FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac

+9
SoLoSaroman
Igsy
LUKSA
Mladen
Marko
Mshai
tigi
Nahualli
Stoney
13 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac

Postaj by Gost 21.12.09 21:05

Postoje mjesta u prirodi koje domači mještani izbjegavaju,smatraju ih ukletima i ne usude se ni po danu prolaziti uz njih!
Planinar ili izletnik,neupučen može zalutati,ili čak neznajuči naletjeti na njih, postaviti tu svoj logor pa tek u noči opazi da se nešto čudno tu događa.Može ga uhvatiti panika i on poginuti od pada ili se teško ozljediti kod bijega.
Da se lakše preživi takva situacija dobro je svjestno potražiti takvo mjesto i istražiti te neobične fenomene!
Tako imaš potrebno iskustvo da čak i smiriš veču grupu ljudi koje uhvati panika i time ih spasiš od pogibelji!
Prošle zime u najdužu noč godine potražio sam najozloglašenije mjesto u Ivanečkom kraju zvano Vražji stolac u šumi iznad sela Kaniža!
Jedina osoba iz sela koja se tog mjesta ne boji bio je Ivek Vrček,koji je tamo navodno svašta doživio!Cilj bio je provesti čitavu noć na tome mjestu i sam se uvjeriti dali doista postoje duhovi ili je sve mašta mjesnih seljaka,koji su poznati po prekomjernoj konzumaciji vina i marihuane!

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac 3287_1036182518395_1640451577_80640_5652166_n

Tamo su dva kamena blokova koji su preostali od keltskog svetišta.
Po priči je na svetištu sagrađena krščanska kapelica i stijene postale stepenište.
Pop je prešao u sotoniste i tlačio seljake pa ga oni kada je bio u lovu ubili njega i psa,odrubili im glave i navalili na kapelicu.Ali sa neba su se spustila dva anđela i odnjeli kapelicu u Međimurje jer su tamo ljudi bili pobožniji!
Navodno se i sada još zna selo gdje je postavljena kapelica!A noču oko vražjeg stolca luta krvožedni duh popa,čuje se lavež njegovih pasa i svako tko se tamo nađe umre od straha!
Znao sam da je sada početak zime i keltski blagdan,kameni nalik na stolicu postavljeni su u smjeru istok-zapad.Nije istina kao što se priča da je stijena magnetična,kompas ne ludi niti se visak neprirodno ne ponaša!
Ipak sam postavio zaštitni krug od 5kg soli koja navodno štiti od zlih duhova,makar domači ljudi misle da je Salinovec,-bivši rudnik kamene soli centar magije i vještica!
Na sve 4 strane svijeta postavljeni su mamci od kruha i zdjelice najbolje zagorske crne medovine!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty Re: Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac

Postaj by Gost 21.12.09 21:36

Doista se nešto čudno događa,čuju se koraci,ali nitko se ne vidi!Lavež pasa je doista čudan,zvuči više na dahtanje ali nije toliko štrašno kao što ljudi pričaju!
Čuje se pucketanje granja a zdjelica sa medovinom se 2 puta ispraznila!
Pošao sam malo uokolo i nasumce slikao da možda nešto ulovim...

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac 3287_1036182678399_1640451577_80644_3619175_n

Uhvatio sam zgodnu sliku duha na desnom rubu ove fotke,vidljive su emocije strave i užasa koje su materijalizirane i fluid djeluje kao magla.
Slična spodoba vidi se i iznad Vrčeka kao da če ga progutati!

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac 3287_1036182638398_1640451577_80643_3275287_n

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac 3287_1036182598397_1640451577_80642_4554124_n

Vrček je nakon naše avanture sljedeči dan doveden na Varaždinsku psihijatriju,pušten je tek nakon mjesec dana..!
I meni se činilo kao da me nešto ljulja u krevetu još tjedan dana nakon nočenja,no to je samo bila energija koju smo upili na tom energetskom čvoru...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty Re: Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac

Postaj by Stoney 21.12.09 21:37

Zasto se nikad ne pricaju price kao npr "Pop je "poludio" i radio neke rituale koji nisi bili 100% sa njihovim uvjerenjima, podivljali, ubili covjeka i njegove zivotinje i razrusili tu kapelicu... od tad ljudi koji znaju za te price, idu u sumu, neznaju se ponasat u prirodi i onda pricaju gluposti"

I moja cura je u prirodi cula 2 psa kako laju i nekoga "duha" kako puše u nju. Prestrasila se i od straha se nije mene sjetila probuit i samo je sutila. Nakraju je to ispalo da su 2 psa stvarno lajala, 2 km dalje u nekom selu, ispred sklonista je bio jež a ona je 6 sati prije toga gledala horor.
Zasad sam i dalje nevjerni toma sto se tice ovakvih prica i nevidim poantu ovoga.
Stoney
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova : 630
Godine : 36
Lokacija : Novalja
Datum registracije : 23.05.2009

[Vrh] Go down

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty Re: Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac

Postaj by Gost 21.12.09 22:27

I ja ne vjerujem pa istražujem! Možeš sljedeči put samnom na teren,drago mi je što si neustrašljiv takvi ljudi mi trebaju da oslobodimo puk od babskih priča!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty Re: Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac

Postaj by Stoney 21.12.09 22:37

Takve price su uvijek postojale i uvijek ce postojat jer nastaju svaki dan jer se stari ljudi svaki dan negdje napiju pa kad ponestane prica...sljede nove i svježe.
Ja nisam rekao da sam neustrasiv nego da ne vjerujem u tako nesto. Nevidim moko kako u to ne vjerujes kad si dozivio neku "energiju" koja ti je tjedan dana drmala krevet.
Stoney
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova : 630
Godine : 36
Lokacija : Novalja
Datum registracije : 23.05.2009

[Vrh] Go down

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty Re: Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac

Postaj by Nahualli 22.12.09 0:02

Lov i ribolov?

Moko dovoljno smo bili tolerantni prema tvojim slucajnim greskama.
Dovoljno si dugo na ovom forumu da znas gdje kamo spada.
Molit cu te da teme stavljas u adekvatne podforume.
Ovo ce biti premjesteno.
Nahualli
Nahualli
lingua
lingua

Broj postova : 225
Datum registracije : 29.06.2008

[Vrh] Go down

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty Re: Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac

Postaj by tigi 22.12.09 10:43

pa smeta u tome i je stvar, nemamo ništa i nitko protiv da čovjek s nama podjeli svoja iskustva i doživljaje ali postoje teme koje su za to predviđene, kao recimo ova kao rođena je za temu tvoje avanture!
na kraju krajeva kako bi bilo da svi počnemo pisati kome se gdje svidi, kad netko dođe na forum trebat će mu pet gladnih godina da pohvata gdje je što!
tigi
tigi
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.02.2009

[Vrh] Go down

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty Re: Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac

Postaj by Gost 22.12.09 11:00

Nije sabat zbog sabata,nego je sabat zbog čovjeka!
Rekao je jednom jedan pametan čovjek kojeg znamo kao Isusa...
Nije forum zbog foruma,nego je forum zbog ljudi koji bi nešto naučili i razmjenili svoja iskustva!
Kada si vani u prirodi moraš ponekad smirivati i pripaziti na ljude koji nisu vični da napuste vlastita 4 zida!
Imao sam slučaj da se jedna žena panično bojala ježa,a češči je strah od ptica.
Duhova se boji gotovo svaka druga osoba!Upoznavanjem izvora straha ti znaš upravljati fobijom!
Tako da je time navodno svima jasno zašto sam postavio tu temu...
A administratore bih rado ugostio pa jedan vikend upoznao na terenu sa prirodom da im bude lakše upoznati tematiku preživljavanja.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty Re: Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac

Postaj by tigi 22.12.09 11:11

kompa ne radi se o tome u početku si napiso isto kao i sad da upoznavanjem svega možeš savladati strah i smiriti strahove drugih kako bi im povečao šansu za preživljavanjem, u redu sve pet ali u nastavku pišeš o tome kako pozivaš sve da stobom krenu u avanturu rasvijetljavanja starih seoskih priča te na taj način "oslobodiš puk babskih priča", ruku na srce to nije za lov i ribolov, ljutio se ti ili ne, tema ti kao takova ostaje samo je premještena te ti i dalje možeš nastaviti opisivati slične avanture!
tigi
tigi
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.02.2009

[Vrh] Go down

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty Re: Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac

Postaj by Gost 22.12.09 11:19

Ma neka čita tko hoče,i koga zanima.Ako taj prostor nešto košta,a ako nema ljudi koje to zanima,briši ga!
Ja ionak dobijem dobru lovu za ovakve informacije od muzeja i organizatora izložbi ili srednjevijekovnih turnira,pa sam sada van sezone bio spreman podjeliti to sa vama!...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty Re: Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac

Postaj by tigi 22.12.09 11:34

ne treba brisati i to što si napisao dobro je, ima ljudi koji če pročitati, ja sam samo prebacio tam gdje joj je mjesto, a ti si uvijek dorodošao napisati nešto konstruktivno i puočno!
tigi
tigi
spikač
spikač

Male
Broj postova : 616
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 13.02.2009

[Vrh] Go down

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty Re: Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac

Postaj by Mshai 22.12.09 19:02

Dobro je, tema je sad premještena na mjesto i sad sve štima. Hajdemo dalje (:

Sviđa mi se Moko što rušiš granice straha vezane uz duhove i demone. Općenito, sviđa mi se svaka osoba koja radi na svojim strahovima. Ja imam jednu jedinu fobiju, koju sam ublažio u strahopoštovanje kroz eto zasad 4-5 godina rada na tome. Imam priču koja neka mnogima zvuči kao lovačka, ali imao sam bliski susret s morskim psom kao 14-15 godišnjak dolje kod Makarske, u Brelima, nekih 500-injak metara od obale. Nije bila riječ o modrulju, nego nečem većem što je doplivalo valjda za teretnjakom ili zalutalo u naš "zaljev". I nije bio delfin.

Uglavnom, moja Ekipa odozgo me je jako čuvala jer evo me sada ovdje sjedim s obje noge, ruke, živ što tome mogu posvjedočiti. Odtada sam imao neracionalan strah odlaska u vodu kojoj ne vidim dno. No također od onda radim na tome, i svake godine sve dalje mogu otplivati i mogu sve bolje kontrolirati te "valove" straha koji žele izbiti. U cilju mi je, kad ću imati love, platiti nekom ribaru da me odvede full daleko od obale i krvlju ribe i iznutricama prizvati morske pse da ih vidim iz najbliže sigurne udaljenosti u vodi. Gledati ih dok ih ne prihvatim, u miru.

Pardon na offtopicu, samo sam htio pohvaliti ideju suočavanja sa vlastitim strahovima.
Mshai
Mshai
spikač
spikač

Male
Broj postova : 517
Godine : 39
Lokacija : kraj drva života
Datum registracije : 29.01.2009

[Vrh] Go down

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty Re: Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac

Postaj by Stoney 22.12.09 19:17

Mshai, evo da ubacim jedan post offtopic-a Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac 469245
Imam sve dozvole, brodicu od 8.5 metara, otvoreno more nije daleko, a i tih iznutrica mozemo nac jako lako.
Sve u svemu...ako doletis do Paga i ako si za, i ja sam.


Nazad na temu...
Nevjerujem osobno u duhove,domone,andjele ili slicno. Nisam religiozan nimalo (ako je to dvoje povezano) ali iskreno bi volio biti jer vidim da su religiozni ljudi puno sretniji od nas koji nisu. (Nezelim ovo prebacit na raspravu o religiji, samo govorim a postujem svacija uvjerenja jednako koliko i svoja)
Nikad nisam razumio takva vjerovanja ali su me uvijek zanimala tako da mi je ova tema dobrodosla i zelim znat sto vise o tome.
Stoney
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova : 630
Godine : 36
Lokacija : Novalja
Datum registracije : 23.05.2009

[Vrh] Go down

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty Re: Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac

Postaj by Gost 22.12.09 22:01

Eh onda se čuvaj obale između Paklenice i Maslenice,tamo sam gotovo umro od straha,a mogao bi i ti ako imaš još tu fobiju,no evo ti lijeka da znaš što je to:
Noču sam ti sam po bonaci lovio ostima uz obalu i prošao več nekih 5-6 kilometara dok negdje oko 2sata u noči nisan došao do jedne od mnogih uvala.
Več sam bio u drugome svijetu,u svijetu umora i mašte, dok nije tik do mene skočila voda koja je bila glatka ko zrcalo metar uvis,kao da se je zaljetio kit ili morski zmaj u obalu!
Skorom sam se usrao od straha!
Za sekundu bio vani i udaljio se od obale,sve je bilo kao u sceni iz Gospodara prstenova kada ekipa želi uči u carstvo patuljaca a napadne ih divovska lignja!
Opet se dogodila ista stvar kada se more smirilo,i nakon nekoliko minuta opet u istim intervalima.
Nikakvo čudovište nije bilo krivac,nego kiša koja je padala prije nekoliko dana po planinama i probijala se kroz vapnenac do mora,ta voda štrcne u intervalima u more pa se čini kao da su to morski zmajevi!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty Re: Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac

Postaj by Marko 27.04.10 19:43

pa gle vrazji stolcek bas i nije iznad kanize, postoji i poganski oltar u kanizi ali mislim da se ne zove tak, moram priznati da ovo cujem prvi put da je salinovec bio centar magije Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac 469245
sad nisam siguran dali ste ovo ozbiljno pisali da se svi boje tog mjesta ili je to samo zafrkancija Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac 469245
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty Re: Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac

Postaj by Gost 27.04.10 20:37

Nakon ovoga me slobodno izbacite sa foruma,ali istina je,barem meni...
Prošle godine sam trebao voditi uz Borisa ekipu od 3 Zagrebčana po Učki.
Prespavali smo u nekoj špilji koju su koristili partizani.
Negdje u 2 u noći se prebudim da idem van pišat,upalim čeonu svjetiljku a na stropu visi neka blijeda spodoba i gleda u mene,
Humanoid nalik Smeagolu gledao u mene kao što to radi zec noću kada ga farovi auta posvijetle.
Kao da je ukočen od straha i nada se da ga nisam primjetio.
Pošao sam van pišat a lika kasnije više nije bilo,a ja sada tek prvi puta to objavim...
Možda se još kome posreći vidjeti ga,totalno je bezopasan ali malko znatiželjan...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty Re: Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac

Postaj by Mladen 27.04.10 21:03

priče uvijek kruže među ljudima...
legende postoje koliko i ljudi...

mjesto gdje su stijene..
za koje se priča da su nekad bile oltar...
nalazi se u jednom prekrasnom ambijentu...
pravom nedirnutom kutku prirode...
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty Re: Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac

Postaj by LUKSA 28.04.10 20:18

a sad znam čiji je ono vrisak bio u noći od kojeg su se neki skamenili! Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac 747986
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty Re: Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac

Postaj by Igsy 22.09.10 23:17

moko je napisao/la:Nakon ovoga me slobodno izbacite sa foruma,ali istina je,barem meni...
Prošle godine sam trebao voditi uz Borisa ekipu od 3 Zagrebčana po Učki.
Prespavali smo u nekoj špilji koju su koristili partizani.
Negdje u 2 u noći se prebudim da idem van pišat,upalim čeonu svjetiljku a na stropu visi neka blijeda spodoba i gleda u mene,
Humanoid nalik Smeagolu gledao u mene kao što to radi zec noću kada ga farovi auta posvijetle.
Kao da je ukočen od straha i nada se da ga nisam primjetio.
Pošao sam van pišat a lika kasnije više nije bilo,a ja sada tek prvi puta to objavim...
Možda se još kome posreći vidjeti ga,totalno je bezopasan ali malko znatiželjan...

Otkada je moko ovo objavio, više se nije vraćao na forum... Da ga nije "blijeda spodoba" zela?! Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac 865284
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty Re: Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac

Postaj by Marko 22.09.10 23:37

Na drugom forumu je mislim.
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty Re: Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac

Postaj by SoLoSaroman 22.09.10 23:51

Kad sam bio klinac nekih 15 god.naslušao sam se svakojakih priča o Vilama,kako ukadu konje i ispletu im pletenice koje čovjek nemoze isplesti,oni se kunu da je tako bilo.O zakopanom blagu,zlatnicima i srebrenjacima koje su ljudi sakrivali pri bijegu od turaka.i često smo mi po noci išli duboko u šumu,pokušavajući naći zlato,jer navodno kad je noć bez mijeseca jednom u godini to zlato isijava nekakve boje.ko djeca vjeruj u svašta.I mogu reći da se u šumi čuju svakojaki zvukovi,jež pravi stravične zvukove,ali kad znate da je to jež onda više nije strašno,nevjerujem ništa od tih priča,ukletih ovo ono.
SoLoSaroman
SoLoSaroman
bomber
bomber

Male
Broj postova : 111
Godine : 44
Lokacija : Mostar
Datum registracije : 20.09.2010

[Vrh] Go down

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty Re: Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac

Postaj by Marko 22.09.10 23:57

Ima jedno mjesto u Kaniži s kojim je Moko valjda pomješao Vražji stolac gdje je poganski oltar(kod nas ima mnogo takvih stvari koje nažalost nitko ne istražuje) i drvece je tamo nevjerojatno kvrgavo i staro. Izgleda stvarno čarobno, samo čekaš druida nekog da ti doleti Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac 747986

Ima nešto romantično u svim tim legendama =)
Marko
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2015
Godine : 33
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 03.08.2009

[Vrh] Go down

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty Re: Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac

Postaj by Igsy 22.09.10 23:59

SoLoSaroman je napisao/la:O zakopanom blagu,zlatnicima i srebrenjacima koje su ljudi sakrivali pri bijegu od turaka.

Da i ja sam čuo takve priće, ali nije se radilo o zlatnicima i srebrenjacima nego o turskim sabljama i kuburama zakopanima na obroncima mosora.
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty Re: Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac

Postaj by SoLoSaroman 23.09.10 0:03

Ima naravno,ljudi vole mistično,tajanstveno.
Sa nekih 15 godina saznao sam za jednu pećinu,pristupačna pećina,i slušao sam priče raznorazne u biti ko zna kolika je pećina,ovaj došao dovde i nemoze se dalje,nema kraja itd.Ko nemiran duh odlučim se da istražim pećinu,imao sam nekakvu jeftinu svijetiljku,nožić i volju.I tako sam ja par dana proveo istražujući tu pećinu,prvi strah koji sam osjetio je bio mrak i 1 smjer i misao kad sam ugledao kosti na podu,šta ako na mene izleti lisica,vuk ili nešto veće,pošto neće imati gdje kad je 1 put.i tako sam malo pomalo mic mic mic, i dodjem do tog uskog djela gdje je trebalo puzeći se provući da bi se nastavilo dalje,i odlučim se proći.Kad sam prošao to usko grlo da tako nazovem,moram sam bočno se kretati nekih par metara i upanem u jednu prostoriju od jedno 3 kvadrata i to je to kraj,I tako sam razbio taj mit o beskrajnoj pećini.No desio se problem nije mi nitko vjerovao da sam se provlačio kroz taj otvor,no ja znam Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac 747986.
SoLoSaroman
SoLoSaroman
bomber
bomber

Male
Broj postova : 111
Godine : 44
Lokacija : Mostar
Datum registracije : 20.09.2010

[Vrh] Go down

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty Re: Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac

Postaj by djomla 23.09.10 3:26

Hm! Zanimljiva tema, vrlo kontroverzna. Po mom mišljenju dobro informirana osoba paranormalne pojave neće tumačiti kao babske priče i sl. nego kao anomalije ljudske percepcije. Ono što mi vidimo oko sebe tj. percipiramo s naših 5 osjetila nije objektivno mjerilo realiteta u kojem se nalazimo. Ljudski mozak je stanju dekodirati samo 0.0005% elektromagnetskog spektra, što znači da smo praktički slijepi. Po nekim teorijama ovaj prostor koji zauzimamo nije rezerviran za samo naše fizičko tijelo nego vrvi drugim oblicima inteligencije-života-svijesti. Slikovito rečeno kao i radio-prijemnik koji je ugođen na samo jednu stanicu dok u isto vrijeme postoji puno drugih stanica koje on trenutno ne može dekodirati. A ono što mi vidimo kao duhove, vile itd. je ništa drugo do šumova koji nastaju interferencijom dviju stanica gdje čujemo dvije stanice u isto vrijeme. Dok smo tako sigurni u ono materijalno što nas okružuje i ne želimo prihvatiti ništa izvan fizičke dimenzije, što onda reći na podatak da je atom točno 99,999%, prazan prostor tj. da čovjek i nije tako čvrsto vezan za fizičku dimenziju nego da smo mi jednostavno energija-vibracija. Ako nekom tijelu dovodimo energiju, vibracija (frekvencija) tog tijela povećava se, a to znači: stanje tijela se mijenja. Iz komada leda nastaje voda. Ako i dalje dovodimo energiju, voda se pretvara u paru. Činjenica da ljudi u jednom vremenskom razdoblju ili na određenom geografskom području učestalo viđaju određene entitete vjerojatno je stvar kolektivne svijesti... Kao što danas viđamo nlo-e tako su naše bake i djedovi viđali vile i sl. Rekao bih da se s vremenom mijenjaju "programi" u našem mozgu koji dekodiraju nastale anomalije u prostoru pa se tako mijenjaju i trendovi ukazivanja različitih entiteta.
Ne zamjerite što sam odužio i možda odlutao od teme... Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac 806172
P.S. Svima koje zanima ova tematika, posebice priroda stvarnosti toplo preporučam "Holografski svemir" Michaela Talbota. Knjiga je vrh!
djomla
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 977
Godine : 36
Lokacija : Vinkovci
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty Re: Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac

Postaj by LupusREBEL 23.09.10 11:38

Služio sam ex Jna u Skopju, sad do hangara s m/v trebalo je proć kroz šumarak od zgrade do hagara, po noći je uvjek u sjeni čučila nagnuta spodoba, jedno metar-dva od putića. Kad sam bio još "fazan" zbog te spodobe išao sam cestom a ne prečicom. Da bi nakon mjesec dva usudio se proć, pod utjecajom alkoholnih derivata a i kasnio sam na smjenu. Poslje smjene vratio sam se i polako prema toj spodobi krenuo, nakraju je ispalo da je to tako isječeno stablo da u mraku liči na čovjeka u zasjedi. Kad sam aktivnim desetarima jednom to pričao rekli su da ima takvih drveća po vojarni još isječenih, u šumici kad se ide prema straži, na jednoj osami gdje su bili PZO topovi i Prage. Itd...

Da ima nekih fora ima, kad sam se uselio u ovu kuću gdje sam sad, ofarbao sam ju svu, skinuo sam prag da bi ispod praga bila praznina, ljevo je bio cement destno cigla, šupljina ko šupljina, kutija zatvorena sa svih strana. Iduće godine dobio sam okej etison, zatezao sam ga oda kraja do kraja sobe skinuo sam prag da bi podvukao etison. Unutra sam našao jaje, nerazmijeno i nije bio mućak već svježe kokošje jaje, klupko nečije kose, malo, nije moglo biti gnjezdo i par kostiju. Bacio sam u vatru da bi nakon pol sata i manje došla neka baba s kojom nikad nisam pričao i imao veze tražeći malo soli. Sve vuče na urok. Ali tko god sumnja, kuća je 99% vremena zaključana, nema šanse dok sam doma da je itko mogao odšarafit prag i stavit pod njega a da ja to nezna. A rupe su premale da bi štakor i miš dovukli jaje.

Tako da sjevoro-zapadna Hrvatska nije puna tajni, ima ih svugdje. Treba se osvrnut i vidjet. Osobno sam nailazio na nemogućim mjestima prekrasno uređene izvore, fontane, male parkove prirode, bujne i preljepe vegetacije, u zabačenim djelovina napravljene suhozide a između utabane ceste, s strane nadvijenim ljeskama, te ceste tko zna kako su i zbog čega rađene, crkvice, križeve, kapelice itd...

Na aer Željava u sred šume nalazi se groblje, bili smo cca 3 dana na Željavi svake noći ispred jednog groba upaljena sveća, na poligonu "Eugen Kvaternuik", Slunj, nalazi se grob, uređen s betonskim zidićem i betonskim pokrovom te nadgrobnim spomenikom, kad gledaš šikaru nebi ti palo napamet da se tako nešto nalzi u njoj.

LupusREBEL
LupusREBEL
spikač
spikač

Male
Broj postova : 766
Godine : 53
Lokacija : Ogulin
Datum registracije : 10.08.2009

http://www.LupusREBEL.info

[Vrh] Go down

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty Re: Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac

Postaj by Drvo 23.09.10 16:12

LupusREBEL je napisao/la:...
Da ima nekih fora ima, kad sam se uselio u ovu kuću gdje sam sad, ofarbao sam ju svu, skinuo sam prag da bi ispod praga bila praznina, ljevo je bio cement destno cigla, šupljina ko šupljina, kutija zatvorena sa svih strana. Iduće godine dobio sam okej etison, zatezao sam ga oda kraja do kraja sobe skinuo sam prag da bi podvukao etison. Unutra sam našao jaje, nerazmijeno i nije bio mućak već svježe kokošje jaje, klupko nečije kose, malo, nije moglo biti gnjezdo i par kostiju. Bacio sam u vatru da bi nakon pol sata i manje došla neka baba s kojom nikad nisam pričao i imao veze tražeći malo soli. Sve vuče na urok. Ali tko god sumnja, kuća je 99% vremena zaključana, nema šanse dok sam doma da je itko mogao odšarafit prag i stavit pod njega a da ja to nezna. A rupe su premale da bi štakor i miš dovukli jaje.
...
Zašto joj je trebala sol?
Drvo
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1663
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty Re: Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac

Postaj by Adept 23.09.10 16:24

Zato što je sol čest rekvizit u magijskim ritualima.
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty Re: Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac

Postaj by Drvo 23.09.10 16:27

Andrej Grgić je napisao/la:Zato što je sol čest rekvizit u magijskim ritualima.
Znači nije uspjela s jajem i kosom pa ga je htjela ureči sa soli .Nisam uopće znao da se sol koristi za uroke.
Drvo
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1663
Godine : 43
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 13.03.2010

[Vrh] Go down

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty Re: Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac

Postaj by Adept 23.09.10 16:31

Ja sol uglavnom koristim za čorbance, kotlovinu i grahčinu, ali vidiš - ima i drugih namjena Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac 747986
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac Empty Re: Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.