FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

T: majstora koji se kuzi u led lampe

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
josipp
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 30
Godine : 25
Datum registracije : 18.11.2016

PostajNaslov: T: majstora koji se kuzi u led lampe   18.11.16 12:26

dobio od frenda neku trustfire lampu, ja mislim da se tak zove, al ne radi. Kad spojim ledice direkt na bateriju svjetle a sad zakaj nece prek prekidaca pojma nemam. ugl treba mi neki strujić iz zga koji bi to znao sloziti. moze se javit tu na forum ili na 0921809549
[Vrh] Go down
Salix
tipko
tipko

Male
Broj postova : 81
Godine : 45
Datum registracije : 08.09.2015

PostajNaslov: Re: T: majstora koji se kuzi u led lampe   24.11.16 1:31

Pokušajte pregledati sam prekidač ( otkinut kontakt, hrđa. smotani limići i sl.) i riješiti problem.
Ako ne uspijete - prespojite postojeći - "izvucite " si žice van i spojite na drugi prekidač da se možete poslužiti. Ako je lampa jeftina drugo vam se ne isplati.
[Vrh] Go down
Black Jack
tipko
tipko

Male
Broj postova : 56
Godine : 47
Datum registracije : 08.11.2013

PostajNaslov: Re: T: majstora koji se kuzi u led lampe   24.11.16 10:35

Probaj prekidač našpricati sa kontakt sprejom: Nikako wd40 nego sprej za elektro kontakte. Ima ga svaki ozbiljniji majstor koji se bavi automehanikom, elektronikom i sl. Možeš ga kupiti u autodjelovima ali je neisplativo za jedan popravak.
[Vrh] Go down
josipp
zelembara
zelembara

Male

PostajNaslov: Re: T: majstora koji se kuzi u led lampe   24.11.16 15:09

Nije u prekidacu problem, prekidac normalno radi na drugoj lampi. Bas nekaj zeza sa onim sitnim čipovima il driverima kak se to vec zove
[Vrh] Go down
Salix
tipko
tipko

Male
Broj postova : 81
Godine : 45
Datum registracije : 08.09.2015

PostajNaslov: Re: T: majstora koji se kuzi u led lampe   03.12.16 17:51

Možda gubi kontakt.
Sa bilo kojim " unimer "-om se može pronaći gdje je prekid. Imaju ga svi koji se na bilo koji način bave strujom.
A možete si ga i kupiti, mogu se naći jeftino. Moj sam platio 20kn pred 4g, nije ulijevao neko povjerenje ali radi. Koristan je za provjeru baterija ( zato sam ga ja nabavio - kod nekih medecinskih aparata ako je baterija slabija daje drugačije rezultate ), traženje prekida kao ovdje. Spasio je od smeća dosta stvari.

Stavite bateriju i malo pomalo dok ne dođete gdje ne pokazuje napon ili prebacite na otpor i tražite ( kamo gdje ga nema prekid je ).
[Vrh] Go down
godo
bebač
bebač

Male
Broj postova : 3
Godine : 26
Datum registracije : 06.12.2016

PostajNaslov: Re: T: majstora koji se kuzi u led lampe   06.12.16 19:01

Hm, u čemu je ustvari problem?

"... Kad spojim ledice direkt na bateriju svjetle a sad zakaj nece prek prekidaca pojma nemam..."
pa onda,
"...Nije u prekidacu problem, prekidac normalno radi na drugoj lampi. Bas nekaj zeza sa onim sitnim čipovima il driverima kak se to vec zove..."

Kažeš da su baterije prekratke, kako si to riješio? Možda jednostavno nema kontakta?
[Vrh] Go down
josipp
zelembara
zelembara

Male

PostajNaslov: Re: T: majstora koji se kuzi u led lampe   19.12.16 2:42

ubacio komad zeljeza, uglavnom nije ni bitno rjesio sam sve i lampa ipak nije u smecu, spojio sam minus direkt na kuciste i sad radi samo sa jednom baterijom, svijetli predobro..
[Vrh] Go down
erdadj
lingua
lingua

Male
Broj postova : 261
Godine : 43
Datum registracije : 25.12.2013

PostajNaslov: Re: T: majstora koji se kuzi u led lampe   22.12.16 0:11

josipp je napisao/la:
ubacio komad zeljeza, uglavnom nije ni bitno rjesio sam sve i lampa ipak nije u smecu, spojio sam minus direkt na kuciste i sad radi samo sa jednom baterijom, svijetli predobro..
Imaš li sliku kako si to riješio?
Ja sam isto prije par mjeseci postavio isto pitanje za Trustfire lampu ali su mi rekli da ju mogu baciti (ili tako nešto)
[Vrh] Go down
godo
bebač
bebač

Male
Broj postova : 3
Godine : 26
Datum registracije : 06.12.2016

PostajNaslov: Re: T: majstora koji se kuzi u led lampe   22.12.16 7:54

Oboje stavite slike!
@josipp: šteta da si ostao na jednoj bateriji, vjerojatno je bio problem sa dužinom baterija i kontaktom
[Vrh] Go down
josipp
zelembara
zelembara

Male

PostajNaslov: Re: T: majstora koji se kuzi u led lampe   22.12.16 20:51

Nije nije, spajao sam minus baterije direktno na kučište komadom žice i nije svjetlilo, nekaj je od onih čopova pregorilo i lampa ne svijetli sve dok nisam sa matične ploče odlemio minus i zalemio direkt na kučište lampe. Sada kad ledice rade direktno preko baterije a ne preko tih čipova drivera il kak već nesmije ić više od jedne baterije da ne skurim ledice. Ovo kaj je falilo od baterije do prekidaća sam ubacio komad željeza omotan izolir trakom tako da baterija ima spoja sa prekidačem i prekidać uredno radi. Jedna kvalitetna 18650 baterija drži dovoljno dugo u toj lampi a i prednost ovog "fušarenja" je kaj lampa sad ima jedan mod a ne 5 dosadnih koji za lov nisu nikako prikladni.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: T: majstora koji se kuzi u led lampe   

[Vrh] Go down

T: majstora koji se kuzi u led lampe
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Prve hrvatske taktičke lampe
» BCB Tropic Boonie,šešir koji hladi
» Baterijske lampe u realnim uvjetima-link