FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Set za preživljavanje

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Aries
spikač
spikač

Broj postova : 669
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Set za preživljavanje   26.03.10 18:53

mastershooter45 je napisao/la:
Vidiš, ovo što si ti napisao je potpuno pogrešan pogleda na temu, potpomognut novinskim senzacionalističkim napisima neznalica i urbanim legendama, a pokazuje da ti o ovoj temi malo znaš, a ono što znaš je potpuno krivo.
(Ovo nije uvreda, samo konstatacija, da me pogrešno ne shvatiš).

ma sve ok - samo te moram ispraviti: gore navedeno sam doživio, istina ne u HR već u BH....

Isto tako, osobno poznam čovjeka koji se 20-30 godina natjecao (pištolj). Išao je pokazivati pištolj sinu (tada aktivnom vojniku) - metak je bio u cijevi i proletio je sinu kraj glave i odvalio plastični kut TV-a...

Sve ostalo što si naveo - stoji, samo nisu svi odgovorni i ne drže se svi propisa. Takvih luđaka se bojim...

ps - i dalje me nitko nije argumentirano uvjerio sa će se stopa nasilja smanjiti povećanjem naoružavanja??? :-)

Ja ću sad rezumirati svoje stavove pa se isključujem iz daljnje diskusije (tj. možemo je rado nastaviti uz vatru kad se negdje nađemo na izletu/treningu):
- potrebni su bolji zakoni tj. znatno oštrije sankcije za kriminalce i drukčiji pristupi vlada (vidi prijašnji post vezan za NY)
- kad provedba ovog gore zaživi i donese rezultate (opet vidi NY), smanjivati oružje u civila
- kontinuirana edukacija
- ne želim viđati VO u našim šumama (lovišta isključujem iz ovog)
- make love, not war (sorry, morao sam hahahahaha)

pozdrav,
I.
[Vrh] Go down
neon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 221
Godine : 39
Datum registracije : 09.01.2010

PostajNaslov: Re: Set za preživljavanje   26.03.10 19:58

Kad se jednom uredi drustvo ne vidim razlog za oduzimanje oruzja civilima. Uredenje znaci i da se oruzje nalazi samo kod osoba koje postuju zakon i pravila sigurnosti - cemu ga onda oduzimati. Uvijek se moze dogoditi najgore kada nije lose da civilno stanovnistvo ima oruzje.

Sjetit cu se 1991. godine i prizora koji sam vidio na svoje oci. Palo je jedno vojno skladiste i ZNG je pustio civile da izvlace oruzje iz skladista prije nego sto dodu avioni JRV-a i bombardiraju ga. Normalni ljudi koji u normalnoj situaciji nisu ni razmisljali o oruzju, najveci pacifisti i oni koji su smatrali da je oruzje najvece zlo su tada izlazili iz tog skladista punih ruku oruzja, neki su ga onako smrdljivog i masnog od konzervansa ljubili. Nuzda je ruzna stvar kada ces vjerojatno trebati ruzne alate u svojim rukama. Ja sam tada bio doista klinac, ali neki prizori se covjeku bez obzira na godine urezu u pamcenje.
[Vrh] Go down
http://www.urbangadgette.com
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 453
Godine : 60
Datum registracije : 25.02.2010

PostajNaslov: Re: Set za preživljavanje   27.03.10 0:09

neon je napisao/la:

Postoje zakoni tko i kako moze posjedovati VO. Ne tvrdim da je zakon idealan, ali bi trebao ograniciti legalno nosenje oruzja na mentalno zdrave ljude koji ce se pridrzavati pravila sigurnosti.

Pa Zakon o oružju je to regulirao - svaki onaj koji želi nabaviti oružje mora proći odgovarajući liječnički pregled. To je uvjet.

Pitanje za kraj. Koja je ovo svjetiljka u kitu?

LED LENSER V
[Vrh] Go down
http://hoplon.hr/forum/index.php
neon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 221
Godine : 39
Datum registracije : 09.01.2010

PostajNaslov: Re: Set za preživljavanje   27.03.10 4:20

mastershooter45 je napisao/la:
neon je napisao/la:

Postoje zakoni tko i kako moze posjedovati VO. Ne tvrdim da je zakon idealan, ali bi trebao ograniciti legalno nosenje oruzja na mentalno zdrave ljude koji ce se pridrzavati pravila sigurnosti.

Pa Zakon o oružju je to regulirao - svaki onaj koji želi nabaviti oružje mora proći odgovarajući liječnički pregled. To je uvjet.

Pitanje za kraj. Koja je ovo svjetiljka u kitu?

LED LENSER V

Hvala na odgovoru.

Kad sam napisao mentalno zdrav (izmedu ostalog) imao sam na umu veterane koji posjeduju oruzje, a oboljeli su od PTSP-a. Taj problem je aktualiziran slucajem ubojstva zene i njezine prijateljice od strane ljubomornog muza koji je bolovao od PTSP-a. Ne znam koji su koraci kasnije poduzeti, ali znam da su novine iskopale da oboljelim veteranima do tada nije oduzimano oruzje. Zapravo je tu vjerojatnije problem u provodenju zakona, a ne u samom zakonu (ako postoje periodicne lijecnicke provjere).

Pao mi je na pamet i slucaj pomahnitalog zastitara koji je ubio djevojcicu u Zagrebu nakon sto je pao psiholoski test na ljecnickom pregledu, a policija mu nije oduzela oruzje duzi niz dana jer ga prilikom jednog posjeta nisu nasli doma (bio je na poslu).
[Vrh] Go down
http://www.urbangadgette.com
mastershooter45
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Set za preživljavanje   27.03.10 18:39

Neon, pouzdano znam da je svima oboljelima od PTSP-a koji su imali oružje policija to oružje odmah uzimala, čim su dobili podatke o oboljenju.
Ako to negdje nije učinjeno, zna se tko je odgovoran - službenici u referadama za oružje.
Nema na čemu

Taj jedan slučaj zaštitara je jedan slučaj po kojemu se ne može suditi u ostalim slučajevima, a budi siguran da je netko radi toga odgovarao, ako je bilo propusta.

Novinarima i novinama UOPĆE ne vjerujem jer su senzacionalisti a često nemaju blage veze o onome što pišu.

Dakle, svi LEGALNI posjednici oružja, za razliku od SVIH ostalih ljudi koji to nisu, imaju liječničku potvrdu da su normalni.

Naravno, oboljeti može svatko, ali zato postoji obveza liječnika da unatoč medicinskoj tajni odmah prijave policiji eventualnu bolest koja osobu čini nepodobnom za držanje ili nošenje oružja.
[Vrh] Go down
mastershooter45
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Set za preživljavanje   27.03.10 19:03

Aries je napisao/la:

Isto tako, osobno poznam čovjeka koji se 20-30 godina natjecao (pištolj). Išao je pokazivati pištolj sinu (tada aktivnom vojniku) - metak je bio u cijevi i proletio je sinu kraj glave i odvalio plastični kut TV-a...

Ovo je već posebna tema koju na ovom forumu ne vole, ali moram to razjasniti:

Čovjek o kojem pričaš je strijelac klasičnog streljaštva (meta na 25 metara, 10 metaka i 10 minuta za meč).

Ja inače pucam IPSC (praktično streljaštvo), u kojem, da bi uopće to mogao pucati, moraš završiti sigurnosni tečaj pravilnog rukovanja vatrenim oružjem.

Pravila su tako rigorozna, da je isključena svaka mogućnost ugroze strijelaca ili gledatelja, a sudac sudi samo jednom natjecatelju istodobno i uvijek je uz njega. Oružje se smije imati samo nenapunjeno, bez spremnika u pištolju, spremljeno u holster i dok ne pristupiš stage-u, ne smiješ pištolj ni vaditi, niti u njega umetati streljivo. Po kraju stage-a, moraš pištolj isprazniti tako da izvadiš spremnik, izbaciš metak iz cijevi, pokažeš sucu da je oružje prazno, škljocneš na prazno i spremaš pištolj u holster. Na svakom slijedećem stage-u isto.

Sve ostalo što si naveo - stoji, samo nisu svi odgovorni i ne drže se svi propisa. Takvih luđaka se bojim...

Vjeruj mi da je svaki legalni posjednik oružja puno odgovorniji u postupanju i svakodnevnom životu jer može ostati bez oružja za čas.

ps - i dalje me nitko nije argumentirano uvjerio sa će se stopa nasilja smanjiti povećanjem naoružavanja??? :-)

Ovako:

Tamo gdje su građani razoružani, stopa nasilja je veća nego tamo gdje ga posjeduju.

U jednom gradu u USA zaredao je neuobičajeno velik broj silovanja.
Kako policija ne može čuvati građane 24 sata na dan, policija je provela osposobljavanje žena u rukovanju oružjem i dala im dozvole za nošenje oružja.

Postotak silovanja se nakon toga smanjio preko 90%.

Kriminalci se više boje naoružanih civila - građana, nego policije.
Zašto?
Pa policajci moraju poštivati njihova GRAĐANSKA PRAVA , a građani koji se brane ne moraju. Oni se brane. Ako pri tome napadač pogine, njegov problem.

Ja ću sad rezumirati svoje stavove pa se isključujem iz daljnje diskusije (tj. možemo je rado nastaviti uz vatru kad se negdje nađemo na izletu/treningu):
- potrebni su bolji zakoni tj. znatno oštrije sankcije za kriminalce i drukčiji pristupi vlada (vidi prijašnji post vezan za NY)
- kad provedba ovog gore zaživi i donese rezultate (opet vidi NY), smanjivati oružje u civila
- kontinuirana edukacija
- ne želim viđati VO u našim šumama (lovišta isključujem iz ovog)
- make love, not war (sorry, morao sam hahahahaha)

pozdrav,
I.

Ne vidim razlog da educirani i odgovorni civili nemaju oružje, ono je civilizacijska stečevina i garant opstojnosti.

A ovo je moja životna filozofija:

Ne nosim oružje da bih ubijao ljude.
Nosim oružje da bi spriječio da ljudi budu ubijeni

Ne nosim oružje da bih preplašio ljude.
Nosim oružje jer nekad ovaj svjet zna biti strašno mjesto

Ne nosim oružje jer sam paranoičan.
Nosim oružje jer na ovom svijetu ima pravih prijetnji

Ne nosim oružje jer sam zao
Nosim oružje jer živim dovoljno dugo na ovom svijetu i upoznao sam zlo.

Ne nosim oružje jer mrzim Vladu.
Nosim oružje jer razumijem njena ograničenja

Ne nosim oružje jer sam ljut.
Nosim oružje jer ne želim provesti ostatak svog života mrzeći sebe jer nisam
bio spreman.

Ne nosim oružje jer nekog želim upucati.
Nosim oružje jer želim umrijeti star, u svom krevetu, a ne sutra popodne na
pločniku.

Ne nosim oružje jer me čini "pravim muškarcem"
Nosim oružje jer pravi muškarac zna kako se brinuti za sebe i svoje voljene.

Ne nosim oružje jer ga volim nositi.
Nosim oružje jer volim život i ljude koji ga meni čine posebnim.

Pozdrav
[Vrh] Go down
campy
tipko
tipko

Male
Broj postova : 90
Godine : 906
Datum registracije : 27.09.2009

PostajNaslov: Re: Set za preživljavanje   27.03.10 20:25

Filozofija za traženje pozitivnog u negativnom

[Vrh] Go down
mastershooter45
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Set za preživljavanje   27.03.10 21:07

Oružje nije negativno, niti ubija samo.
Negativni su ljudi, ljudi su ti koji ubijaju.

Doista ne razumijem taj animozitet prema oružju??

Pa svake godine pogine deset puta više ljudi u prometnim nesrećama nego od oružja, a nitko nema animozitet prema autima i motorima?
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6756
Godine : 32

PostajNaslov: Re: Set za preživljavanje   27.03.10 21:12

Nešto za Masterove mokre snove =)

Sorry na spamu, ali kombinacija žena, motornog ulja i oružja u meni budi nešto divlje
[Vrh] Go down
tigi
spikač
spikač

Male
Broj postova : 709
Godine : 43
Datum registracije : 13.02.2009

PostajNaslov: Re: Set za preživljavanje   27.03.10 21:42

da samo se ja ipak nebi volio nači s njima na pogrešnoj strani oružja
[Vrh] Go down
mastershooter45
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Set za preživljavanje   27.03.10 23:59

Mrazomor je napisao/la:
Nešto za Masterove mokre snove =)

Sorry na spamu, ali kombinacija žena, motornog ulja i oružja u meni budi nešto divlje

Ovo je tipičan primjer pogrešnog rukovanja oružjem, predugo bi trajalo nabrajanje svih povreda sigurnosnih i drugih pravila rukovanja vatrenim oružjem koje je ovdje prikazano.
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6756
Godine : 32

PostajNaslov: Re: Set za preživljavanje   28.03.10 4:08

Ovo je trebalo biti shvačeno kao nešto humoristično a ti se odmah primaš negativnih detalja...
[Vrh] Go down
mastershooter45
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Set za preživljavanje   28.03.10 9:39

Ma ne, samo postoje stvari s kojima se ne zafrkavam, a oružje je jedna od njih. Čak ni u šali ne bih postupao s oružjem onako kako to rade ovi komadi, zato jer nestručnjak koji to vidi možda jednom postupi na isti način.

U klubu se trudim usaditi svima osnove sigurnog rukovanja oružjem, to mora biti automatska radnja, i mogu reći da u tome uspijevam.
[Vrh] Go down
Ikarus
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2581
Godine : 36
Datum registracije : 06.03.2010

PostajNaslov: Re: Set za preživljavanje   29.03.10 10:31

slažem se sa tim da treba posjedovati oružje ali i sa tim da treba postojat zakon koj to brani
iz jednostavnih razloga...
da nam zakon dopušta da svi nosimo oružje mislim da bi bilo puno više problema i sranja a prevenstveno jer smo mi jako ponosan i prkosan narod a da ne govorim inatljiv itd i onda kad je to sve u spoju sa alkoholom može bit samo problema...

a šta se nestručnog rukovanja tiće...
prijatelj mi je skoro izgubio život zbog toga
bio je vani u klubu...
izašo je van sa frendom oko 03 ili 04h na parking i zapalili su cigaru i pričali...
malo dalje je bio policajac u civilki koj NIJE bio na dužnosti i pokazivao je nekom tipu svoj SLUŽBENI pištolj
bio je vidno pijan...
držo je pištolj vodoravno i i izbacio je spremnik van i stiso okidać...
zaboravio je na metak u cijevi...
pogodio je frenda u lice,točnije u ljevi obraz a metak je kod vrata izašo van...
momentalno je pao u komu i bio je u komi neko vrijeme ali sad je ok
neznam šta je bilo sa policajcem ali sud i dalje traje...već 4 ili 5 godina...
dozvola za posjedovanje ništa ne znaći ako je čovijek budala jer ono šta je mastershooter45
reko je potpuno točno NE UBIJA ORUŽJE LJUDE,LJUDI UBIJAJU LJUDE...
i zato je po meni bolje da postoji zakon koj to brani a ako neko dobi dozvolu nek ga nosi kolko ga je volja....
[Vrh] Go down
mastershooter45
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Set za preživljavanje   29.03.10 13:24

Pa zakonom o oružju točno je regulirano tko može i pod kojim uvjetima dobiti nabavnu dozvolu za oružje.
Između ostalog, u pitanju je liječnički pregled kod psihologa, polaganje ispita o poznavanju rukovanja oružjem, nekažnjavanost, policijska provjera.
Dakle, oružje se ne dobija samo tako, a o tome govori i činjenica da samo 200 000 građana u RH ima dozvole za oružje.
To je na 4,5 milijuna stanovnika oko 5%.
[Vrh] Go down
zeleni
lingua
lingua

Male
Broj postova : 412
Godine : 42
Datum registracije : 09.04.2010

PostajNaslov: Re: Set za preživljavanje   10.04.10 16:50

HS 2000 je OK, ali je moj favorit GLOCK 17. Inače set ti je ,po meni, odlična osnova za još malo nadogradnje. :bog:
[Vrh] Go down
mastershooter45
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Set za preživljavanje   10.04.10 22:10

Na ovo si mislio?

To mi služi kao alat za IPSC

[Vrh] Go down
mastershooter45
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Set za preživljavanje   10.04.10 22:15

A uvijek mogu birati od ovoga:

=)
[Vrh] Go down
zeleni
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Set za preživljavanje   10.04.10 22:33

Melem za oči . Nisam siguran ali mislim da na slici nazirem i Browning HP ili je to argentinac. Dotični belgijski mi je miljenik. IPSC sam probao i mrak ali mi termin treninga ne odgovara. Bacio sam se na precizno kada stignem ( dosta često ). Ah... da skoro zaboravih BRAVO CARE.
[Vrh] Go down
mastershooter45
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Set za preživljavanje   10.04.10 23:19

Nije argentinac...
HP MK III =)

hvala
[Vrh] Go down
zeleni
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Set za preživljavanje   10.04.10 23:57

Malo me bunila drška mislim da je moja bila drugačija ( stavoi sam Hogue ) .
[Vrh] Go down
mastershooter45
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Set za preživljavanje   11.04.10 0:01

ovo je pachmayr, sa browningovim logom. njegove su plastične, a to mi se nikada nije sviđalo. guma je zakon.
[Vrh] Go down
zeleni
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Set za preživljavanje   11.04.10 0:08

Zato sam i ja mijenjao. Kod njegovi plastičnih nemreš dva puta uhvatiti isti grif i sklisko od znoja dlavova nakon prvog ispražnjenog spremnika.
[Vrh] Go down
mastershooter45
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Set za preživljavanje   11.04.10 13:14

Osim gumenih ručki, koje su po meni najbolje za praktično pucanje, može se koristiti i traka nalik brusnom papiru koja se lijepi na mramorne stepenice.
izrežeš u željeni oblik i nalijepiš na ručke, puno bolje držiš gan. to inače koriste gotovo svi IPSC strijelci.

Ako bolje pogledaš prvu fotku, vidjet ćeš tu traku na mom pištolju.
[Vrh] Go down
zeleni
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Set za preživljavanje   11.04.10 14:04

Vjerujem ti da stvar s antikliznnom trakom radi. Neki ljepe i onu traku za dršku teniskog reketa. Probao sam par puta tako što "opipati" i nije loše, osim što podeblja dršku. Možeš birati i "bojicu" pa ispadne efektno. Međutim nije moj izbor.
[Vrh] Go down
mastershooter45
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Set za preživljavanje   11.04.10 19:47

Nije problem na klasičnom pištolju, ali ako imaš plastični (glock, hs), onda osim hogue univerzalne koja se navlači nemaš drugi izbor. a plastična ručka se skliže, isprobano.
[Vrh] Go down
zeleni
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Set za preživljavanje   11.04.10 21:58

Slažem se.
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7274
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Set za preživljavanje   15.04.10 13:02

jer ono gore desno steinles rossi 357mag 2.5 incha, onaj s gumenom ručkom. zaboravi vidim da nije vjerojtno je smith
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male

PostajNaslov: Re: Set za preživljavanje   15.04.10 13:25

meni je odlična ova traka za reket. vrlo je tanka i ima odličan grip i kad su ruke mokre. ionako poštolj vadim i koristim samo na streljani na treningu i natjecanjima tak da sam namjerno izabrao crvenu a ne crnu, nekak mi je fora. ideju sam primjenio još od prije 6-7 godina kada sam ručke nekih svojih radnih noževa omotao u istu traku. pokazala se vrlo izdržljiva ako se mota u pravom smjeru. inače se frče i nije tak udobna ako namota u krivom smjeru.

[Vrh] Go down
dman
bomber
bomber

Male
Broj postova : 101
Godine : 30
Datum registracije : 04.07.2009

PostajNaslov: Re: Set za preživljavanje   15.04.10 21:20

^^koji je pravi smer? ako si desnjak onda s leva na desno i obratno?
ili bas kontra?
ili,pak, stogod trece?
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male

PostajNaslov: Re: Set za preživljavanje   15.04.10 22:52

ma ne kod noževa i sličnih alata počinješ od kraja ručke pa motaš prema oštrici i tam završavaš tak da ti se na tejpu ne naprave škrge kod rada koje onda žuljaju. na žalost kod pištolja to nije moguče zbog konstrukcije tako da moraš smjerom od zatvarača prema dolje prema kraju ručke što bi kod noža bilo krivo ali s pištoljem ne mašeš i ne radiš fizički barem ja ne radim, tak da to nije ni bitno.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Set za preživljavanje   

[Vrh] Go down

Set za preživljavanje
[Vrh] 
Stranica 2 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Preživljavanje na morskoj pućini
» Nije baš preživljavanje, više iskustvo na planini
» Vaš moto za preživljavanje?