FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

+101
SuperSixOne
Vilcambu
zuzonja
hyperion
Šimun
Lima156
vladomado10
roy
malyfreddie
pirat
laredo
Sovinjak
Odin
siga
Mad Max
ivo
Redneck
Login
Sule_HR
gorky
Hombre
PatrioticBacon
Born_Survivor
neko69
Inspektor
maxina
milito
iko123
Frenky
nix1909
ce3hel
Storo
flok
antun
weedovec
franciscus
Draxor
Okibex
Usamljeni vuk
duke
dux aeron
PJER
ElPrezidente
Nubilus
Simke
mali mačak
maff
Kuzma
JillValentine
cutlass
Guybrush
Mije
bezribic
markonvs
yasko
Migach
.
Stribog
bearfaerie
boletus
brdo
ebola
UrchinStar47
Mornar
Ikarus
Franco G
Surfer
kengur32
Fratt
goxxon
Sandman
jenny
Ito Ogami
Slym
Guru
Igsy
Target
McJagger
orao
StArKa
sgt bear
vjeko
sTip3
jratko30
puls
amar
Marko
Adept
WILLY
Drvo
cidnam
rinos
Mraz
tigi
urbana_gorila
damjan
LUKSA
dman
zippo
zeleni
elvin
105 posters

Stranica 7 / 25. Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 16 ... 25  Next

Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 05.06.11 21:29

nema frke samo posuđuj, za sad još nemam coppyright na svoje umotvorine bar ne na sve! EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 747986
al nisam skužio ovo za usb i ključeve EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 918564

NAVIGATOR
master
master

Broj postova : 7018
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by bearfaerie 05.06.11 22:37

pa zanima me kako bi sa usb-om u divljini preživio ili zatrpan u nekoj ruševini?
isto tako i ključevi..(možda sam ja malo pukla od cjelodnevnog borafka na poslu, pa sam sve krivo shvatila EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 323904 )..ako jesam..apologize
bearfaerie
bearfaerie
lingua
lingua

Female
Broj postova : 219
Godine : 42
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 05.06.11 22:55

vidiš ova ti tema zapravo nema veze sa survivlom, EDC everi day carry je pojam za skup stvari-predmeta koje svakodnevno nosimo sa sobom i koristimo ih također na dnevnoj bazi, ja sam u svoj EDC kit također inplementirao i neke artikle iz survival kita koje bih mogao zatrebati(razbijač stakla, fučkaljka itd) no usb ni ključevi od auta nisu jedni od tih artikla iz survival kita. dakle EDC su kemijska, mobitel, nožić, upaljač, i slične sitnice koje nam se svima motaju svakodnevno po đepovima. zbog prirode mog posla i hobija kojima se bavim moj se EDC zaista u nekim komponentama dotiče survival kita ali ne u svima.
survival kit je puno unificiraniji i uglavnom ako je stvarno dobar za nekoga onda je uglavnom dobar za sve na toj zemljopisnoj dužini-širini. kod EDC-a je stvar puno drugačija on je puno individualniji i ovisi o masu stvari, navikama, hobijima, radnom mjestu itd.

dakle i usb i ključevi od auta se savršeno uklapaju u "MOJ" EDC i za svaki od artikala je objašnjen čemu služi.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by bearfaerie 05.06.11 23:03

zahvaljujem na objašnjenju..sad mi je sve kristalno jasno.. EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 747986
ja sam sva u preživljavanju i katastrofama, pa sam zato zabrijala krivo..
EDC mi je sljedeća stvar na TO DO LISTI i hvala još jednom..
bearfaerie
bearfaerie
lingua
lingua

Female
Broj postova : 219
Godine : 42
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 05.06.11 23:16

nema frke samo se ti udomači!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Login 26.07.11 20:07

Neko vrijeme nisam pratio forum niti temu pa samo želim pohvaliti postove osobito od Navigatora u ovoj meni jako zanimljivoj i korisnoj temi. Osobitno mi se sviđa ova zadnja torbica koju si nabavio, konkretno način otvaranja i preglednost stvari. To mi je dalo ideju/podsjetnik da postoji dosta "medic pouch"-eva na molle sistem koje koriste u vojsci upravo sa tim načinom preglednog rasporeda stvari i dobro bi došla zamjena za moju pederušu u kojoj nepregledno razbacano stoje EDC stvari. Na ebay-u se takve torbice daju naći povoljno rabljenje orginalne od američke vojske, ali mislim da će od koristi biti i jeftinije airsoft kopije tih torbica.

http://www.airsoftpark.com/product_info.php?products_id=4022
http://www.airsoftpark.com/product_info.php?products_id=1978
http://www.canadianwildernesssurvival.com/images/medic%20pouch2.jpg
http://www.platatac.com/www/182/files/nam-pouch-web-p.jpg
http://images1.opticsplanet.com/180-180-ffffff/opplanet-tactical-assault-gear-molle-medical-pouch.png
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 26.07.11 20:56

hvala na pohvali. ove zadnje torbice na tvojim linkovima i jesu stariji modeli maxpeditiona, predzadnje dvije. ja kad bi naručivao iz amerike onda bi kupio najkvalitetnije što se nudi(zapravo i jesam to kupio) iz razloga jer jako puno košta poštarina, znam iz vlastitiog iskustva. tako da 10 dolara više koliko bi platio razliku između neke nebrendirane ili neke vrlo kvalitetne, i ne igra neku ulogu u ukupnom trošku kad je poštarina oko 30-40 dolara. druga je stvar ako kupujemo u hrvatskoj. u americanshopu i u frontlineu ima sličnih ovakvih torbica za airsoft kakve si linkao.

ja i dalje nosim pederušu ona mi je najpraktičnija i apsolutno je uvijek samnom, no svakodnevno mi je u ruksaku i prošireni EDC kit u maxpedition torbici.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by orao 26.07.11 21:10

NAVIGATOR je napisao/la: u americanshopu i u frontlineu ima sličnih ovakvih torbica za airsoft kakve si linkao.

Ja vec duze vrijeme trazim torbicu za first aid i nikako da nadjem nesto.
U online katalogu american shopa nisam nasao takvih torbica.
Imate sto za predlozit a da nije prek 150 kn?
orao
orao
spikač
spikač

Male
Broj postova : 556
Godine : 27
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 30.08.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Stribog 26.07.11 21:20

orao je napisao/la:
NAVIGATOR je napisao/la: u americanshopu i u frontlineu ima sličnih ovakvih torbica za airsoft kakve si linkao.

Ja vec duze vrijeme trazim torbicu za first aid i nikako da nadjem nesto.
U online katalogu american shopa nisam nasao takvih torbica.
Imate sto za predlozit a da nije prek 150 kn?

Pogledaj si na airsoftparku sto je Login dao linkove, imaju free shiping
Stribog
Stribog
lingua
lingua

Male
Broj postova : 468
Godine : 32
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 09.07.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by orao 26.07.11 23:10

http://cgi.ebay.com/Airsoft-Molle-Tactical-Medical-First-Aid-Pouch-Bag-OD-/280637513352?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item41574c9e88

Sta mislite dali se isplati uzet ovo?
Sviđa mi se i nije skupo.ali se bojim da nije "kinesko smeće".
orao
orao
spikač
spikač

Male
Broj postova : 556
Godine : 27
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 30.08.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Stribog 26.07.11 23:18

To je inace ebay shop od airsoft parka, pise da se radi od kvalitetnog najlona, mislim da za tu cijenu se isplati kupiti pa vidjeti, inace gledaj da je od cordure
Stribog
Stribog
lingua
lingua

Male
Broj postova : 468
Godine : 32
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 09.07.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Login 27.07.11 9:34

Kinezi su počeli raditi sasvim solidne kopije, mi airsofteri koristimo takve razne torbice dosta, airsoft je prilično dinamičan hobi, po šumama i ruševinama igramo s tim torbicama na prslucima i stvarno nikakvih problema nema s njima, od deranja, pucanja i sl. Tako da mislim da će sasvim solidno odraditi posao za EDC kit koji ćete nositi u ruksaku ili na remenu na izletima ili po gradu.. Znači tko je u stisci sa lovom bez brige neka uzme tako nešto. A i airsoft park je u zadnje vrijeme dosta pouzdan što se tiče poslovanja ali i dobre robe za malu cijenu.
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 27.07.11 10:10

Stribog je napisao/la:

Pogledaj si na airsoftparku sto je Login dao linkove, imaju free shiping

nisam skužio da nije američki sajt, ovo je zgodno sa besplatnim šipingom iz azije, nešto kao DX.

u tom slučaju uzmeš pa ak ne valj fučkaš 5 dolara, a ak valja odlično si prošao, i nije baš neki rizik.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Stribog 27.07.11 11:13

NAVIGATOR je napisao/la:
u tom slučaju uzmeš pa ak ne valj fučkaš 5 dolara, a ak valja odlično si prošao, i nije baš neki rizik.

Upravo to =)
Stribog
Stribog
lingua
lingua

Male
Broj postova : 468
Godine : 32
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 09.07.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Login 27.07.11 12:02

Malo OT-a ali kad smo se več dotakli tog airsoft parka, malo si razgledajte asortiman (dosta korisne opreme za boravak u prirodi) svašta dobrog se da pronaći za male pare. Ja sam jesenas uzeo fleece jaknu koju ste mogli vidjeti na mojim slikama sa "Pljuskare" po snjegu i - temperaturama, prošla je cijelu jesen, zimu i proljeće na meni, kako po gradu tako i na terenu.. za stvarno mizerne pare je odradila 5+ posao i još je kao nova nakon 10ak pranja. Također i dropleg pouch za survival i medic kit sam tamo uzeo, zatim odličan phantom rescue belt i sl. stvari...
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Mraz 27.07.11 12:08

"kit" koji nosim sa sobom zadnjih mjeseci:

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 2e1a82f

- iskaznica dobrovoljnih davatelja; u slučaju frke imam oznaku krvne grupe, prednost na hitne slučajeve i cool faktor
- mini sapun
- dekstroza
- rezervne vezice za čizme
- tablete za dezinfekciju vode
- nešto "american" trake
- mini krema za sunčanje, faktor 50 (hvala Navi, stvar me spasila u dva navrata)
- bephanten krema
- VIC Spartan!?
- BIC upaljač
- pinceta
- sawed-off četkica za zube
- kemijski grijač za tijelo (imam odavno, nikada nisam niti isprobao)
- kurtoni
- set za šivanje igla/konac/gumbi
- set flestera (steristrip, leptirasti i oni koji se kupe na metar pa režu-meni osobno jedini koji vrijede)
- pincete

Stvari stavljam po potrebi; bephanten trenutno radi novog tattoo-a, vezice ako idem u prirodu, sapun ako idem "van grada" itd...

Sve je u nekoj BH torbici, dovoljno malena da stane u džep vojnih hlača iako je uglavnom u ruksaku ili na remenu.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Login 27.07.11 13:12

Odlično si složio kit. EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 69343

I meni je ova krema za sunčanje 50 faktor spasila situaciju nedavno na čamcu kada smo zaboravili ponijeti kremu, a dimenzije su joj odlične. A ideju sa knjižicom davatelja krvi odmah kradem; za ovo da se ima prednost u hitnim slučajevima nisam ni znao, ali dobro dođe kao valjan izvor informacije oko krvne grupe kada ti vrijeme nije na ruku, jer napisana krvna grupa na papiriću ili nečem tako nepotvrđenom ne prihvaćaju u bolnici.
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by orao 27.07.11 13:59

Hvala na pomoci..
A gdje nabavite tu mini kremu za suncanje?
orao
orao
spikač
spikač

Male
Broj postova : 556
Godine : 27
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 30.08.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Mraz 27.07.11 14:06

Ja sam dobio na poklon od Navija tak da ne znam... mislim da su to kakvi reklamni uzorci il tako nekaj, treba naci nekoga tko dila.

@Login: provjerio sam, nakon 35 davanja si oslobođen participacije (osim ako promjeniš spol, onda 25 EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 350615), također GPP ti u Osijeku daje free javni prijevoz ali ne znam nakon koliko davanja (isto daje ZET i još dosta njih), neki gradovi ti čak daju naknade il kakve subvencije... najbolje provjeriti lokalno.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by orao 27.07.11 14:13

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Lika060310
grickalica,pinceta
alkohol
sprej protiv komaraca
aspirin
lekadol
flasteri
ventolin(zbog alergije,samo u proljeće)
sterilne gaze
mali sapun od lavande
ljepljiva traka
četkica za zube i biorazgradiva pasta
zavoji

ja slozio medic kit ali jos mi ostaje nabavit nekakvu torbicu za to..
orao
orao
spikač
spikač

Male
Broj postova : 556
Godine : 27
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 30.08.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Login 27.07.11 17:33

Mraz tnx za info, nisam znao da postoje neke pogodnosti za nas (osim kupona za besplatnu pizzu EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 747986 hehe).

Što se tiče ovih malih kremica isto sam ih dobio na poklon od liječnice par komada i razdjelio dalje, ona je vjerovatno to dobila za promociju ili nešto. Pogledajte u DM-u, Kozmu i Mulleru na onim odjelima sa putnim mini pakiranjima razne kozmetike sad vjerovatno ima tih kremica.
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 02.08.11 14:41

orao imaš u iglu športu i vrhuncu baš torbice za prvu pomoć od izdržljive cordure i sa znakom crvenog križa. mislim da je to bitno ako netko drugi pomaže tebi, a ne pozna tvoju opremu da odma več po pakiranju uoči da imaš medicinski kit. mislim da su najeftinije takve torbice bez sadržaja oko 40kn. dok su one malo veče sa full medicinskim kompletima oko 300kn(imaju nožić, škare, čak i mali moolti alat uz sve ostale previjajuče potrepštine.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Login 23.08.11 23:56

Odličan blog o EDC-u
http://svakodnevnesitnice.blogspot.com/2010_06_01_archive.html

Svoj EDC sam iz temelja preorganizirao nakon nošenja cca godinu dana, najbolje se slozi i usavrsava vlastitim iskustvom. Čekaju se naručene stvari pa ga predstavim temeljito i ja.
Login
Login
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1136
Godine : 37
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 17.07.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by . 16.10.11 22:01

NAVIGATOR je napisao/la:Bas u zadnje vrijeme pratim koliko zapravo koristim svoj EDC. Koji put i kad mislim realno da ga nema smisla nositi ipak se na neki nacin natjeram ga ponijeti. U par takvih situacija mi se dogodilo bas da mi je trebao, mozda ne bas meni ali nekom iz ekipe, frendu i sl. Tako sam na nedavnoj festi tipu s malim djetetom na bociklu po noci zip trakicama pricvrstio slomljen nosac od zadnjeg svjetla. Na dravanturi odlicno mi je posluzio repilant protiv komaraca. Radi savrseno, ima zastitu 30 dok je u europi uobicajeno autan i sl. imaju 15. Za djunglu treba imati nakmanje 60-80. Noz koristim vise puta dnevno, a victorinoxov alat isto ranim non-stop. Kemojslu olovku takodjer koristim stalno, papirnate isto stalno kao i vlazne maramice, spagice, za provlacenje gume kroz rupe u rasljama pracke i drugo. Dosao sam do zakljucka da gotovo sve stvari koristim svskodnevno, osim recimo razbijaca stakla. No necu ga za sada ukloniti iz kompleta jer nikad se nexna.

svijetski si lik!! vidim da voliš bit neovisan i spreman na sve!

.
bomber
bomber

Male
Broj postova : 172
Godine : 54
Datum registracije : 09.10.2011

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 17.10.11 0:30

ima to veze i s poslom koji radim, ali da volim biti spreman za razna iznenađenja. nisam več duže vrijeme ažurirao temu a neki su se bitni detalji iz EDC-a promjenili i nadopunili. prošlih sam dva tjedna ovaj kit koristio svakodnevno. i to ne samo ja nego nas 20setak.
nakucam ovaj tjedan.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 21.10.11 18:26

već dulje vrijeme nisam ništa pisao o ovoj temi a u mom EDC-u su se mnoge stvari promjenile. i dalje moje naj draže firme foldera ostaju spyderco i benchmade ali se među njih na mala vrata ušuljao buck sa svojim modelom vantage. on mi je prirastao srcu najviše zbog flipper sistema otvaranja koji na njemu funkcionira savršeno, za razliku od istog sistema na CRTK noževima koji je na njima jedva upotrebljiv. osim flipera njemu me privukao i oblik visoko grindane oštrice IDEALNE za EDC.

do prije dva mjeseca nosio sam njihov model vantage peperstone i bio njime vrlo, vrlo zadovoljan. iskoristio sam priliku i naručio si identičan model ali u verziji pro od jačeg S30V čelika i s ručkama od G10 materjala.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 IMG_5809Small

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 IMG_5811Small

iako inače sve noževe nosim tip down jer mislim da je to sigurniji način i ergonomski mi je za otvaranje taj način bolji, kod flipper sistema baš paše da se nosi tip up.
šnala za džep je još jedna u nizu svjetlih točaka ovoga noža.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 IMG_5812Small

iako u početku nisam uopće kužio razliku u materjalima, i buckov 420HC je na nivou kod držanja oštrine ali sada nakon duljeg vremena kužim da S30V itekako ima prednosti. u prosjeku ga duplo manje puta oštrim u istom vremenskom intervalu.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 IMG_5818Small

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 IMG_5820Small

mislim da sam o ovome nožu sve već napisao pod temom BUCK VANTAGE pa neću i ovdje duljiti.

mislim da je EDC jako individualna tema i nije pravilo da ono što treba i valja meni, da će biti dobro svima vama. i moj se EDC mijenja sukladno sa novim potrebama. kako dosta vremena provodim sa svojom dvogodišnjom kćerkicom Nolom (na biciklu i u prirodi) ona često mora nešto žvaknuti. svako malo čujem sa zadnje sjedalice bicikla tata ja bi puding ili sladoled ili kremšnitu i slično. u dučanima često nemaju nikakvih žličica, bijeda se uvikla i u njihove džepove odnosno manje bi zaradili na nama da nam pri kupnji daju i plastičnu žličicu. tako sam ja jednu teškom mukom dobivenu nosio u svom primarnom EDC-u dok se neki dan jadna sva ispucana nije skroz raspala. jučer sam skočio do replikarta gledati neku novopristiglu opremu i za malu lovu pronašao rješenje svojih problema.

za 15 kn kupio sam ovo!
light my fire made in sweden

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 IMG_5787Small

po veličini je kao manja žlica za juhu sa interpoliranom vilicom i oštricom. odličan detalj praktične opreme koji će od sada biti neizostavan dio moje opreme za duža putovanja, ali meni je to bilo malo pre veliko za uz sve ostalo nositi u okopojasnoj pederuši, a i vilicu baš ne koristimo svakodnevno(i moguće ju je puno brže i jednostavnije izimprovizirati na terenu od zašiljene grančice nego žlicu)
trebalo mi je nešto malo manje.

pa eto!

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 IMG_5784Small

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 IMG_5788Small

tu starta val moga oduševljenja. da bi ovaj komad vilice odrezao, oči su mi ispale od napora. mojim gore navedenim nožem debeli tvrdi plastični čep od kokakole prerežem jednim potezom. po ovoj sam žlici njime lupao udarao stiskao nogom i ni makac. sva sreća u svom EDC-u imam victorinoxov alat sa odličnom pilom.
pilim ja pilim a ono na ručki žlice jedva par malih ogrebotina. na koncu sam skužio da najlakše ide vicovom turpijom.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 IMG_5792Small

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 IMG_5789Small

još ju je trebalo i estetski doraditi ali i da mi ne probuši džep na torbici, pa je to u finalu izgledalo ovako.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 IMG_5795Small

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 IMG_5797Small

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 IMG_5794Small

ovo nije fotomontaža nego sam kupio dvije žlice. jedna je za EDC a druga kao oprema za izlete. iako sam do sada preferirao metalne žlice ali ova je od neke ultra čvrste i otporne plastike, najčvršće koju sam u životu vidio. probao sam ju i svijati i nije nigdje napukla.
eto dokaz da sve kvalitetne stvari ne moraju uvijek nužno biti i skupe

najbolje od svega je da sam ovu prepravku radio u sklopu svog radnog vremena kad je ekipa pregledavala snimljene materjale.
i to je prednost dobro osmišljenog EDC-a, da sve bitno imaš sa sobom
pa i vrijeme možeš korisnije iskoristiti.

kadrovi s moga radnog mjesta

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 IMG_0039Small

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 IMG_0041Small

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 IMG_0045Small

no još su se neki detalji u mom EDC-u promjenili. nemojte se smijati za žlicu trenutno mi je to jedan od upotrebljavanijih EDC itema.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 IMG_5798Small

dakle dalje je obični BIC upaljač zamjenjen jet upaljačem TU. nije to neki hiper sofisticirani dio opreme ali mi se u dva mjeseca korištenja pokazao vrlo pouzdan, dobrih vatrenih performansi i za EDC važno dimenzijama je vrlo mali. još bi bilo bolje da je kučište od aluminija a ne od stainlessa. bio bi lakši i još mi draži.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 IMG_5801Small

trenutno sam u potrazi za idealno EDC svjetiljkom. do nedavno sam nosio fenix LD05 ali sam ju poklonio frendu koji je gazda moowiplexa, često u zatreba u mraku kino dvorana. poklonio sam ju zato jer sam naručio manju fenix LD03 ali samo dan nakon što sam poklonio prijašnju javili su mi da su obustavili proizvodnju LD03 tako da sada koristim ovu

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 IMG_5800Small

dobio sam ju na poklon kao utješnu nagradu od Kvame, jer sam preko njih naručio nenabavljivi LD03.
već 3 mjeseca ova jeftina me služi više nago solidno. nema modova nije pre jaka ali za sada šljaka. valjda će izdržati do trena kada ću nabaviti nešto ozbiljnije. barem mi po boji paše sa žlicom. EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 747986
u sekundarnom EDC-u i dalje nosim pouzdanu fenix PD10.

prošli smo vikend bili na bučijadi u ivanić gradu. baš zgodna manifestacija. kćer mi je uživala

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 IMG_5639Small

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 IMG_5645Small

bilo je dobre klope, cuge, i besplatne vožnje kočijom u obliku bundeve, kao pepeljugina. na štandovima mi je supruga kupila mali kožni novčanik. nije kineski nego hrvatske proizvodnje s pleter uzorkom. malo lokalpatriotizma nije na odmet. možda bi nam svima bilo bolje da malo više cjenimo sebe i svoje.
možda bi i moj novčanik s hrvatskim pleterom bio deblji da nam se kromanjonci nisu busali u pras u hrvatstvo i pod tom krinkom punili osobne račune u švicarskoj. no nečemo politiku u moju butigu!
iz svake situacije se lakše izvaditi čist, pa i one političke ako imamo dobro osmišljeni EDC eto s tom mišlju završavam novi SPOFRIŠKANI dodatak mom EDC-u.

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 IMG_5805Small


Zadnja promjena: NAVIGATOR; 21.10.11 21:31; ukupno mijenjano 3 put/a.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Migach 21.10.11 18:50

Za ovu žlicu-vilicu se slažem, prava kupovina.
Ja sam svoju kupio u Intersportu prije tjedan dana i više nego zadovoljan sam. Odličan omjer kvalitete i uloženog bi rekli, plastika je i više nego čvrsta.
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by NAVIGATOR 21.10.11 19:02

zgodno je ima ih crnih sivih maslinasto zelenih no meni je ova otvoreno zelena bila naj!
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by puls 31.10.11 14:31

Navi,gdje si nabavio upaljač?
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Target 31.10.11 14:39

priznajem, ta žlica je iznimno čvrsta ali nedovoljno za mene. slomio sam ju u 2 sekunde ovog ljeta na kampiranju.

naručit ću drugu jer mi je ovakva sad prekratka za kuhanje kave
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Mraz 31.10.11 14:52

Ja sam uzeo dvije a trenutno imam 4 polovice od te dvije... nikakva zlostavljanja, obje bile u ruksaku u džepu s hranom i obje našao u djelovima.

Velika je toliko da, kada jedeš, moraš držati ili za dio s kojim ćeš za par minuta jesti nešto kruto kad završiš s juhom ili za dio s kojim si upravo jeo juhu pa je još prljav/mastan. Higijenski nema što... [znam da se može obrisati papirnatom no poanta je u tome da je spork loše napravljen i da treba "dodatnu opremu" ako ga misliš koristiti]

Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

EDC- sitnice koje pojednostavljuju život - Page 7 Empty Re: EDC- sitnice koje pojednostavljuju život

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 7 / 25. Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 16 ... 25  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.