FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
McKinley Enduro Ultralight šator Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
McKinley Enduro Ultralight šator Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
McKinley Enduro Ultralight šator Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
McKinley Enduro Ultralight šator Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
McKinley Enduro Ultralight šator Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
McKinley Enduro Ultralight šator Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
McKinley Enduro Ultralight šator Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
McKinley Enduro Ultralight šator Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
McKinley Enduro Ultralight šator Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
McKinley Enduro Ultralight šator Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
McKinley Enduro Ultralight šator Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
McKinley Enduro Ultralight šator Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
McKinley Enduro Ultralight šator Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
McKinley Enduro Ultralight šator Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
McKinley Enduro Ultralight šator Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
McKinley Enduro Ultralight šator Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
McKinley Enduro Ultralight šator Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
McKinley Enduro Ultralight šator Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
McKinley Enduro Ultralight šator Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
McKinley Enduro Ultralight šator Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
McKinley Enduro Ultralight šator Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
McKinley Enduro Ultralight šator Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
McKinley Enduro Ultralight šator Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
McKinley Enduro Ultralight šator Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
McKinley Enduro Ultralight šator Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
McKinley Enduro Ultralight šator Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
McKinley Enduro Ultralight šator Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
McKinley Enduro Ultralight šator Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
McKinley Enduro Ultralight šator Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
McKinley Enduro Ultralight šator Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

McKinley Enduro Ultralight šator

+4
LupusREBEL
damjan
jadeamicol
Mraz
8 posters

Go down

McKinley Enduro Ultralight šator Empty McKinley Enduro Ultralight šator

Postaj by Mraz 21.03.10 11:17

Jučer sam u Intersportu kupio ovaj mali šator, pa evo da vam svima javim da je sada na akciji 399 kn. Do sada je bio 750 kn pa ako je tko razmišljao o kupnji istoga... sada je vrijeme za to =) Nisam još stigao isprobati na terenu, moj prvi utisak je da je dosta kvalitetan za tu težinu koja je oko 1 kg. Detalji su ovdje smo kaj je model iz Intersporta na žalost crvene boje, i to mi je za sada jedina zamjerka.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

McKinley Enduro Ultralight šator Empty McKinley Enduro Ultralight

Postaj by jadeamicol 12.05.10 1:14

Kupio sam taj šator prije 2 tjedna i već je prošao opaki test. Naime zaputio sam se pješke u Zadar. Sam. Nijemudro i išpotat ćete me ali mlad sam i to mi je 1. put da sam tako neš radio, 1. veći pothvat. 5 dana sam putovao, 4 noći proveo izvan svojega grada, Rijeke. Od te 4, 3 su bile provedene u Enduru Ultralightu CRVENE boje haha.

Šator je veoma malen, nizak, te kompaktan i predviđen za max 2 osobe koje su ili suprotnog spola ili se jako dobro znaju. Možemo reći da je "komotan" za jednu osobu. Jedna od manjkavosti je da se nemože razapet na betonu dakle konstrukcija nije samodrživa, već su klinovi nužni za držat šator zategnutim. Druga je da je mrvu prekratak, bar za mene. Ali uzmite u obzir da ja imam uspravne dredove koji dodaju 10 cm na mojih relativno visokih 190.

Superbrzo se sklapa i rasklapa i ako imate iskustva sve bi trebalo bit gotovo (od izvlačenja šatora iz vreće do uvlačenja u njega) za kakvih 15-20 min (barem meni toliko treba).

svaki dan proveden u njemu padala je kiša ujutro i mogu reć da je uspješno odbija. Ništa od opreme, tenisica, vreće za spavanje nije bilo mokro od same kiše, no rosa nažalost prodire u njega i nakupljaju se sitne kapi na unutarnjim stijenkama istoga ali i ostaju tamo, ništa ne kaplje. Ništa zabrinjavajuće.

Zadnji dan šator sam rastvorio par kilometara od starog, crvenog Masleničkog mosta na nekoj visoravni malo prije Posedarja. U normalnim okolnostima ne bih to učinio no spuštala se noć a kuća nije bilo u blizini, trebao sam se smjestit negdje, a tamo ima masu mina , svuda su bila ona upozorenja.

Svi znate kako puše u blizini Maslenice. E pa tamo sam razapeo šator ispod ceste. Da bi stvar bila još bolja spremalo se loše vrijeme, počelo je grmit, sjevat i snažno puhat. U tom trenutku sam se stvarno uplašio. Onako istinski moram priznat. Šator sam pričvrstio prije pada mraka te ga još ojačao položivši kamen na svaki od klinova u zemlji. Noć sam proveo super, puno bolje od očekivanog, ni u jednom trenutku šator nije pokazao slabost, da će bit otpuhan ili da će promočit od silne kiše koja je padala. Moram reći da sam iznimno zadovoljan izborom, nebi ga mijenjao ni za jedan drugi.

Jest da nisam probao Ferrina ali ovo je Definitivni Best Buy što se mene tiče!

Nadam se da će vam rewiew pomoć u odabiru Vašeg šatora!
jadeamicol
jadeamicol
bebač
bebač

Male
Broj postova : 7
Godine : 34
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 12.05.2010

[Vrh] Go down

McKinley Enduro Ultralight šator Empty Re: McKinley Enduro Ultralight šator

Postaj by damjan 12.05.10 8:08

jadeamicol je napisao/la:no rosa nažalost prodire u njega i nakupljaju se sitne kapi na unutarnjim stijenkama istoga ali i ostaju tamo, ništa ne kaplje. Ništa zabrinjavajuće.

rosa se skuplja na vanjskoj strani gornjeg pokrova..ove kapljice na unutarnjim stijenkama su kondenzat tvog isparavanja (disanja, znojenja) i normalna su pojava u satoru ma koliko god šator bio skup i dobro disao...ako ne diraš stijenke iznutra i ne treseš šator..kapljice ća ostati gore, ali ih je ujutro dobro obrisati i provjetriti šator (pazi pri tome jer ako zatreseš šator imat ćeš kratkotrajnu kišu unutar šatora)
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

McKinley Enduro Ultralight šator Empty Re: McKinley Enduro Ultralight šator

Postaj by LupusREBEL 12.05.10 8:41

Rijšavanje pare u šatoru riješavaš s jednim paljenjem plinske svetljike ili pliskog grijača tj kuhala.
LupusREBEL
LupusREBEL
spikač
spikač

Male
Broj postova : 766
Godine : 53
Lokacija : Ogulin
Datum registracije : 10.08.2009

http://www.LupusREBEL.info

[Vrh] Go down

McKinley Enduro Ultralight šator Empty Re: McKinley Enduro Ultralight šator

Postaj by jadeamicol 12.05.10 9:23

Hvala ljudi na podijeljenom iskustvu, veoma će mi dobro doći! Ovo sa tresenjem šatora i naletom kapanja (ujutro) mi se već dogodilo. =)

Dakle prebrisat ručnikom i provjetrit ili plinski grijač. Super!
jadeamicol
jadeamicol
bebač
bebač

Male
Broj postova : 7
Godine : 34
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 12.05.2010

[Vrh] Go down

McKinley Enduro Ultralight šator Empty Re: McKinley Enduro Ultralight šator

Postaj by Aries 12.05.10 10:31

kondenzat bi se trebao moći spriječiti ventilacijskim otvorima samo na slici ih baš i ne vidim.
Inače, super omjer cijene i kilaže :-)
Aries
Aries
spikač
spikač

Male
Broj postova : 651
Godine : 52
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

McKinley Enduro Ultralight šator Empty Re: McKinley Enduro Ultralight šator

Postaj by damjan 12.05.10 11:57

Aries je napisao/la:kondenzat bi se trebao moći spriječiti ventilacijskim otvorima

to sam i ja mislio...ali...imam 2 šatora...za 2 osobe malo komotniji sa ventilacijskim otvorima i mali za jednu osobu bez ventilacijskih otvora..oba dva su iz dva dijela..tj unutrnji prozračni dio i vanjski najlon(vodootporan ali diše, nešto kao goretex) i u oba dva mi se preko noći nakupi kondenzat u određenim klimatskim uvjetima...

LupusREBEL je napisao/la:pare u šatoru riješavaš s jednim paljenjem plinske svetljike ili pliskog grijača tj kuhala.

koliko dugo plinsko kuhalo mora goriti da kondenzat ispari(ako možda znas vrijeme i veličinu tj volumen šatora u kojem si to radio?
..iako mislim da to neću raditi jer :
1. najčešče ne nosim plinsko kuhalo
2. kada ga nosim onda mi i treba pa ne zelim trošiti plin na sušenje šatora
3. ne volim paliti vatru unutar šatora
4. jednostavnije mi je obrisati šator ili ga podići preokrenuti i istresti
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

McKinley Enduro Ultralight šator Empty Re: McKinley Enduro Ultralight šator

Postaj by LupusREBEL 12.05.10 11:58

Ja ga upalim cirka 1-2 minute tek tliko da dignem temperaturu šatora, i to prema potrebi, pretežno ujutro. I to je ono malo plinsko kuhalo na ona mala punjenja, rastavlja se na dva djela i nezauzima mjesta 10X10X15 cm. Ali ako ne nosiš njega, zagrij kamenje u vatri (najbolje ciglu ili crijep) i stavi na grane ili posudu i isto će poslužiti a nemoraš se bojat plinova CO ili CO³...
LupusREBEL
LupusREBEL
spikač
spikač

Male
Broj postova : 766
Godine : 53
Lokacija : Ogulin
Datum registracije : 10.08.2009

http://www.LupusREBEL.info

[Vrh] Go down

McKinley Enduro Ultralight šator Empty Re: McKinley Enduro Ultralight šator

Postaj by damjan 12.05.10 12:08

uglavnom ja ne bi trošio plin(ako ga već imam) na grijanje šatora, al ovo s kamenjem u posudi je dobra fora..budem jednom probao
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

McKinley Enduro Ultralight šator Empty Re: McKinley Enduro Ultralight šator

Postaj by LupusREBEL 12.05.10 12:14

Pazi, vapneni kamen, vapnenac, ako se naglo grije zna pucat, prštit unepravilnim oblicima i do metar-dva od ložišta. Ako duže boraviš negdje, poslje dužeg loženja dobiješ živo vapno, od tog kamena, koji se jako grije kad ga poliješ vodom, sad se nesjećam dali isparenja štetna ili ne.
LupusREBEL
LupusREBEL
spikač
spikač

Male
Broj postova : 766
Godine : 53
Lokacija : Ogulin
Datum registracije : 10.08.2009

http://www.LupusREBEL.info

[Vrh] Go down

McKinley Enduro Ultralight šator Empty Re: McKinley Enduro Ultralight šator

Postaj by NAVIGATOR 12.05.10 12:37

ja baš nisam ljubitelj jednoslojnih šatora a imao sam ih nekoliko uistinu kavalitetnih prilike koristiti(ne i spomenuti Mckinley). do sada sam sve skupa u raznim oblicima bivaka, šatora, improviziranih nočišta ili pod vedrim nebom spavao sve skupa više od 600 noći. od tropskih i pustinjskih uvjeta pa sve do polarnih. u istom sam šatoru neprekidno spavao više od dva mjeseca u komadu ali svaki dan na drugoj lokaciji. već sam spomenuo da sam posjedovao nekoliko malih jednoslojnih šatora sličnih tvojem ali nisam bio zadovoljan. prvu negativnu karakteristiku si i sam skužio šator je iz nutra mokar i sve je vlažno. kod dvoslojnih šatora ta pojava je zanemariva a događa se u puno manjoj mjeri i to na vanjskoj membrani, koju začas kod skidanja okreneš i posušiš. druga stvar kod ovog šatora koja mi baš i nije naj je to da ga je teže složiti bez klinova na asfaltu. kod klasičnog samo kilu težeg iglua to nije problem. najme često sam u situaciji da na putovanju dođem do mjesta gdje nema nigdje prostora za otvorit šator osim na molovima blizu mora marinama ili parkiralištima. mislim da je ovaj tvoj šator ok za cijenu koju si ga platio i da je idealan za jurišne avanture kakva je i opisana, gdje je bitna jedino mala težina. tako mali šator nezgodan je i u slučaju cjelodnevnog boravka jer ako vani zareda dva dana neprekidnog pljuska, malo si stisnut unutra. moj idealan šator je ferrino BLOW. dvoslojan je trosezonski dovoljno prostran za dvije osobe a daju se zgurati i tri, ima malu i korisnu apsidu a nije pre težak ispod 3kg. inače i sam koristim neke Mckinley proizvode i mislim da uvijek daju više od onoga koloko koštaju.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

McKinley Enduro Ultralight šator Empty Re: McKinley Enduro Ultralight šator

Postaj by jadeamicol 12.05.10 15:22

Pronjušio sam o Ferrino BLOW-u. izgleda fantastično! samostojeći je i ima drugi sloj na kojem se vlaga lovi, a 3 kile stvarno nije puno. To je to, profi stvar!
Koliko ga cijene u trgovinama?



Kad smo već kod Ferrina, malo offtopic ako mi ne zamjerate.

Imao sam Ferrino torbu na putu, model Freney 48. Cijelim je putem trpila dupkom ispunjenu unutrašnjost + vreću + šator izvana. Sve zajedno imala je 15 kg. (mislim da sam se prekrco malo što su mi i ramena nerjetko davala do znanja McKinley Enduro Ultralight šator 374724 )
Genijalna je stvarno i sa svim onim sistemima prozračivanja i kačenja oko pasa i prsa stvarno olakša čovjeku život.
Ono što me razočaralo je da mi je 3. dan patent na drugom pretincu (posred torbe koji se nalazi. da se morate što manje tlačit sa preslagivanjem stvari) puko.

Nije puko ključ patenta nego samo onaj dio za koji se ćopi patent kada se služimo njime. Patent je i dalje funkcionalan ali za torbu za koju ja izdvojim 150 eura ne očekujem takve kikseve. Nisam divljao i čupao prilikom korištenja patenta tako da su uvijeti bili i više nego normalni :bog:
jadeamicol
jadeamicol
bebač
bebač

Male
Broj postova : 7
Godine : 34
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 12.05.2010

[Vrh] Go down

McKinley Enduro Ultralight šator Empty Re: McKinley Enduro Ultralight šator

Postaj by rinos 12.05.10 15:49

McKinley Enduro Ultralight šator IMG_0869
Uvijek možeš ostaviti ulaz zatvoren samo sa sa mrežicom.
Istina nije ga lako postaviti na terenu koji ne dozvoljava zabijanje klinova,ali malo inventivnosti pomogne,sa par grana se može održati podloga napeta,a konopce za zatezanje se da negdje zavezati(s pametnim odabirom mjesta za postavljanje.
Imam par šatora raznih veličina i namjena ali Enduro možeš "staviti u džep" i to mu je najveća prednost,pogotova kada se orijentiraš samo na hodanje,a kako uvijek nosim i ceradu(2x3)koja smotana ne zauzima prostor (a i lagana je) ona mu posluži kao "predsoblje" ili dodatna zaštita od kiše i sunca (može i kao vjetrobran)
rinos
rinos
spikač
spikač

Male
Broj postova : 668
Godine : 58
Lokacija : tu i tamo
Datum registracije : 28.09.2009

[Vrh] Go down

McKinley Enduro Ultralight šator Empty Re: McKinley Enduro Ultralight šator

Postaj by Mraz 12.05.10 18:47

Upravo sam isto i ja htio napisati. Imam malu ceradu koju postavim iznad ulaza u šator i onda ulaz ne zatvaram cijeli nego samo mrežicom pa nema problema s kondenzacijom. A šator zajedno s ceradom i dalje ima ispod 2 kg..

Ja sam super zadovoljan šatorom, za sada sam ga nekoliko puta koristio po svakakvom vremenu i nije bilo problema.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

McKinley Enduro Ultralight šator Empty Re: McKinley Enduro Ultralight šator

Postaj by NAVIGATOR 12.05.10 19:21

ferrino blow u iglu športu košta oko 1000 kn kad ga imaju ali imaju identičan šator ali od njihove firme outdoor expert, također sam ga isprobao. uočljiva je mala ali stvarno vrlo mala razlika u kvaliteti ali i jedno pozitivno odstupanje na strani outdoor experta a to je da je unutarnji šator od prozračnijeg materjala što je za toplije klime dosta bitno. cijena mu je oko 700kn.
i ja sam imao ferinovu torbu ali onu namjenjenu za transport ruksaka i ostale opreme krod tovarenja na vlak ili zrakoplov. isto se raspala dosta brzo a najprije su krepali ciferšlusi. to samo dokazuje da niti svi ferrinovi proizvodi nisu na nivou. jedina mi je utjeha kaj je moja torba koštala oko 200kn.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

McKinley Enduro Ultralight šator Empty Re: McKinley Enduro Ultralight šator

Postaj by jadeamicol 13.05.10 13:37

Dobar rewiew Endura. Jel može šatorsko krilo iz vojske mjesto cerade? Pitao bi starog ako mi svoje može dat da ne trošim pare?

Dakle šiblje bi isto moglo pomoć na betonu, to trebam isprobat na parkingu ispred kuće.

Kod Endura mi je još ful strava što je ful nizak i obal, ima jako malenu površinu za primit udar vjetra kada puše. To mi je ful živo!

Dok Ferrino torbe - Eto. Zasada se nisu pokazale vrijedne cijene koju nose.
jadeamicol
jadeamicol
bebač
bebač

Male
Broj postova : 7
Godine : 34
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 12.05.2010

[Vrh] Go down

McKinley Enduro Ultralight šator Empty Re: McKinley Enduro Ultralight šator

Postaj by Mraz 13.05.10 14:10

Ja pak imam ferrino transalp 50w jedno 3-4 godine i ni najmanjih problema s ruksakom unatoč tome što je redovito pretrpan iznutra i izvana te teži i do 30ak kila... (više komfora-više kila McKinley Enduro Ultralight šator 166116 ).

Za 500 kn koliko sam ga platio investicija je odlična.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

McKinley Enduro Ultralight šator Empty Re: McKinley Enduro Ultralight šator

Postaj by damjan 13.05.10 15:17

[quote="NAVIGATOR"]kod dvoslojnih šatora ta pojava je zanemariva a događa se u puno manjoj mjeri i to na vanjskoj membrani, koju začas kod skidanja okreneš i posušiš.[quote]

..kampirao sam na jednom mjestu u više navrata po mjesec, mjesec i pol dana ..u šatoru: ferrino unique high lab i skoro svaku noć su mi i unutranja i vanjska membrana bile pune kapljica koje bi ujutro obrisao...


[quote="NAVIGATOR"] mislim da je ovaj tvoj šator ok za cijenu koju si ga platio i da je idealan za jurišne avanture kakva je i opisana, gdje je bitna jedino mala težina. tako mali šator nezgodan je i u slučaju cjelodnevnog boravka jer ako vani zareda dva dana neprekidnog pljuska, malo si stisnut unutra. [quote]

slažem se s tim...imam mali (dvoslojni) šator the north face ultralight ... kad si unutra možes se maximalno nasloniti na laktove i okrenuti bočno u mjestu tako da nije za duže kampiranje ali je super za prespavati na tim jurišnim avanturama..

[quote="rinos"] a kako uvijek nosim i ceradu(2x3)koja smotana ne zauzima prostor [quote]
to je po meni pravilo.. jer je šator prvenstveno dizajniran kao zaštita od vjetra i koliko god visoki vodeni stupac imao nakon dugotrajnog pljuska će promočiti... ja uvijek nosim ceradu (ili bashu), a nekad sa njom i šator ..ceradu iznad šatora postavim iz navike čak i na jednodnevnom kampiranju a ispod rubova najčešće napravim male odvodne kanale u zemlji..

[quote="Mrazomor"] Ja pak imam ferrino transalp 50w jedno 3-4 godine i ni najmanjih problema s ruksakom unatoč tome što je redovito pretrpan iznutra i izvana te teži i do 30ak kila [quote]

ja imam ferrino transalp 75, star godinu dana i iako je stalno pretrpan ko nov je.. prije toga sam imao isti samo druge boje nekih 5 godina i isto mi je pukao taj neznačajni dio ciferšlusa pa to ni nisam smatrao problemom... iako mislim da su iz iglu sporta nejbolji ruksaci millet jer 2 imam već 8 godina i nikad ništa.. moram samo reći da su ti ruksaci u 8 godina skoro neprekidno natrpani i na putu jer kad nisu sa mnom moji frendovi znaju kog treba žicat ruksak McKinley Enduro Ultralight šator 69343
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

McKinley Enduro Ultralight šator Empty Re: McKinley Enduro Ultralight šator

Postaj by NAVIGATOR 13.05.10 20:57

slažem se da se i kod dvoslojnih šatora može dogoditi da se voda odnosno naša vodena para kondenzira na vanjskoj membrani ali to je puno manji problem nego kod jednoslojnog i manja je šansa da će se to dogoditi. super je ideja natkrit jednoslojni šator dodatnom ceradom onda dobivamo dvoslojni i po volumenu spremljenoga i po težini i to je ono što ja i tvrdim za ozbiljnije i nepredvidljive izlete nosite dvoslojne šatore. ali po meni je bolje kupiti več gotovi dvoslojni nego se zezati s najlonima i šatorskim krilima. to je ok ako je izlet isključivo radi experimentiranja slaganja bivka ali ako imate u prirodi i nekog posla, ne ostaje vam baš uvijek vremena za takve improvizacije. niti jedan dvoslojni šator koji sam koristio NIKADA niti po najvećem pljusku nije promočio pa čak niti u tropima nakon 2-3 godine korištenja(barem ne toliko da bi to primjetio)
što se tiče ferrinovih ruksaka mislim da generalno rade odlične ruksake za cijenu. i sam trenutno nosim ferrinov ruksak neki highlab 75l ali neznam točno model trenutno je zatrpan ispod brda novonabavljene ronilačke opreme.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

McKinley Enduro Ultralight šator Empty Re: McKinley Enduro Ultralight šator

Postaj by Aries 14.05.10 10:42

@ Navigator:

sve sam uvjereniji da si jedan od rijetkih srećkovića koji su uspjeli spojiti hobi (prirodu) s poslom?!??!!?!


zavidim ti McKinley Enduro Ultralight šator 592423
Aries
Aries
spikač
spikač

Male
Broj postova : 651
Godine : 52
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

McKinley Enduro Ultralight šator Empty Re: McKinley Enduro Ultralight šator

Postaj by damjan 14.05.10 10:55

NAVIGATOR je napisao/la:niti jedan dvoslojni šator koji sam koristio NIKADA niti po najvećem pljusku nije promočio pa čak niti u tropima nakon 2-3 godine korištenja(barem ne toliko da bi to primjetio)

..meni se nakon 2 tjedna non-stop kiše i šatora podignutog na istom mjestu (nije bilo mogućnosti pomicanja šatora)..tlo ispod šatora totalno natoplilo vodom, VJEROJATNO NI NIJE PROMOČILO PLATNO ali je sve bilo toliko mokro, iznutra i izvana, ispod i iznad da od onda obavezno stavljam ceradu radi vlastitog komfora... možda je najvažnije što je cerada šira od baze šatora pa se voda ne slijeva uz stijenke šatora nego udaljena 1-1,5m od šatora i na taj način mi se ne stvara blato ispred ulaza nego imam neki suhi predprostor oko cijelog šatora..
i najvažnije.. iako imam par šatora relativno više klase (i cijene) stečenim iskustvom mislim da je najbolji izbor kupiti što jeftiniji šator (ne baš za jednokratnu upotrebu ali ne ni vrh klase) i iznad staviti ceradu..jer tako ako je šator koštao 500 kn + cerada 20 kn, za tih 520 kn ce šator sigurno biti komforniji i boravak u njemu kvalitetniji nego šator za 3000-5000 kn bez cerade (jedina razlika izmedu njih je u kvaliteti šipki, zatvarača i šavova, ali uz prikladno rukovanje razlika u kvaliteti i trajnosti im nebi smjela biti proporcionalna razlici u cijeni)
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

McKinley Enduro Ultralight šator Empty Re: McKinley Enduro Ultralight šator

Postaj by NAVIGATOR 15.05.10 11:14

nebi se složio da je jeftini jednoslojni šator dobar za ozbiljnije izlete(za nuždu da ili za postavit u dvorište iza kuče nek se djeca igraju) a evo i praktični primjer. prije neku godinu na proputovanju grčkom i otokom kretom (putovanje je trajalo dva mjeseca). svo vrijeme sam spavao u malom jednoslojnom šatoru cca300kn, koji bi za nevere po potrebi dodatno prekrio najlonom. kreta je vjetrovit otok u sred sredozemnog mora, tamo sam proveo malo više od tri tjeda. stvar je da je šator često bio cijele noći izložen udarima jakog vjetra jer nije bilo povoljnije pozicije za postavljanje. na šavovima gdje se šipke provlače kroz materjal kupole te rupice gdje konac prolazi kroz materjal su se od vjetra i naprezanja toliko raširile da se za ljepog vremena kroz te rupice moglo vidjeti zvjezdano nebo. možete pretpostaviti kako bi bilo u slučaju kiše. razlika između jeftinih i skupih šatora je prvo u tkanini materjala vanjske membrane, poda, šipki za konstrukciju, gurtnama ciferšlusima ukratko u svemu bitnom. to bi opet potkrijepio svojim iskustvom iz ognjene zemlje, posljednji otok južne amerike u blizini cape horna gdje preko nepreglednih oko 300 km dugih ravnica pušu konstantno izuzetno jaki vjetrovi. šator Ferrino blow cca1000kn izdržao je bez problema i ikakvog oštećenja. kasnije smo u njemu spavali i na Antarktici.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

McKinley Enduro Ultralight šator Empty Re: McKinley Enduro Ultralight šator

Postaj by LUKSA 15.05.10 11:28

Mislim da treba razlučiti naše potrebe za skloništem!

Neki nemaju priliku putovati cijelim svijetom, i treba ima savijet što kupiti za početak, neki imaju jako malo novaca, neki raspolažu sa puno više, time imaju i više mogučnosti.

Apsolutno su dobrodošli savijeti ali većina nas nikada neće , nažalost biti u prilici otkriti svijet!

Za naše avanture na " mikrolokacijama " dovoljna je i vreća za smeće!

oni koji su iskusniji , trebali bi malo šire gledati na sve to!

A posebno mladi članovi foruma , koji tek počinju svoje avanture!

kvalitetna oprema svakako, ali treba imati novaca za to!

kod savijeta treba biti objektivan, nikako subjektivan, razmišljati o svojim početcima!

Vratite se na početke, 20, 15, 10 godina u nazad pa se sjetite kako ste razmišljali!

Ovaj forum je edukativan, prvenstveno!

iskustva dobrodošla!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

McKinley Enduro Ultralight šator Empty Re: McKinley Enduro Ultralight šator

Postaj by NAVIGATOR 15.05.10 11:37

ok, primjedba na mjestu. za prvi šator je stvarno dobar bilo koji pa i taj jednoslojni Mckinley kako sam i napisao usvom prvome postu o ovoj temi, sigurno vrijedi te novce, ali osobno mislim da je bolje pričekati mjesec dva pa uštedjeti i kupiti kvalitetniju stvar kojom čemo biti zadovoljni duže vrijeme, a za početak posuditi šator za prve izlete tako čemo i sami skužiti kaj nam zaptravo treba. bolje dati i malo više love pa na neke rate nego dati 300-400 kn pa za dva mjeseca još 1000.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

McKinley Enduro Ultralight šator Empty Re: McKinley Enduro Ultralight šator

Postaj by damjan 15.05.10 21:33

NAVIGATOR je napisao/la: nebi se složio da je jeftini jednoslojni šator dobar za ozbiljnije izlete..

ni ja..nisam uopce spominjao jednoslojne šatore..u biti nisam nikad ni spavao u jednoslojnom šatoru tako da ih ni ne mogu komentirati... rekao sam da se ne kupuje vrh klase ...znaci ne sator za 3500 kn nego cca 600-1000...i da je pritom najvažnije gledati kvalitetu šavova (dal su vareni, ljepljeni, šivani kroz dodatni materijal itd..)..i da nikako nije dobro uzeti šator koji je prošiven kroz jednoslojno platno baš iz tog razloga koji si i ti naveo...
NAVIGATOR je napisao/la:
na šavovima gdje se šipke provlače kroz materjal kupole te rupice gdje konac prolazi kroz materjal su se od vjetra i naprezanja toliko raširile da se za ljepog vremena kroz te rupice moglo vidjeti zvjezdano nebo..

...to govorim zato sto bi meni pomoglo da mi je neko rekao prije par godina...štedio sam za šator ali nisam htio kupiti ovaj za 100-tinjak eura nego taj koji imam sad za 500 eura..jer sam mislio da između njih mora biti velika razlika u vodoodbojnosti, prozračnosti itd.. tek sad znam da ako zelim potpunu vodoodbojnost moram staviti ceradu i iznad ovog od 3500 kn.. da sam ovo pročitao prije par godina uštedio bi 400 eura ..
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

McKinley Enduro Ultralight šator Empty Re: McKinley Enduro Ultralight šator

Postaj by jadeamicol 15.05.10 22:05

Dakle za "jurišanje" bez komocije i boravka u šatoru McKinley Enduro Ultralight šator 469245 Enduro Ultralight + cerada daju best buy?

Pitam kako bi se poluprofići ili amateri poput mene mogu orjentirati što kupit do 500 kn.

Ruku na srce takvih je najviše :bog: McKinley Enduro Ultralight šator 469245

Za sve ozbiljnije i naročito veće šatore mudro je i valjano izdvojit koji pesos više.
Ako niš zbog komfora. Ja znam da bi ja to učinio kada bi situacija nalagala.

A što se tiče močenja i promakanja kroz njih... Cerada je uvijek cerada i ne dođe mnogo, zar ne? Dakako uvijek gledati kvalitetu šavova po rubovima i uglovima šatora koliko god koštao.

Jel to dobitna formula za torša za naše čitatelje teme i tražitelje avantura? McKinley Enduro Ultralight šator 724991
jadeamicol
jadeamicol
bebač
bebač

Male
Broj postova : 7
Godine : 34
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 12.05.2010

[Vrh] Go down

McKinley Enduro Ultralight šator Empty Re: McKinley Enduro Ultralight šator

Postaj by damjan 16.05.10 12:55

da..rekao bi da je dobitna kombinacija za torša McKinley Enduro Ultralight šator 37226 McKinley Enduro Ultralight šator 676815
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

McKinley Enduro Ultralight šator Empty Re: McKinley Enduro Ultralight šator

Postaj by NAVIGATOR 17.05.10 10:56

mislim da je najbolji šator na tržištu u hrvatskoj (omjer uloženo dobiveno) outdoor expert model rupal. to je identična kopija ferrino blowa ima i aluminijske šipke i sve ostalo kak treba a skoro je duplo jeftiniji. prodaje se u iglu športu jedino nisam siguran dali ga imaju ali se svakako da naručiti.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

McKinley Enduro Ultralight šator Empty Re: McKinley Enduro Ultralight šator

Postaj by Mraz 18.05.10 15:50

Od Outdook Experta imam Atlas4 a često i koristim Ural 3 i za sada samo riječi hvale za oba.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

McKinley Enduro Ultralight šator Empty Re: McKinley Enduro Ultralight šator

Postaj by Gost 19.05.10 0:53

pozdrav ljudi, novi sam u svemu ovome pa mi treba vaš savjet. trebam nekakav lagan, mali šator koji je lako za nositi (na ruksaku ili biciklu), a koji mi daje dovoljno
dvoumim se između :

Šator Zajo MONTANA 2 oko 500kn
Ferrino Lightent 2 1000kn

ajd ako mi možete pomoći što prije jer prekosutra planirm ići po jedan od ta dva u zg.
tnx

Gost
Gost


[Vrh] Go down

McKinley Enduro Ultralight šator Empty Re: McKinley Enduro Ultralight šator

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.