FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Jeli dozvoljeno kupiti i imati Leptir Nož kod kuće

Go down 
Autor/icaPoruka
User12
bebač
bebač

Male
Broj postova : 2
Godine : 14
Datum registracije : 16.01.2018

PostajNaslov: Jeli dozvoljeno kupiti i imati Leptir Nož kod kuće   16.01.18 19:01

Nemam puno iskustva s kupovanjem noževa preko interneta zato ako mi netko moze pomoć objasniti jeli legalno kupiti Leptir Nož preko interneta iz neke zemlje EU-a .Nož mislim kupiti i samo držati kod kuće ,nigdje na javna mjesta ići s njime gdje se smatra hladno oružje za nanošenje ozljeda. I jeli carina može da neodobri prijevoz tog noža do moje kućne adrese?
[Vrh] Go down
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1301
Godine : 43
Datum registracije : 07.01.2012

PostajNaslov: Re: Jeli dozvoljeno kupiti i imati Leptir Nož kod kuće   16.01.18 22:04

Balisong ili letir-nož nije izrijekom spomenut u Zakonu o oružju, što znači da je, ovisno o obliku i funkciji oštrice, ili običan nož sa jednom oštricom, pa samim time alat a ne oružje, ili ako ima dvije oštrice i može se okarakterizirati kao bodež, ulazi u dozvoljenu D kategoriju kao hladno oružje, i ne treba nikakvu dozvolu niti prijavu....

Što znači, nema nikakvog problema kupiti taj nož, a ako je kupovina u EU ne može biti niti carine... Ovisno o tome kakvu oštricu ima, može biti hladno oružje ili alat prema kategorizaciji zakonodavca, a u svakom slučaju nije preporučljivo nositi ga sa sobom na javna mjesta, dok možda kao alat u brdo i šumu nebi trebao biti problem, pogotovo ako ima 'normalnu' oštricu naoštrenu samo sa jedne strane...

[Vrh] Go down
User12
bebač
bebač

Male
Broj postova : 2
Godine : 14
Datum registracije : 16.01.2018

PostajNaslov: Re: Jeli dozvoljeno kupiti i imati Leptir Nož kod kuće   16.01.18 22:07

Hvala!👍
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Jeli dozvoljeno kupiti i imati Leptir Nož kod kuće   

[Vrh] Go down

Jeli dozvoljeno kupiti i imati Leptir Nož kod kuće
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.