FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

SOG FUSION JUNGLE PRIMITIVE

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Vanja
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 28
Godine : 31
Datum registracije : 17.10.2009

PostajNaslov: SOG FUSION JUNGLE PRIMITIVE   07.12.09 13:35

Na ovaj nož sam davno naletio i isprva mi je bio smješan... No kasnije sam od par frendova čuo da je veoma multifunkcijonalan... Dužine je gotovo kao mačeta, može koristiti i kao nož naravno ali i kao pila (kako piše u opisu na replikartu). Jedina zamjerka frenda koji mi je objašnjavao njegovu funkciju je bila da je "pila" s gornje strane malo tupa, a ovo drugo da je super... Da li netko ima nekakva iskustva s ovim nožem? =)
http://minishop.t-com.hr/replikart/ProductDetails.asp?pid=485&pcurrpid=8&ppn=2&ppsn=1&gid=112
(Opet link )
[Vrh] Go down
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1362
Godine : 33
Datum registracije : 06.11.2009

PostajNaslov: Re: SOG FUSION JUNGLE PRIMITIVE   07.12.09 13:52

imam ga ja.. uzeo sam ga jer nije pretjerano skup (400kn) a trebao mi je kvalitetan nož koji mi pak neće biti žao uništiti na grubljim poslovima...nisam ga puno koristio ali poslove poput cijepanja drva obavlja bez problema..vidio sam prije na komentrarima na netu da vrh oštrice lagano puca...pa sam namjerno malo nestručno lupao vrhom i još uvijek je cijeli (ali naglašavam da ga nisam puno koristio).. trenutno je jedina zamjerka na dršci koja je krajnje neugodna i morao sam ju omotati špagom
[Vrh] Go down
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova : 833
Godine : 28
Datum registracije : 23.05.2009

PostajNaslov: Re: SOG FUSION JUNGLE PRIMITIVE   07.12.09 15:32

Planirao sam ga uzeti ali pila je problem. Moze se "ispraviti" i napraviti ju boljom bez puno truda, ali kada se reze sa njon, dodje do onog zadebljanja na sredini noza i neide dalje.
Svi zasad su rekli da je pila odlicna sto se tice brzine rezanja jer da bas zareze unutra ko luda, ali da je beskorisna posto ti noz zaglavi nakon 2-3 cm.
[Vrh] Go down
Nino G
lingua
lingua

Male
Broj postova : 460
Godine : 46
Datum registracije : 26.09.2009

PostajNaslov: Re: SOG FUSION JUNGLE PRIMITIVE   07.12.09 15:57

Moram priznati da nisam baš ljubitelj noževa koji su posljedica "Rambo filozofije" u izradi oštrica. Ti pokušaji da se napravi "univerzalan nož" (nož/mačeta/pila/itd.) koji bi istovremeno trebao biti alat i oružje, obično završi proizvodom koji je više nego prosječan u izvršavanju zadaća koje se od njega očekuju.
Ako ti se ovaj agresivno-zastrašujući oblik noža sviđa kao takav, onda je Jungle Primitive vjerovatno dobra kupnja jer je stvarno jeftin.
Ako pak trebaš radnu alatku, onda ćeš bolje i jeftinije proći s kratkom mačetom i sklopivom pilom. Za finije radove trebat će ti oštar nož s kratkim (10-11cm) sječivom. Za to ti toplo preporučam Moru classic ili sl.
[Vrh] Go down
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1362
Godine : 33
Datum registracije : 06.11.2009

PostajNaslov: Re: SOG FUSION JUNGLE PRIMITIVE   07.12.09 16:09

nino g...ovaj post treba ovjekovječiti zlatnim slovima

..jungle primitive nije dobar ako želiš stvarno funkcionalan nož, ali ako želiš relativno jeftin i robustan nož kao dopunu oštrom nožu sa kratkim sječivom i kao POVREMENU zamjenu za mačetu..onda je ok
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: SOG FUSION JUNGLE PRIMITIVE   Today at 7:43

[Vrh] Go down

SOG FUSION JUNGLE PRIMITIVE
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» SOG FUSION JUNGLE PRIMITIVE
» Neo-Tribal Metalsmiths
» Rasprave o noževima