FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Šavovi na rancu

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Mandić
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 32
Godine : 30
Datum registracije : 30.01.2010

PostajNaslov: Šavovi na rancu   26.02.10 16:17

Pozdrav, interesuje me da li neko zna mozda kako najbolje da resim problem sa savovima na rancu. U pitanju je vojni ranac Mile Dragic, veliki od oko 80l. od sintetike je i primetio sam da se konac i materijal oko savova para polako par koncica sam nasao kako strce pa sam ih spalio upaljacem i resio problem, samo ne znam koliko dugo ce drzati, pa me interesuje da li postoji neki dobar lepak kojim cu to sve premazati da se vise ne para. Molim vas ako imate iskustva sa slicnim problemom da me posavetujete. Hvala.
[Vrh] Go down
Mandić
zelembara
zelembara

Male

PostajNaslov: Re: Šavovi na rancu   27.02.10 0:04

Nema potrebe da usivam, nemam rupe, samo mi se para sintetika tamo gde je porubljeno, przio sam malo upaljacem ali se bojim da ce vremenom nastaviti, pa kontam da poprskam\nanesem neki lepak ili neki ucvrscivac, lak za kosu, nemam pojma....

To je M-97 ranac, nije kupljen na otpadu.

evo link za sliku.
[Vrh] Go down
Mandić
zelembara
zelembara

Male

PostajNaslov: Re: Šavovi na rancu   27.02.10 0:35

Kupio sam od nekog decka iz Beograda za 50e, inace su u MD radnji 120e, za otpad nemam pojma. probacu sa super lepkom da sredim to ali cu prvo testirati da ne grize tkaninu...
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6701
Godine : 31
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Šavovi na rancu   27.02.10 10:47

@Mandić- možeš li kako slikati taj dio? Lakše bi ti mogli omoci da znamo tocno o cemu se radi.

@Survivor- super ljepilo ima isti princip kao epoxy smole (dvije komponente koje reagiraju u prisutstvu nekog medija). Kod super ljepila taj medij je VODA Ona je ubrzivac reakcije i ako je vode premalo- super ljepilo slabo drži. Ako je pak previše- dolazi do pare i zagrijavanja. Još jedan dobar ubrzivac super ljepila je soda bikarbona, s njom se odlicno mogu popuniti rupe koje npr. ne možeš s epoxijem.
[Vrh] Go down
Mandić
zelembara
zelembara

Male

PostajNaslov: Re: Šavovi na rancu   02.03.10 19:20

Hvala na pomoci, resio sam problem, upaljacem sam izgoreo koncice i naneo neki super lepak koji je kao guma, sada je sve super. Hvala !
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Šavovi na rancu   

[Vrh] Go down

Šavovi na rancu
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.