

Nisam nikada probao jer nemam ni razloga probati - smartphone imam zbog svih njegovih mogućnosti, a najmanje zbog samog telefona.

Svaki normalni korisnik smartphonea će pogledati mailove, fejs i ostale društvene mreže, pročitati nove teme na forumima, pročitati vijesti, pogledati prognozu, poslušati neku mjuzu, pogledati neki video, potražiti neku informaciju, odigrati igricu, poftkati ili snimiti nešto, četati sa nekim i da ne nabrajam dalje, uglavnom pocicati će bateriju najboljem slučaju do kraja dana, ako ne i prije, ako ga u međuvremenu ne puni.

Iphone nije jedno od svjetskih čuda i jednakim intenzitetom troši bateriju kao i htc, samsung itd.

Samsung, htc i sony su već odavno prožvakali i ispljunuli iphone hardverski dok ga je google razvalio softverski.

Samo još jedan ukras na stolu kafića ili na nekom "važnom" sastanku.

Govorim iz vlastitog iskustva. Isprobao sam gro telefona, brikao ih, rastavljao i svašta nešto EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 42368 
markonvs
markonvs
spikač
spikač

Male
Broj postova : 571
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.11.2011

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by flok 28.07.13 19:54

markonvs je napisao/la:Ma joj to su bedastoće.

Ja vjerujem ako sve poisključuješ i gasiš telefon preko noći da ćeš mu produljiti vijek punjenja baterije.

Nisam nikada probao jer nemam ni razloga probati - smartphone imam zbog svih njegovih mogućnosti, a najmanje zbog samog telefona.

Svaki normalni korisnik smartphonea će pogledati mailove, fejs i ostale društvene mreže, pročitati nove teme na forumima, pročitati vijesti, pogledati prognozu, poslušati neku mjuzu, pogledati neki video, potražiti neku informaciju, odigrati igricu, poftkati ili snimiti nešto, četati sa nekim i da ne nabrajam dalje, uglavnom pocicati će bateriju najboljem slučaju do kraja dana, ako ne i prije, ako ga u međuvremenu ne puni.

Iphone nije jedno od svjetskih čuda i jednakim intenzitetom troši bateriju kao i htc, samsung itd.

Samsung, htc i sony su već odavno prožvakali i ispljunuli iphone hardverski dok ga je google razvalio softverski.

Samo još jedan ukras na stolu kafića ili na nekom "važnom" sastanku.

Govorim iz vlastitog iskustva. Isprobao sam gro telefona, brikao ih, rastavljao i svašta nešto EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 42368 



slazem se jos jednom sa vama kolega u potpunosti..podatak da baterija traje tjedan dana bez punjenja je suluda ako pricamo o pametnom mobu.
a sta se tice ukrasa na stolu to je individualno,,meni se isto ne svidja taj ajfon al eto ima nekih sta im se svidja.. po meni Navi ima savrsen ukus za ostrice ali za mobitele me razočara EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 469245 
flok
flok
lingua
lingua

Male
Broj postova : 263
Godine : 40
Lokacija : k.stari
Datum registracije : 15.03.2013

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by kengur32 28.07.13 20:18

E sad ga ..... Argumentima ste zasnovanim na iskustvu ste pokazali kako stvari stoje i nek na tome ostane! Nema potrebe zadirati u sferu individualnog ukusa... Uostalom navi nije imao izbora, poklonjenom konju se ne gleda u zube. Vrjeme ce pokazat dal to njegovo misljenje na prvu drzi vodu il je suplje ko sito!
kengur32
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2825
Godine : 50
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 06.08.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 13 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 13 / 25. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 25  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.