FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
SOG FIELD PUP Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
SOG FIELD PUP Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
SOG FIELD PUP Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
SOG FIELD PUP Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
SOG FIELD PUP Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
SOG FIELD PUP Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
SOG FIELD PUP Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
SOG FIELD PUP Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
SOG FIELD PUP Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
SOG FIELD PUP Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
SOG FIELD PUP Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
SOG FIELD PUP Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
SOG FIELD PUP Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
SOG FIELD PUP Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
SOG FIELD PUP Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
SOG FIELD PUP Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
SOG FIELD PUP Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
SOG FIELD PUP Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
SOG FIELD PUP Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
SOG FIELD PUP Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
SOG FIELD PUP Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
SOG FIELD PUP Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
SOG FIELD PUP Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
SOG FIELD PUP Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
SOG FIELD PUP Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
SOG FIELD PUP Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
SOG FIELD PUP Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
SOG FIELD PUP Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
SOG FIELD PUP Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
SOG FIELD PUP Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

SOG FIELD PUP

+7
Franco G
spyder
baltazar
Nino G
Samobaniran
čagalj
cabala - baniran
11 posters

Go down

SOG FIELD PUP Empty SOG FIELD PUP

Postaj by cabala - baniran 31.01.10 18:58

" Field pup " model tvrtke SOG svidio mi se od pojave na tržištu ali su mi uvjek neki drugi modeli odvukli pažnju. Više nisam htio preklopni nož tako da je ovaj model nekako ostao jedini izbor. Htio sam da ima oštricu od nerđajućeg čelika, sintetičku dršku i korice radi lakšeg čišćenja.

Ovakav nož svakako je dobar izbor za pripremu hrane, obradu divljači i ribe.
SOG FIELD PUP P1170072

Drška je odličnog oblika i dužine, veoma ugodna u ruci u svim položajima, a sam nož je veoma lagan!
SOG FIELD PUP P1170073

Udubljeno ( konveksno ) brušenje uvjerljivo je najbolje za oštrice noža.
SOG FIELD PUP P1170079

Zakrivljena oštrica omogućuje znatno agresivnije rezove a ispust za palac i nešto niže postavljen vrh, ubadanje.
SOG FIELD PUP P1170075

Jedini ozbiljan nedostatak su zaista oštri zupci na utoru za palac. Poput pilice za drvo!
SOG FIELD PUP P1170083

Ono što me posebno iznenadilo je kvaliteta materijala i vrhunska izrada. Kraton se ne da ostrugati o papir ( doduše drška je tvrđa od one na CS modelima ) što govori da je najviše kvalitete. Oštrica je od AUS 8 čelika. Ovako oštar nož nisam vidio od " dobrih, starih vremena " kada je CS radio svoje tanto noževe od ovog čelika. Niti jedne točkice ne ostane nakon pranja ili rezanja hrane govori da je u pitanju vrlo čist sastav čelika. Imao sam nekoliko noževa s AUS 8 oštricama, niti jedna nije bila ovako kvalitetna. Na VG 10 Enduri redovito ostaju mrlje gdje je bila voda a navodno je kvalitetniji čelik. Iskreno, sumnjam.
Navest ću i posljednju prednost ovog noža a to je taivanska proizvodnja. Da je proizveden u Japanu bio bi 20% skuplji.

cabala - baniran
lingua
lingua

Male
Broj postova : 329
Godine : 55
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 28.11.2009

[Vrh] Go down

SOG FIELD PUP Empty Re: SOG FIELD PUP

Postaj by čagalj 31.01.10 20:48

Cabala a kakav je ovaj zero tolerance i gde se ga može nabaviti ?
čagalj
čagalj
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 38
Godine : 57
Lokacija : Ljubljana, Slovenija
Datum registracije : 29.01.2010

[Vrh] Go down

SOG FIELD PUP Empty Re: SOG FIELD PUP

Postaj by Samobaniran 01.02.10 0:46

.


Zadnja promjena: StepenWolf; 27.03.11 12:01; ukupno mijenjano 1 put.
Samobaniran
Samobaniran
lingua
lingua

Male
Broj postova : 255
Godine : 223
Lokacija : Istočno od raja
Datum registracije : 04.08.2009

[Vrh] Go down

SOG FIELD PUP Empty Re: SOG FIELD PUP

Postaj by cabala - baniran 01.02.10 7:23

Moje osobno iskustvo ( definitivno mišljenje ).

cabala - baniran
lingua
lingua

Male
Broj postova : 329
Godine : 55
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 28.11.2009

[Vrh] Go down

SOG FIELD PUP Empty Re: SOG FIELD PUP

Postaj by cabala - baniran 01.02.10 7:24

čagalj je napisao/la:Cabala a kakav je ovaj zero tolerance i gde se ga može nabaviti ?

Naručio sam preko " Replikart- a " ( mod. 100 ).

cabala - baniran
lingua
lingua

Male
Broj postova : 329
Godine : 55
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 28.11.2009

[Vrh] Go down

SOG FIELD PUP Empty Re: SOG FIELD PUP

Postaj by Nino G 01.02.10 7:55

StepenWolf je napisao/la:
Udubljeno ( konveksno ) brušenje uvjerljivo je najbolje za oštrice noža
Da li je ovo neka greška ili definitivno mišljenje?

Meni se ipak čini kao greška. Ako je kolega mislio na "udubljeno" brušenje, onda se radi o konkavnoj fazeti, a ne konveksnoj kako je navedeno.
Inače, konkavna fazeta je dobra kod lovačkih noževa-derača i kuhinjskih noževa. Za survival/bushcraft se uvijek daje prednost konveksnoj ili ravnoj fazeti ("scandi").
Nino G
Nino G
lingua
lingua

Male
Broj postova : 451
Godine : 54
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 26.09.2009

[Vrh] Go down

SOG FIELD PUP Empty Re: SOG FIELD PUP

Postaj by baltazar 01.02.10 9:59

Nino G je napisao/la:
StepenWolf je napisao/la:
Udubljeno ( konveksno ) brušenje uvjerljivo je najbolje za oštrice noža
Da li je ovo neka greška ili definitivno mišljenje?

Meni se ipak čini kao greška. Ako je kolega mislio na "udubljeno" brušenje, onda se radi o konkavnoj fazeti, a ne konveksnoj kako je navedeno.
Inače, konkavna fazeta je dobra kod lovačkih noževa-derača i kuhinjskih noževa. Za survival/bushcraft se uvijek daje prednost konveksnoj ili ravnoj fazeti ("scandi").

I meni se čini da se radi o konkavno brusenom sjecivu (hollow grind).
baltazar
baltazar
bomber
bomber

Male
Broj postova : 115
Godine : 51
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 30.07.2009

[Vrh] Go down

SOG FIELD PUP Empty Re: SOG FIELD PUP

Postaj by Samobaniran 01.02.10 10:28

.


Zadnja promjena: StepenWolf; 27.03.11 12:01; ukupno mijenjano 1 put.
Samobaniran
Samobaniran
lingua
lingua

Male
Broj postova : 255
Godine : 223
Lokacija : Istočno od raja
Datum registracije : 04.08.2009

[Vrh] Go down

SOG FIELD PUP Empty Re: SOG FIELD PUP

Postaj by spyder 01.02.10 13:46

Sog field pup ima konkavnu oštricu, za primjer
Fallkniven S1 ima konveksnu oštricu
StepenWolf i NinoG su dobro primjetili

spyder
tipko
tipko

Male
Broj postova : 52
Godine : 73
Lokacija : planet zemlja
Datum registracije : 02.03.2009

[Vrh] Go down

SOG FIELD PUP Empty Re: SOG FIELD PUP

Postaj by Franco G 01.02.10 23:58

Gosp. Cabala,

drago mi je da ste postirali Field Pup jer sam i sam to htio načiniti - no u trenutku ne znam gdje sam ga u stanu pohranio a nemam fotografija. Nabavio sam ga u Njemačkoj nakon što sam pročitao reviju

http://outdoors.magazine.free.fr/spip.php?article200

Vrlo lijepa revija kao što se možete sami uvjeriti.

Usput:

Razlog da VG-10 ima mrlje je u tomu što je VG-10 manje rust resistant - ima oko 1% ugljika naspram nekih .7% kod AUS-8. AUS-8 je inače čelik koji poprima izuzetno finu oštricu i, kao što g. Cabala veli, izuzetna je u svojoj klasi.

Za utjehu postiram SOG Field Knife, koji je SOG izbacio u čeliku BG-42 - vrhunskom, po mnogima najboljem ingot-čeliku (nešto kao advanced ATS-34) kojeg nalazimo uglavnom u custom noževima (Sebenza je dugo izrađivana u BG-42).

Franco

SOG FIELD PUP LastChance_A027-1

SOG FIELD PUP LastChance_A028-1

Razlika spram Field Pup-a je u dršsci - verzija Pup-a koju ja imam ima prilično 'obli' oblik drške - osobno više volim 'plosnatije' drške.
Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

SOG FIELD PUP Empty Re: SOG FIELD PUP

Postaj by cabala - baniran 02.02.10 7:35

Drago mi je da vam se članak sviđa iako mislim da uvjek može biti bolje. Prekratko imam ovaj nož tako da nisam mogao ništa više napisati.
Što se greške tiče, mislio sam da se brušenje zove konveksno jer konveksan brus pravi udubljenje. Ubuduće " hollow " oštrice zvat ću udubljena. Priznajem pogrešku i iskreno se kajem ali i dalje tvrdim da je udubljena ( konkavna ) oštrica najbolji oblik za noževe višestruke namjene. Noževe za kuhinju ili mesnicu smo svi vidjeli, imaju ravno brušenu oštricu, dosta su široki ( ovisno o namjeni ) i imaju malu tvrdoću ( kako bi se lagano dooštrili ).
Što se tiče čelika, uvjeren sam da je VG 10 kojeg koristi Spyderco u zadnje vrijeme, bitno lošije kvalitete. Osobno nemam Falkniven nož pa molim vlasnike koji imaju oštrice s VG 10 čelikom da kažu ostaju li mrlje na nožu nakon vlaženja. To i nije toliki problem koliko pogrešno kaljenje pa je čelik premekan i brzo gubi finu oštricu. Kada kažem " brzo " mislim doslovno nakon jedne pripreme ručka. Uvjeren sam da se to Falkniven noževima ne događa jer su propisno zakaljeni ( ne tjerajte me na kupovinu! ).


Zadnja promjena: cabala; 02.02.10 8:25; ukupno mijenjano 1 put.

cabala - baniran
lingua
lingua

Male
Broj postova : 329
Godine : 55
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 28.11.2009

[Vrh] Go down

SOG FIELD PUP Empty Re: SOG FIELD PUP

Postaj by cabala - baniran 02.02.10 7:50

. Za survival/bushcraft se uvijek daje prednost konveksnoj ili ravnoj fazeti ("scandi").[/quote]

Skandinavski noževi su oduvjek veoma cjenjeni za boravak u prirodi. U zadnje vrijeme često ih preporučuju tragači, izviđači i ljubitelji prirode.
" Tajna " originalnih skandinavskih noževa je u oštrici koja je brušena i oštrena pod jednim kutem ( " single bevel " ) i veoma kvalitetnom čeliku. Helle mod. 4 je takav primjer. Oštrica je iz troslojnog čelika a srednji je visokougljični. To je najoštrije sječivo koje sam imao u rukama. Potpuno je svejedno što režete! Ipak, debljina od 3 mm i dužina 100 mm su prilično ograničavajuće.

cabala - baniran
lingua
lingua

Male
Broj postova : 329
Godine : 55
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 28.11.2009

[Vrh] Go down

SOG FIELD PUP Empty Re: SOG FIELD PUP

Postaj by cabala - baniran 02.02.10 8:05

Iskoristit ću fotografije g. Franca za još jednu ( važnu ) napomenu. Sreća što su noževi slikani uz originalni kukhri pa je to moguće.
SOG FIELD PUP LastChance_A027-1
Na kukhri- u ( najgornji nož ) vidi se mali utor poput srca. Za one koji ne znaju, služi kako bi slijevanje tekučine ( krvi ) skrenulo s oštrice da ne ide na dršku, odnosno, ruku, jer drška nema štitnika ( nož služi gotovo isključivo za sječenje i rezanje. Ispod vidimo nož koji ima takozvani " utor za prst ". To je glupost koja ima samo jedan smisao a taj je da se stavi prst kojim pucate što bliže oštrici kako biste ostali bez njega u stresnoj situaciji. Drugi smisao nisam našao.

SOG FIELD PUP LastChance_A028-1
Ovakve drške su odlične za nošenje noža jer su vrlo tanke ali su jako neugodne kod dužeg rezanja, posebno ako su ruke mokre ili po zimi bez rukavica. Pogledajte koliko je oštrica manja zbog takozvanog " utora za prst ". Srećom to je ispravljeno na Field pup modelu.

cabala - baniran
lingua
lingua

Male
Broj postova : 329
Godine : 55
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 28.11.2009

[Vrh] Go down

SOG FIELD PUP Empty Re: SOG FIELD PUP

Postaj by Franco G 02.02.10 23:03

Gosp. Cabala, za mali visuljak za kojeg velite da služi zaustavljanju krvi je jedno od tumačenja. Zove se cho - o njemu Bill Martino, pokojni vlasnik Himalayan Imports, veli na HI site-u


Cho - also called a kauri or kaura. a small notch in blade near handle.
"It has various meanings according to various people. A few are: the clitoris of Kali, the penis of Shiva, Surya ra Chandra (sun and moon, symbols of Nepal), a "Kowdi" ('cow-track' because the cow is sacred to the Hindus), a blood drip, a substitute guard, and on and on and on. Take your pick. The true meaning has been lost in time so today it is anybody's guess". -Bill Martino

Utor za prst kojeg spominjete osobno ne obožavam - tu smo slični. Ali ne bih to nazvao glupošću jer veliki broj ljubitelja oštrica voli taj dio koji ima svoju svrhu. On naime jako pomaže ako s glomaznim nožem radite 'fine' radove. Kad stignem, snimit ću to na primjeru noža Fehrman's Last Chance (iznad Field Knife na slici) - ovo sam ljeto isprobavao taj nož za kužinavanje (što mi je oponašalo nekakav 'camping job'). Nož se pokazao izvrstan - inače ima dvostruki tip grind-a - meni je vrlo ugodno iznenađenje.

Drška je teško reći ispravljena u širu kod Field Pup-a jer je Field Pup stariji - Field Knife je izvedenica nakon pojave taktičkog Reconda, oba u BG-42 čeliku (ako se ne varam).

Franco

SOG FIELD PUP Sibenik2009_A083-1
Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

SOG FIELD PUP Empty Re: SOG FIELD PUP

Postaj by rinos 03.02.10 0:39

Što se tiče čelika, uvjeren sam da je VG 10 kojeg koristi Spyderco u zadnje vrijeme, bitno lošije kvalitete. Osobno nemam Falkniven nož pa molim vlasnike koji imaju oštrice s VG 10 čelikom da kažu ostaju li mrlje na nožu nakon vlaženja. To i nije toliki problem koliko pogrešno kaljenje pa je čelik premekan i brzo gubi finu oštricu. Kada kažem " brzo " mislim doslovno nakon jedne pripreme ručka. Uvjeren sam da se to Falkniven noževima ne događa jer su propisno zakaljeni ( ne tjerajte me na kupovinu! ).

Imam laminirani F1,H1,A1,znači vanjske stranice su 420J čelik( varijanta nehrđajučeg čelika 420),WM1 je "čisti" VG10,ukratko na nijednome nožu nemam mrlje(sad to može biti i do mene)
F1 sam koristio najduže,dva ljeta je proveo na brodu(jedrilicama)ronio sam s njime ,rezao sve što je izvađeno iz mora(uključujući morska jaja =) )nosio sam ga u brda i koristio na sve moguće načine i imam samo riječi pohvale,meni osobno je draži H1,ista kombinacija metala,ali sam koncept mi više odgovara,pogotovo drška,doduše rado bih mu žrtvovao 1-1.5 mm debljine,ali i ovako je dobar,sve od rezanja do svrdlanja rupica s vrhom (ne prkticiram "batoning"osim katkada za test)je odradio odlično,sve noževe imam običaj nakon upotrebe i očistiti i po mogućnosti potegnuti po stropu,H1 još nisam trebao radikalno oštriti.
Wm1 koji je VG10,se često koristi u kuhinji(to je ženin nožić)i zna ostati mokar,ali još nisam primjetio nikakve fleke,nož vara dimenzijama,malen je ali vrlo lako se nauči i na korištenje za veće stvari.
A1 imam prekratko za neke utiske,osim da je veliki teški komad čelika.
Na kraju U2 ,SGPS,laminirani sa stranicama,VG1(ako se ne varam),mali svakodnevni radoholičar,od kada sam ga kupio,stalno je samnom i reže(u početku me je bilo malo strah koristiti ga za neke teže zadatke,ali ne više)
Zasada jedini metal koji je "potpuno"otporan na utjecaj vlage je navodno H1 čelik.Ja imam stariji Benchmade H2o u tom čeliku i kao novi je,ali ne i najoštriji nož koji imam.
rinos
rinos
spikač
spikač

Male
Broj postova : 668
Godine : 58
Lokacija : tu i tamo
Datum registracije : 28.09.2009

[Vrh] Go down

SOG FIELD PUP Empty Re: SOG FIELD PUP

Postaj by cabala - baniran 03.02.10 13:59

Izvinjavam se, G. Franco, ste se osjetili uvređeni kako sam nazvao utor za prst. Imao sam RAT 3 i RAT 7 modele i zbog toga sam to nazvao glupošću. Isprobao sam ih u praksi i uvjerio se da utori za prst ne služe ničemu korisnom ali bitno skraćuju oštricu i dršku. Niti jedan od hvatova nije siguran i udoban kao kod noževa koji se drže isključivo za dršku. Takvi noževi su vrlo opasni i nikome ih ne bi preporučio. Riječ " glupost " odnosila se isključivo na utor za prst i na ništa drugo.

cabala - baniran
lingua
lingua

Male
Broj postova : 329
Godine : 55
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 28.11.2009

[Vrh] Go down

SOG FIELD PUP Empty Re: SOG FIELD PUP

Postaj by cabala - baniran 03.02.10 14:00

G. Rhinos, spasili ste me kupovine!

cabala - baniran
lingua
lingua

Male
Broj postova : 329
Godine : 55
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 28.11.2009

[Vrh] Go down

SOG FIELD PUP Empty Re: SOG FIELD PUP

Postaj by rinos 03.02.10 20:45

cabala je napisao/la:G. Rhinos, spasili ste me kupovine!
možda da ga ipak isprobate?
Ja čekam da skoknem do Italije,u Anconi ima jedan dućan gdje mi je vlasnik ponudio Frej,za 150 eura... SOG FIELD PUP 166116
rinos
rinos
spikač
spikač

Male
Broj postova : 668
Godine : 58
Lokacija : tu i tamo
Datum registracije : 28.09.2009

[Vrh] Go down

SOG FIELD PUP Empty Re: SOG FIELD PUP

Postaj by UrchinStar47 10.02.10 17:58

cabala je napisao/la:Ispod vidimo nož koji ima takozvani " utor za prst ". To je glupost koja ima samo jedan smisao a taj je da se stavi prst kojim pucate što bliže oštrici kako biste ostali bez njega u stresnoj situaciji. Drugi smisao nisam našao.
Sluzi za laksu rotaciju noza prilikom cupanja iz necijih rebara. SOG FIELD PUP 15955

UrchinStar47
tipko
tipko

Male
Broj postova : 69
Godine : 38
Datum registracije : 27.01.2010

[Vrh] Go down

SOG FIELD PUP Empty Re: SOG FIELD PUP

Postaj by Stoney 10.02.10 22:47

Ili da se otvori rana nakon uboda jer i rotacija pod 45° uvelike otvara ranu a samim tim ozljedu i probleme, a svi znamo da je ovo namjenjeno vojnicima. Vecina vojnih stvari je namjenjeno da rani ne ubije. Kako meci, tako ocito i nozevi posto je puno teze i skuplje brinut se o ranjeniku nego o lešu.
Stoney
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova : 630
Godine : 36
Lokacija : Novalja
Datum registracije : 23.05.2009

[Vrh] Go down

SOG FIELD PUP Empty Re: SOG FIELD PUP

Postaj by cabala - baniran 10.02.10 23:20

UrchinStar47 je napisao/la:
cabala je napisao/la:Ispod vidimo nož koji ima takozvani " utor za prst ". To je glupost koja ima samo jedan smisao a taj je da se stavi prst kojim pucate što bliže oštrici kako biste ostali bez njega u stresnoj situaciji. Drugi smisao nisam našao.
Sluzi za laksu rotaciju noza prilikom cupanja iz necijih rebara. SOG FIELD PUP 15955

Logično! Jedino mi nije jasna " rotacija noža prilikom čupanja".

cabala - baniran
lingua
lingua

Male
Broj postova : 329
Godine : 55
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 28.11.2009

[Vrh] Go down

SOG FIELD PUP Empty Re: SOG FIELD PUP

Postaj by Samobaniran 10.02.10 23:25

.


Zadnja promjena: StepenWolf; 27.03.11 12:00; ukupno mijenjano 1 put.
Samobaniran
Samobaniran
lingua
lingua

Male
Broj postova : 255
Godine : 223
Lokacija : Istočno od raja
Datum registracije : 04.08.2009

[Vrh] Go down

SOG FIELD PUP Empty Re: SOG FIELD PUP

Postaj by Franco G 11.02.10 0:45

StepenWolf, potpuno se slažem s tobom. Naravno da se radi o boljoj kontroli za preciznije radove - osobno ne trebam to jer uvijek nastojim nositi jedan jaki nož (kao Fehrmanov First Strike) i jedna 'nježni', recimo MOra2000 ili Mora Classic, za fine radove.

Franco
Franco G
Franco G
spikač
spikač

Male
Broj postova : 750
Godine : 77
Lokacija : Zagreb/Šibenik, Croatia
Datum registracije : 29.08.2009

[Vrh] Go down

SOG FIELD PUP Empty Re: SOG FIELD PUP

Postaj by Stoney 11.02.10 12:34

cabala je napisao/la:Jedino mi nije jasna " rotacija noža prilikom čupanja".

Kad je noz izmedju rebara, okrenes ga i tako rastvoris rebra i jos otvoris ranu (samo meso).
Stoney
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova : 630
Godine : 36
Lokacija : Novalja
Datum registracije : 23.05.2009

[Vrh] Go down

SOG FIELD PUP Empty Re: SOG FIELD PUP

Postaj by LEGION66 11.02.10 13:43

StepenWolf je napisao/la:

Kako li onda skandinavci čupaju noževe iz rebara???

SOG FIELD PUP 464819
Skandinavci čupaju rebra golim rukama. SOG FIELD PUP 747986
LEGION66
LEGION66
spikač
spikač

Male
Broj postova : 631
Godine : 46
Lokacija : KC
Datum registracije : 21.03.2009

[Vrh] Go down

SOG FIELD PUP Empty Re: SOG FIELD PUP

Postaj by cabala - baniran 11.02.10 16:25

Meni nož služi isključivo kao alat pa ne bih htio skretati s teme. Jednom prilikom sam razgovarao s vojnikom koji je za vrijeme rata bio napadnut nožem. Pokazao mi je ranu i ispričao što se dogodilo, to su sasvim druge stvari od onog što gledamo na filmu i TV.

Što se tiče utora na oštirci, napisat ću članak samo o tome i postaviti koji video da vidite o čemu je riječ. Nisu u pitanju rebra ( iako nije loša ideja! ).

cabala - baniran
lingua
lingua

Male
Broj postova : 329
Godine : 55
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 28.11.2009

[Vrh] Go down

SOG FIELD PUP Empty Re: SOG FIELD PUP

Postaj by Samobaniran 11.02.10 23:25

.
Samobaniran
Samobaniran
lingua
lingua

Male
Broj postova : 255
Godine : 223
Lokacija : Istočno od raja
Datum registracije : 04.08.2009

[Vrh] Go down

SOG FIELD PUP Empty Re: SOG FIELD PUP

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.