FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Pronalaženje vode i drugih tekućina za piće

+13
Drvo
domac
girdeaux
Strider
Stoney
Nahualli
gladiator
commando
LUKSA
trkač
Stule
mariobab
Mladen
17 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty Re: Pronalaženje vode i drugih tekućina za piće

Postaj by gladiator 19.04.09 20:26

ono s rasljama mi je fora, nisam znao da to bas funkcionira a eto stvarno =)

gladiator
lingua
lingua

Broj postova : 258
Datum registracije : 08.03.2009

[Vrh] Go down

Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty Re: Pronalaženje vode i drugih tekućina za piće

Postaj by Gost 19.04.09 22:44

mariobab je napisao/la:I što si onda poduzela kao alternativno riješenje?Otišla do pipe ili? Kod svake biljke postoje razdoblja u godini kada sokovi jače kolaju, uglavnom na početku proljetne i jesenske vegetacije.Sa lozom nemam baš iskustva, nisam imao priliku koristiti ali pretpostavljam da je to.

bilo je to u vikendici, vode na pipu kolko oces, no da sam bas htjela snasla bi se jer je upravo pocela padati kisa Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 747986
nije bilo nikog od susjeda na bregu, pa sam iskoristila priliku i malu stetu im napravila (odsjekla trs..na to mislim)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty Re: Pronalaženje vode i drugih tekućina za piće

Postaj by mariobab 20.04.09 19:13

I onda si rastegnula nešto i skupila kišnicu...a?
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty Re: Pronalaženje vode i drugih tekućina za piće

Postaj by Gost 20.04.09 20:20

hahahahah, naravno da ne, da sam mogla slikati...bi to uradila, ali eto od danas barem sa mobitelom mogu, niko nije skuzil zasto prebacivanje slika ne funkcionira, pa su nasli zamjensko rjesenje...blueetoth za komp i sad ide

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty Re: Pronalaženje vode i drugih tekućina za piće

Postaj by Gost 20.04.09 20:21

kaj ti to mene pobiras na red zakaj nesto i prakticno ne isprobam? Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 747986

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty Re: Pronalaženje vode i drugih tekućina za piće

Postaj by mariobab 20.04.09 20:39

Ne, ne bi mi top palo na pamet,šalio sam se, ali vidiš kako ti je sklonište dobro išlo, moraš probati, možeš pročitati hrpu knjiga i gledati slike, ali dok sama ne isprobaš nije to to.Osim toga sa svakim uspjehom, koliko god neznatan bio, stičeš samopouzdanje za veće stvari ili za stvarnu situaciju, a svaki te neuspjeh nečemu poduči.
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty Re: Pronalaženje vode i drugih tekućina za piće

Postaj by Gost 20.04.09 21:47

pa znam ti ja puno toga prakticno napraviti, ne bojim se ja nista u ruke primiti ili isprobati raditi. hocu rec ne spadam u zene koje nekaj ne bi napravile da ne polome nokte, moju se i tak stalno lome jer svasta radim, ali mi se neda samoj sebi dokazivati da nekaj mogu dok to ne mogu podjeliti s jos nekim, to ti je kao i sreca, ako si sretan i imas to s kim podjeliti sreca je veca, nego da ju samo nosis u sebi

no sad kad bum mogla slike prebacivati sad bum se ja i sa solarnim kuhalom pozabavila, to je jos jedna stvar koja mi je onak fora za isprobati

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty Re: Pronalaženje vode i drugih tekućina za piće

Postaj by Gost 22.04.09 13:37

ljudi ce tko da ispoba sok iz breze??? vrijeme joj je!
ja nemam brezu, osim par ispred zgrade te ne smijem busiti, susedi polude Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 747986

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty Re: Pronalaženje vode i drugih tekućina za piće

Postaj by Nahualli 08.05.09 2:32

Jeli netko probao ovako filtrirati vodu?

Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Junglesurvival3.th

Što se pronalaženja vode tiće, gledala sam dokumentarac Survivorman-a (onaj kad je sebi gradio kuću u šumi), zvao je nekog lika da mu nađe izvor i ovaj je to radio (nešto kao vi s metalnim žicama/šipkama) s drvetom, imao je neku granu u obliku Y
Nahualli
Nahualli
lingua
lingua

Broj postova : 225
Datum registracije : 29.06.2008

[Vrh] Go down

Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty Re: Pronalaženje vode i drugih tekućina za piće

Postaj by Mladen 08.05.09 6:24

da .... bakarne rašlje ...
na slikama su ti na početku ove teme...
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty Re: Pronalaženje vode i drugih tekućina za piće

Postaj by Nahualli 08.05.09 11:29

Znam da su na početku teme bakrene, ja sam spomenula drvene.
Nahualli
Nahualli
lingua
lingua

Broj postova : 225
Datum registracije : 29.06.2008

[Vrh] Go down

Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty Re: Pronalaženje vode i drugih tekućina za piće

Postaj by Mladen 05.06.09 0:11

čuvarkuća...
biljka koja je uz krastavac skoro cijela ispunjena vodom...
vodonosna biljka koja ima i ljekovita svojstva...

Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Tnp5290195
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty Re: Pronalaženje vode i drugih tekućina za piće

Postaj by Stoney 05.06.09 16:52

dravski vuk je napisao/la:čuvarkuća...
Dobro za vid, sluh i mislim nesto sa receptorima za okus Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 448217
Stoney
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova : 630
Godine : 36
Lokacija : Novalja
Datum registracije : 23.05.2009

[Vrh] Go down

Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty Re: Pronalaženje vode i drugih tekućina za piće

Postaj by Strider 19.06.09 12:58

imam 3 lončića čuvarkuće...ima netko pojma kako se zove takav sličan kaktus crvene boje?
Strider
Strider
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2611
Godine : 31
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 18.06.2009

[Vrh] Go down

Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty Re: Pronalaženje vode i drugih tekućina za piće

Postaj by girdeaux 23.02.10 22:11

Ako mi može netko pomoći, naime dogovaram sa kolegama malu ekspediciju preko papuka i zanima me koliko je vode potrebno ponesti sa sobom? Planinarenje će trajati 2 dana ne ucrtanim putevima. Po mojim procjenama oko 3 litre po osobi ili?
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty Re: Pronalaženje vode i drugih tekućina za piće

Postaj by LUKSA 23.02.10 22:43

Ako ima snjega ili pada kiša nemaš se što brinuti, ta količina vode bi trebala biti dovoljna!

Ali pogledajte karte terena, gdje su izvori i potoci kako bi si olakšali popunu vodom!
Sigurno ima lokvi vode koja se da prokuhati ili profiltrirati!

Ovo doba godine nije niakav problem za vodu!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty Re: Pronalaženje vode i drugih tekućina za piće

Postaj by Gost 23.02.10 23:18

girdeaux procjena ti je tocna, u zimskim uvjetima dovoljno je 1.5 litre/dan (bez koristenja za kuhanje)

Inace covjek bez ikakvih posljedica po nekim istrazivanjima moze bez probleme biti sa minimumom od 1 litre tekucine na sedmicu dana, a u stanju mirovanja cak sa pola litre na pet dana. Inace mnogo njih uvijek ceka osjecaj zedi i tu grijesi jer kada osjecamo zed to ne znaci da je to pocetak procesa dehidracije, on je poceo mnogo prije.

Vidio si na nekim filmovima i dokumentarcima gdje prikazuju vojnike koji u pustinji na komandu ispijaju pola litre tekucine svakog sata (ako se ne varam), razlog je bas taj - manjak kulture pijenja.

Piti cesto i malo i imati uvijek tekucinu na dohvat ruke a ne duboko u ruksaku (na kajsu, ramenu, camel bag...) to je jedno od pravila racioniranja tekucine i odrzavanja vlastite efikasnosti.


Zadnja promjena: Bo.ris; 24.02.10 10:36; ukupno mijenjano 1 put.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty Re: Pronalaženje vode i drugih tekućina za piće

Postaj by girdeaux 23.02.10 23:31

Ok ljudi, hvala za savjete. Češće piti po manje tekućine. Pogledat ću i karte, možda pronađem koji izvor.
girdeaux
girdeaux
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1077
Godine : 36
Lokacija : Slatina
Datum registracije : 21.10.2009

[Vrh] Go down

Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty Re: Pronalaženje vode i drugih tekućina za piće

Postaj by domac 25.03.10 15:41

da bi se pročistila voda treba ju dobro prokuhati ali ako ima pjeska stavi se nekakav komad tkanine i toči !!
domac
domac
bomber
bomber

Male
Broj postova : 135
Godine : 26
Lokacija : sisak
Datum registracije : 24.03.2010

[Vrh] Go down

Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty Re: Pronalaženje vode i drugih tekućina za piće

Postaj by Drvo 16.11.11 21:01

mariobab je napisao/la:...Možeš si doma sašiti Millbank tip vreće za filtriranje kakve koristi britanska vojska, i jednostavnije ti je i bolje.A na sebi sigurno imaš neki komad odjeće kroz koji možeš filtrirati vodu
Kakve su to Millbank vreće?
Drvo
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1663
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty Re: Pronalaženje vode i drugih tekućina za piće

Postaj by explode 17.11.11 10:50

Dnevna kolicina vode mnogo varira od spoljne temperature, vlaznosti, izlozenosti suncu, fizičkom naporu, stanju organizma, načinu ishrane,....

Licno iskustvo je da mi je nekad dovoljno pola litre a nekada potrošim i preko pet litara dnevno (iskljucivo za pice). I to po pravilima za pijenje vode. Vodu nosim u mehu, pijem u malim gutljajima ćesto jer mi se crevo naazi na remanu ranca.

U slucajevia oskudice ili prezivljavanja savet je da se sklonite sa sunca u sto dublji hlad, da smanjite fizicke aktivnosti na minimum, jedete sto socniju hranu bez začina ili soli po mogucstvu presnu (bobice, divlje voce, korenje,....) i da čekate da vreme postane manje toplo (noc ili zora npr), da padne kiša ili da se kondenzuje neka kolicina vode, ako skupljate rosu, da bi nastavili dalje putovanje.



explode
bomber
bomber

Male
Broj postova : 170
Godine : 51
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty Re: Pronalaženje vode i drugih tekućina za piće

Postaj by explode 17.11.11 11:00

vodu treba traziti u dolinama, u usecima brda, sto imate vecu planinu, brdo iznad sebe veca šansa da naidjete na vodu. Voda se pre nalazi u hladovini suma nego na golim padinama izlozenim suncu. Gledajte u cipele, ako rpimetite da su barr malo vlazne ( a nije u pitanju jutarnja rosa) ima smisla kopati 30 cm jer je veilka sansa da naidjete na vodu. Takodje i ako primetite da su biljke u nekom delu kotline zelenije i svetlije nego u okolini ili da nad nekim mestom lebde musice vrlo verovatno ste blizu omiljene tecnosti.

Iskopajte rupu ili jos bolje u nju stavite posudu da se u nju nakaplje - sliva voda.
Ovako dobijena voda je vrlo verovatno bioloski odlicna za pice jer ste presekli tok podzemne vode i napravili kaptzu tj. izvor. Ako sacekate i pustite da voda otece i tako spere , odnese i natalozi mezanicke necistoce. dobicee potpuno cistu vodu.

explode
bomber
bomber

Male
Broj postova : 170
Godine : 51
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 16.04.2011

[Vrh] Go down

Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty Re: Pronalaženje vode i drugih tekućina za piće

Postaj by Vikingson 17.11.11 14:47

Odgovor kolegi Vuku vezano na traženje vode rašljama.

Sila koja savija rašlje je električni potencijal, odnosno razlika električnog potencijala, a sve to ima veze s magnetizmom zemlje odnosno magnetskom provodljivošču pojedinih materijala. Postoje instrumenti za mjerenje tog zračenja.

Znači stvar je znastveno utemeljena, jedno što ti koristiš "primitivnu" tehniku koja ipak funkcionira.

Inače rašljarenje (odnosno suvremene tehnike mjerenja) se koristi i kod pozicioniranja kuća (da se izbjegnu neželjena zračenja (loša za zdravlje) od podzemnih vodenih tokova, odnosno kod razmještanja kreveta u sobama ). Dobar arhitekt će vam preporučiti da se provjeri odnosno da se ispita stanje podzemnih tokova vode prije gradnje kuće.

Da znam kako se upload-a stavio bi prigodni file.

Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 611886

Vikingson
tipko
tipko

Male
Broj postova : 55
Godine : 46
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.03.2011

[Vrh] Go down

Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty Re: Pronalaženje vode i drugih tekućina za piće

Postaj by lololorenzo 22.04.12 10:16

Drvo je napisao/la:
mariobab je napisao/la:...Možeš si doma sašiti Millbank tip vreće za filtriranje kakve koristi britanska vojska, i jednostavnije ti je i bolje.A na sebi sigurno imaš neki komad odjeće kroz koji možeš filtrirati vodu
Kakve su to Millbank vreće?

Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 MillB+water

Evo ti slika s interneta to ti je kao što je rekao Mario vreća za filtriranje kakvu je britanska vojska koristila u WW2

Znam Mario da si ti sam sebi napravio tu vreću.Sad mene zanima ima li gdje u Hr za kupit tu Millbank vreću, dobro bi mi došla jer mi baš nešto tako treba.
lololorenzo
lololorenzo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1027
Godine : 27
Lokacija : Split,Hrvatska
Datum registracije : 23.01.2012

[Vrh] Go down

Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty Re: Pronalaženje vode i drugih tekućina za piće

Postaj by raptor257 22.04.12 15:21

girdeaux je napisao/la:Ok ljudi, hvala za savjete. Češće piti po manje tekućine. Pogledat ću i karte, možda pronađem koji izvor.

Ako ćeš ići južnom stranom papuka, znači prema Velikoj ima nekoliko potoka u kojima je voda ok, na Mališćaku isto imaš izvor, kada planiraš ići ako nije tajna.

raptor257
tipko
tipko

Male
Broj postova : 54
Godine : 48
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 07.12.2011

[Vrh] Go down

Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty Re: Pronalaženje vode i drugih tekućina za piće

Postaj by raptor257 22.04.12 15:24

girdeaux je napisao/la:Ako mi može netko pomoći, naime dogovaram sa kolegama malu ekspediciju preko papuka i zanima me koliko je vode potrebno ponesti sa sobom? Planinarenje će trajati 2 dana ne ucrtanim putevima. Po mojim procjenama oko 3 litre po osobi ili?

Pogledaj Pravila Parka prirode, ako vas rendžeri nađu više u skupini ne znam točno koliko 6, 7 onda ti mogu drapnuti neku lovu za ulaznicu, mislim da do 4 čovjeka nema problema.
Ali to ti važi samo za područje parka prirode.

raptor257
tipko
tipko

Male
Broj postova : 54
Godine : 48
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 07.12.2011

[Vrh] Go down

Pronalaženje vode i drugih  tekućina za piće - Page 2 Empty Re: Pronalaženje vode i drugih tekućina za piće

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.