FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Japanski kamen za oštrenje noževa

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
josipp
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 30
Godine : 25
Datum registracije : 18.11.2016

PostajNaslov: Japanski kamen za oštrenje noževa   20.02.17 1:14

čitam malo po netu ima svakakvog tog kamenja na kojima se mora brusit sa vodom i sa uljem, mene zanimaju ovi na vodu. Ima li to iko na forumu i jel se može sa tim nabrusit nož da brije, gdje je to najpovoljnije kupiti? ima li kakva alternativa from ebay, npr ovako nešto

http://www.ebay.com/itm/361240524423?_trksid=p2055119.m1438.l2649&var=630589136470&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
[Vrh] Go down
franciscus
spikač
spikač

Male
Broj postova : 968
Godine : 55
Datum registracije : 30.07.2012

PostajNaslov: Re: Japanski kamen za oštrenje noževa   01.03.17 20:48

Možeš naoštriti nož da brije bez problema sa bilo kojim kamenom granulacije recimo od 800 pa naviše. Za taj sa linka ne bih mogao reći ništa, osim da - po mom iskustvu - granulacije označene na kineskom kamenju nemaju baš puno veze sa uobičajenim normama. Imam čitavu seriju takvih, dobio sam ih uz oštrač i mogu reći da su upotrebljivi, jako osjetljivi na sve i svašta i (sad ne znam kako bih to opisao) nekako nisu isti po cijeloj površini - negdje su tvrđi, negdje mekši. Ja bih to izbjegavao, pogotovo što King, Suehiro ili Naniwu možeš dobiti za otprilike dvaput više novaca, a stoput su bolji. Ako nisi prije s time radio, kupi "combination stone" i uživaj. King se dosta troši, moraš ga često ravnati, suehiro se manje troši, ali moraš malo više raditi i tako to. Naniwu nisam probao, ali ljudi od iskustva vele da je to-to, pa eto...
[Vrh] Go down
josipp
zelembara
zelembara

Male

PostajNaslov: Re: Japanski kamen za oštrenje noževa   02.03.17 17:31

Nemam ama baš nikakvog iskustva sa tim kamenjem, uzeo sam nekoliko ovih jeftinih sa ebaya pošto nisu skupi pa da probam. E sad me buni još jedna stvar za neke piše da se koriste sa nekim specijalnim uljem a neki sa vodom. Može li biti kakve šteta za kamen ako ja na ovom za ulje koristim vodu ili obrnuto, i koje to ulje treba biti to još nisam nigdje iskopao. Ima nekakvih u [cenzura] dučanu ali nedam 450kn za komad kamena jer se na bavim sa tim profesionalno. Ja to tak više kak bi se reklo od zajebancije kupujem jer me eto, zanima
[Vrh] Go down
franciscus
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Japanski kamen za oštrenje noževa   02.03.17 18:31

Ako na kamen namijenjen za ulje naneseš vodu, onda ga možeš dobro osušiti pa ga ubuduće koristiti kako treba. Ako na kamen namijenjen za vodu staviš ulje, onda si završio priču. Ne vjerujem da u auto sa benzinskim motorom sipaš dizel? Ulje možeš kupiti u apoteci, kao parafinsko ulje koje se uobičajeno koristi kao purgati, a možeš koristiti i "enološko" ulje koje kupiš u poljoprivrednoj apoteci. Ne moraš dati 450 kn za kamen, možeš to nabaviti i jeftinije
[Vrh] Go down
josipp
zelembara
zelembara

Male

PostajNaslov: Re: Japanski kamen za oštrenje noževa   02.03.17 19:07

Zahvaljujem kolega na objašnjenju. Naručit ću taj pa javim dojmove kad nabrusim jedan nož
[Vrh] Go down
franciscus
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Japanski kamen za oštrenje noževa   02.03.17 23:29

josipp je napisao/la:
Zahvaljujem kolega na objašnjenju. Naručit ću taj pa javim dojmove kad nabrusim jedan nož
Pa šta ja znam, ako si već kupio neko kamenje, daj mu šansu prije nego li se uhvatiš za novčanik. Tako pohvataš odnose između granulacija, stekneš nekakav osjećaj, pa onda tačno znaš šta ti treba. Ja sam onaj link stavio kao ilustraciju, ali ima i puno drugih prodavaca na eBay koji za otprilike istu cijenu prodaju dobro kamenje, različitih granulacija.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Japanski kamen za oštrenje noževa   

[Vrh] Go down

Japanski kamen za oštrenje noževa
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Japanski kamen za oštrenje noževa
» OSTRENJE COLD STEEL TANTO RECON noza
» Popis oštrača