FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Kako se obraniti od životinja?

+40
Fratt
maxina
ivo
gorky
puls
Mraz
Šimun
Svizac
zhrvoje
zuzonja
termit520
poljičanin
WILLY
oetzi
Target
đoni
girdeaux
Stoney
LEGION66
MI666999
rolly
bushman
D@nijel@
Zile_
( . Y . )
Dawor
commando
dENIS
miha_vg
Stule
Damir
Mshai
Mladen
tigi
spyder
fallenangel385
mariobab
trkač
gladiator
LUKSA
44 posters

Stranica 4 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Gost 30.03.09 10:39

no dobro, onda ti pojasni zvoncice Kako se obraniti od životinja? - Page 4 166116

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Gost 30.03.09 21:02

vatrica je napisao/la:to mozda znaci da je pojel medo ljude koji su zvoncicama se pokusali obraniti...ali bezuspjesno Kako se obraniti od životinja? - Page 4 323904

Ovo mi je uljepšalo dan. Nasmijao sam se samo tako. Svaka čast. Izvrstan smisao za humor.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Gost 30.03.09 21:04

malo drvo je napisao/la:
vatrica je napisao/la:to mozda znaci da je pojel medo ljude koji su zvoncicama se pokusali obraniti...ali bezuspjesno Kako se obraniti od životinja? - Page 4 323904

Ovo mi je uljepšalo dan. Nasmijao sam se samo tako. Svaka čast. Izvrstan smisao za humor.

pssst Kako se obraniti od životinja? - Page 4 69343

ona misli ozbiljno
ne zajebava se Kako se obraniti od životinja? - Page 4 469245

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Gost 30.03.09 21:05

mariobab je napisao/la:
Također savjetujemo da nose „Pepper Spray“ za slučaj bliskog susreta s medvjedom.
Grizlijev sadrži zvončiće i miriše po papru.
[/i]

Jel' to povezano. Ono kao na način koji je spomenula vatrica.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Gost 30.03.09 21:43

Kako se obraniti od životinja? - Page 4 747986 Kako se obraniti od životinja? - Page 4 747986 Kako se obraniti od životinja? - Page 4 747986 Kako se obraniti od životinja? - Page 4 747986 Kako se obraniti od životinja? - Page 4 747986 Kako se obraniti od životinja? - Page 4 747986


ja mislim da je povezano, zasto bi mu imal drekec mirisa po papru???

i ne...nisam mislila ozbiljno, salila sam se, jer ne vidim smisao ni u zvoncicma ni u papru

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Zile_ 03.04.09 19:48

Fora je super. Jedan trenutak sam imao upitnik iznad glave, a onda sam prasnuo u smjeh. Moji misle da sam poludio.
Grizliji se lijepo napapali izletnika sa zvončićima i papar sprejem. HAHAHAHAHAAHA!!! Kako se obraniti od životinja? - Page 4 747986
Zile_
Zile_
tipko
tipko

Male
Broj postova : 68
Godine : 47
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 31.03.2009

http://s3bor.weebly.com/

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by trkač 12.04.09 23:40

Da ne spamam temu Hrana iz ruksaka o C vitaminu i zmijskom ugrizu pišem ovdije. Imam aspivenin pa ču opisat cijeli postupak kako ide sa njim i C vitaminom. Ako vas ugrize zmija (nadam se da neče) prvo ju identificirat. Nikako lovit ili ubijat. Ne paničarit jer vas to tek može koštat glave. Ugiženo mjesto obrisat i sa skalpelom ili oštrim nožem spojit rupice od zuba. Ne rezat duboko naj idealnije bi bilo da dubina bude kao dubina samog ugriza. Na pumpicu stavit odgovarajuči adapter i isisat ranu. Postupak ponovit nekoliko puta. Ranicu obrisat. Sa prstima ju malo otvorit i u nju utrljat C vitamin u prahu. Askorbinska kiselin tj C vitamin razara zmijski otrov.Resto C vitamina popit, što više to bolje. Da se u krvi napravi što veča koncentracija. Nakon toga popijete 2-3 tablete voltarena. Tek tako da vas se ne čuje na par kilometara u krug. Što prije do doktora. Doktor če vam najvjerojatnije dati inekciju C vitamina i voltarena jer nemaju sve ambulante i domovi zdravlja protuotrov. U moju Aspivenin kutiju sam pored pumpice ugurao vrečicu sa jedno 5-6 gr C vitamina i 10 tableta voltaren forte- U poklopac sam stavio mali skalpel i papirnate maramice.
trkač
trkač
bomber
bomber

Male
Broj postova : 125
Godine : 64
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 07.03.2009

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Damir 13.04.09 2:05

E Trkacu, sa ovakvim postovima se mora biti jako oprezan. Mislim, mozda bih i ja tako slicno postupao... zavisi o zmiji i o posiziciji (koliko bi mi trebalo da dodjem do civilizacije) ali taj postupak, gotovo u svemu, nije po protokolu prve pomoci pa ako to nekom drugom napravis, i ne uspije, treba ti jako dobar advokat.
Naprimijer: sada ti svi medicinski prirucnici kazu da se APSOLUTNO nesmije rezati, jer rezanje povecava povrsinu rane i pospijesuje absorbiranje otrova. (Osobno i ja mislim da vece krvarenje odnosi van vise otrova...sad, koliko god je to logicno, sa sobom mogu raditi sta hocu, ali ne mogu to nikom prodati kao istinu. kuzis? )

Cinjenica je da ugriz poskoka (osim ako nije direktno u neku vecu zilu ili u vrat) daje barem 48 sati prezivljavanja ako se bas NISTA ne napravi. Statistike kazu da nitko nije krepao prije 48 sati i da puno njih nije uopste krepalo bez ikakvog lijecenja.
Znaci da je u normalnim okolnostima najbolje postupati po lijecnickom protokolu.
-smiriti covijeka
-oprati ranu sa puno hladne vode i dizinfecirati
-dobro previti sa SIROKIM zavojem veci dio noge/ruke, (dovoljno cvrsto da se USPORI cirkulacija u zilama ali ne tako jako da se blokira... naci da prsti nesmiju ni poplaviti ni izgubiti osijecaj)
-imobilizirati ruku/nogu kao u slucaju preloma
-u bolnicu cim prije
A u stvari je to i naj jednostavnije i netreba nista posebno imati sa sobom.
evo vam par interesantnih linkova iz Wilderness Medical Society Journal
http://www.wemjournal.org/wmsonline/?request=get-document&issn=1080-6032&volume=017&issue=04&page=0246
http://www.wemjournal.org/wmsonline/?request=get-document&issn=1080-6032&volume=018&issue=03&page=0190


Zadnja promjena: Damir; 13.04.09 10:58; ukupno mijenjano 1 put.
Damir
Damir
lingua
lingua

Male
Broj postova : 282
Godine : 58
Lokacija : Treviso, Italy
Datum registracije : 15.11.2008

http://www.teamsurvival.it

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by D@nijel@ 13.04.09 8:10

Damire, ne rade linkovi (barem ne meni).

Priručnik prve pomoći se tek dotaknuo ove teme o pružanju prve pomoći pri ugrizu zmija. Vjerojatno i zato što je smisao prve pomoći da svaki laik može pružiti prvu medicinsku pomoć, a da pri tome ne odmogne.

Prema priručniku, simptomi ugriza zmije su: mučnina, povraćanje, vrtoglavica, otežano disanje i ubrzan puls, dok se na mjestu ugriza vide dvije ubodne ranice međusobno udaljene šest do osam milimetara.

Postupak je sljedeći:
1. Žrtva ugriza mora izbjegavati svaki fizički napor.
2. Ugrizenu ruku ili nogu, najčešća mjesta ugriza, treba imobilizirati.
3. Prevesti žrtvu do najbliže ambulante ili bolnice.

Isto tako dobro je upamtiti što ne treba raditi:
1. NE stavljati led na mjesto ugriza.
2. NE podvezivati udove trakom.
3. NE isisavati ranu nastalu ugrizom zmije (ovdje se vjerojatno misli na ono klasično isisavanje - ustima).
4. NE rezati kožu u području ugrizne rane.

Istina, ovaj priručnik datira iz 1997. godine, pa se ovdje možda nešto i promijenilo.

I samo još jedno. 3 su osnovna pravila prve pomoći:
1. ne stvarati paniku, postupati brzo i svrsishodno
2. pridržavati se načela "prije svega ne štetiti"
3. ne činite više nego što se od vas očekuje.

Nadam se da nisam previše fulala smisao gornja dva posta. Kako se obraniti od životinja? - Page 4 69343


Zadnja promjena: WolfLady; 13.04.09 8:47; ukupno mijenjano 1 put.
D@nijel@
D@nijel@
lingua
lingua

Female
Broj postova : 218
Godine : 46
Lokacija : Vukomeričke Gorice
Datum registracije : 12.04.2009

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Gost 13.04.09 8:38

ugriza vide dvije ubodne ranice međusobno udaljene šest do osam centimetara

vjerojatno si mislila na milimetre?

za c vitamin nisam znala, sad cu za gusu primiti mjerodavne sto mi to nikad nisu rekli, a ocito su morali znati Kako se obraniti od životinja? - Page 4 448217 , pretpostavljam da doktor opce medicine to zna.


slazem se da se sa nekim temama mora biti vrlo oprezan kod davanja informacija, bit ce kako damir kaze....na sebi mozes svasta, na drugima bi trebali primjenjivati ono sto se preporuca

ovo sto napisala WolfLady:

samo još jedno. 3 su osnovna pravila prve pomoći:
1. ne stvarati paniku, postupati brzo i svrsishodno
2. pridržavati se načela "prije svega ne štetiti"
3. ne činite više nego što se od vas očekuje.

su doista pravila kojih se treba pridrzavati u svim situacijama pruzanja prve pomoci

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by D@nijel@ 13.04.09 8:48

vatrica je napisao/la:

vjerojatno si mislila na milimetre?


Istina. Ispravila sam. Hvala. Kako se obraniti od životinja? - Page 4 69343
D@nijel@
D@nijel@
lingua
lingua

Female
Broj postova : 218
Godine : 46
Lokacija : Vukomeričke Gorice
Datum registracije : 12.04.2009

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Gost 13.04.09 9:09

nema problema!


nasi "morski" forumasi bi mogli napisati nesto i o crnim udovicama i o ribi pauk...koja zivi blizu obale i bodlje su joj jako otrovne

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Damir 13.04.09 11:22

Oprostite ... bili su stari linkovi, sad sam ih uredio.
Evo, tvoje je jos jednostavnije ali u biti tu smo.

Pa sta se tu desava? Opkoljeni smo curama! sta danas pegle ne rade? Kako se obraniti od životinja? - Page 4 747986 Kako se obraniti od životinja? - Page 4 747986 Kako se obraniti od životinja? - Page 4 747986 Kako se obraniti od životinja? - Page 4 747986






P.S.
hehehe usudio sam se jer se nadam da Vatrica jos koristi kuhace ...valjda jos nije nabavila strele za onaj luk..... Kako se obraniti od životinja? - Page 4 747986 Kako se obraniti od životinja? - Page 4 747986 Kako se obraniti od životinja? - Page 4 747986
Damir
Damir
lingua
lingua

Male
Broj postova : 282
Godine : 58
Lokacija : Treviso, Italy
Datum registracije : 15.11.2008

http://www.teamsurvival.it

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Gost 13.04.09 11:32

citam te citam kaj si napisal
Kako se obraniti od životinja? - Page 4 747986

ja to jos uvijek ovak rjesavam.. ..ne trebaju mi streliceKako se obraniti od životinja? - Page 4 2eewzep

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by trkač 13.04.09 12:16

Damire ovaj post je pisan na temelj iskustva nekog ko je sam ugrizen od poskoka i ko je kasnije pružao pomoč ugrizenom. Znam i ja da dans u priručnicima piše da se rana ne zarezuje, ispire, dezinficira itd. A ako češ u tim trenucima mislit na advokata bolje ti je da ugrizenog ni ne diraš. Opisao sam postupak koji je rađen u prvim minutama nakon ugriza. Šta bi ti napravio u tim trenucima pogotovo ako ugrizenog moraš smirivat ni manje ni više nego šakom u glavu. Nakon opisanog postupka ga tegliš na leđima do auta. Kada nakon 5 sati dođete do doktora ovaj nezna kome da prvo pomogne jer je ne ugrizeni u gorem stanju od ugrizenog. Pregleda ranu očisti previje, da ugrizenom koktel C vitamina i voltarena ispiše povijest bolesti i veli: javite se svom doktoru. Ugrizeni danas zajebava magarca koji ga je teglio.
trkač
trkač
bomber
bomber

Male
Broj postova : 125
Godine : 64
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 07.03.2009

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Gost 13.04.09 12:37

isuseeeeeeeeeeeeek!koja prica!!! respekt!

a sad, kad si vec napisal da si bil i ti ugrizen od poskoka isto ovako opisi tvoj osobni osjecaj kako ti je bilo kad si svatil da imas dvije rupice Kako se obraniti od životinja? - Page 4 323904 i nemoj nista uljepsavati,ajdeeeeeeee molim te! Kako se obraniti od životinja? - Page 4 841274

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Mladen 13.04.09 14:21

priča je zanimljiva ...
ali nije poučna za pružanje prve pomoči ...
prema pisanju priča se događa negdje na zabitom mjestu...
još jedan razlog da nesmijemo se prepustiti panici...
priručnici koji su napisani o prvoj pomoči kod ugriza ...
pisali su ljudi koji nisu vjerojatno nikad bili u takvim situacijama ...
panika je uvijek veče zlo nego sam ugriz....
to se lijepo može isčitati i iz ove priče ...
kao u svakom šokantnom događaju ...
mora proraditi duša čovjeka ..
o tome sam počeo pisati postove ....
i čekam svaku priliku da mogu to napomenuti ...
ova je priča završila u neku ruku sretno ...
a šta bi se dogodilo da kojim slučajem šaka u glavu izazvala dodatno krvarenje...
nedaj bože unutarnje...
da recimo tegleči unesrečenog povrijedimo samog sebe ...
sve zbog panike ...
nesvjestica dali ona izazvana ili posljedica nesretnog slučaja ...
je velika briga oko unesrečenog ...
povračanje koje izazivaju reakcije može ga lako ugušiti ...
ako mu sadržaj iz želuca dođe u pluča ...
moramo na to obračati uvijek pozornost...
ako ga teglimo to je teško ...
pod svaku cijenu moramo čovjeka ostaviti pri svijesti ...
preživljavanje je skup mnogih znanja ...
jedna od njih je samo kontrola i kontrola situacije oko sebe ...
miran pristup , smirivanje situacije prvi je korak ...
dati povjerenje u sebe drugi ...
tek onda se pristupa prvoj pomoči koja če biti puno lakša i učinkovita ...
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by trkač 13.04.09 20:41

Ej škvadro vidim ja da niko od vas nije bio u ovakovoj gabuli, gdje treba nekog spašavat. Ja sam u stvari htio samo napisat kako se koristi askorbin kod zmijskog ugriza a ispalo je što je ispalo. Damire ovakovo zarezivanje rane ja savjet jednog umirovljenog splitskog doktora. Koji je večinu svog radnog vijeka proveo u dalmatinskoj zagori. Ne samo to več i još nešto što nisam napisao a pokazalo se vrlo djelotvorno. A takovih savjeta nema ni u jednom priručniku. Dravski vuče onaj udarac u glavu je bio dobro naciljan. Pravo među rogove. Prihvatio sam ga prije nego je pao. Največe iznenađenje za mene je bilo da je čovjek koji je inače kako se veli kul, u tom trnutku počeo paničarit i postao vrlo agresivan. Neču više davit sa tim nadam se da oni koji nisu znali za šta između ostalog možemo koristit askorbin sada znaju.
trkač
trkač
bomber
bomber

Male
Broj postova : 125
Godine : 64
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 07.03.2009

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by mariobab 13.04.09 21:11

Hvala na informaciji, velim, nigdje nisam našao podatke da se preporuča, međutim osobna iskustva nikada ne treba odbacivati, a kako sigurno ne može naštetiti a ne zauzima mjesto ići će samnom.
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Gost 13.04.09 22:13

ali..ja bi svejedno da ispricas kako je tebe ugrizla zmijurina, i sve dalje po redu, ali bas onak mic po mic kak si se osjecal i kak je to bilo

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by mariobab 13.04.09 22:16

Naravno, bilo bi to lijepo od njega kad ga tako lijepo moliš, možda u Caffe Baru...
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Damir 14.04.09 0:24

Ma trkacu, svaka cast, ja sam ti lijepo rekao da nisi daleko od onoga sto ja mislim (pogledaj sta sam napisao i o rezanju... to je bilo do prije nekoliko godina i u sluzbenoj proceduri... ali vise nije). Ali ti si ti, ja sam ja a postove citaju svi... i oni sto bi krepali od straha samo na pomisao da moraju rezati, sisati, otvarati ranu prstima i trljati askorbat. Da si odmah napisao da si u toj situaciji TI (osobno) tako postupio nebih nista rekao... osim BRAVO!
Pa ko hoce (kao mario recimo, odlucio je staviti askorbat u kit... odlicno, i ja ga imam) moze razviti vlastitu strategiju ponasanja u takvom slucaju. Ja mislim da nije korektno reci TAKO se to radi. Samo to.
A i analiza situacije koju je napravio Vuk je poucna za svih, pa i za tebe. Mislim da si i sam primijetio da je bilo previse panike. Ne vidim to kao kritiku na tebe nego kao cistu analizu dogadjaja, da se mogu eliminirati greske i poboljsava se sistem. Dodao bih samo da puno cijenim to da si sa nama podijelio tvoje osobno iskustvo. Hvala ti.

Mario, ima i o C vitaminu, jedna francuskinja (sad se ne sjecam ime... bila je alergicna na protuotrov) je prezivjela samo sa tim... i to ugriz kobre za lice.
Damir
Damir
lingua
lingua

Male
Broj postova : 282
Godine : 58
Lokacija : Treviso, Italy
Datum registracije : 15.11.2008

http://www.teamsurvival.it

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 4 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Mshai 26.09.09 20:04

Ne znam jeste li vidjeti ovo, sadrži korisnu informaciju kako se u slučaju napada medvjeda "pravilno" sklupčati: