FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Kako se obraniti od životinja?

+40
Fratt
maxina
ivo
gorky
puls
Mraz
Šimun
Svizac
zhrvoje
zuzonja
termit520
poljičanin
WILLY
oetzi
Target
đoni
girdeaux
Stoney
LEGION66
MI666999
rolly
bushman
D@nijel@
Zile_
( . Y . )
Dawor
commando
dENIS
miha_vg
Stule
Damir
Mshai
Mladen
tigi
spyder
fallenangel385
mariobab
trkač
gladiator
LUKSA
44 posters

Stranica 2 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Mladen 14.03.09 23:14

Kad su bili spominjani insekti kao velika opasnost nismo ih podjelili ...

da bi lakše shvačali moramo ih podjeliti u skupine da se upoznamo sa njihovim opasnostima:

indirektne opasnosti ili prenosnici bolesti putem krvi koju nam sišu...komarci , krpelji. muhe .obadi...

direktne opasnosti ili opasnosti putem ugriza i žalca...

putem ugriza i ubrizgavanje otrova spomenuo bi pauke(crna udovica) i škorpione..

a treča najgora skupina su direktni ubojice ...insekti koji diljem svijeta najviše direktno ubijaju i od kojih se moramo dobro paziti..

pravo vremeno zaštititi to su ....ose , divlje pčele i stršljani ..karakteristično je za tu skupinu je da napadaju u rojevima ...ubadaju

žalcima koji na sebi imaju otrov...mjesta uboda jako brzo natiču a i krv se zatruje od puno uboda ...ljudi čuvajte vrat ...ako vas

izbodeju po vratu teško da če te preživjeti ...

znači sve što vam se nađe pri ruci stavite oko vrata i na glavu...po meni to je prava opasnost iz prirode i jako realna ....medvjed

vas izbjegava ...jazavac potjera ...ali stršljani ubijaju ..vjerujte u praksi dokazano ..

Mladen
honoris
honoris

Broj postova : 2438
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Gost 15.03.09 18:53

tigi je napisao/la:da moj prijatelj lovac veli da je morao masu puta pucati u pse lutalice jer su se znali zaletiti na njega a i u lovištu naprave štetu, kao recimo zaklano lane i sl., za ugriz zmije sam gledao na emisiji koju je vodio pokojni lovac na aligatore, da će te prije ugrist neotrovna zmija nego otrovnica, čak je jednu od najsmrtonosnijih zmija koja je pokušala otiići sa plastičnom rukom stisnuo(u namjeri da je zaustavi) tri puta, tek nakon trećeg puta je zmija ugrizla ruku, tada je pričao i veliki stručnjak za otrovnice, pa je rekao da u slučaju ugriza zmije, ne podvezivati ili sl., već da će i sterilna gaza stavljena na ugriz usporiti kolanje otrova!


ovo kaj sam pocrvenila.....nema mi bas puno logike, na koju foru bi gaza, dobro ajde sterila, ali sterilna mora biti zbog same rane, mogla usporiti kolanje otrova??

mislim da ovaj podatak nije ispravan i da ga treba uzeti ne sa rezervom nego odbaciti

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Gost 15.03.09 18:59

od dravskog vuka:
...i pas ima svoju psihu osječa i on strah...gledajte ga u oči...ako pri tome skrene pogled on vas se boji..


moja saznanja iz procitanih knjiga govore drugacije, gledati u psa, ali ne direkt u oci jer to dozivljava kao pretnju

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Mshai 15.03.09 21:47

vatrica je napisao/la:od dravskog vuka:
...i pas ima svoju psihu osječa i on strah...gledajte ga u oči...ako pri tome skrene pogled on vas se boji..

moja saznanja iz procitanih knjiga govore drugacije, gledati u psa, ali ne direkt u oci jer to dozivljava kao pretnju
Oboje ste u pravu.

Psa koji ti je sumnjiv u normalnim uvjetima nećeš gledat u oči nego ćeš se polako odmicati bez naglih kretnji. U susretu s divljim psima pogled u oči je ništa drugo nego mjerenje snage, tj. količine straha. I u tih par trenutaka se može odlučiti tko će biti lovac a tko lovina. Odmalena sam s psima i kužim im govor tijela. Iako, jedan pas me ne plaši previše dokle imam nož za pojasom. Dva, još nekako. Čopor, ne bi hvala.

Prvo drvo je moje.
Mshai
Mshai
spikač
spikač

Male
Broj postova : 517
Godine : 39
Lokacija : kraj drva života
Datum registracije : 29.01.2009

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Gost 15.03.09 22:15

ok, o divljim psima ne znam nista, tako da dozvoljavam sa si u pravu

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Mladen 15.03.09 22:24

vatrica ..izgleda da nisi me u potpunosti shvatila...moje pisanje se svodi na to da druge mogučnosti u tom trenu nema... nego okršaj ili povlačenje psa...jako je bitno da se u tom trenu ne pokaže slabost...jer skretanjem pogleda pokazuje se strah ...oči su te koje sve govore...znam da bi najlakše bilo da ga jednostavno ignoriramo ali on nas neče...moramo mu jasno dati do znanja da ga se ne bojimo ...vjerojatno si čitala o psima koji imaju svoje vlasnike , koji čuvaju dvorišta...mi govorimo o podivljalim psima..psima koji sebi hranu sami love...u kojima je probuđeni nagon za preživljavanje
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Gost 16.03.09 11:05

tocno je...nisam na umu imala divlje pse, moja pogreska, moja izvinjenje Kako se obraniti od životinja? - Page 2 841274

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Damir 17.03.09 0:15

Psi su jako opasni, ali se uglavnom drze blizu naselja. Evo bas su govorili na TV, polovili su copor od 50tak pasa dole na jugu Italije. Razderali su dva deckica od oko 10 godina... jedan je prezivio... ali decki... kakve ozljede... uzasno.
Daleko od naselja se lakse naidje na ose... cim im stanete u gnijezdo odmah se razjare, i mogu vam reci da susret sa razjarenim osama uopste nije simpatican. Kako se obraniti od životinja? - Page 2 69343 izjele su nas do kosti, ja sam imao 6 uboda samo po zatiljku... a bili smo na vise sati setnje do najblizeg naselja. Sreca da nitko nije bio alergican i da smo imali antistaminika. Dobro... antistaminik nije sreca nego survival OPREMA Kako se obraniti od životinja? - Page 2 469245 ... ali, posle toga, cim cujem da se zujanje povecava vec sam barem 1 Km dalje. Kako se obraniti od životinja? - Page 2 747986 Kako se obraniti od životinja? - Page 2 747986
Nego, zacudila me je jedna stvar. Jedno pola sata, i nekoliko stotina metara od napada, dok smo si mi lizali rane i jeli Polaramin, primijetili smo da su ose u prolazu jos napadale nase jakne objesene na granama. Izgleda da te bestije na neki nacin "obiljeze" neprijatelja.
Damir
Damir
lingua
lingua

Male
Broj postova : 282
Godine : 58
Lokacija : Treviso, Italy
Datum registracije : 15.11.2008

http://www.teamsurvival.it

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Gost 17.03.09 8:18

a mozda su vam jakne imale miris na nesto, prica se da pcele i ose vole ici na miris parfema, a isto se tak prica da ose i pcele kad su napadnute na neki nacin "zovu u pojacanje" svoje prijatelje

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Mshai 17.03.09 10:51

Damir je napisao/la:Daleko od naselja se lakse naidje na ose... cim im stanete u gnijezdo odmah se razjare, i mogu vam reci da susret sa razjarenim osama uopste nije simpatican. Kako se obraniti od životinja? - Page 2 69343 izjele su nas do kosti, ja sam imao 6 uboda samo po zatiljku... a bili smo na vise sati setnje do najblizeg naselja. Sreca da nitko nije bio alergican i da smo imali antistaminika.

O da... I sam sam se opeko na našu dječju glupost. Potkraj osnovne škole smo s curama na vikendici išli krast kukuruz jednoj susjedi. Pretpostavljam da sam ja nagazio na osinjak jer su mene prvog počele pikat. Osinjak rade od raznoraznih rupica po kućnim objektima, do skoro bilo kojeg dijela u prirodi. Jednostavno se prilagode i naprave si te svoje male osinjake. Ja sam završio za sedam uboda. Frend sa 5 i drugi sa dva, al jednim u glavu. Trčali smo koliko smo brzo mogli, al su nas stizale u valovima i pikale. Cure su bile pametne, tj. strah im je pomogao, jer su se ukipile od panike i nisu napravile jedan korak niti dobile jedan jedini ubod. Isto, nitko nije bio alergičan... al bome nije bilo simpatično.

Ipak, nemam strah od osa. Imam jedan respekt prema njihovim gnijezdima i jednostavno ih ne diram. Ali prema stršljanima... imam apsolutno strahopoštovanje... jednom me gad upiknuo u leđa... i fakat peče i boli za poludit. Mala planinica mi je narasla na mjestu uboda koliko je naoteklo. A nisam alergičan.
Mshai
Mshai
spikač
spikač

Male
Broj postova : 517
Godine : 39
Lokacija : kraj drva života
Datum registracije : 29.01.2009

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by LUKSA 17.03.09 21:46

natrljajte mjesto uboda peršinom, POMAŽE! iz vrta ili dehidrirani, vrlo je rasprostranjeni začin, ali u šumi ga baš nećeš imati, smanjuje oteklinu, peckanje i ostalo, vrlo brzo! :bog:
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by mariobab 17.03.09 22:01

Pa sad nisam znao za taj dio, ali zanima me odnosi li se on i na pčele i na ose(u koje spadaju stršljenovi)?
Ali znam da je otrov ose lužnati pa pamtim da na osu ide ocat, a pčelinji kiseo pa se ublažuje sodom bikarbonom.
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Stule 17.03.09 22:07

Kad nas ubode pcela,onda nase stare Bake nam to namazu sa cesnjakom(lukom) i to je to.
Stule
Stule
spikač
spikač

Male
Broj postova : 735
Godine : 46
Lokacija : Zadar-Nin
Datum registracije : 22.02.2009

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by LUKSA 17.03.09 22:22

to sam je susjeda od frenda u Konjšćini u Zagorju napravila kad ga je ubo stršljen u vrat , otišla je u vrt po peršin malo ga zgnječila i pomoglo je, ja sam probao sa dehidriranim za osu i pčelu i pomaže a nisam za komarce, na jednom tečaju su me prozvali Peršin jer sam to rekao a ovi nisu vjerovali, probajte ljudi , ništa ne košta, ako ne pomaže slobodno me pošaljite negdje!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by trkač 17.03.09 22:39

LUKSA je napisao/la:to sam je susjeda od frenda u Konjšćini u Zagorju napravila kad ga je ubo stršljen u vrat , otišla je u vrt po peršin malo ga zgnječila i pomoglo je, ja sam probao sa dehidriranim za osu i pčelu i pomaže a nisam za komarce, na jednom tečaju su me prozvali Peršin jer sam to rekao a ovi nisu vjerovali, probajte ljudi , ništa ne košta, ako ne pomaže slobodno me pošaljite negdje!
Vjerujem, isprobano.
trkač
trkač
bomber
bomber

Male
Broj postova : 125
Godine : 64
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 07.03.2009

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Damir 17.03.09 23:28

vatrica je napisao/la:a mozda su vam jakne imale miris na nesto, prica se da pcele i ose vole ici na miris parfema, a isto se tak prica da ose i pcele kad su napadnute na neki nacin "zovu u pojacanje" svoje prijatelje

hehehe Vatrice, ked sam nekoliko dana u sumi miris jakne lakse primami ljesinare nego pcele, ose , leptire, cure i slicno
Kako se obraniti od životinja? - Page 2 747986 Kako se obraniti od životinja? - Page 2 747986 Kako se obraniti od životinja? - Page 2 747986 Kako se obraniti od životinja? - Page 2 747986 Kako se obraniti od životinja? - Page 2 747986 Kako se obraniti od životinja? - Page 2 747986 Kako se obraniti od životinja? - Page 2 747986 Kako se obraniti od životinja? - Page 2 747986 Kako se obraniti od životinja? - Page 2 747986 Kako se obraniti od životinja? - Page 2 747986
Damir
Damir
lingua
lingua

Male
Broj postova : 282
Godine : 58
Lokacija : Treviso, Italy
Datum registracije : 15.11.2008

http://www.teamsurvival.it

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Gost 18.03.09 7:08

Kako se obraniti od životinja? - Page 2 747986 Kako se obraniti od životinja? - Page 2 747986
smetnem ja s uma da ovdje imam posla sa ljudima koji su u stanju biti u sumi vise dana

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by miha_vg 18.03.09 7:35

Kako se obraniti od medvjeda? Čuo sam razne načine, zanima me što vi mislite? Trebalo bi djelovati preventivno kad se prolazi kroz njegov teritorij - pjevanje, pričanje i sl... A obrana u slučaju napada?

miha_vg
tipko
tipko

Broj postova : 65
Datum registracije : 18.12.2008

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Damir 18.03.09 23:42

Ma nije problem biti vise dana u sumi .... puno teze je izdrzati vise dana na poslu! Kako se obraniti od životinja? - Page 2 747986
Damir
Damir
lingua
lingua

Male
Broj postova : 282
Godine : 58
Lokacija : Treviso, Italy
Datum registracije : 15.11.2008

http://www.teamsurvival.it

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by LUKSA 19.03.09 18:09

Damir je napisao/la:Ma nije problem biti vise dana u sumi .... puno teze je izdrzati vise dana na poslu! Kako se obraniti od životinja? - Page 2 747986
ova je dobra!!!!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Gost 19.03.09 18:15

Damir je napisao/la:Ma nije problem biti vise dana u sumi .... puno teze je izdrzati vise dana na poslu! Kako se obraniti od životinja? - Page 2 747986

a kaj ak ti je posel u sumi Kako se obraniti od životinja? - Page 2 368870

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Damir 19.03.09 23:11

JoZ@ je napisao/la:

a kaj ak ti je posel u sumi Kako se obraniti od životinja? - Page 2 368870

pa onda bi na MOJ posao samo vikendom. Tako da se lakse vratim u sumu. =)
Damir
Damir
lingua
lingua

Male
Broj postova : 282
Godine : 58
Lokacija : Treviso, Italy
Datum registracije : 15.11.2008

http://www.teamsurvival.it

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Gost 20.03.09 17:49

miha_vg je napisao/la:Kako se obraniti od medvjeda? Čuo sam razne načine, zanima me što vi mislite? Trebalo bi djelovati preventivno kad se prolazi kroz njegov teritorij - pjevanje, pričanje i sl... A obrana u slučaju napada?

pa rekli su da nece napasti (najvjerojatnije) a ako napadne onda krikom i vikom pokusati ga uplasiti, dignut ruke u zrak i mlatariti necim,baciti petardu ili se bogu pomiliti i uhvatiti ukostac s njim Kako se obraniti od životinja? - Page 2 747986

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by LUKSA 20.03.09 19:46

pozovi ga da trgne malo medice iz tvoje pljoske, možda se oraspoloži!!!!!!!!!!!!!!! Kako se obraniti od životinja? - Page 2 469245 Kako se obraniti od životinja? - Page 2 469245 Kako se obraniti od životinja? - Page 2 747986 Kako se obraniti od životinja? - Page 2 747986
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by trkač 22.03.09 0:25

Ok društvo ovdje pričamo o zmijama. podivljalim psima, medvjedima, vukovima itd. Zaboravili smo najgoru živinu od svih a to je Homo Sapiens. Šta napravit sa njim?
trkač
trkač
bomber
bomber

Male
Broj postova : 125
Godine : 64
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 07.03.2009

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by LUKSA 22.03.09 0:38

nemožeš ništa napraviti po tom pitanju!!!!!!!!!!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Gost 22.03.09 10:16

mozda bi ja mogla....zatreptati okecama, uputiti koji njezni pogled, pa bi se taj neko mozda i smiloval nad menom Kako se obraniti od životinja? - Page 2 469245

homo sapiens nije zivotinja koje se ja bojim, osim onih koji bi me skuhali u kotlu Kako se obraniti od životinja? - Page 2 747986

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by dENIS 24.03.09 14:28

nema panike,kod nas u sumama nema nijedne zivotinje koja je prijetnja covijeku,u ecini slucajeva ce vas zivotinja prva primjetit i pobijec a da ni ne skuzis da je tu bila,pa ne zivimo u afici,a ako i bođe do susreta dovoljno je pocet vikati i mahat stapom ako je pri ruci, a i sinoc sam gledao dokum. gdje je covijek setao sumom i naletio na dva vuka.nekakav strucnjak za vukove koji je obijasnjavao situaciju rekao je da se vukovi koji nisu u coporu boje covijeka ,e sad taj lik je poceo bijezati jer se prestrasio sto je i normalno ali u tom trenutku vukovi ga shvacaj kao plijen i normalno da su ga stigli nakon10 m. i potrgali.sad se namece pitanje kako ne bijezati?a lik veli dok ne bijezite da ste sigurni!?
p.s.-straha nema događaj je s aljaske
dENIS
dENIS
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 24
Godine : 42
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 11.03.2009

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Mshai 24.03.09 15:00

Vukovi zaklali janjad i ovce
Ovakvi slučajevi kod nas nisu toliko rijetki koliko se misli. Čopor vukova je čopor vukova i ako naletiš na njih nemaš šanse pa čak i da imaš pogled i mirnoću najopakijeg frajerčine na balkanu. Nama ide u prilog što je čopora po RH malo. Također nam ide u prilog što se čak i čopor vukova generalno boji čovjeka jer su ih lovci i seljaci poubijali popriličan broj u zadnjih stotinjak godina. Navodno ih je po Lici najviše i navodno ih ima i po Gorskom kotaru i onom prijelaznom djelu prema Sisačko-Moslavačkoj županiji. Osobno, bio sam na desetak izleta po šumama i vrhovima Gorskog kotra i od vukova nismo vidjeli ni čuli ni V. Medvjeda ima koliko hoćeš jer smo non stop nalijetali na tragove. Ali vučjih znakova baš ništa (cik-cak smo šetali kroz šumu, ne po putevima jer smo imali vojne karte tako da bi prije ili poslije morali naić na nekakav znak njihove prisutnosti).

Vuk ranio muškarca i napao policajce
A ovo je baš peh. Takvi slučajevi su stvarno rijetki. Sam vuk da se usudio napasti čovjeka i onda se vratio napasti ga ponovo, pa su policajci bili prisiljeni ustrijeliti ga. Ili je bio bijesan, ili je bio stvarno očajno gladan. Važno je napomenuti kako je vuk napao starca, a u instinktu im je napadati starije životinje jer su lakše za svladati. Sumnjam da bi bio toliko lud zaletit se na mlađeg čovjeka.
Mshai
Mshai
spikač
spikač

Male
Broj postova : 517
Godine : 39
Lokacija : kraj drva života
Datum registracije : 29.01.2009

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by commando 24.03.09 15:05

Isto tak postoji pitanje kaj napravit ak naiđeš
na bijesnu životinju u šumi?
Nije bitno jel to vuk,lisica ili nekaj treće?
Mislim da takva životinja neće bježati.
commando
commando
lingua
lingua

Male
Broj postova : 230
Godine : 58
Lokacija : zg-53nja
Datum registracije : 19.02.2009

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Gost 24.03.09 17:43

pas koji je napal covjeka je bil bijesan, to ga i natjeralo da se ne samo priblizi kucama vec ude i u dvoriste, ili vrt sto to vec bilo u pitanju



Isto tak postoji pitanje kaj napravit ak naiđeš
na bijesnu životinju u šumi?
Nije bitno jel to vuk,lisica ili nekaj treće?
Mislim da takva životinja neće bježati.

tocno, vele da bijesna zivotinja ne bjezi, odlicno pitanje koje i iziskuje odgovor, jer je ovo vrlo opasna situacija

nadam se da cemo uskoro znati sto i kako u tim situacijama

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 2 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.