FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Bear Grylls

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
Autor/icaPoruka
Migach
guru
guru

Broj postova : 2800
Datum registracije : 17.10.2010

PostajNaslov: Re: Bear Grylls   19.01.13 21:41

Novi nož BG, za 2013. hmmm.. jel se to meni čini , il su se malo potrudili

[Vrh] Go down
hankok
spikač
spikač

Female
Broj postova : 524
Godine : 41
Datum registracije : 13.12.2010

PostajNaslov: Re: Bear Grylls   19.01.13 22:18

sviđa mi se
[Vrh] Go down
Hiddion
bebač
bebač

Male
Broj postova : 7
Godine : 28
Datum registracije : 18.01.2013

PostajNaslov: Re: Bear Grylls   19.01.13 23:40

Lik je više pričao o koricama, nego nožu, a dok ga ne vidim kako radi...

Lijepo izgleda i fino su to oni zamislili, ali cijena je i starom modelu bila previsoka...smatram da ima boljih oštrica za tu svrhu za manje novaca.
[Vrh] Go down
Chief Ra
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 40
Godine : 20
Datum registracije : 16.01.2013

PostajNaslov: Re: Bear Grylls   20.01.13 13:06

Meni je osobno uzitak kad trazim sto bih gledao na TV-u i nadem Bear-a...koliko god pricali da je namjesteno meni je drago kad vidim bilo sto o survivalu..pogotovo kad ide po onim predivnim lokacijama,sumama i otocima,a i savjeti su mu korisni!
[Vrh] Go down
hussar0203
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 47
Godine : 28
Datum registracije : 12.01.2012

PostajNaslov: Re: Bear Grylls   20.01.13 18:49

nadam se da se nece raspadat kao i prosli model.....
[Vrh] Go down
daka
tipko
tipko

Male
Broj postova : 57
Godine : 30
Datum registracije : 07.05.2010

PostajNaslov: Re: Bear Grylls   20.10.13 8:12

jel netko zna ili ima link di se mogu skinuti prve 3. sezone man vs wild HD verzije?
[Vrh] Go down
Inspektor
lingua
lingua

Male
Broj postova : 426
Godine : 34
Datum registracije : 10.04.2012

PostajNaslov: Re: Bear Grylls   20.10.13 18:15

Interesantno, ali mene je ova cijela rasprava potakla da konacno skinem i pocnem gledati Bear Gryllsa. Imao sam predosjecaj iz svih onih silnih smijesnih slikica koje su se masovno shareale po Fejsu da je u pitanju zesci show program, ali iskreno, mislim da uopce nije tako lose kako ovdje neki prikazuju. Mislim da je veliki problem u vjerodostojnosti cijele emisije u tome sto producenti i scenaristi bez ikakve sumnje forsiraju da se izvode vratolomije, da se odlazi u ekstreme, da se jedu zive zmije, mravi i slicno.

Naprosto, to je show biznis. Isto tako uopce ne sumnjam da on jako dobro zna kako prezivjeti u divljini, ali da je cesto prisiljen raditi neke stvari na visestruko tezi nacin, zbog atraktivnosti emisije. Ali... i upravo radi ovakvih foruma, gdje ljudi koji znaju da sve prikazano nije uvijek najpametnije ili je cak pogresno, pa se onda o tome prica danima - i podize gledanost

Posto sam profesionalno vezan uz video produkciju, znam kako stvari funkcioniraju na takvim snimanjima. Naravno da se scene ponavljaju, naravno da snimatelji ne uspiju od prve uhvatiti pravi kadar, naravno da se dogadjaju pogreske, naravno da se u montazi puno toga reze, preslaguje, izbacuje... Inace, ne zelim nikome kvariti uzivanje u prekrasnim dokumentarcima npr. National Geographica ili Discovery Chanella ili BBC-a, ali u svim tim produkcijama se UCESTALO koriste trenirane zivotinje, neki se kadrovi snimaju u zooloskim vrtovima, a cesto se u studiju rade cijeli setovi dzungli i pustinja. Koriste se i lutke, mehanicke zivotinje, preparirane zivotinje itd. itd. itd.

Da je sve 100% vjerodostojno, mislim da bi show gledale samo njegova zena i mama - jer bi 45 minuta gledali kako se trudi upaliti vatru s mokrim drvima. Ovako su epizode zanimljive, atraktivne, dinamicne, a uz to se moze i ponesto pametnoga nauciti. Mislim da su male sanse da se itko od nas jednog dana zatekne izgubljen u pustiji, ali izgubljen negdje na Velebitu, to je vec vrlo moguce. I sigurno se kroz sve te silne lokacije i primjere moze izvuci dovoljno korisnih ideja koje bi nam jednom mogle dobro doci.

A to sto on snima 3 dana, pa ode spavati 2 noci u hotel nije nesto sto bi mu itko trebao zamjeriti. Pa zamislite da se vi godisnje nadjete 20-ak puta u situaciji u kojoj 5-6 dana morate prolaziti najsurovije terene, boreci se za goli zivot. Ljudi koji prodju takva iskustva se cesto zdravstveno i psihicki oporavljaju mjesecima. To jednostavno ne bi bilo fizicki moguce.

Zadnja promjena: Inspektor; 20.10.13 18:45; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : dodao neke informacije)
[Vrh] Go down
madWez
lingua
lingua

Male
Broj postova : 210
Godine : 31
Datum registracije : 06.11.2013

PostajNaslov: Re: Bear Grylls   19.11.13 15:52

Vidim da Bear-ko ima novi show, ne znam jeste gledali ali ja sinoc slucajno nabasal na Discoveryu, ne znam kaj rec , on vodi neki Survival team ljudi (parova) kroz zadatke, vise sam se smijal kolko je glupo nego ne znam kaj ... zadatak je bil da su morali pit svoj urin pomjesan sa blatnom vodom, prokuhan na 90 stupnjeva, i ohladjen na 60 ... imali termometre u posudama itd. i ko prvi popije bocu tog dobi za nagradu oblinu gozbu, jacuzzi i cetkicu za zube i pastu, a ostali idu na eliminaciju i onda Bear odlucuje tko je slaba karika ... vristal sam od smjeha

evo i trailer neki, pa bacite oko ... i ne znam jeste primjetili kak se tema emisija Survival naglo prosirila, ima sad tih epizoda raznih ko sodera, oni kaj hodaju goli zenska i frajer, pa oni sa autom ...

Bolje bi bilo da puste Ray Mearsa konacno ... malo pravog stiva da gledamo i slusamo
[Vrh] Go down
Dark00
tipko
tipko

Male
Broj postova : 77
Godine : 26
Datum registracije : 20.11.2013

PostajNaslov: Re: Bear Grylls   20.11.13 14:22

Bas sam i ja sinoc gleda tu novu seriju sa BG, u svakom slucaju bila mi je zabavna kako se gade pojest riblje oči, i onaj sta je u ledenu rijeku skocio u robi a nema nista drugo za obuc na sebe
[Vrh] Go down
bum bum
bomber
bomber

Male
Broj postova : 187
Godine : 39
Datum registracije : 12.03.2011

PostajNaslov: Re: Bear Grylls   20.11.13 14:52

ima na youtube prvih 7 epizoda
[Vrh] Go down
kengur32
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 3151
Godine : 42
Datum registracije : 06.08.2010

PostajNaslov: Re: Bear Grylls   20.11.13 16:20

I zasto onda nebi ljudi sa podsmjehom komentirali te nase "survival" aktivnosti!

“You never know how strong you are,
until being strong is the only choice you have.”
[Vrh] Go down
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2500
Godine : 34
Datum registracije : 06.03.2010

PostajNaslov: Re: Bear Grylls   20.11.13 21:19

Ja sam pogledo emisiju ali nisam "naletio" na nju, nego me baš zanimala šta su novo napravii...

Zanimljivo je kako su to pretvorili u nekakav polu reality show sa nagradom od 500k...

Moram priznat da mi je bila zanimljiva emisija i da su te greške dosta "ljudske" i stvarne, tip se zaletio u odječi u skoro pa smrznutu vodu da što prije dođe do hrane i da se iskaže i pokaže kako on to može a u svemu tome nije razmišljo o posljedicama koje dolaze poslje....

Isto kao i gađenje ribljim očima....

Ne vidim ništa za ismijavanje u svemu tome, ljudi iz Chicaga za koje je pitanje dali su ikad i šumu vidjeli, su u tom showu (jedni od) i njima je uspijeh da su se prijavili i došli tamo a kamoli sve drugo....

Kakav god bio, on (Bear) je jedan od največih razloga populacije ovoga "sporta" i ponovne velike zanimacije ljudi za prirodu i snalaženje u istoj...
[Vrh] Go down
Dark00
tipko
tipko

Male
Broj postova : 77
Godine : 26
Datum registracije : 20.11.2013

PostajNaslov: Re: Bear Grylls   20.11.13 21:28

Ma nisam ja nista lose pritom mislio, svakome se moze dogodit pogreska ma kako god on iskusan bio a i one riblje oci stvarno gadno izgledaju moram priznat, u svakom slucaju show mi je zanimljiv i mislim da cu ga nastavit gledat i dalje... A ikarius moram se slozit sa tobom sta god ljudi mislili o njemu on ima jako velik broj obozavatelja i povecava zanimaciju za prirodu a da se i naucit pokoji trik od njega.
[Vrh] Go down
madWez
lingua
lingua

Male
Broj postova : 210
Godine : 31
Datum registracije : 06.11.2013

PostajNaslov: Re: Bear Grylls   21.11.13 0:20

bum bum je napisao/la:
ima na youtube prvih 7 epizoda
malo sam googlal, prva sezona ima 8 epizoda, poslje pogledal na yootubeu i stavili su svih 8 u HDu

prevrtil sam ih na preskakanje, zanimali su me natjecateljski izazovi .. a ne znam kaj rec, smjesno je u jednu ruku kaj on zapravo nis ne pokazuje neg dodju na gotovo i daj kopiraj to, ko prvi napravi pobjedio ... malo glupo, i poslje one oblizeke tam kaj pobjednici izazova dobe ko nagradu .. ovi jednu mesinu, salate, voce, kolace, a bogci kaj su zgubili gledaju sastrane hahahaha ...

u svakom slucaju bolje gledat i Gryllsa nego Seherezade i Sulejmane kaj po meni zatupljuju mozak  
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Bear Grylls   Today at 11:32

[Vrh] Go down

Bear Grylls
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 4 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Bear Grylls u BiH
» Noz Bear Grylls
» Bear Grylls Ultimate knife