FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Preklopne i skopive pile

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Mornar
lingua
lingua

Broj postova : 400
Datum registracije : 02.10.2010

PostajNaslov: Re: Preklopne i skopive pile   18.08.11 10:32

http://cgi.ebay.com/Bahco-396-Lap-Laplander-Folding-Pruning-Saw-/140528876225?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D5%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D2142798571127827519
[Vrh] Go down
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1617
Godine : 33
Datum registracije : 09.02.2010

PostajNaslov: Re: Preklopne i skopive pile   18.08.11 18:11

Mozes ju narucit?
[Vrh] Go down
Mornar
lingua
lingua

Male
Godine : 31

PostajNaslov: Re: Preklopne i skopive pile   18.08.11 22:07

mogu ako zelis,nije problem. nego da tu napisem i za druge ako netko nezna kako od tamo moze narucit. da biste narucili sa ebay-a neku stvar prvo se morate tamo registrirat(kao na forum),morate isto tako otvorit racun na paypal-u. da biste tamo otvorili racun morate vezat jednu karticu sa njim sa koje ce on skidat novce prilikom kupovine. makar ljudi kazu da je to "sigurno" ja sam vezao karticu koju ne koristim i tamo stavim novce kad nesto mislim kupit tako ako ko i hakira nece se bas obogatit. prilikom otvaranja racuna na paypalu ako se dobro sjecam skine vam sa racuna nekih 3-5 dolara koje kasnije dobijete natrag prilikom prve transakcije.
ebay-uvijek gledate ocijenu koju daju prodavacu a ona je izrazena u postocima i u pravilu onaj koji ima i 99.0 posto nije neki najbolji seler,ako kliknete na postotak otvori vam njegove ocijene i komentare kupaca sta je jako korisno da znate kakva je stvar zastvarno. isto tako morate na cijenu predmeta dodat i shiping-dostava koja zna bit i vise od nekih predmeta,to saznate tako da ispod slike stisnete tab shipping i odaberete Lijepu nasu. jos jedna bitna stvar je da se na carini gleda cijena predmeta plus dostava za racunanje,tako da vam to zajedno ne podljeze carini ako je ispod 160 kn(mozete prije kupnje poslat poruku seleru da vam stavi manju vrijednost na kutiju i oznaci kao poklon makar to sad svi rade automatski.
ako sam sta fulao neka me netko ispravi ili ako se moderatu da neka napravi temu u pri beti sa stranicama od kud se da narucivat i upute ove kako se registrirat. ja znam za ebay i dealextream-s tim da je na ovoj drugoj stranici shipping u pravilu vec uracunat u cijenu
[Vrh] Go down
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Preklopne i skopive pile   18.08.11 22:56

Jel se moze Pay Pal vezati za tekuci racun, tj. debitnu karticu?
[Vrh] Go down
Mornar
lingua
lingua

Male
Godine : 31

PostajNaslov: Re: Preklopne i skopive pile   18.08.11 23:10

koliko znam moze al iskreno ja to nebi radio cisto zbog sigurnosti,otvoris novi racun i taj koristis za takve stvari-moje misljenje
[Vrh] Go down
Odin
spikač
spikač

Male
Broj postova : 639
Godine : 34
Datum registracije : 09.07.2011

PostajNaslov: Re: Preklopne i skopive pile   18.08.11 23:59

urbana_gorila je napisao/la:
Jel se moze Pay Pal vezati za tekuci racun, tj. debitnu karticu?
Ima neka fora da se u Zagrebackoj banci napravi nekakva jednokratna kartica od 500 ili 1000 kn koja vrijedi kao visa...pomocu nje je moj frend uzimao neke stvari s ebaya i sve je ok proslo.
Ja cu je napraviti ovih dana pa ako hoces ti šibnem PM kako je prošlo.
[Vrh] Go down
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1889
Godine : 47
Datum registracije : 12.02.2011

PostajNaslov: Re: Preklopne i skopive pile   22.09.11 15:53

Ima li tko kakvog iskustva s "Felco 600 " preklopnom pilom.Radi se o švicarskom proizvođaču i u Bjelovaru joj je cjena oko 140 kuna u Agromehanici?
[Vrh] Go down
Aries
spikač
spikač

Male
Broj postova : 669
Godine : 45
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Preklopne i skopive pile   22.09.11 17:56

osobnog iskustva nemam, ali po svemu sudeći riječ je o kvalitetnom proizvodu (Felco je švicarski proizvođač profesionalnih vrtnih alata) po fer cijeni:
http://www.outdoorseiten.net/forum/showthread.php?53688-Kurztest-Klapps%E4ge-Felco-600&highlight=Felco

a i na youtube inaš dosta recenzija...
[Vrh] Go down
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1889
Godine : 47
Datum registracije : 12.02.2011

PostajNaslov: Re: Preklopne i skopive pile   22.09.11 19:20

Mislim da ću je uzeti tek zato da se isproba i nešto što nije recenzirano pa malo istestirati.Bolje je znati da li nešto kupiti ili ne mada dojmovi često mogu biti i subjektivni.
[Vrh] Go down
urbana_gorila
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Preklopne i skopive pile   22.09.11 20:31

Čak je dobra cijena. Niti na Ebay-u se ne mogu naći ispod 27$+13$ shitting. Iako bi osobno radije dao još 100 kn i uzeo Laplandera. Bome znaju Švedi napravit kvalitetan proizvod... Fallkniven, Mora, Bahco, Volvo... Sve sa zasluženom reputacijom.
[Vrh] Go down
goran.h
bomber
bomber

Male
Broj postova : 116
Godine : 29
Datum registracije : 27.11.2011

PostajNaslov: Re: Preklopne i skopive pile   12.12.11 14:14

Da li netko ima iskustva s ovom pilom?

http://www.njuskalo.hr/strojevi-gospodarstvo/pila-vocke-bahco-oglas-1868883

Koja je točno razlika od Laplandera? Gledao sam na Bahco stranici, ali iskreno nije mi baš točno jasno. (sistem otvaranja i zatvaranja mi izgleda potpuno isto, jedino je razlika među rasporedom zubi koliko kužim?)

http://www.bahco.com/products/pruning_saws.html (to bi bila ova sa JS pilom)

Druga opcija mi je Fiskars 10" http://eng-eu.fiskars.com/Products/Wood-Preparation/Saws/123850-Big-10-Garden-Saw-with-belt-clip

Planiram nositi kombinaciju pila/nož za sada, pa onda nek je rađe neka kvalitetnija/jača pila.

Goran
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7250
Godine : 41
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Preklopne i skopive pile   12.12.11 14:22

ova ti je pila za svježe mokro drvo ima daleko veče zube na listu od laplandera. laplander je dobar i za svježe mokro i za suho, tvrdo, plastiku i sve što si možeš zamisliti.
[Vrh] Go down
goran.h
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Preklopne i skopive pile   12.12.11 14:32

navigator, hvala na ovom rastumačivanju, onda to ipak nije pila za mene, jer ne zastupam korištenje živog/svježeg drva, ako apsolutno nije najnužnije...

imaš možda neka saznanja, da li je netko kod nas opet počeo nabaljati laplander?

nemogu naručivat s ebay-a i interneta općenito, jer nemam kreditnu karticu, pa sam ograničen na ovo što ima na domaćem tržištu
[Vrh] Go down
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3723
Godine : 36
Datum registracije : 17.11.2010

PostajNaslov: Re: Preklopne i skopive pile   12.12.11 14:50

provjerio sam gdje u ZG ima Felco 600 pili

http://www.agroopskrba-matej.hr
[Vrh] Go down
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1441
Godine : 43
Datum registracije : 12.04.2010

PostajNaslov: Re: Preklopne i skopive pile   13.12.11 0:48

NAVIGATOR je napisao/la:
ova ti je pila za svježe mokro drvo ima daleko veče zube na listu od laplandera. laplander je dobar i za svježe mokro i za suho, tvrdo, plastiku i sve što si možeš zamisliti.
ima dvije vrste laplandera, kako mi rekao čovjek koji je distributor za bahco. univerzalna pila i pila za mokro...
[Vrh] Go down
goran.h
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Preklopne i skopive pile   13.12.11 0:55

sgt bear,

jesi siguran da je baš za laplander rekao?

stvarno sam danas puno čitao o laplanderu i nigdje nisam našao takav podatak

na ovom linku što sam ga stavio koji post prije, na Bacho-voj stranici se vidi da postoje 3 tipa zubi, ali Laplander pila (crni list pile, tamno zeleno gumirano tijelo) se proizvodi isključivo sa XT7 tipom zubiju i najrobusnija je od svih listova pila koje Bacho radi...
[Vrh] Go down
markonvs
spikač
spikač

Male
Broj postova : 624
Godine : 38
Datum registracije : 13.11.2011

PostajNaslov: Re: Preklopne i skopive pile   13.12.11 0:59

Ja imam Gerberovu ovakvu:

Kupio je prije jedno 5-6 godina i nikad je nisam koristio s obzirom da odlazim samo na jednodnevne izlete.

Razlog zašto to spominjem nije da se hvalim što imam pilu nego mi se učinila zgodna budući da dolazi sa dva različita lista, finim i grubljim pa možda nekome pomogne ta informacija...
[Vrh] Go down
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7250
Datum registracije : 05.04.2010

PostajNaslov: Re: Preklopne i skopive pile   13.12.11 1:02

laplander je samo jedan po mojem saznanju ali ima identična takva pila samo drugog imena druge boje i s većim zubima za svježe drvo i to je ona s prije spomenutog linka. nisu obje laplander ali su obje Bahco i daltonist ne bi na prvu vidio razliku.
[Vrh] Go down
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Preklopne i skopive pile   13.12.11 3:06

goran.h je napisao/la:
sgt bear,

jesi siguran da je baš za laplander rekao?

stvarno sam danas puno čitao o laplanderu i nigdje nisam našao takav podatak

na ovom linku što sam ga stavio koji post prije, na Bacho-voj stranici se vidi da postoje 3 tipa zubi, ali Laplander pila (crni list pile, tamno zeleno gumirano tijelo) se proizvodi isključivo sa XT7 tipom zubiju i najrobusnija je od svih listova pila koje Bacho radi...
dobro kazes, sad vidim da sam napisao da "laplander" dolazi u dvije verzije. u pravu si, dobavljač ima BAHCO pile u dvije verzije. laplander i jos jedna za vlazno/sirovo drvo.

Zadnja promjena: sgt bear; 13.12.11 3:08; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
sgt bear
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Preklopne i skopive pile   13.12.11 3:07

NAVIGATOR je napisao/la:
laplander je samo jedan po mojem saznanju ali ima identična takva pila samo drugog imena druge boje i s većim zubima za svježe drvo i to je ona s prije spomenutog linka. nisu obje laplander ali su obje Bahco i daltonist ne bi na prvu vidio razliku.
eto, navi je rekao sve, za daltoniste izgledaju jednako, hahahahahahah
[Vrh] Go down
raptor257
tipko
tipko

Male
Broj postova : 54
Datum registracije : 07.12.2011

PostajNaslov: Re: Preklopne i skopive pile   02.03.12 20:22

Možda je off top, ali u nedavno kupio preklopnu pilu u lidlu za 22 kn, bio prilično skeptičan, prije dva tjedna se pokazala odlična, rezao suho drvo debljine ruke, prerezala bez problema, a deklarirana je kao nekakav rezni alat za ružr. Za te pare odlična.
Jedino sam malo skeptičan koliko će dugo raditi kad je jeftinija od malo boljeg piva.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Preklopne i skopive pile   Today at 20:51

[Vrh] Go down

Preklopne i skopive pile
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Preklopne i skopive pile
» Sklopive pile
» Preklopne lopate
» NOŽ ručni rad, divlja trešnja+list motorne pile.
» Noz od pile za mermer