FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič

+12
dado.gavran
Monstrum0206
Hombre
Mraz
hyperion
NAVIGATOR
maxina
Fratt
neko69
Tinko
qwertyui
Jones32
16 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič

Postaj by Jones32 02.10.16 16:25

S.T.A.L.K.E.R.
We are going tactical, hehehehheheheheheeh... novu nagajku napravio sam od potpuno nove kože, nove u smislu da sa sličnom nisam radio nikada.  Elem, koža ima nečeg postindustrijskog u sebi, da ne kažem postapokaliptičnog. Izuzetno čudne površine, nije mat, nije sjajna, na prvi mah se čini kao da ima neki satenski finiš, ali ono što joj ne nedostaje je čvrstina...
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič IMG_2488_zpsxzhmm8rz
Od kad se bavim izradom bičeva nisam bio u prilici da radim sa kožom toliko nezgodnom za saradnju. Opirala se u svakom mogućem smislu, i nije se dala, kao što to rade standardni vegetabili sa kojima radim. Najviše muke sam imao oko pletenja jer je koža deblja (oko 1,6 mm), a to je gornja granica. Inače sam navikao sa tanjima koje su u rasponu od 0,8 do 1,2 mm. Znam da možda nekom zvuči smešno da ovo može da igra neku ulogu, ali tokom rada u prstima sam imao osećaj kao da držim drvo a ne kožu.Svaki čas sam morao da pauziram, odmaram i masiram prste, da bi mogao da nastavim dalje...
Bič je ujedno i najdeblji do sada koji sam uradio. Prečnik drške mu je 26mm, a fleksibilno telo u najdebljem delu i malo preko toga ( 27 mm). Jezgro je sačinjeno u potpunosti od iste te kože i to od tri pletena sloja.
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič IMG_2486_zpslqli1uv8
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič IMG_2484_zps8u7upb2q
Preko njih je ispleten finiš od 8 traka celom dužinom. To je ujedno i ono što sam dosad radio sa nagajkama. Kada sam završio kugle na vrhu i na dršci, već sam unapred odradio gurtnu za ruku koju ću postaviti isto kao kod prethodnih primeraka.
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič IMG_2777_zpsphtluwbq
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič IMG_2772_zpsqaznrxqo

U tom trenutku sam prosto rekao sebi da to nije nešto što će ići uz ovog monstruma i da treba da smislim nešto drugačije. Nešto jednostavno a efikasno.
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič IMG_2762_zpskym3wvmt
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič IMG_2761_zpswo5vfsxn
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič IMG_2759_zpsobba3tig

Rezultat tog napora je novo vešanje koje je koncipirano tako da ostavlja više mogućnosti onom ko ga nosi, da smisli kako mu odgovara. Pošto je nagajka 107 cm dugačka, pogodno je da se nosi u povijenom položaju. Probao sam par montiranja na moj verni DAKINE pro 2 ranac, i oba načina su dosta dobra. Oko pojasa ga nisam probao jer je još uvek sveže tretiranje mazivom.
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič IMG_2782_zpsrd2pq9rz
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič IMG_2781_zpsqjmmqd89
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič IMG_2780_zps2uj4g7fr
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič IMG_2754_zpskhv7beii
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič IMG_2756_zpsmnrno5xp

Alke za vešanje su standardne D alke koje sam skinuo sa jedne stare razvaljene futrole od ćaletovog TT, kojeg više nemamo. Sve u tom delu je utegnuto do krajnjih granica, tako da alke ne landaraju kada se vitla bičem. Težina biča je tačno 500 gr. Dužina samog rukohvata bez kugle je 13 cm. Ime S.T.A.L.K.E.R. će razumeti svi oni koji su voleli istoimenu igricu, a i to je razlog za specifičan foto seting sa gas maskom. Za one koji nisu upućeni u tematiku, potražite na googlu.
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič IMG_2783_zpso3bcqxbs
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič IMG_2771_zpsahozcrvn
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič IMG_2757_zpsrd5cqpei

Poseban detalj koji ne mogu a da ne ispičam, je kada sam juče završavao bič, naiđe moj ćale i kaže:" e da smo mi u službi imali takve pendreke..." pomislih, verovatno bi vas pola bilo u invalidskoj penziji hehehe.
Dugo mi je trebalo da napravim nešto ovakvo CRNO , za promenu, ali biće toga još... nadam se uskoro, ako vreme i obaveze dozvole... uživajte.
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič IMG_2785_zpsxm53fwq3
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič IMG_2773_zps4fful1fu
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič IMG_2769_zpswsi4hjmt
S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič IMG_2774_zpspk8ieyw8
Jones32
Jones32
tipko
tipko

Male
Broj postova : 94
Godine : 42
Lokacija : Zrenjanin, Srbija
Datum registracije : 28.01.2013

[Vrh] Go down

S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty Re: S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič

Postaj by qwertyui 02.10.16 17:48

muchas gracias, super slicke mada moram priznati na prvi pogled me malo vuku na bdsm stvarcice. . .
qwertyui
qwertyui
tipko
tipko

Male
Broj postova : 54
Godine : 58
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 29.09.2016

[Vrh] Go down

S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty Re: S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič

Postaj by Tinko 02.10.16 17:58

Jones32 je napisao/la:Od kad se bavim izradom bičeva
Ne mogu izdražati da te ne pitam zašto. Odakle proizlazi želja za takvom djelatnošću? I koristiš li svoje bičeve i u kakve svrhe osim kao trofej? Poklanjaš li ih ili prodaješ?
Tinko
Tinko
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 38
Godine : 30
Lokacija : Krk
Datum registracije : 18.09.2016

[Vrh] Go down

S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty Re: S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič

Postaj by neko69 02.10.16 18:28

Prekrasan uradak. Divim se vama majstorima koji radite sa kožom...
neko69
neko69
spikač
spikač

Male
Broj postova : 622
Godine : 55
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 31.01.2011

http://netko69.blogspot.com/

[Vrh] Go down

S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty Re: S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič

Postaj by Jones32 02.10.16 19:07

Tinko je napisao/la:
Jones32 je napisao/la:Od kad se bavim izradom bičeva
Ne mogu izdražati da te ne pitam zašto. Odakle proizlazi želja za takvom djelatnošću? I koristiš li svoje bičeve i u kakve svrhe osim kao trofej? Poklanjaš li ih ili prodaješ?

Većina osobina koje odlikuju nekog čoveka, a u to uključujem i ono čime se bavimo iz ljubavi, ne radi novca, proizilazi iz onoga što se nataložilo u nama dok smo bili deca i tinejdžeri. Filmovi, stripovi i svi drugi mladalački uticaji. Ako me pitaš zašto baš bičevi, reći ću samo, Indiana Jones. Sve je krenulo iz proste želje da imam takav bič, a kada sam ušao malo dublje u materiju, i kada sam počeo da sagledavam i druge tradicije u izradi, što sa sobom povlači i druge forme i namene, onda sam počeo praviti i druge bičeve, pa i kozačke nagajke. U sve to ubaciš i nešto svoje i dobiješ ovo što sam ovde postavio. Što se tiče drugog pitanja, koristim svoje bičeve, vežbam trikove, kad god mogu, mada me više zabavlja izrada, a nagajku na svu sreću do sada nisam morao nikada da koristi, jer nemam instinkt ubice. Kozaci su je koristili u prošlosti za ubijanje vukova, a danas je kozačka garda koristi kao lično close combat oružje... potražite na you tube ima dobrih snimaka upotrebe... I odgovor na treće pitanje je, da poklanjam ih ponekad prijateljima ali ih najčešće prodajem...
Jones32
Jones32
tipko
tipko

Male
Broj postova : 94
Godine : 42
Lokacija : Zrenjanin, Srbija
Datum registracije : 28.01.2013

[Vrh] Go down

S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty Re: S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič

Postaj by Jones32 02.10.16 19:11

qwertyui je napisao/la:muchas gracias, super slicke mada moram priznati na prvi pogled me malo vuku na bdsm stvarcice. . .

Hvala za kompliment, ali moram da vas obavestim da ovo nije ni nalik na bdsm stvarčice kako ih vi zovete. Stvar je tehničke prirode, ako bi ovim nekog odario, to bi mu verovatno bio poslednji sex u životu. Pravim i bdsm bičeve, ali to ovde nije tema pa ne bih da idem off topic.
Jones32
Jones32
tipko
tipko

Male
Broj postova : 94
Godine : 42
Lokacija : Zrenjanin, Srbija
Datum registracije : 28.01.2013

[Vrh] Go down

S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty Re: S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič

Postaj by Jones32 02.10.16 19:14

neko69 je napisao/la:Prekrasan uradak. Divim se vama majstorima koji radite sa kožom...

Hvala na pažnji. Rad sa kožom pruža jako veliku satisfakciju, a ovo je samo jedna od mnogih delatnosti... kožu treba probati, ne zahteva specijalan prostor, ni skup alat, samo želju i ljubav...
Jones32
Jones32
tipko
tipko

Male
Broj postova : 94
Godine : 42
Lokacija : Zrenjanin, Srbija
Datum registracije : 28.01.2013

[Vrh] Go down

S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty Re: S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič

Postaj by Fratt 02.10.16 19:30

Izvrsno izgleda,Strelok bi ga sa zadovoljstvom nosio i nebi ga mijenjao za nikakav artefakt. S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič 747986
I alkica od vojni oprtača paše,baš je military tactical look.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty Re: S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič

Postaj by qwertyui 02.10.16 19:32

Jones32 je napisao/la:
qwertyui je napisao/la:muchas gracias, super slicke mada moram priznati na prvi pogled me malo vuku na bdsm stvarcice. . .

Hvala za kompliment, ali moram da vas obavestim da ovo nije ni nalik na bdsm stvarčice kako ih vi zovete. Stvar je tehničke prirode, ako bi ovim nekog odario, to bi mu verovatno bio poslednji sex u životu. Pravim i bdsm bičeve, ali to ovde nije tema pa ne bih da idem off topic.

samo aluzija na prvi pogled, nista vise od toga, anyway da sam juce umro ne ne bih znao da ovako nesto postoji, kapa dole. . .

btw, kako bi policija reagovala da te nadje sa tako necim. . .
qwertyui
qwertyui
tipko
tipko

Male
Broj postova : 54
Godine : 58
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 29.09.2016

[Vrh] Go down

S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty Re: S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič

Postaj by Jones32 02.10.16 19:40


Ovo je samo jedan u nizu seminara ruskih instruktora veštine koja se zove SISTEMA, čuli sta za to sigurno, a ovaj punački gospodin je jedan od najboljih. Između ostalog imaju dobar deo o nagajkama i primeni istih...
Jones32
Jones32
tipko
tipko

Male
Broj postova : 94
Godine : 42
Lokacija : Zrenjanin, Srbija
Datum registracije : 28.01.2013

[Vrh] Go down

S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty Re: S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič

Postaj by Jones32 02.10.16 20:44

[quote="qwertyui"][quote="Jones32"]
qwertyui je napisao/la:

btw, kako bi policija reagovala da te nadje sa tako necim. . .

Pa ne znam kako bi reagovala hrvatska policija, ali verujem da bi slično kao i srpska. Prvo se zbune jer predmet njihovog interesovanja nije nešto što su imali prilike da vide često, a onda pitaju pošto je i kako da naruče hahahahhahaha. Kada se pojavi neki koji je malo tvrdokorniji, samo mu pokažem vizitku i kažem da ja pravim te bičeve, i da taj koji je kod mene nosim potencijalnoj mušteriji na uvid, a onda i on pita kako da nabavi za sebe. Moj stari koji je inače policajac u penziji, uz uzdah je prokomentarisao, kako mi nismo imali tako nešto u naše vreme...
Jones32
Jones32
tipko
tipko

Male
Broj postova : 94
Godine : 42
Lokacija : Zrenjanin, Srbija
Datum registracije : 28.01.2013

[Vrh] Go down

S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty Re: S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič

Postaj by maxina 02.10.16 21:58

Koliko god prijeteći izgledalo jer je realno jako opasno oružje,meni je ovo gušt pogledati jer se iz aviona vidi velika vještina i trud uloženi u izradu.Svaka čast majstore.
Opasno lijepo.
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty Re: S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič

Postaj by Jones32 02.10.16 22:15

Zahvaljujem na iskrenim komplimentima...
Jones32
Jones32
tipko
tipko

Male
Broj postova : 94
Godine : 42
Lokacija : Zrenjanin, Srbija
Datum registracije : 28.01.2013

[Vrh] Go down

S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty Re: S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič

Postaj by NAVIGATOR 03.10.16 10:33

Majstorski rad, kapa do poda.
Što bi dao nako premijere Indiane Jonesa da sam ko klinac imao takav bič. 
Kolika mu je nosivost? Uvijek me zanimalo bi li takav kožni izdržao ljudsku težinu jer koža dosta brzo ispuca ako se tako savija ako se stalno ne maže. Na vrhu je Indianin bič bio prilično tanak i takvog ga je motao oko svega. To je samo film ali me zanima koliko bi od toga bilo vjerodostojno u zbilji. 
Nekada sam čuo da se ti bičevi rade uplitanjem od bivoljih tetiva, pitanje je ima li u tome uopće istine
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty Re: S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič

Postaj by hyperion 03.10.16 11:08

Odlično 👍,iako meni više izgleda za zombi apokalipsu nego bdsm 😊. A ako mogu malo OT gdje kupuješ kožu pogotovo me zanima vegetabil.
hyperion
hyperion
tipko
tipko

Male
Broj postova : 81
Godine : 47
Lokacija : šibenik
Datum registracije : 03.04.2013

[Vrh] Go down

S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty Re: S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič

Postaj by Jones32 03.10.16 11:24

Pa to je jedan od inicijalnih momenata koji je kod mene probudio želju, prvo da imam takav bič, a potom, kada sam video da neću moći da ga priuštim, počeo sam i da ih pravim.Kožni bič može da se napravi tako da može da podnese težinu čoveka. To može da se uradi na više načina. Nekoliko puta sam pravio bič tako da je u stanju upravo to. Ono što ja radim je ubacivanje alpinističkog prusika od 5 ili 6 mm. On ima mnogo veću nosivost i bolje osobine nego paracord 550 koji svi forsiraju u poslednje vreme. Preko toga pletem klasično sa kožom, ali konstantno tokom pletenja moram da održavam tenziju na jezgru u odnosu na slojeve koje ređamm odozgo. Što se tiče motanja oko drveta ili čega god, priča je istinita i moguća, ali samo do pola. Moguće je uhvatiti granu, npr. a yatim se prebaciti preko potoka provalije ili čega god, ali bič u to momentu ostaje tu gde je. Skoro da ne postoji način da se protim cimanjem odmota i srećno vrati svom vlasniku. Inače najkvalitetniji bull bičevi, kakav ima i Jones, su izrađeni isključivo od kengurove (klokanove) kože. Kvalitetni goveđi se prave isključivo od teleće kože jer je ona najjača, posle gor pomenute. Mada sve to, najjača, najbolja itd. je poprilično uslovno rečeno jer dosta zavisi od tretmana kože u fabrici, kao i od onoga ko bič pravi. Ako umeš da proizvedeš dobre trake, napravićeš dobar bič, ako ne, onda ništa ne može da ti pomogne da dobiješ dobar finalni proizvod. Dosta puta sam pričao ljudima da je u ovom zanatu najteže proizvesti dobru traku, pletenje je lakši deo posla... Tetive se inače ne koriste, ali sam nekoliko navrata za fall od biča koristio volovsku žilu, to je žila iz penisa bika, koja je jedan od najjedinstvenijih materijala u prirodi. Nije tetiva, a nije ni ligament, to je nešto sasvim posebno, i jako ko sam djavo... Ako ima još nešto slobodno pitaj... pozdrav i hvala na komplimentima
Jones32
Jones32
tipko
tipko

Male
Broj postova : 94
Godine : 42
Lokacija : Zrenjanin, Srbija
Datum registracije : 28.01.2013

[Vrh] Go down

S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty Re: S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič

Postaj by Jones32 03.10.16 11:30

hyperion je napisao/la:Odlično 👍,iako meni više izgleda za zombi apokalipsu nego bdsm 😊. A ako mogu malo OT gdje kupuješ kožu pogotovo me zanima  vegetabil.

BRAVO to je i bio cilj, a ti si to prepoznao. A vidim i da imas MAXA na slici tako da se razumemo. Kožu nabavljam bukvalno gde stignem. Često sam u situaciji da se prilagođavam novim kožama, kao što je ova crna. Nabavio ju je jedan moj prijatelj iz Beograda, u nekom hangaru gde je bilo svega i svačega, bila je povoljna pa mi je uzeo sve što je bilo tamo. Cena je bila kao da je ispala iz kamiona, ali inače da nije ne bi je kupio jer nikada ne kupujem kožu ako ne mogu prvo da je dobro ispipam i pod prstima vidim kakva je. Sada sam rizikovao i ispalo je dobro. Inače kupujem u redovnim radnjama u Beogradu i Novom Sadu, naravno kada upecam šta mi odgovara, a to je jako retko jer je dobre kože sve manje, čini mi se, nema više pravila od kad su zatvorili našu najbolju i najveću fabriku za preradu u Rumi.
Jones32
Jones32
tipko
tipko

Male
Broj postova : 94
Godine : 42
Lokacija : Zrenjanin, Srbija
Datum registracije : 28.01.2013

[Vrh] Go down

S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty Re: S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič

Postaj by Mraz 03.10.16 12:08

Meni svi tvoji radovi izgledaju fenomenalno. Bez obzira sto im ne vidim neku prakticnu primjenu (osim kao rekvizit na fetis partijima na koje ne idem) rado bih ga imao. Ok, vjerovatno bi posluzio i za upregnuti zombije da vuku kociju u kakvom post apokaliptucnom western scenariju al o tom po tom. Jednostavno ima nesto privlacno u njima.

I ja sam, ocito, volio Indianu.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty Re: S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič

Postaj by Hombre 03.10.16 14:07

Pa zar postoje ti koji ne vole Indianu?

Pratim ovu temu od kada je nastala i sve što je napravljeno je zaista krasno. Koža kao koža zahtijeva da životinja nije udarana niti grebana kroz grmlje i da je ispravno hranjena jer onda ima najmanje slabih mijesta na njoj. Bičevi su i inače opako oružje iako im je osnovna namjena podsticanje stoke ali nagajka je izuzetak i nikako se ne bih volio naći preblizu nekog tko vitla njome pa čak i ako se ne zna dobro služiti s istom jer ona jeste zamišljena kao oružje i jeste oružje.

Hrvatski Zakon je elegantno riješio kojekakve smicalice pa je predviđeno da će se oružjem smatrati i svaki predmet za kojeg postoji osnovana sumnja da je oružje iako nije nabrojan ali isto tako kaže da će se zabranjenim hladnim oružjem smatrati svaki predmet pogodan za napad i nanošenje ozljeda ako se nosi na način i u uvjetima koji ukazuju na to da će biti upotrebljen za napad i nanošenje ozljeda tako da dopušta da se bič nosi smotan i da služi kao demonstracija izgleda budućem kupcu pošto za takve stvari nije predviđeno izhođenje dozvole za prijenos kao kod većine vatrenog oružja.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty Re: S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič

Postaj by Monstrum0206 03.10.16 14:51

the call of pripyat ... vrhunski rad
Monstrum0206
Monstrum0206
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 27
Godine : 41
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 30.08.2016

[Vrh] Go down

S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty Re: S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič

Postaj by Jones32 03.10.16 15:04

Moj dobar prijatelj, iz Beograda, kojem sam uradio jednu nagajku pre izvesnog vremena, u par navrata je bio u situaciji da ga policija zaustavi i pregleda mu ranac, i da mu pritom nađu nagajku. Pričao mi je da im je prvi put bilo smešno kada su je videli jer su mislili da je neka sm igračka, a on nije mogao da veruje da oni u tome nisu videli nikakvo sredstvo za nanošenje povreda. Eto zavisi i na koga naiđeš, kad su jako ljuti mogu da ti oduzmu i čačkalicu iz usta a ne nešto opasnije, a nekada su vrlo liberalni. Treba uvek biti fin i učtiv prema organima reda, ali i redovno održavati kondiciju i trčati što više, u slučaju da naiđeš na balvana od pandura. Bežanje je majka. U nekim od prethodnih postova u temi koju je vodio član MARDUK, a tiču se bičeva postavio sam sliku nagajke koja ima integrisanu alku i može da bude povodac, tako da Bog otac ne može da ti zameri ako vodiš psa ulicom na takvom nazovi povodcu, a on izgleda ovako...

S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič IMG_5823_zpsgergjuyx
Jones32
Jones32
tipko
tipko

Male
Broj postova : 94
Godine : 42
Lokacija : Zrenjanin, Srbija
Datum registracije : 28.01.2013

[Vrh] Go down

S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty Re: S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič

Postaj by Hombre 03.10.16 15:20

Vidio sam to i već sam rekao da iz tvojih radova izviru ljubav i talent. Možeš zamisliti da o njoj vodiš nekog opakog dobermana, rota, amstafa... onda bi te i policija izbjegavala S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič 478256

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty Re: S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič

Postaj by Jones32 03.10.16 15:26

Mraz je napisao/la:Meni svi tvoji radovi izgledaju fenomenalno. Bez obzira sto im ne vidim neku prakticnu primjenu (osim kao rekvizit na fetis partijima na koje ne idem) rado bih ga imao. Ok, vjerovatno bi posluzio i za upregnuti zombije da vuku kociju u kakvom post apokaliptucnom western scenariju al o tom po tom. Jednostavno ima nesto privlacno u njima.

I ja sam, ocito, volio Indianu.

Znaš kako, razumem te u potpunosti, bič, kakav god da je, je nešto bez čega se zaista može. Međutim kada npr, nekoj šeprtlji daš oštar nož pa se iseče do koske i on verovatno prvo što će pomisliti je da je možda to nešto mogao i da pregrize. Sve je to vrlo relativno. Pošto sam ja član i na outdoors forumu, sličnom ovom, jednom prilikom kada je organizovano takmičenje nožara sa temom vojni nož, okupljanje je bilo na Avali kod Beograda, ja sam na okupljanje poneo moj prvi bull od 2,5m. Mnogi su ga tamo probali, bilo je svega pa i modrih ušiju, ali nekoliko ljudi, vrlo oybiljnih mi je tada reklo da dok su gledali slike imali su jedan stav, a kada su uzeli bič u ruke, čuli ga i osetili kroz vazduh, mišljenje se promenilo za 180 stepeni. Bič na čoveka deluje slično kao i recimo mač, kada se drži u ruci daje neki čudan osećaj moći, to je valjda nešto iskonsko u čoveku. Ipak je to prastara alatka koju koristimo od kada smo pripitomili prve životinje, a to je nekoliko hiljada godina navikavanja... ipak je sve relativno
Jones32
Jones32
tipko
tipko

Male
Broj postova : 94
Godine : 42
Lokacija : Zrenjanin, Srbija
Datum registracije : 28.01.2013

[Vrh] Go down

S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty Re: S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič

Postaj by dado.gavran 03.10.16 16:19

Imao sam čast isprobati nagajku ove godine na susretu "Vudelje"... hvala Ranku iz "Systema.hr"...  S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič 13558840_1078030808952289_6809453694531187910_o


zanimljiva aktivnost i alatka.
dado.gavran
dado.gavran
bomber
bomber

Male
Broj postova : 194
Godine : 50
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 07.01.2012

[Vrh] Go down

S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty Re: S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič

Postaj by Hombre 03.10.16 20:29

Jones32 je napisao/la:Pošto sam ja član i na outdoors forumu, sličnom ovom, jednom prilikom kada je organizovano takmičenje nožara sa temom vojni nož, okupljanje je bilo na Avali kod Beograda, ja sam na okupljanje poneo moj prvi bull od 2,5m. Mnogi su ga tamo probali, bilo je svega pa i modrih ušiju...

Kako si me samo nasmijao jer sam se sjetio kad sam se prvi put obrijao britvom.
Izgledao sam kao da sam licem prošao kroz staklena vrata S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič 478256

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty Re: S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič

Postaj by zuzonja 03.10.16 21:11

Bravo, bravo!
zuzonja
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 629
Godine : 38
Lokacija : obala
Datum registracije : 06.11.2012

[Vrh] Go down

S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty Re: S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič

Postaj by goxxon 04.10.16 13:08

bravo! baš bi ga isprobao na forumašu Ivi!
goxxon
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3594
Godine : 44
Lokacija : ZG/OT
Datum registracije : 17.11.2010

[Vrh] Go down

S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty Re: S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič

Postaj by ivo 05.10.16 8:41

goxxon je napisao/la:bravo! baš bi ga isprobao na forumašu Ivi!

Ajde, medvidino lička, sadit kupus u Kompolje !
Kolega Džounz, krasni bičevi, zaista lijepi.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty Re: S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič

Postaj by UBERSOLDAT 11.11.16 22:48

S.T.A.L.K.E.R. je jedna od najgenijalnijih igrica napravljena ikada... oni koji neznaju što je to, nek probaju iako nisu skloni računalnim igrama... nema konkurencije. No ne vidim povezanost biča i te tematike?
UBERSOLDAT
UBERSOLDAT
lingua
lingua

Male
Broj postova : 271
Godine : 47
Lokacija : Vallis lacrimarum
Datum registracije : 08.06.2010

[Vrh] Go down

S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty Re: S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič

Postaj by Jones32 12.11.16 17:02

Konstatacija je u potpunosti na mestu. Da je neka druga situacija, a ne forum, zaista ne bih ulazio u objašnjavanje, jer ne želim da objašnjavam svoje postupke, ali pošto je koncept foruma ipak da razmenjujemo stavove i mišljenja, odgovoriću. Iz nekog potpuno neobjašnjivog razloga kad god počnem sa izradom nekog novog biča, a to je kod mene proces, najčešće želim da ga personalizujem na neki poseban način. Smišljanje imena mi pomaže da tom novom predmetu udahnem posebnu osobenost. Pošto sam prvi put u životu imao priliku da radim sa takvom kožom, ona me je na dodir potsetila na nešto što je u meni izazvalo asocijaciju na STALKERA. Maglovito crna, neposlušna, teška za obradu, jaka... Nanela je dosta bola mojim prstima dok je nisam završio. U samoj igrici ne postoji ni jedan predmet koji bi mogao da se uporedi sa nagajkom, ali činjenica je da se igrica dešava na teritoriji gde su nagajke i nastale, tako da to što niko do sada nije naišao ni na jednu i igrici, može da znači samo to da nije dovoljno dobro istražio mapu...
Jones32
Jones32
tipko
tipko

Male
Broj postova : 94
Godine : 42
Lokacija : Zrenjanin, Srbija
Datum registracije : 28.01.2013

[Vrh] Go down

S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič Empty Re: S.T.A.L.K.E.R. nagajka bič

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.