FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Survival puške

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
mastershooter45
lingua
lingua

Broj postova : 453
Datum registracije : 25.02.2010

PostajNaslov: Re: Survival puške   28.03.10 9:35

Te tzv. survival puške nemaju 15 metaka, obično su dvocjevke kombinirke, jedna cijev sačma, druga karabinska, osim ovih koje sam naveo polužnog sistema u koje stane 4-5 metaka u tubularni spremnik ispod cijevi.

30-06 je po meni jedan od najboljih karabinskih kalibara, univerzalan i jak.

No, objasnio sam zašto preferiram sačmaricu repetirku za situacije preživljavanja, puno je praktičnija i univerzalnija.
[Vrh] Go down
http://hoplon.hr/forum/index.php
Alexander
lingua
lingua

Male
Broj postova : 225
Godine : 59
Datum registracije : 02.12.2009

PostajNaslov: Re: Survival puške   28.03.10 11:06

mastershooter45 je napisao/la:
Te tzv. survival puške nemaju 15 metaka, obično su dvocjevke kombinirke, jedna cijev sačma, druga karabinska, osim ovih koje sam naveo polužnog sistema u koje stane 4-5 metaka u tubularni spremnik ispod cijevi.

30-06 je po meni jedan od najboljih karabinskih kalibara, univerzalan i jak.

No, objasnio sam zašto preferiram sačmaricu repetirku za situacije preživljavanja, puno je praktičnija i univerzalnija.

naravno da je to istina, no, moj komentar se odnosio na primjer koji je spomenuo "Franko"....

ew

U pravu si, što se tiče sačmarice repetirke, no, postoji jedan mali problem, koji sam i sam iskusio, davno, još '80-tih godina, kada izbor patrona nije bio bog zna kakav, jednostavno, prilikom repatiranja, otrgnulo se dno patrone i dio je ostao u ležištu, tako da druga patrona nije mogla uću u ležište, naravno, u situaciji kad ti je potrebno imati ispravno oružje, to je vrlo veliki problem, istina, danas su patrone puno kvalitetnije i prilagođene toj svrsi, pa se takvo što gotovo ne događa, zato, osobno, još uvijek preferiram klasičnu sačmaricu, dvocjevku, po mogučnosti, bez opcije izbacivanja patrona prilikom otvaranja, no, kako je sve stvar izbora, podržavam tvoje mišljenje osobito ono u vezi kombinacija cijevi za karabinski metak i cijev za sačmu...po mogučnosti cal.12
[Vrh] Go down
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 453
Godine : 58
Datum registracije : 25.02.2010

PostajNaslov: Re: Survival puške   28.03.10 20:23

Znam što misliš, ali to je bilo 80-ih. Tada se još pucalo patronama od kartona, danas toga ni nema, samo plastične.

A ispucao sam vagon patrona u 30 godina i nikada nisam imao problema, osim jednom, kada sam sam napunio patrone (naravno, kartonske). Patrona je pukla uzduž.
[Vrh] Go down
http://hoplon.hr/forum/index.php
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Survival puške   Today at 3:05

[Vrh] Go down

Survival puške
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Vaughn Neeley Survival Hunter
» Turistički/putni survival kit