FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Emisije i dokumentarci o preživljavanju

+51
Drobny
Login
fero
Molokai
trolshein
Guybrush
mgizdi16
ggliga022
Migach
PJER
mahapirot
Target
mister x
orao
Mraz
robert
Šimun
UrchinStar47
Stevan Feher
Ito Ogami
Guru
Ris
bitmap
đoni
dman
maks1969
girdeaux
Nahualli
Ri istra
Stoney
Damien
Zeljko
neon
mimir
rinos
tigi
Strider
Damir
M5
LEGION66
gladiator
commando
trkač
bowhunter
miha_vg
LUKSA
Stule
Mladen
mariobab
Ivan
Mshai
55 posters

Stranica 1 / 8. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Gost 04.03.09 17:06

evo u nedjelju opet pocinje na RTLu
u 16:30 Discovery: Preživjeti divljinu: Island

pa mozemo poslje emisije prokomentirat
kaj je dobro a kaj je lose


p.s. strpite se do nedjelje Emisije i dokumentarci o preživljavanju 78787

alo ljudi strpite se da prode emisija pa onda komentirajte !!!
ovo je samo obavjest da ce i kad ce bit


Zadnja promjena: JoZ@; 04.03.09 18:25; ukupno mijenjano 1 put.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Mshai 04.03.09 17:19

Već dvije godine ne gledam televiziju... al ajde, ovo zvuči kao plan pa ako ću bit doma pogledam tak da ću se moć pridružit diskusiji. =)
Mshai
Mshai
spikač
spikač

Male
Broj postova : 517
Godine : 39
Lokacija : kraj drva života
Datum registracije : 29.01.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Gost 04.03.09 18:19

Pogledao sve nastavke, sve sezone. Lik je fejker. Svi survival instruktori smatraju ga opasnim upravo što ljudi misle da iz dotične emisije nešto mogu i naučiti, a sljedeći njegove savjete će završiti mrtvi prije nego da su sjeli na mjestu i pljuvali u vjetar ili štogod.
http://www.daughtersoftiresias.org/bearwiki/Evidence

Molim da pogledate gore navedeni link i dobro ga proučite.

evo samo za nadolazeću epizodu

Ireland
Admits dead sheep has been placed for him by a local farmer.
Edited so that he doesn't claim to have "caught" a ptarmigan.
Did not spend night outside.


http://www.daughtersoftiresias.org/bearwiki/Bad_Advice_and_Inaccuracies

Na ovom linku se nalazi popis pogrešnih savjeta iz epizode u epizodu.

A meni jedna od najdražih je


Ma pogledajte samo tu slikicu, skoro sam umruo od smjeha. Opasan neki medo.

Inače kuća koja je napravila taj show ( mislim Chanal 4) je izjavila da to nije dokumentarac tipa 'stvari ovako funkcioniraju' nego kvazi dokumentarac s jedinim ciljem zabavljanja publike. Potražite po netu, naći ćete i tu izjavu. Ta izjava je službena izjava producenata emisije.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Mshai 04.03.09 18:45

A čekaj malo.... pa ovdje je riječ o Bear Gryllu!!!!!!!! Kad ja ne znam hrvatske prijevode za njegovu emisiju. Emisije i dokumentarci o preživljavanju 368870 DA, ni pod slučajno ne gledati njegove emisije, on je totalni LAŽOV!!! I pri tome je još i lud. Skinuo sam jednu sezonu njegovih dokumentaraca o "preživljavanju" i nadivio se njegovom idiotizmu. Od skakanja po oštrim stjenama u običnim tenisicama s nezaštićenim gležnjevima, demonstriranja kako se izvući iz živog blata, do njegovog ispijanja pišake iz nastavka u nastavak (to mu je valjda zaštitni znak - ak ne popije pišaku, uvjeti u kojima se nalazi nisu vrijedni spomena), i vrhunac svega - kad je u nekakvoj močvarnoj prašumi, ne znam točno gdje, demonstrirao kako loviti ribu golim rukama GURAJUĆI GOLE PRSTE POD VODU U RUPE ISPOD KAMENJA, MEĐU KORJENJEM i u ŠUPLJINE STABALA u mjestu punom aligatora, zmija i ogromnih kornjača.

Defintivno neću gledat to sad kad znam o kome je riječ! Emisije i dokumentarci o preživljavanju 374724
Mshai
Mshai
spikač
spikač

Male
Broj postova : 517
Godine : 39
Lokacija : kraj drva života
Datum registracije : 29.01.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Gost 04.03.09 19:16

Da i ja sam morao googlati jer nisam znao hrvatski naziv za tu komediju.
@Mshai
sve što si naveo je istina i sjetio si me jedne nezaboravne scene.

Lik je u Africi. Savana. Nema vode. On kao pronalazi neki potok, ali 'znalački ustvrđuje' kako je potok zagađen, pa umjesto toga parsto metara dalje

NALAZI IZMET ( GOVNO) OD SLONA (NORMALNO POPRILIČNE VELIČINE) I UZIMA GA U RUKE, STAVLJA IZNAD GLAVE I CJEDI TEKUĆINU IZ NJEGA U USTA.

Ta scena je ono što amerikanci nazivaju 'Priceless' a mi ovdje 'idiotom'.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Ivan 04.03.09 19:21

Ja moram priznati da sma jako naivno pogledao sve njegove sezone barem one dostupne, stvarno sam mislio da nije laž sve to što radi, i bilo mi je jako zanimljivo sve te lude akrobacije gledati i tako dalje, sve dok nisam poceo razmišljati malo svojom glavom pa jeli zapravo sve to što radi moguce, bez velike pomoci njegove ekipe, na pocetku svake serije kaze da ce demonstrirati kako sam prezivjeti a zapravo je sa 10-ak ljudi.Na kraju krajeva sam shvatio da je totalni lažnjak i gadi mi se jel mi je u pocetku stvarno bio dobar. Emisije i dokumentarci o preživljavanju 685312
Ivan
Ivan
tipko
tipko

Male
Broj postova : 73
Godine : 33
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 06.02.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Gost 04.03.09 20:40

Većin stvari koje izvodi nisu moguće niti kao timsko preživljavanje.
Epizode se snimaju po scenariju.
Ako uskoči u hladnu vodu, vade ga van, presvlače, topli napitci itd.
Ono kad on kao prespava, je u stvari snimano danju uz pomoć nightvision/nightmode i sl. dodataka na kameri, a ne po noći. Nakon snimanja on uleti u helihopter, pa do hotela, a sutra opet na set.
Čovjek je naručivao pizzu kad je bio gladan i kao u divljini. Valjda sve ono što je strpao u usta pred kamerama i nema neki okus.

Mislim lista je beskonačna. To nije dokumentarac nego zabavna serija u dokumentarnom stilu.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by mariobab 04.03.09 20:46

Mshai je napisao/la:...do njegovog ispijanja pišake iz nastavka u nastavak (to mu je valjda zaštitni znak - ak ne popije pišaku, uvjeti u kojima se nalazi nisu vrijedni spomena)... Emisije i dokumentarci o preživljavanju 374724

Mislim da je plaćen po količini glisti koju pojede. A čuj, nekako mora zaraditi za život...
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Gost 04.03.09 20:50

Ivan je napisao/la:Ja moram priznati da sma jako naivno pogledao sve njegove sezone barem one dostupne, stvarno sam mislio da nije laž sve to što radi, i bilo mi je jako zanimljivo sve te lude akrobacije gledati i tako dalje, sve dok nisam poceo razmišljati malo svojom glavom pa jeli zapravo sve to što radi moguce, bez velike pomoci njegove ekipe, na pocetku svake serije kaze da ce demonstrirati kako sam prezivjeti a zapravo je sa 10-ak ljudi.Na kraju krajeva sam shvatio da je totalni lažnjak i gadi mi se jel mi je u pocetku stvarno bio dobar. Emisije i dokumentarci o preživljavanju 685312

Prije nekoliko godina na hrt je bio dokumentarac teme međuplanetarna putovanja po sunčevom sustavu. Ljudi su kao sa svim znanjem koje raspolažu napravili zemaljsku misiju koja putuje od merkura do plutona. Nakon jedne od emisija zove me frend i pita imam li kući šta novih dokumentaraca. Ja mu nabrojim šta sam imao, a onda on pita da li imam ovaj o ljudima na plutonu, ja kažem ne, a on kao komentira emisiju, pa to je stvarno super, ljudi su na plutonu itd. Uglavnom trebalo mi je pola sata i još troje ljudi da ga uvjerimo da je taj 'dokumentarac' tipa šta bi bilo kad bi bilo, a ne dokumentirani događaji. Još i danas umiremo od smijeha.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Gost 04.03.09 21:31

superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
sjebali ste mi temu
sad cemo K komentirat u nedjelju Emisije i dokumentarci o preživljavanju 469245

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Mshai 04.03.09 21:34

Hehe... to me podsjeća na onaj "dokumentarac" o zmajevima. Ono dijete u meni se tako obradovalo kad sam to pogledao... da bi dan kasnije komentirao s frendovima i otkrio da je čitav dokumentarac izmišljen. Emisije i dokumentarci o preživljavanju 592423 Uopće mi nije bilo smiješno. Čak me i rastužilo. Emisije i dokumentarci o preživljavanju 747986
Mshai
Mshai
spikač
spikač

Male
Broj postova : 517
Godine : 39
Lokacija : kraj drva života
Datum registracije : 29.01.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Mladen 04.03.09 23:25

da spasimo temu ...idemo to pogledati iz drugog kuta...svi znamo da je to samo snimani materijal...ali iz toga se mogu izvlačiti i neke dobre strane...neko ko je to osmislio trebao je to i realizirati ...priprema toga zahtjevala je neko znanje...pustimo sad vratolomije ...ekipu...treba uči u pozadinu toga ..a tamo se nađe i dobrih savjeta ...imam svoj stav o tome ...spektakularna gluma tog tipa me ne fascinira ali slušam i analiziram njegove izjave...
Mladen
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2438
Godine : 55
Lokacija : Varaždin
Datum registracije : 15.02.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by mariobab 05.03.09 6:14

Mshai je napisao/la:Hehe... to me podsjeća na onaj "dokumentarac" o zmajevima. Ono dijete u meni se tako obradovalo kad sam to pogledao... da bi dan kasnije komentirao s frendovima i otkrio da je čitav dokumentarac izmišljen. Emisije i dokumentarci o preživljavanju 592423 Uopće mi nije bilo smiješno. Čak me i rastužilo. Emisije i dokumentarci o preživljavanju 747986

E vidiš,za zmaja je i meni bilo žao do suza, kada je počelo baš sam se razveselio, kad ono ništa...
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Gost 05.03.09 9:37

dravski_vuk je napisao/la:da spasimo temu ...idemo to pogledati iz drugog kuta...svi znamo da je to samo snimani materijal...ali iz toga se mogu izvlačiti i neke dobre strane...neko ko je to osmislio trebao je to i realizirati ...priprema toga zahtjevala je neko znanje...pustimo sad vratolomije ...ekipu...treba uči u pozadinu toga ..a tamo se nađe i dobrih savjeta ...imam svoj stav o tome ...spektakularna gluma tog tipa me ne fascinira ali slušam i analiziram njegove izjave...

D vuče, problem sa dotičnom emisijom je što se snima kao film, točno po scenariju i uopće nije bitna ispravnost prikazanog nego samo cool efekt koji će privući gledanost, a zatim i plaćene reklame.
Puno se instruktora preživljavanja povlačilo sa projekta jer su njihoe savjete preokretali do neprepoznatljivosti.

Survival nije cool niti zabavan. On je u principu jako dosadan jer se sve odvija polako i promišljeno, najčešće konstantno ponavljajući iste ili slične radnje. Pokušavaš doći do vode, zatim nekakve hrane. Pokušavaš da količina unešene energije bude veća od potrošene. Znači nema skakanja u potoke, po planinama, kamenju. Smanjuješ svaku mogućnost ozlijede na minimum. Održavaš vatru, ili je pokušavaš upaliti krećeš se polako da ne potrošiš šreviše energije, ili se ne znojiš nepotrebno i sl.

Vidiš Survivormana, 7 dana sam, 45-50 min matrijala, nema skakanja, nema akrobacija.

Ipak kao što rekoste sve se može opet prokomentirati, samo je žalosno što komentiramo ono najgore.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Mshai 05.03.09 10:38

malo drvo je napisao/la:
Ipak kao što rekoste sve se može opet prokomentirati, samo je žalosno što komentiramo ono najgore.
E vidiš, s ovim se apsolutno slažem!

Ako će se ikad ikome komentirati serijal od Survivormana ili Woodsmastera - odmah računajte na mene. Ko spužvica upijam što momci podučavaju. I eto, jedva čekam potkraj ovog mjeseca kad ću na trodnevnom kampiranju moć testirat prve zapise iz njihovog učenja.

=)
Mshai
Mshai
spikač
spikač

Male
Broj postova : 517
Godine : 39
Lokacija : kraj drva života
Datum registracije : 29.01.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Gost 05.03.09 11:17

Mshai je napisao/la:
Ako će se ikad ikome komentirati serijal od Survivormana ili Woodsmastera - odmah računajte na mene.

moze cim dobim od nekog i pogledam =)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Stule 05.03.09 11:53

Recimo ja sam isto gledao Bear Grylla,ali kako sam malo se vise zanimao o njemu,gledajuci po internetu,shvato sam da je to cisti posao.Ali da ima dobrih savjeta ima.
Ja znam sto bi mi volili jedna kamera(na glavi) i prezivljavaj.Mozda jos sa jednim covikom.
Stule
Stule
spikač
spikač

Male
Broj postova : 735
Godine : 46
Lokacija : Zadar-Nin
Datum registracije : 22.02.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Gost 05.03.09 12:20

Stule je napisao/la:Ali da ima dobrih savjeta ima.

da
zato ih treba ouzdvojit od onih koji nevaljaju
da kod nekog ne dode do zabune

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Gost 05.03.09 12:54

Stule je napisao/la:Ja znam sto bi mi volili jedna kamera(na glavi) i prezivljavaj.Mozda jos sa jednim covikom.

Pa to ti je Les Stroud. SAM JE NEGDJE 7 DANA. Nema ekipe s kamerama, mikrofonima, dekicama, termosicom, mamina sisa itd.
On sam sve snima, radi, izvodi itd. Naravno emisija nije uopće napunjena akcijom kao sa čuvenim Bear-om.


Što se tiče serijala, ja imam sve od Bear Gryllsa, Ray Mearsa i Les Strouda. Ima toga puno, pogotovo Ray i Les.

Naravno ovaj forum ima PM.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by LUKSA 05.03.09 20:14

Za mene je vrijedan poštovanja i može se izvuči nešto poučno. Osobno mislim da sami ulazak u hladnu vodu u Alpama vrijedi poštovanja! Tip je završio obuku SAS- a a vi probajte pa se javite i onda komentirajte. Poslije padobranskog skoka na kojem je slomio kralježnicu nije mogao ostati u službi. Digao se i sada ovo radi a to je biznis. Kome se ne sviđa neka prebaci program ili neka snimi nešto bolje ,pa ćemo komentirati.
Netko za nekoga može reći da je lažnjak samo ako je takvo nešto prošao i bio svjedok te situacije.
Les Stroud je ok ali i on samo radi TV show, ništa drugo, svoju ljubav prema prirodi su obojca unovčila!
Odite na stranicu od Lesa , pa sve se plaća i ništa nije besplatno!!
Inaće obojca su zavrijedila moje poštovanje!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by mariobab 05.03.09 20:40

Luksa, meni ne smeta što on unovčuje i što je sve režirano, pa uostalom, svi što su snimali nisu se u toj situaciji našli spontano.Ono što meni smeta je to što šalje krive poruke i savjete.Ono što me je jednom zapanjilo kada sam išao malo pogledati je kada je u negdje u nekom kamenjaru punom vode prolaz bio zakrčen nanešenim drvećem i granjem. I on savjetuje da se zaroni - veli "ne znam koliko je ovo dugačko,valjda ću imati dovoljno zraka do druge strane" ili tako nekako. E sada ako je to poruka koju šalje zaroniti u mračni tunel, za koji ne znaš niti koliko je dugačak, ima li ikakvih opasnosti-ako ništa drugo nanešenog granja u kome se možeš zapetljati, izgubiti orijentaciju...,to je najblaže rečeno neodgovorno.Cilj je ovoga foruma da se ljudi ne dovode u opasne situacije, a ako se već nekim slučajem tako nešto desi da se najlakše i najučinkovitije iz te situacije izvuku, a ne da srljaju u nove pogibelji.
mariobab
mariobab
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1910
Godine : 60
Lokacija : zg
Datum registracije : 28.01.2009

http://bushcraft-forum.findtalk.biz/

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by LUKSA 05.03.09 20:54

Ja opet tvrdim da je vrijedan poštovanja jer se vidi na njemu da zna neke stvari!
A koliko filmova i serija šale krive poruke ljudima diljem svijeta.On je mala beba za to što se radi!
Napisao sam negdje na ovom forumu da se 10% svjetskog stanovništva bavi sportom i slčnim sktivnostoma a koliko ljudi brije na prirodu, malo, jako malo!
Meni je dobra fora sa pukotinom u ledu ili snjegu pa kad vuče ruksak i napravi čvorove koji te zaustave i sam se izvuče van koristeći Prusikove čvorove!To je naučio negdje od iskusnih ljudi!
Ti vidim da ideš sam i zapalio si mene da odem koji put sam u šumu i prenoćim!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Mshai 05.03.09 20:56

Ma gledaj, ima on moje poštovanje zbog toga što je bilo sa S.A.S.om, i nesrećom koju je imao i kako se je majstorski ustao nazad na svoje noge - ALI i dalje je jedan veliki lažov. A sad ću objasniti zašto.

1. Daje čitav niz netočnih i OPASNIH savjeta. Meni nije svejedno slušat savjete koji će mi sutra možda stvarno spasiti ili dodatno ugroziti život. Ne kažem ja da su svi njegovi savjeti krivi, ali u prosjeku po jednoj epizodi da barem jedan ozbiljno opasan krivi savjet. Od njegovog ronjenja ispod objekata a da ne znaš kolika je udaljenost ili stabilnost objekta, pa savjetovanja da s golom rukom "pipate u mraku" po šupljinama u močvarnom staništu u potrazi za ribom, prijedloga da se spuštate NIZ SLAP kako bi došli dolje, pa sceniranje medvjeđeg napada za kojeg se je otkrilo da je potpuno lažan, pa savjet da pijete pišaku bez da je prokuhate... itd. Lista je dugačka. Mislim, čemu sve to?

2. Gotovo svaki put kad objašnjava kako je pripremio svoje sklonište za spavanje, nakon što se zavuče u to mjesto (kakvo god bilo) radi se rez i on zajedno s ekipom ide spavat u HOTEL. Nije lovačka, nego je stvarno potvrđeno da to radi.



Zbog toga ga smatram lažovom i taj stav neću mjenjat radi njegove prošlosti. On se je izvukao iz gadne situacije, ali je činjenica da će radi njegovih "savjeta" prije ili poslije netko nastradati.
Mshai
Mshai
spikač
spikač

Male
Broj postova : 517
Godine : 39
Lokacija : kraj drva života
Datum registracije : 29.01.2009

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Gost 05.03.09 21:02

Mshai je napisao/la:pa savjetovanja da s golom rukom "pipate u mraku" po šupljinama u močvarnom staništu u potrazi za ribom,

tak ti se inace i love ribe rukama
to sam radil ko klinac jako uspjesno Emisije i dokumentarci o preživljavanju 747986

Mshai je napisao/la:pa savjet da pijete pišaku bez da je prokuhate...

pisaku mozes popit samo jednom
svako daljnje pijenje je opasno
(bar je meni tak objasnjeno)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by LUKSA 05.03.09 21:09

To sam i ja zaboravio reći, riba se zavlaći među kamenje i od davnina ju ljudi love rukama, kao klinac sam se smijao frendu koji mi je pričao kako u Lici to radi, i misli da prića bajke i vidio sam da sam bio glup. Mislim da nikada, nikoga ne treba podcjenjivati!
LUKSA
LUKSA
guru
guru

Male
Broj postova : 2320
Godine : 52
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 21.02.2009

http://luketic.robert@gmail.com

[Vrh] Go down

Emisije i dokumentarci o preživljavanju Empty Re: Emisije i dokumentarci o preživljavanju

Postaj by Mshai 05.03.09 21:10

Zapravo, neka filmići govore za sebe. On je dakle uvijek bačen helićem ili slično Bogu iza nogu. Pa eto... primjeri njegovih laži.