FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

zuzonjina oprema i alati

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 602
Godine : 31
Datum registracije : 06.11.2012

PostajNaslov: zuzonjina oprema i alati   16.05.17 14:07

Cijenjeno forumasko pucanstvo. U planu mi je u ovoj temi predstavit opremu koju trenutno koristin i posjedujen. Nabacit koju sliku, dvi tri rici, jos toliko odgovora na moguca pitanja i moguce kakvu mini recenziju.
Za pocetak malo pokemona Ostalo kad uvatin vrimena. Rado bi vidia vasa razmisljanja ili eventualna pitanja stoga samo naprid.
IMG_0744 IMG_0739 IMG_0743
sites for uploading pictures
" border="0" alt="" />
Preklopni:
SOG trident, SOG vulcan, Fallkniven pxl, Gerber gator 2, Gerber gator, Zero tolerance 0566, Enlan ml-04 mct, Miguel nieto, Leatherman supertool, SOG flash 1, Fallkniven u2, Fallkniven u2, srm 7007, srm gb763, srm 710, srm 681, Dingo, Victorinox, Mikov, Victorinox, "buck" veci, "buck" manji, Opinel, Ostalo solingen i jedan victorinox i mali svicarski multialat.

Fixni:
CS kukri machete, SOG tomahawk, TOPS buschcrafter kukuri, home made mrcina, CS Trailmaster, Ontario SP 43, Fallkniven A1, CS SRK carbon V, Virginia tactical, Kordun Jastreb, Kordun Ris, spanjolski ronilacki, CS R1 military classic, Rucni rad rambo, rucni rad bowie, mikov, Ontario RAT 3, bahco/mora clipper, Mora PRO-S
[Vrh] Go down
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2966
Godine : 48
Datum registracije : 19.11.2011

PostajNaslov: Re: zuzonjina oprema i alati   16.05.17 16:16

Hm dalo bi se prebrati ovdje iz svakog izloga!

Moja razmišljanja idu u tom smjeru da te "riješim" jednog od ova dva Falka u2.

Pitanje bi bilo " Što najčešće nosiš;mislim na fiksne,kada ideš na dnevni izlet u prirodu?"

Hombre:Ulažem oštar protest u svezi potpisa kolege Maxine.
[Vrh] Go down
zuzonja
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: zuzonjina oprema i alati   16.05.17 18:51

hh nisu za nista 2 U2. Ipak se i meni svidjaju Lagani ka pero, ostri ka britva, celik, kocnica i taj nekakv primamljivi jednostavni fallk dizajn.
Bas san bia prije dvi sedmice na dvodnevni izlet na Mosor. Za naglasit je da san se smrza. Nosia san fiskars x7 koja je u vecini slucajeva zaminila sog tomahawk. I nosia san sp 43 da ga malo provan kako radi. Veci enlan u dzep i negdi po ruksaku mali gb763. To je i najcesca opcija. Sikira, noz za pason, sta laganiji, ali da ima duzine i u dzepu preklopni. Medjutin nisan se jos nasa po tome pitanju. Nekad uletin u zbunje, smric i dracu pa bi sve to minja za kukri ili macetu. A ovako kad malo lutan po nekoliko sati i to, najcesce je mora s menon ili opet enlan. Zapravo se najcesce maltretiraju jeftinije opcije.

[Vrh] Go down
laredo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 219
Godine : 43
Datum registracije : 19.02.2014

PostajNaslov: Re: zuzonjina oprema i alati   17.05.17 15:45

Fina zbirka, ima zgodnih primjeraka Može koja riječ o "homemade mrcini"? Stvarno je mrcina, za obaranje dalekovoda a ne bukvi.. I kako to da češće uzimaš Ganza a ne ZT ili Fallk PXL sa sobom?
[Vrh] Go down
poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 386
Godine : 46
Datum registracije : 28.10.2011

PostajNaslov: Re: zuzonjina oprema i alati   17.05.17 16:28

Ja mislim kako bi bila još impresivnija zbirka Zuzonjinih baterijskih lampi...
[Vrh] Go down
zuzonja
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: zuzonjina oprema i alati   17.05.17 22:50

poljičanin je napisao/la:
slijedi uskoro
[Vrh] Go down
zuzonja
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: zuzonjina oprema i alati   17.05.17 23:01

laredo je napisao/la:
Fina zbirka, ima zgodnih primjeraka Može koja riječ o "homemade mrcini"? Stvarno je mrcina, za obaranje dalekovoda a ne bukvi.. I kako to da češće uzimaš Ganza a ne ZT ili Fallk PXL sa sobom?
Mrcina mi je zamalo odvojila stopalo od noge Vise mozes pronac u temi Mrcina, rubrika izrada i odrzavanje nozeva.
Neman ganzo, vjerojatno mislis na enlan. Jeftiniji je, nema prevelike stete pri maltretiranju, a jednako odradi takve poslove. Osim toga ima nekakav zmijin uzorak mikarte pa trazi da ga se vodi na sumske izlete Po gradu i to nikad on nije u dzepu. Najcesce je mali sog, sog trident ili upravo ZT.
Inace jako mi se svidja ZT elmax celik. malo san rezbaria i to i mogu rec da izgleda dosta tvrd, otporan na habanje, a opet nekako zilav. Malo ga je teze ostrit, ali naravno ni to nije neki problem. Odlicno lezi u ruci. Tome znatno pridodaje G10 obloga drske, i kod nozeva slicnoga dizajna to bi bila preferirana rucka.
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3365
Godine : 53
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: zuzonjina oprema i alati   18.05.17 8:48

Zuzonja - neokrunjeni kralj Olajt lampadini !!!
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4690
Godine : 38
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: zuzonjina oprema i alati   18.05.17 10:02

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
ast
tipko
tipko

Male
Broj postova : 54
Godine : 39
Datum registracije : 18.09.2013

PostajNaslov: Re: zuzonjina oprema i alati   20.05.17 23:56

Da buza!!! Odlican!

Zuzonja, cini mi se da bi moga malo "protribit" ovu kolekciju da ti ostane desetak odlicnih.
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6671
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: zuzonjina oprema i alati   21.05.17 8:38

Samo dvije More? Pff.

[Vrh] Go down
zuzonja
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: zuzonjina oprema i alati   21.05.17 23:46

ivo je napisao/la:

Zuzonja - neokrunjeni kralj Olajt lampadini !!!

[Vrh] Go down
zuzonja
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: zuzonjina oprema i alati   21.05.17 23:52

ast je napisao/la:
Da buza!!! Odlican!

Zuzonja, cini mi se da bi moga malo "protribit" ovu kolekciju da ti ostane desetak odlicnih.
Tesko Kojih desetak bi Vi odabrali?
[Vrh] Go down
ast
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: zuzonjina oprema i alati   22.05.17 20:19

Od sklopivih: dva Falka U2, ZT, multitool, svicarce.

Od fiksnih: CS SRKa i Traila, Falka A1, Ontarija i sve More. I Mrcinu.

Ostalo mi izgleda suvisno i nepotrebno (osim da stoji u alatu ili negdi sa strane "da se nade".

Al ovo je samo moje misljenje. Ne mora bit i da je ispravno.
[Vrh] Go down
laredo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 219
Godine : 43
Datum registracije : 19.02.2014

PostajNaslov: Re: zuzonjina oprema i alati   23.05.17 14:21

zuzonja je napisao/la:
laredo je napisao/la:
Mrcina mi je zamalo odvojila stopalo od noge  Vise mozes pronac u temi Mrcina, rubrika izrada i odrzavanje nozeva.
Neman ganzo, vjerojatno mislis na enlan. Jeftiniji je, nema prevelike stete pri maltretiranju, a jednako odradi takve poslove. Osim toga ima nekakav zmijin uzorak mikarte pa trazi da ga se vodi na sumske izlete Po gradu i to nikad on nije u dzepu. Najcesce je mali sog, sog trident ili upravo ZT.
Inace jako mi se svidja ZT elmax celik. malo san rezbaria i to i mogu rec da izgleda dosta tvrd, otporan na habanje, a opet nekako zilav. Malo ga je teze ostrit, ali naravno ni to nije neki problem. Odlicno lezi u ruci. Tome znatno pridodaje G10 obloga drske, i kod nozeva slicnoga dizajna to bi bila preferirana rucka.

Eh, kratka mi pamet.. vidim sad da sam već prije pohvalio taj nož koji si napravio, bar sam dosljedan u stilu i ukusu Čestitke još jednom!
A za Enlan/Ganzo - jedno mislim, drugo pišem..

@ast - skoro isto razmišljamo, meni su favoriti:
Opinel, švicarac koji ima pilu, ZT, Falk PXL i U2
Mrcina, kukri, Mora, Falk A1, Trailmaster.
[Vrh] Go down
zuzonja
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: zuzonjina oprema i alati   Yesterday at 16:20

Vidin na sta ciljate pri izboru. Medjutin dugogodisnjin koristenjen vecine komada dolazin do nekakvih drukcijih zakljucaka. Npr. totalno je razlicit odabir noza nekakve iste velicine kad bi mi treba u dzepu za po gradu, nekakav urbani izlet i sl. od onoga u prirodi. Recimo za po "gradu" bi izabra sta laksi, sta uzega profila, brzina izvlacenja i prije svega obavezna zakacka i to sta dublja i neupadljivija. Za u prirodu malo rezbarija ili kakav ozbiljniji rad uvik bi odabra gerber gator I ili II. Ponajprije radi rucke. Nije za nista izabran za noz godine 90-ih. Od fiksnih Fallkniven A1 daleko vodi. Takodjer vidin izabirete mrcinu, medjutin kad ga nosite malo duze dosadi tolika masa celika u mrcine Zapravo od svih ovih nozeva svaki je bolji od drugoga u necemu. Vidin poprilicno se zanemaruje CS R1 military classic, a estetski i balanson jedan od boljih, a nije bas ni cesto naletit na takav primjerak.
[Vrh] Go down
zuzonja
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: zuzonjina oprema i alati   Yesterday at 16:37

Uvik mislin kako ih ima malo, ali isto ih se nakupilo
Prvi red:
Tank007 tk703, Tank007 E09, Olight i3 (novija verzija), Olight i3, Trustfire mini01, 4 Sevens quark AA, Led lenser p5.2, Ultrafire AA zoom, Romisen rcg2
Drugi red:
Maglite 3D custom 5 CRE 1600lm, Olight m22, Fenix TK22, Fenix TK15, Fenix PD 35TAC, Fenix LD20, Olight T25, Led lenser p7.2, Ultrafire c8, Ultrafire WF 501b MC-E dioda, Ultrafire wf501b zelena dioda
Naglavne:
Led lenser H7, Nitecore HA20, Fenix HL26R, Hi-tec multi led
Zadnji red:
Maglite 2D, Varta indestructible 3C, Hama LED i zarulja (u slucaju EMP LOL), Rayovec zoom/flood, 4AA mini trower, vatrogasna 2C, Mini Maglite, maglite clonovi, multi led 3AAA.
upload pic
image hosting
image hosting sites
[Vrh] Go down
zuzonja
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: zuzonjina oprema i alati   Yesterday at 19:19

Sikire, sikirice, pila...

photo storage
[Vrh] Go down
zuzonja
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: zuzonjina oprema i alati   Yesterday at 19:32

Gojzerice. S liva na desno: adidas (90-e), sloga, adidas super trekking classic gtx (goretex). Primjetite razliku u gazistu kod gtx izvedbe.
upload jpg
free picture hosting
gifs upload
free image uploading
[Vrh] Go down
zuzonja
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: zuzonjina oprema i alati   Yesterday at 19:55

Ruksaci, ranci, naprtnjace.
Donji red: KROKO M100, nekakva suradnja izmedju francuza i kroko firme - izvrstan ruksak jako cvrstoga i gruboga materijala, Highlander pro forces 44, Camelbak motherlorde, 5.11 Rush 24
Gornji red: Mil-tec 20L, Camelbak H.A.W.G., Source commander, Tasmanian Tiger essential pack, 5.11 Rush 12
Lipotan je iskoristia priliku za poziranje
picture share
screen capture
upload gambar
free photo upload
[Vrh] Go down
ast
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: zuzonjina oprema i alati   Yesterday at 23:10

Mrcina mi je favorit za isic janje na derneku. I lipo izgleda.

Fiskars sikire i gojzerice su super.

U ruksake se ne razumin.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: zuzonjina oprema i alati   

[Vrh] Go down

zuzonjina oprema i alati
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» LupusREBEL-ova oprema za boravak u prirodi
» GUDOVEČKI SAJAM SPORTA LOVA I JOŠ KOJEČEGA
» BUDAK KNIVES-SHARK-Ultimate survival knife
» Gušti su gušti
» Zimska idila na Krndiji + oprema (reportaža)