FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Kako se obraniti od životinja?

+40
Fratt
maxina
ivo
gorky
puls
Mraz
Šimun
Svizac
zhrvoje
zuzonja
termit520
poljičanin
WILLY
oetzi
Target
đoni
girdeaux
Stoney
LEGION66
MI666999
rolly
bushman
D@nijel@
Zile_
( . Y . )
Dawor
commando
dENIS
miha_vg
Stule
Damir
Mshai
Mladen
tigi
spyder
fallenangel385
mariobab
trkač
gladiator
LUKSA
44 posters

Stranica 6 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Svizac 26.10.15 17:53

zhrvoje je napisao/la:Svasta se tu pise, pa da i ja napisem jednu pametnu.
Ako se vec moras branit od zivotinje (medvjed, vuk, pas...) najucinkovitiji je udarac po njusci...
Kao i kod covjeka kad dobis po nosu odmah suze krenu...
Dakle pokusaj ubijanja medvejda sjekirom macetom il nozem nece dobro proci za tebe, lupi sto jace mozes tamo gdje je najosjetljiviji a to je njuska...

Na ovako zanimljivu konstataciju da je udaranje medvjeda ili vuka rukom po njušci efikasnije nego obrana mačetom ili sjekirom, marao sam se osvrnuti. Kolega zhrvoje vjerojatno nije svjestan što bi se dogodilo kada bi prišao medvjedu na tako malu udaljenost  i pokušao ga rukom udariti po njušci. Vjerojatno bi mi na forumu nakon toga počeli sakupljati novac za vijenac ili u najboljem slučaju, ako je medo bio pacifista i ne osobito gladan, a dežurni kirurzi vrhunski, organizirali posjet bolnici. Sve ostalo bilo bi čudo. Medvjed i vuk nisu isto, ni po snazi, ni po veličini, ni po plašljivosti. Ali vukovi obično napadaju u čoporu, a ne sami, kao u slučaju medvjeda. Medvjed je neusporedivo opasniji, možda najbliži po opasnosti vepru. No da i ja dam svoj doprinos temi. Ja osobno na svaki izlet u prirodu nosim obrambene sprejeve (pepper i suzavac), kao i nekoliko topovskih udara. Za Velevit tome pridodam i mačetu, zapravo jeftinu kinesku katanu. Kako uz to obavezno nosim planinarske štapove (planinar sam), tako da i oni razvučeni na maksimalnu dužinu, mogu poslužiti za drženje divlje životinje ili psa na dovoljnoj udaljenosti, da me ne može ozlijediti. Naravno efikasnost štapova je upitna u slučaju medvjeda, ali jedan moj planinarski kolega ima drugačije mišljenje o korisnosti štapova. On na štapove nikada nije montirao krpljice iz razloga, kako on kaže, da može što dublje gurnuti čelični vrh štapa u životinju u slučaju napada, tako da svoju kožu „proda“ što skuplje. O nekim efikasnijim sredstvima, kao npr. duga devetka, neću trošiti riječi, jer to nije dostupno svakome.

Svizac
tipko
tipko

Broj postova : 81
Datum registracije : 08.08.2014

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Šimun 26.10.15 19:39

Nadovezat ću se kratko,
prvo se zgražam na naslov 24 sata,ko želi nek pročita,muka mi je i pisati..
A što se tiče udaranja po njušci,bacite oko samo na bitework trening s psima (k9) gdje na nekim ozbiljnijm treninzima pse gađaju nekim stvarima u glavu i sl radi draženja...Ti psi imaju cca 25kg,vuk do 40ak..Uzmimo u obzir da je to samo trening s psom,a vuk ako napada napada ''ozbiljno''...A onda uzmite u obzir medvjeda do 300tinja kg...Znate li što je 200,300kg? Ma i 100kg?
Kakvo udaranje po njušci,kakvi bakrači...
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Mraz 26.10.15 20:04

Meni je otac rekao da je najbolje zet stap i medvjeda lupat po riti!

Kaze da ce to medvjeda toliko skakljati da ce se baciti na leda i hihotati dok ne pobjegnes.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by zhrvoje 26.10.15 21:00

Svizac je napisao/la:
zhrvoje je napisao/la:Svasta se tu pise, pa da i ja napisem jednu pametnu.
Ako se vec moras branit od zivotinje (medvjed, vuk, pas...) najucinkovitiji je udarac po njusci...
Kao i kod covjeka kad dobis po nosu odmah suze krenu...
Dakle pokusaj ubijanja medvejda sjekirom macetom il nozem nece dobro proci za tebe, lupi sto jace mozes tamo gdje je najosjetljiviji a to je njuska...

Na ovako zanimljivu konstataciju da je udaranje medvjeda ili vuka rukom po njušci efikasnije nego obrana mačetom ili sjekirom, marao sam se osvrnuti. Kolega zhrvoje vjerojatno nije svjestan što bi se dogodilo kada bi prišao medvjedu na tako malu udaljenost  i pokušao ga rukom udariti po njušci. Vjerojatno bi mi na forumu nakon toga počeli sakupljati novac za vijenac ili u najboljem slučaju, ako je medo bio pacifista i ne osobito gladan, a dežurni kirurzi vrhunski, organizirali posjet bolnici. Sve ostalo bilo bi čudo. Medvjed i vuk nisu isto, ni po snazi, ni po veličini, ni po plašljivosti. Ali vukovi obično napadaju u čoporu, a ne sami, kao u slučaju medvjeda. Medvjed je neusporedivo opasniji, možda najbliži po opasnosti vepru. No da i ja dam svoj doprinos temi. Ja osobno na svaki izlet u prirodu nosim obrambene sprejeve (pepper i suzavac), kao i nekoliko topovskih udara. Za Velevit tome pridodam i mačetu, zapravo jeftinu kinesku katanu. Kako uz to obavezno nosim planinarske štapove (planinar sam), tako da i oni razvučeni na maksimalnu dužinu, mogu poslužiti za drženje divlje životinje ili psa na dovoljnoj udaljenosti, da me ne može ozlijediti. Naravno efikasnost štapova je upitna u slučaju medvjeda, ali jedan moj planinarski kolega ima drugačije mišljenje o korisnosti štapova. On na štapove nikada nije montirao krpljice iz razloga, kako on kaže, da može što dublje gurnuti čelični vrh štapa u životinju u slučaju napada, tako da svoju kožu „proda“ što skuplje. O nekim efikasnijim sredstvima, kao npr. duga devetka, neću trošiti riječi, jer to nije dostupno svakome.

Kolega ohladi malo, mislio sam na udaranje medvjeda po njuski upravo sa tom sjekirom, macetom i slicnim nikako sa sakom...
A kolega zhrvoje je vidio toliko medvjeda u zivo u svom zivotu koliko ti neces vidit do kraja zivota na slikama. jedino kad ja susrecem medvjede uglavnom imam pusku u rukama ili barem revolver za pasom...

Uglavnom komentirao sam sljedeci  post kolege Targeta...

"ljudovi, imam pitanje jedno. ako imate iz nekog lovačkog ili sl. iskustva saznanja o najranjivijim mjestima medvjeđe anatomije. primjerice, u slučaju napada medvjeda, kad nemožete borbu izbjeći, znači nemožete pobjeći na drvo i sl. a sa sobom imate sjekiru, mačetu ili nešto slično, koja mjesta treba gađati da što brže onesposobite ili ubijete medvjeda? uglavnom da odbijete uspješno napad.glava, vrat, prsa? probao preko googla, al sam očito preglup  "
zhrvoje
zhrvoje
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 22
Godine : 47
Lokacija : Vukovar
Datum registracije : 19.01.2014

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by zuzonja 26.10.15 22:40

Kolega zhrvoje odakle tebi da ce svakome coviku kad ga udres u nos pocet suze? Coviku koji je navika na udarce u nos i lice opcenito vise ne idu suze pri takvome pothvatu. A to su cak i popupitomi pripadnici nase vrste. O divljaci iz divljine onda je bespredmetno raspravljat.
zuzonja
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 629
Godine : 38
Lokacija : obala
Datum registracije : 06.11.2012

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by zhrvoje 26.10.15 22:58

Kolega covjeku koji nije navikao na udarce u nos (dakle ne trenira borilacke vjestine) suze krecu samo tako kad ga se dobro lupi po njemu. Slozit ces se samnom da je takvih 99%. Iako poanta nije u suzama nego u tome da je to najosjetljivije mjesto na glavi...
A definitivno nisam cuo za medvjede koji treniraju boks ili tae kwon do.
Niti su medvjedi nauceni na takvu vrstu boli, dakle teorija je u tome da mu se zada jaka bol na koju nije naviknut i da ce te onda MOZDA ostaviti na miru.
A nije ni na odmet to da je ta njuska/nos najisturenije mjesto na tom medvjedu/covjeku i da ga je najjednostavnije dohvatit...
zhrvoje
zhrvoje
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 22
Godine : 47
Lokacija : Vukovar
Datum registracije : 19.01.2014

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by zhrvoje 26.10.15 23:45

http://www.artofmanliness.com/2008/01/30/how-to-survive-a-bear-attack/
Procitajte posebno dio za crnog medvjeda, gdje ga treba udariti...
zhrvoje
zhrvoje
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 22
Godine : 47
Lokacija : Vukovar
Datum registracije : 19.01.2014

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by zhrvoje 26.10.15 23:57

http://www.artofmanliness.com/2013/03/27/how-to-survive-a-bear-attack-visual-guide/
zhrvoje
zhrvoje
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 22
Godine : 47
Lokacija : Vukovar
Datum registracije : 19.01.2014

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by puls 27.10.15 5:59

Treba razmisliti o još jednom alternativnom mjestu, isturenom i osjetljivom također.....
Ako se propne ispred tebe na zadnje noge, dobro odmjerenim udarcem nogom zašiljit ga u jaja! Kako se obraniti od životinja? - Page 6 150683 Kako se obraniti od životinja? - Page 6 865284
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Mraz 27.10.15 6:01



Sve neki ninda ratnici, gadali bi metu velicine sake na zivotini od 150+ kg kojoj iz mirovanja do maksimalne brzine od 50ak km/h treba tek par sekundi a sposobna je udarcem sape slomiti vrat konju. Makrsta!
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by gorky 27.10.15 7:02

Jedna za Alan Forda

"Koga medvjed napadne, napadne. Koga ne napadne, ne napadne."
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 48
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Svizac 27.10.15 20:26

zhrvoje je napisao/la:http://www.artofmanliness.com/2013/03/27/how-to-survive-a-bear-attack-visual-guide/

Kada sam bio malo mlađi i naivniji i ja sam slušao priče kako je najbolje u susretu sa smeđim medvjedom, baciti se na zemlju, na trbuh, pokriti vrat rukama i praviti se mrtav. No uskoro sam saznao da je to vjerojatno najbolji način da to zaista i postanem, jer takve priče pričaju i šire preko interneta oni, koji su to vjerojatno isto od nekoga čuli i misle da je to zlatno pravilo. Možda i postoji pokoji slučaj, da je netko na taj način preživio, ali na temelju jednog ili par slučajeva ne može se pisati generalno pravilo. Ima na internetu i video kako je jedna obična kućna mačka otjerala medvjeda, ali to nije pravilo, nego iznimka. Pogledajte što se dogodilo kada je jedan neoprezni posjetitelj zoološkog vrta upao u medvjeđu nastambu. Da napomenem, to nije gladni medvjed iz divljine, nego sit i naviknut na ljude. Što se tiće linka iznad ovog, praviti se mrtav, spominje se kao zadnja mogućnost. Ako se netko sprema u divlju prirodu i nije spreman potrošiti 40-ak kuna za obrambeni sprej i 50-ak kuna za topovske udare i/ili 50-ak kuna za mečetu (tramontina), onda je bolje da ostane kod kuće ili se drži Medvednice i Žumberka, iako i tamo ima opasnih divljih svinja (vepar),  a i na Žumberak znade zalutati pokoji medo.




Svizac
Svizac
tipko
tipko

Male
Broj postova : 81
Godine : 66
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 08.08.2014

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by ivo 28.10.15 19:39

Lov je bio na prasad, pogonom. Mečka je s tri lanjska mlada ostala između pogona i štanda. U metežu joj se mladež pogubila, a ona žestoko napala najbližeg lovca. U njeg je bila dvocijevka, pucao je dvaput, u zrak, nije želio ubit medvjedicu. Medvjeđa je obitelj živa i zdrava, a (ne)sretnom i plemenitom kolegi želim brz oporavak.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by maxina 28.10.15 20:09

ivo je napisao/la:Lov je bio na prasad, pogonom. Mečka je s tri lanjska mlada ostala između pogona i štanda. U metežu joj se mladež pogubila, a ona žestoko napala najbližeg lovca. U njeg je bila dvocijevka, pucao je dvaput,  u zrak, nije želio ubit medvjedicu. Medvjeđa je obitelj živa i zdrava, a (ne)sretnom i plemenitom kolegi želim brz oporavak.

Da li vi to,cijenjeni kolega-učitelju,prepričavate pravo stanje stvari iz (kvazi)novinskog članka?
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by ivo 28.10.15 20:20

maxina je napisao/la:
ivo je napisao/la:Lov je bio na prasad, pogonom. Mečka je s tri lanjska mlada ostala između pogona i štanda. U metežu joj se mladež pogubila, a ona žestoko napala najbližeg lovca. U njeg je bila dvocijevka, pucao je dvaput,  u zrak, nije želio ubit medvjedicu. Medvjeđa je obitelj živa i zdrava, a (ne)sretnom i plemenitom kolegi želim brz oporavak.

Da li vi to,cijenjeni kolega-učitelju,prepričavate pravo stanje stvari iz (kvazi)novinskog članka?
Ne, prenosim po sjećanju i u skraćenoj verziji priču učesnika lova.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by ivo 28.10.15 21:04

Prema izvoru, ukupno je pet medvida ostalo u tom poluobruču, triput su dolazili do štantera i vraćali se na pogon. Ni na jednog nije zapucano. To je strašna, teško zamisliva gungula nekome tko nije lovac. Mogu zamislit kad se u to umiješa čopor strasnih posavaca, trobojaca i balkanaca, koji grizu ko crni vrazi...
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Fratt 28.10.15 21:06

Član je mojeg lovačkog društva,Ivo je rekao sve kako je bilo.
Lovac je mogao i pucati po medvjedici i vjerovatno je fatalno raniti i odstrijeliti ali se odlučio za uzmak i pokušaj izbjegavanja napada.Kad to nije uspjelo opet nije zapucao po njoj nego u zrak.
Kao i uvijek,dokaz da su lovci gamad koja puca po svemu i svačemu,ubojice i pijanci...s obzirom da još nisam bio u Vrbovskom znam isto što i Ivo,detaljnu verziju će te znati kad čujem iz prve ruke.
Rezultat je jedan polomljeni lovac i medvjedica koja i dalje pazi na svoje medolince,nikakav uspjeh "mame medvjedice" nego lovčeva odluka da ne puca.
Kad vidim komentare ove gamadi sa portala onda si mislim da je trebao pucati,ionako su ga proglasi li zeleni kurtzopushači nesposobnim bedakom koji od straha trči na drvo dok hrabra mama preuzima stvar u svoje ruke.
Jedna breneka iz njegove cijevi i odluka "ko je hebe" i novinari nebi imali o čemu pisati osim o novim članovima utočišta Kuterevo.
Ovako ispada kao trijumf životinjske vrste nad gramzivim i destruktivnim lovačkim homo sapiensom a istina je dijametralno drugačija.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by poljičanin 28.10.15 22:40

Gospodo Fratt i Ivo, prenesite pozdrave tom lovcu, koliko zbog toga što je ozlijeđen, toliko i zbog toga što se ponio kao Čovjek, u ime svih nas forumaša koji nisu "korektni" po kriterijima 21. stoljeća (kojima ne smeta lov, oružje, kobasice, crveno meso i još svašta nešto što nije "korektno").

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by ivo 28.10.15 23:16

A shto mozhete, kolega Pojichanin, moralnost se nikad neće doživljavat univerzalno i s tim nam je svima za pomirit se.
Valja spomenit i da je izgleda presudnu pomoć ranjeni i prisebni lovatz pružio sam sebi, vješto podvezavši nogu koja je obilno krvarila. Izvrsna ga je družina brzo prebacila do liječnika.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Hombre 29.10.15 7:31

Ugodno sam iznenađen humanim postupkom lovca i želim mu brz oporavak i sve najbolje.
Nažalost po onom što vidim zaista je dobar dio lovaca sve osim lovaca ali tako je u svemu pa neću moralizirati, a prava istina u članku zavrijedila bi da osvane i u novinama van lijepe naše.


Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Mad Max 06.11.15 23:31

Mraz je napisao/la:

Sve neki ninda ratnici, gadali bi metu velicine sake na zivotini od 150+ kg

Hi hi hi hi tek sedam kila više od mene . pih ...

Kažu da pomaže puno zvončič na odelu koji dok hodamo pravi zvuk i tako spriječava iznenadne susrete sa životinjama.


L.p. Max
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Fratt 07.11.15 10:03

Pomaže i tranzistor,lagana muzičica na uhu i boli te uvce za medvjede i ostalu živad šumsku...
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by puls 08.11.15 21:24

A ako imaš sluha poput, recimo, Ive; možeš lagano pjevušitit-garantirano nema živog stvora na 50 m! Kako se obraniti od životinja? - Page 6 150683
puls
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2791
Godine : 45
Lokacija : ZG
Datum registracije : 05.03.2010

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by gibo 10.11.15 15:04

Zavisi kako se tko snađe, ako bih imao vremena izvaditi pištolj, pucanje u zrak je način ne koji bih to pokušao. Moj stari je naišao u šumi na četiri vuka i kaže da mu pištolj nije pao na pamet, a lovac je. Jednostavno se smrznuo i samo gledao kako protrčavaju na desetak metara od njega. I da, nisu ga ni pokušali napasti, imali su svoga posla.
gibo
gibo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 311
Godine : 59
Lokacija : Glina
Datum registracije : 10.04.2011

http://www.oluja-grom,com     www.spomenik,info

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Tux 06.04.22 4:49

Tanacetum vulgare
https://www.plantea.com.hr/vratic/
Nadzemni dio biljke bacimo u vatru povremeno i u krugu 5m komarac nece ni prismrdit. Prije nego idemo u šator ili gasimo vatru, bacit malo više biljka i dobro sami sebe ispusit u tom dimu, komarci će 2, 3 dana bjezat od nas.

Inace biljka je dobra i za bacit u vesmasinu, ubija sve grinje sa posteljina
Ja je nekad iskuham malo pa tom tekućinom poprskam sve krevete, stolice, zavjese, zidove u kući.

Za ove veće beštije ne znam, vukovi su picke i tek dobro izgladnio čopor u zimi bi možda skupio hrabrosti napast covjeka.
Medvijed isto radje ode svojim putem ali kažu finci koji su naučili zivjet s njima da ih samo ne treba gledati u oči.
Jedino je krmača problem ako ima mlade, onda pravac na prvo stablo....

Tux
bebač
bebač

Male
Broj postova : 7
Godine : 36
Lokacija : Zemlja
Datum registracije : 06.04.2022

[Vrh] Go down

Kako se obraniti od životinja? - Page 6 Empty Re: Kako se obraniti od životinja?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 6 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.