Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin
Share | 

Lov improviziranim sredstvima

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Autor/icaPoruka
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova: 2611
Godine: 46
Datum registracije: 15.02.2009

PostajNaslov: Lov improviziranim sredstvima   12.03.09 22:11

Odmah na početku da napišem da je ovakav način lova dozvoljen samo u situacijama kada za to postoji stvarna potreba...

Da idemo nekim redom...našli smo se u ekstremnoj situaciji i sad naravno trebamo preživjeti...jedan od načina je uloviti si životinju improviziranim sredstvom ...kako uloviti ?...pratili smo tragove , stvorili smo sliku pravog stanja okoline oko sebe ...saznali smo koje životinje se tu nalaze..kuda se kreču...gdje se napajaju...čime se i gdje hrane ...na osnovu tih tragova odlučujemo se što i kako ulovit i sa kojim sredstvom ...sada odaberemo najpogodnija mjesta ...najpoznatija sredstva su zamke i klopke te mehanička gvožđa..
postavljanje improviziranih sredstva najbolje je predvečer a kontrola ujutro jer životinje su u to doba najaktivnije u potrazi za hranom te mjenjaju boravišta... zamke se trebaju postavljati na staze kojima se životinje kreču jer u pokretu su najmanje oprezne..(.npr...fazan koji trči stazom i uleti glavom u omču svojom se silom zateže i brže ugiba )..cilj ove teme je naučiti se o vrstama , postavljanju i samoj izradi improviziranih sredstva za lov

kako napraviti žičanu omču za fazana ili zeca ?

tu su moji alati i zamke ...to su žičane omče

omče se također mogu napraviti od žniranaca ...uzica ...čak i užadi za veče životinje ...
ovo je primjer omče na užadi ...

[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Lov improviziranim sredstvima   15.03.09 19:05

sta iz prirode se moze iskoristiti za lov kad se nemaju zice i klesta i strikovi?
[Vrh] Go down
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova: 1987
Godine: 50
Datum registracije: 28.01.2009

PostajNaslov: Re: Lov improviziranim sredstvima   15.03.09 20:30

Mogu se napraviti zamke klopke i stupice i od onoga dostupnog iz prirode. Postavila si pitanje kad je već pao mrak, pa će ili dravski_vuk zadovoljiti tvoju znatiželju, a možda i netko drugi, ili ćeš priučekati sljedeći vikend pa ću ti demonstrirati.
Inače je najjednostavnije sredstvo štap za bacanje i veoma je učinkovito.Ovo je moj "ceremonijalni " primjerak, jasen, kora divlje trešnje i perje škanjca.

Još jedna od jednostavnih stvari koja se može načiniti bez velike muke, a zahtijeva malo vježbe je atlatl/bacač koplja, toliko učinkovito lovno oružje da se koristi još i danas.Nisam ga koristio neko vrijeme, ali imam slike dva stara. Prvi je uobičajeniji i koristi drvo sa "zubom" u koji se umeće duga strijela sa šupljim krajem.

Drugi je primjer rascjepljenog kraja bacača sa zavezanom kožnom vrpcom u koji se umeće projektil sa zarezom kao klasična strijela.

Obje vrste se drže na isti način
[Vrh] Go down
http://bushcraft-forum.findtalk.biz/
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Lov improviziranim sredstvima   15.03.09 20:33

Naravno napredniji način je izrada luka i strijele, ali kako je to ipak malo kompliciranije, a priručnici o preživljavanju su često puni pogrešnih informacija, najčešće zato jer po inerciji prepisuju pogreške još od 50-ih godina, mislim da to zahtjeva posebnu temu, koju mislim započeti uskoro.
[Vrh] Go down
bowhunter
lingua
lingua

Male
Broj postova: 314
Godine: 28
Datum registracije: 24.01.2009

PostajNaslov: Re: Lov improviziranim sredstvima   15.03.09 20:37

postoje i primitivne zamke Ojibwayove zamke evo ti jedne koja se konstuira samo s nožem

[Vrh] Go down
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Lov improviziranim sredstvima   15.03.09 20:42

Lijepo što si postavio, ali bilo bi ljepše da staviš slike klopke koju si sam postavio.Tako ohrabruješ i pokazuješ drugim članovima foruma da je to zaista izvedivo. I mala ispravka-Ojibwa Indijanci su imali drugi tip okidača za koji je potreban komad uzice, koji se isto tako može napraviti na licu mjesta.
[Vrh] Go down
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Lov improviziranim sredstvima   15.03.09 20:52

Malo si me zbunio, ispričavam se. Paiute su imali drugi tip okidača i takva klopka se zvala Paiute deadfall, po Ojibwama je nazvana zamka za lov ptica koja je potpuno drugi tip.Klopka na slici gore je jako stara i raširena po cijelom svijetu i nema veze sa Ojibwa Indijancima.
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Lov improviziranim sredstvima   15.03.09 20:55

to je to, upravo to mene zanimalo!!

ovo sto stavil bowhunter je isto vrlo zanimljiv nacin
[Vrh] Go down
Stule
spikač
spikač

Male
Broj postova: 885
Godine: 36
Datum registracije: 22.02.2009

PostajNaslov: Re: Lov improviziranim sredstvima   15.03.09 20:56

Bok,Mariobab,jesteli mislili na ovu Ojibwa zamku za ptice.
[Vrh] Go down
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Lov improviziranim sredstvima   15.03.09 21:03

Stule je napisao/la:
Bok,Mariobab,jesteli mislili na ovu Ojibwa zamku za ptice.

Je.Baš tu. A ovo je Paiute deadfall, nije mi drago što je slika sa neta, ponavljam volio bih osobna iskustva

[Vrh] Go down
bowhunter
lingua
lingua

Male
Broj postova: 314
Godine: 28
Datum registracije: 24.01.2009

PostajNaslov: Re: Lov improviziranim sredstvima   15.03.09 21:04

Ojibway ima 7 svojih zamki, ali i ako ta nije to sam pokazao da se ta napravi bez špage.
napravio sam onu ako se sječate iz Ramba 1. djela kada šiljci izađu i udare policajca.
ali nisam imao mobiela da ju poslikam, idući put ću ju poslikati.
[Vrh] Go down
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Lov improviziranim sredstvima   15.03.09 21:08

vatrica je napisao/la:
mario....ti to sve imas doma???
ono svaka cast

Ma imam neke sitnice, nešto lukova, bacač je jednostavan, ništa se ne napinje, taj komad drveta daje dodatnu energiju i snagu projektilu, kao da ti produži ruku.Bitno je sve što se pročita uvježbavati inače nema svrhe.
[Vrh] Go down
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Lov improviziranim sredstvima   15.03.09 21:10

bowhunter je napisao/la:
ali nisam imao mobiela da ju poslikam, idući put ću ju poslikati.

Odlično, pazi da se jasno vidi sistem okidanja, to je prilično bitno.
[Vrh] Go down
Mladen
honoris
honoris

Male

PostajNaslov: Re: Lov improviziranim sredstvima   15.03.09 21:28

Kad se nađeš u ekstremnoj situaciji moraš iskoristiti svaku priliku ...svaki predmet bogom dan u tom trenutku...lijepo nam je prikazana klopka sa kamenom ...ima puno mogučnosti klopki od samog drveta...polako... sve budemo to napravili.. slikali i objavili..objasnili kak funkcionira...zato smo tu da jedni od drugih naučimo..za zamke se mogu iskoristiti svakakve uzice ...a uzice se mogu i napraviti u prirodi ...ima biljaka koje imaju takve puzajuče stabiljke ..one se omekšaju i ispletu u uzicu...i takva uzica također može poslužiti kao omča ...
[Vrh] Go down
sokol
bebač
bebač

Male
Broj postova: 8
Godine: 37
Datum registracije: 02.03.2009

PostajNaslov: Re: Lov improviziranim sredstvima   15.03.09 22:44

ovo vam i nije ok tema ja sam lovac ali pravi lovac kome je ljubav prema zivotinjama na prvom mjestu a ne posljednjem.zamke su vam strogo zabranjene i o tome nema rasprave ja vise divljaci pustim u loviste koje kupim moijim novcem nego sto poslije ulovim tako da mi ova tema nema bas smisla jer te zivotinje pate u toj zamci i tu nema nikakve ama bas nikakve logike sve ostalo kao sto su luk i strijela podrzavam ali je ito u hrvatskoj zabranjeno.prema tome lov da ali samo ako lovac radi na tome da u loviste vraca uzeto i brine se o onome sta je unutra sve ostalo su kreteni i prema takvim lovcima tako se i odnosim sto mi je stvorilo probleme i u mom lovackom drustvu prema tome zamke bilo kakve vrste nisu ni za spominjat a sve to je i kaznjivo i to puno i pravi lovci pa i vi ljubitelji prirode kao i ja bi trebali biti protiv toga te prijavit tako nesto a ne ucit radit zamke. nemoj te se ljutit ali bas bi volio cuti opravdanja oko toga jer u prirodi mozete prezivjeti i bez toga sa raznim biljkama gljivama i drugim
[Vrh] Go down
Mladen
honoris
honoris

Male

PostajNaslov: Re: Lov improviziranim sredstvima   15.03.09 23:31

Sokole.. lijepo sam napisao na početku svoga pisanja ...da su to sredstva koja se upotrebljavaju u stvarnim potrebama za tim ...u svim priručnicima za preživljavanje zamke su nezaobilazna tema...ovo je forum te vrste ...kužim te u potpunosti ... mi tu pišemo o preživljavanju a ne o lovačkim temama ...u redu je da se prirodi uzme toliko koliko ona može normalno nadoknaditi ...mi nismo krivolovci...mi pišemo o stvarima koje nam mogu život spasiti ...ako znaš o gljivama i biljkama.. daj nam savjete ...meni ti je stvarno jako teško najti biljke i gljive dok je u prirodi pokriveno sve snijegom ...
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Lov improviziranim sredstvima   16.03.09 10:54

cak ni meni koja sam prestala ici u rubolov jer ribu to boli..ova tema i ovaj topic ne pada tesko, jer sam u svakom momentu citanja teme ili pisanja na njoj imala na umu jednu jedinu stvar:

TO SVE SAMO U SLUCAJU DA SE RADI O ZIVOTU ILI SMRTI,
naravno mojem zivotu, ne fazanskom....

u situaciji kada se mora prezivjeti,nitko ne osuduje ni ljude koji u tim extremnim uvjetima postanu kanibali i fino popapaju svojeg mrtvog prijatelja, isto tako nije kaznjivo ni za osudu da se ljudi posluze zamkama u svrhu golog prezivljavanja
humanog ubijanja ni nema, ima vise ili manje patnje, ali na kraju krajeva ubijanje je ubijanje, da oprostis ovo sto se ovdje pise je meni osobno kudikamo normalnije nego ovo sto ti radis, nosis u lovise zivotinje i onda ih ubijas
[Vrh] Go down
Stule
spikač
spikač

Male
Broj postova: 885
Godine: 36
Datum registracije: 22.02.2009

PostajNaslov: Re: Lov improviziranim sredstvima   16.03.09 10:59

Sam Forum kaze FORUM PREZIVLJAVANJA,a ako ce neko zlouporabiti zamke,e to je onda na lovo cuvarima da odrade.Net je pun improviziranih zamki.Ja svaki puta skidam zamke ,ako ih nadjem.Ulovi i pojedi,ako bas moras.
Eto.
[Vrh] Go down
Mladen
honoris
honoris

Male

PostajNaslov: Re: Lov improviziranim sredstvima   16.03.09 20:25

Vračam se opet na zamke i klopke...one nam u preživljavanju jako pomažu ...preživljvanje iziskuje velike napore...hodanje ...traženje ..psihičko i fizičko trošenje organizma...moramo se odmarati...zamke rade za nas upravo kad se mi odmaramo...postavljamo ih planski ..poslije naravno uklanjamo da nebi ugrožavali životinje bez potrebe
[Vrh] Go down
trkač
bomber
bomber

Male
Broj postova: 126
Godine: 54
Datum registracije: 07.03.2009

PostajNaslov: Re: Lov improviziranim sredstvima   16.03.09 23:44

Sokole ja kad sam u prirodi ne pada mi na pamet da bi povrijedio neku zvjerku ili joj na bilo koji način naštetio. No mi ovdije pričamo o preživljavanju. O uvjetima za ono kak se veli nedaj bože. Ako se ikad nađem u takovoj situaciji mali zeko če za mene biti samo hrana.
[Vrh] Go down

Lov improviziranim sredstvima

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 9.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Similar topics

-
» Lov improviziranim sredstvima