FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
čutura za filtriranje vode Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
čutura za filtriranje vode Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
čutura za filtriranje vode Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
čutura za filtriranje vode Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
čutura za filtriranje vode Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
čutura za filtriranje vode Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
čutura za filtriranje vode Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
čutura za filtriranje vode Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
čutura za filtriranje vode Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
čutura za filtriranje vode Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
čutura za filtriranje vode Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
čutura za filtriranje vode Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
čutura za filtriranje vode Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
čutura za filtriranje vode Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
čutura za filtriranje vode Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
čutura za filtriranje vode Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
čutura za filtriranje vode Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
čutura za filtriranje vode Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
čutura za filtriranje vode Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
čutura za filtriranje vode Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
čutura za filtriranje vode Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
čutura za filtriranje vode Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
čutura za filtriranje vode Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
čutura za filtriranje vode Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
čutura za filtriranje vode Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
čutura za filtriranje vode Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
čutura za filtriranje vode Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
čutura za filtriranje vode Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
čutura za filtriranje vode Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
čutura za filtriranje vode Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

čutura za filtriranje vode

4 posters

Go down

čutura za filtriranje vode Empty čutura za filtriranje vode

Postaj by damjan 25.01.10 15:09

prije par dana sam naručio par komada čutura za filtraciju vode sa ove stranice pa samo da javim pošto sam vidio negdje priču o tome da se plaća carina na narudbe iznad 300 kn...uglavnom nema nikakve carine do 1000 kn.. ni na osobni uvoz ni na narudbe poštom..ja sam ovu čuturu platio karticom preko neta, i to je to... danas mi je poštar donio paket i nisam nista morao doplatiti...preporučam stranicu, paket mi je dosao u roku 5 dana iz engleske...
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

čutura za filtriranje vode Empty Re: čutura za filtriranje vode

Postaj by damjan 25.01.10 15:32

i ako ce neko narucivat uskoro evo linka , ali savjetujem da narucite boju jungle green, a posto je nemaju na zalihi dobit cete mail sa pitanjem dal da vam posalju u desert tan boji + dodatni filter gratis....mislim da je dodatni filter puno bitniji od boje čuture čutura za filtriranje vode 747986
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

čutura za filtriranje vode Empty Re: čutura za filtriranje vode

Postaj by Stoney 25.01.10 16:19

Dobra fora čutura za filtriranje vode 69343
Sistem se cini savrsenim. Skup ali ako se tako nesto koristi često, predobro je.
Stoney
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova : 630
Godine : 36
Lokacija : Novalja
Datum registracije : 23.05.2009

[Vrh] Go down

čutura za filtriranje vode Empty Re: čutura za filtriranje vode

Postaj by neon 25.01.10 18:14

damjan je napisao/la: pošto sam vidio negdje priču o tome da se plaća carina na narudbe iznad 300 kn...uglavnom nema nikakve carine do 1000 kn.. ni na osobni uvoz ni na narudbe poštom.

Potpuno krivo. Ti si jednostavno imao srece da carinik nije odabrao tvoju posiljku za kontrolu te nisi platio nikakva davanja.

Nemoj davati krive informacije ljudima. Od 1. sijecnja 2010. godine povecan je limit oslobodenja od carine za robu koja se osobno uvozi. Prijasnji limit je bio 300 kn, sada je 1000 kn.

Posiljke su se prije po zakonu sve trebale cariniti, bez obzira na vrijednost. Sada se ne carine one cija vrijednost ne prelazi 160 kn, ukoliko se ne radi o duhanskim proizvodima, alkoholnim picima i parfemima.

Da to rijesimo jednom za svagda prilazem screenshot Uredbe o uvjetima i postupcima za oslobodenje od placanja carine pa si procitajte sami. Svatko kome posiljka vrijednija od 160 kn nije carinjena je jednostavno imao srece.

čutura za filtriranje vode 9d624313c7
neon
neon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.01.2010

http://www.urbangadgette.com

[Vrh] Go down

čutura za filtriranje vode Empty Re: čutura za filtriranje vode

Postaj by LUKSA 25.01.10 23:41

Krenuo sam naručiti ali mi je 300 kn preskupo, plus carina, mislio sam da su dolari, ovo mi je too much!

Zapalio sam se za tu čuturu od kad sam je vidio i stvarno je prava stvar!
Pričekati ćemo bolje dane!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

čutura za filtriranje vode Empty Re: čutura za filtriranje vode

Postaj by Gost 26.01.10 0:17

Što to znači da u autu preko granice mogu prenjeti robu vrijednu 1000 kn bez carine i PDV-a, a preko interneta to ne mogu!? Osim toga za proizode prizvedene u EU nema carine.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

čutura za filtriranje vode Empty Re: čutura za filtriranje vode

Postaj by damjan 26.01.10 7:37

neon je napisao/la:
Potpuno krivo. Ti si jednostavno imao srece da carinik nije odabrao tvoju posiljku za kontrolu te nisi platio nikakva davanja.Nemoj davati krive informacije ljudima.

vjerojatno...ako je tako ispricavam se na krivim informacijama...
..ali mozda je stvar i u nacinu na koji je posiljka s cuturama poslana..dosad sam sve pakete trebao preuzeti na posti i onda bi tamo platio pdv, carinu itd.., a ovaj put mi je paket donio postar na vrata..mislim da se za 30 funti (250 kn) isplati probati
damjan
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1257
Godine : 41
Lokacija : planeta zemlja - trenutno u zagrebu
Datum registracije : 06.11.2009

[Vrh] Go down

čutura za filtriranje vode Empty Re: čutura za filtriranje vode

Postaj by neon 26.01.10 9:04

grasshoper je napisao/la:Što to znači da u autu preko granice mogu prenjeti robu vrijednu 1000 kn bez carine i PDV-a, a preko interneta to ne mogu!? Osim toga za proizode prizvedene u EU nema carine.

Tako pise na ovoj uredbi, dakle tako je. Ni meni nema logike ta diferencijacija, a kako sam vidio u potrosackom kodu ni carinicima bas nema logike (vise posla za one koji rade na ispostavi u posti). U principu bi se trebalo preferirati kupovina narucivanjem. Na zapadu to vec neko vrijeme hvale kao ekolosku i efikasnu kupovinu koja je pozeljnija jer se ne vozikas okolo automobilom i biras i onda jednu stvar koju si kupio vozis kuci (trosi vrijeme i resurse), vec sve izaberes na internetu, a kupljene stvari se prevoze efikasno na hrpi dostavnim sluzbama. No mi u svemu moramo kaskati za ostatkom svijeta pa i u tome.

Za proizvode iz EU nema carine, ali ima PDV-a - kada prelaze 1000 kn.

damjan je napisao/la:..ali mozda je stvar i u nacinu na koji je posiljka s cuturama poslana..dosad sam sve pakete trebao preuzeti na posti i onda bi tamo platio pdv, carinu itd.., a ovaj put mi je paket donio postar na vrata..mislim da se za 30 funti (250 kn) isplati probati

Zapravo je cinjenica da paketa dolazi jako puno, a carinika nema tako puno. Osim toga bi i pregledavanje svakog paketa znacajno usporavalo isporuku posiljaka pa carinici vjerojatno nekom svojom odokativnom metodom rade provjere i onda naplacuju davanja ukoliko bi trebali. I meni se dogodilo da mi prode neka vrijednija roba, a znao sam platiti carinu i PDV na neke stvari koje su doista mogle biti pustene. U principu sutis i placas, ali ne mozes ocekivati da na nesto sto kosta 300 kn neces platiti. Pripremi se na to da platis sva davanja pa ako slucajno prode, onda se veseli. Za robu vrijedniju od 160 kn uvijek racunaj cijenu sa porezom i carinom. Inace carinska stopa nije ista za sve proizvode. Na web stranici carinske uprave postoji XLS datoteka sa kategorizacijom pa si mozete pogledati na sto se placa koliko carine. Medutim carina je manji problem jer se uglavnom vrti do nekih desetak posto, PDV je 23 posto i primjenjuje se za sve osim za knjige.
neon
neon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.01.2010

http://www.urbangadgette.com

[Vrh] Go down

čutura za filtriranje vode Empty Re: čutura za filtriranje vode

Postaj by Gost 26.01.10 9:14

Idem zvat prijatelja carinika. valjda će on znat iz prekse. jel ima puno nelogičnosti u svemu ovome. Sad ću mu bit dužan još jedan gablec (znate kak to ide s carinicima).

Gost
Gost


[Vrh] Go down

čutura za filtriranje vode Empty Re: čutura za filtriranje vode

Postaj by Gost 26.01.10 9:32

Iz prve ruke; za osobne potrebe, bilo koja roba od bilo kuda do 1000 kn neoporezivo i bez PDV-a. Zloporaba se kažnjava, znači ako želiš naručiti 5000 kom upaljača iz kine slijedi zapljena robe i kazna. Postoji čak i neka služba (interna) za žalbe. Nadam se da sam vam uljepšao dan, dok mene to košta 200 kn minimum! ŠALA!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

čutura za filtriranje vode Empty Re: čutura za filtriranje vode

Postaj by neon 26.01.10 9:45

grasshoper je napisao/la:Iz prve ruke; za osobne potrebe, bilo koja roba od bilo kuda do 1000 kn neoporezivo i bez PDV-a. Zloporaba se kažnjava, znači ako želiš naručiti 5000 kom upaljača iz kine slijedi zapljena robe i kazna. Postoji čak i neka služba (interna) za žalbe. Nadam se da sam vam uljepšao dan, dok mene to košta 200 kn minimum! ŠALA!

Hmm, nadam se da isto razmisljaju i drugi carinici, nama bi bilo bolje. Medutim zakon kaze drugacije i naci ce se negdje sigurno neki carinik koji ga je procitao. Uostalom, postavio sam sken uredbe kojom je izmijenjen zakon o naplati carine i PDV-a tj. oslobodenja od placanja istih. Zar to nitko nije procitao? Pa izdvojio sam samo jednu bitnu stranicu iz ogromnog PDF-a, to bar ne bi trebao biti problem procitati.

Propis o narucivanju velikog broja komada istog predmeta stoji oduvijek. Ako narucis 100 komada necega pretpostavlja se da ne narucujes za osobnu upotrebu nego za daljnju prodaju i to treba uvoziti sa dozvolama i po drugim propisima - ne znam kojima i kako, tu sam prestao citati jer me ne zanima komercijalni uvoz.
neon
neon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.01.2010

http://www.urbangadgette.com

[Vrh] Go down

čutura za filtriranje vode Empty Re: čutura za filtriranje vode

Postaj by Gost 26.01.10 10:20

Pročitao sam tvoj scan. zato sam i pokrenuo sve ovo. po tom scanu situacija je gora nego što je bila prije. Uvijek kada sam naručivao robu ne vrijedniju od 300kn nikad nisam platio nikakva davanja. Platio sam par puta carinu (samo carinu) na neke stvari iz japana. E sad po ovome nemaš pravo ni to. no u scanu lijepo piše za pošiljke. pa se tu gubi svaki smisao. have a nice live in Croatia. I kako onda da ne mimoilaziš zakone. Staviš biling adresu na prijatelja u brežicama SLO (nama iz zagreba je to blizu) roba dođe tamo (oni nemoraju platiti nikakve namete) i ti ili on legalno prenese tu robu u hrvatsku, legalno jel nema carine i PDV-a na robu do 1000kn. mi stvarno živimo u bantu državi.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

čutura za filtriranje vode Empty Re: čutura za filtriranje vode

Postaj by neon 26.01.10 10:53

Pa prije je po zakonu bilo nuzno naplatiti carinu i PDV za svaku posiljku, ali to nije bilo naplacivano cisto iz prakticnih razloga. Granica od 300 kn je vrijedilla samo za osobni uvoz kao sto je sada slucaj sa 1000 kn. Situacija je dakle, zakonski, sada nesto bolja, a u praksi cemo vidjeti kako ce biti.

Kao sto rekoh, prolazile su mi i skuplje stvari vrijedne parsto kuna, a znao sam platiti carinu i PDV na nesto sto vrijedi 150 kn. Ja samo prenosim zakon da se ljudi ne cude, ako im se naplati carina na nesto sto vrijedi 200 kn. Kao sto rekoh, ocekuj carinu i PDV na sve sto vrijedi vise od 160kn, a ako se ne naplati budi sretan.

Pripazi kod takvog uvoza u SLO. Oni ne placaju carine samo na uvoz iz zemalja EU, ako ces uvoziti iz SAD-a ili Japana onda roba prolazi carinsku kontrolu i podlozna je nametima na ulazu u EU.

Konkretno ove cuturice su idealne za uvoz preko prijatelja u SLO.
neon
neon
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 45
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 09.01.2010

http://www.urbangadgette.com

[Vrh] Go down

čutura za filtriranje vode Empty Re: čutura za filtriranje vode

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.