FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
Dresura pasa Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Dresura pasa Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Dresura pasa Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Dresura pasa Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Dresura pasa Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Dresura pasa Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Dresura pasa Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Dresura pasa Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Dresura pasa Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Dresura pasa Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Dresura pasa Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Dresura pasa Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
Dresura pasa Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Dresura pasa Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Dresura pasa Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Dresura pasa Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Dresura pasa Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Dresura pasa Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Dresura pasa Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Dresura pasa Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Dresura pasa Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Dresura pasa Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Dresura pasa Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Dresura pasa Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Dresura pasa Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Dresura pasa Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Dresura pasa Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Dresura pasa Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Dresura pasa Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Dresura pasa Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Dresura pasa

+14
c.e.z
termit520
hyperion
Salix
Tinko
Hombre
Šimun
gorky
maxina
Fratt
ivo
zuzonja
Delete
Kalašnjikov
18 posters

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Dresura pasa Empty Dresura pasa

Postaj by Kalašnjikov 20.09.16 20:57

Vjerojatno nas ima mnogo koji obožavamo voditi svoje pse s nama u prirodu. Naravno prije nego psa možemo voditi bilo gdje pas bi trebao naučiti neke osnovne komande i načine prihvatljivog ponašanja. Ovdje ću staviti video mene i mog psa Aresa dok je imao 3 i pol mjeseca i načina na koji smo trenirali i igrali se. Pa evo ovdje bi mogli malo razgovarati o toj temi. Kakva ste vi imali iskustva sa psima i odlascima u prirodu? Što smatrate da je najbitnije naučiti psa i koje karakteristike psa su po vama najvažnije? Dresura pasa 317734 Dresura pasa 317734
Kalašnjikov
Kalašnjikov
tipko
tipko

Male
Broj postova : 87
Godine : 34
Lokacija : Nijemci
Datum registracije : 13.01.2011

[Vrh] Go down

Dresura pasa Empty Re: Dresura pasa

Postaj by Delete 21.09.16 2:02

Jako zanimljiva i korisna tema. Ja imam takv peh da me svi psi vole osim mojih, al šta ćeš takvi su Pulini (Hr. Ovčari), ja veći dio godine nisam kod kuće a stari baš i nema strpljenja za njih.
Delete
Delete
lingua
lingua

Male
Broj postova : 294
Godine : 29
Lokacija : Lika/Novi Sad (Kako kad)
Datum registracije : 09.01.2012

[Vrh] Go down

Dresura pasa Empty Re: Dresura pasa

Postaj by zuzonja 21.09.16 2:32

Koliko Ares ima sad? Iz ovoga videa se moze predlozit vise stvari za promjenu, ali nisu sad to tak obitne stvari i najbitnije imas, a to je veza tebe i pasa i igra u kojoj uzivate. S vrimenon jacat nagon plijena. Al za pocetak bi moga ucit pasa da ide uz livu, a ne desnu nogu.
zuzonja
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 629
Godine : 38
Lokacija : obala
Datum registracije : 06.11.2012

[Vrh] Go down

Dresura pasa Empty Re: Dresura pasa

Postaj by Kalašnjikov 21.09.16 7:57

@Delete - Ja sam do sad uvijek imao mišljenje da su Pulini jedni od naj pametnijih i naprivrženijih pasa. Tako da vjerovatno je više problem u ovom drugom što si rekao. Ako želiš imati psa s kojim ćeš stvorit neku posebnu vezu mislim da bi morao svaki dan biti s njime.
@Zuzonja - Ares je sad 8 mjeseci star. Istina da po nekim pravilima pas treba ići uz lijevu nogu, no to tada nisam znao. Mislio sam da je to stvar odabira kako je kome zgodnije. I meni je iskreno i zgodnije uz desnu nogu zbog vožnje bicikla bilo, da pas bude dalje od prometa, ali ipak sam to prebacio na lijevu. Zanima me zbog kojih sve razloga uopće pas treba ići uz lijevu nogu, znam jedino jedan razlog, oružje na desnoj strani.
Kalašnjikov
Kalašnjikov
tipko
tipko

Male
Broj postova : 87
Godine : 34
Lokacija : Nijemci
Datum registracije : 13.01.2011

[Vrh] Go down

Dresura pasa Empty Re: Dresura pasa

Postaj by ivo 21.09.16 8:18

Pošto je pitanje uopćeno, valjda se odnosi na sve pasmine, pa mogu kao lovac i relativno dobar poznavatelj lovačkih sorti dati slijedeći odgovor: ono što je za lovačkog psa daleko najvažnije, ne može mu ucijepiti niti jedan dreser na svijetu, ukoliko tražene osobine nije donio na svijet štenjenjem. Naravno, u dobra se šteneta vještine dotjeravaju vježbom, ali od loša, netalentirana i bezvoljna šteneta, nikad dobra lovačkog psa, pa taman oko njega skakala tri Cezara Milana ili slični fićfirići.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Dresura pasa Empty Re: Dresura pasa

Postaj by Kalašnjikov 21.09.16 9:33

@ivo - Jel možeš molim te malo više reći koje su to tražene osobine koje su najpoželjnije i za koju vrstu lova? Pretpostavljam da za razne namjene u lovu trebaju i različite osobine pa evo ako imaš malo vremena napisati nešto više o tome.
Kalašnjikov
Kalašnjikov
tipko
tipko

Male
Broj postova : 87
Godine : 34
Lokacija : Nijemci
Datum registracije : 13.01.2011

[Vrh] Go down

Dresura pasa Empty Re: Dresura pasa

Postaj by ivo 21.09.16 10:14

@Kalašnjikov - preopširno je, ali ako te zanima, potraži nešto o IPO (ispitu prirođenih osobina). Naravno, nije isti za ptičare i jamare, goniče i krvosljednike...
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Dresura pasa Empty Re: Dresura pasa

Postaj by Fratt 21.09.16 10:27

Tema koja mene u zadnje vrijeme preokupirala (usprkos manjku vremena)...nabacit ću snimku svojeg labradora kojeg treniram za lov i IPO.
Pomaci su mali ali ne zbog njegove inteligencije nego zbog mojeg slabog angažmana,nema se vremena.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Dresura pasa Empty Re: Dresura pasa

Postaj by maxina 21.09.16 11:50

Fratt je napisao/la:Tema koja mene u zadnje vrijeme preokupirala (usprkos manjku vremena)...nabacit ću snimku svojeg labradora kojeg treniram za lov i IPO.
Pomaci su mali ali ne zbog njegove inteligencije nego zbog mojeg slabog angažmana,nema se vremena.

Bez brige,nismo ni mislili da je njegova inteligentzija u pitanju.
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

Dresura pasa Empty Re: Dresura pasa

Postaj by gorky 21.09.16 12:33

Lijeva strana je proizašla davno od Njemačke vojske upravo da bi desna ruka bila slobodna za oružje! Ja bih ipak svog psa učio da ide s desne strane. Razlog je jednostavan. U šetnji ulicom, ljudi hodaju desnom stranom što znači da kod mimoilaženja na udaru je lijeva strana.

Prvo, osoba s kojom se mimoilaziš, osjetit će manju nelagodu ako si ti između nje i psa.

Drugo, pas će imati manji stres jer neće imati dojam da mu netko konstantno ulazi u privatni prostor.

Treće i po meni jako bitno je susret na ulici s drugim psom. Ako vlasnici stoje između njih,
manja je mogućnost napada.



Inače, pas ti je prekrasan. Imao sam kao klinac ženku njemačkog ovčara i uživao sam u svakom trenutku šetnje i igre.

PS. Ivu nemoj slušati niti pod razno. Nema pojma o psima. On niti svoje pseto ponekad ne može pronaći!
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 47
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

Dresura pasa Empty Re: Dresura pasa

Postaj by Kalašnjikov 21.09.16 13:30

@gorky - I meni se činilo praktičnije da pas bude sa desne strane, ali evo ipak sam promijenio na lijevu stranu. Mislio sam ako ikad poželim izaći na IPO test da sve bude po propisima. Hvala, sad ima 8 mjeseci i puuuno je narastao.
Kalašnjikov
Kalašnjikov
tipko
tipko

Male
Broj postova : 87
Godine : 34
Lokacija : Nijemci
Datum registracije : 13.01.2011

[Vrh] Go down

Dresura pasa Empty Re: Dresura pasa

Postaj by Fratt 21.09.16 14:20

Meni isto paše desna strana zbog nošenja puške ali radi IPO-a sa ga naučio s lijeve.
Maxina,čuvaj se kad se vidimo,imam krvoločnog labradora!!! Dresura pasa 478256
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Dresura pasa Empty Re: Dresura pasa

Postaj by ivo 21.09.16 15:56

Kolega Gorky, vi ste jedan obichan Pletesh.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Dresura pasa Empty Re: Dresura pasa

Postaj by zuzonja 21.09.16 21:16

Daleko je vise razloga za livu stranu od slobodne desne ruke. Ali neda mi se sad o tome. Pa cak i setnja ulicon i susreti i sve ostalo. Pa nije pas maneken ili lutka da bi bia na stranu, a njegov vlasnik bia izlozen i drugin zivotinjama i ljudima. Zna se kakav sluzbeni pas mora bit po standardu. Izgledon jasno, ali i karakterno. Njemacki ovcar ne moze dobit prolaznu ocjenu ako nije odradjen napad -obrana. Po ovome izgleda da bi mi tribali ucit napad i obranu za nasega pasa. Ono wtf. Osim toga bas setnja ulicon. U ulici di je dozvoljen promet motornin vozilima pjesak je duzan ic ususret vozilu radi preglednosti, dakle livon stranon ulice / ceste pa je pas tako zasticen od motornih vozila. Takodjer radi kuteva nekakvih pravaca, skretanja vodica i pasa koji je naravno uz nogu (k nozi) je uvik bolje da je s live, jer ovako cak i cesto dolazi do gazenja stopalon na psecu sapu. Osim toga zasto izmisljat toplu vodu ona vec postoji! A ti ljudi kojima se stvara neugoda su tek pojam za sebe. Neka potrazu strucnu pomoc za svoje fobije. I ne znan jeste li primjetili, ali mozda mogu nabrojit 1-2 stranca (turista) do njih tisuce u periodu zadnjega desetljeca koji se boji pasa u prolazu. A nasi koliko su zatucani nekad pitaju za njemackoga ovcara jel to vuk!? Drzi ga dok se ne udaljin 200m i sl. Retaji zatucani.
zuzonja
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 629
Godine : 38
Lokacija : obala
Datum registracije : 06.11.2012

[Vrh] Go down

Dresura pasa Empty Re: Dresura pasa

Postaj by Šimun 21.09.16 22:00

Odgoj i socijalizacija pod 1;Komande dođi i stop su po meni komande na koje pas ne smije oklijevati. Ostalo što je sve dodatna nastava. Sa psom u prirodi biti oprezan za vrijeme lova,i imati na umu imati mnogo ostalih stanovnika šume. Osobno pse iako su jako poslušni po pitanju komandi jer s njima radim svakodnevno nikad na terenu ne ispuštam iz vida i ako se udalje dalje od cca 10-15 m zovem ih da stanu i čekaju.
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Dresura pasa Empty Re: Dresura pasa

Postaj by Šimun 21.09.16 22:09

Dresura pasa Zthzrp

Dresura pasa Jhdb87

Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Dresura pasa Empty Re: Dresura pasa

Postaj by Hombre 22.09.16 0:59

I sad ja moram krivit glavu pod devedeset stupnjeva zbog tvog neznanja rada s mobitelom Dresura pasa 478256
Psi krasno izgledaju, krvoločno na gazdu i siguran sam da im je uz tebe dobro kao i tebi s njima te da te slušaju kao što si ih i naučio jer je svaki pas onakav kako ga naučiš.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Dresura pasa Empty Re: Dresura pasa

Postaj by ivo 22.09.16 7:56

Hombre je napisao/la: jer je svaki pas onakav kako ga naučiš.

Hombre, to nije točno, to su priče za Gloriu.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Dresura pasa Empty Re: Dresura pasa

Postaj by Šimun 22.09.16 8:23

Psi su mi s drugim psima i savršenom odnosu,drugi pas im može jesti iz zdjelice. Muški je nepovjerljiv prema ljudima,šta je i karakteristično za pasminu. P.S. slika je normalna meni na Tabu,tinypic ju je okrenuo tako.
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Dresura pasa Empty Re: Dresura pasa

Postaj by gorky 22.09.16 8:43

zuzonja je napisao/la:Daleko je vise razloga za livu stranu od slobodne desne ruke. Ali neda mi se sad o tome. Pa cak i setnja ulicon i susreti i sve ostalo. Pa nije pas maneken ili lutka da bi bia na stranu, a njegov vlasnik bia izlozen i drugin zivotinjama i ljudima. Zna se kakav sluzbeni pas mora bit po standardu. Izgledon jasno, ali i karakterno. Njemacki ovcar ne moze dobit prolaznu ocjenu ako nije odradjen napad -obrana. Po ovome izgleda da bi mi tribali ucit napad i obranu za nasega pasa. Ono wtf. Osim toga bas setnja ulicon. U ulici di je dozvoljen promet motornin vozilima pjesak je duzan ic ususret vozilu radi preglednosti, dakle livon stranon ulice / ceste pa je pas tako zasticen od motornih vozila. Takodjer radi kuteva nekakvih pravaca, skretanja vodica i pasa koji je naravno uz nogu (k nozi) je uvik bolje da je s live, jer ovako cak i cesto dolazi do gazenja stopalon na psecu sapu. Osim toga zasto izmisljat toplu vodu ona vec postoji! A ti ljudi kojima se stvara neugoda su tek pojam za sebe. Neka potrazu strucnu pomoc za svoje fobije. I ne znan jeste li primjetili, ali mozda mogu nabrojit 1-2 stranca (turista) do njih tisuce u periodu zadnjega desetljeca koji se boji pasa u prolazu. A nasi koliko su zatucani nekad pitaju za njemackoga ovcara jel to vuk!? Drzi ga dok se ne udaljin 200m i sl. Retaji zatucani.

Obično ujutro uz kavu a prije WC-a prelistam malo bespuća interneta. Moram priznati da nakon ovakvog elaborata kava nije bila potrebna - drugom riječju, proliv..
gorky
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1400
Godine : 47
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 19.11.2012

[Vrh] Go down

Dresura pasa Empty Re: Dresura pasa

Postaj by Hombre 24.09.16 1:18

ivo je napisao/la:Hombre, to nije točno, to su priče za Gloriu.

Podrazumijeva se da ne važi za lovačke pse. Mogu ja milion godina učiti svirati klavir i nikad neću moći parirati nadarenom klincu od osam godina. Tako je i s lovačkim psima, ako nema talenta zalud ti sva muka.

@Šimune
Moj host kada napravim UL slike pokaže je točno onakvu kakva će biti objavljena tako da je određeni broj fotki koje sam radio sa starim mobitelom uspješno preduhitren da ne budu pod 90 stupnjeva.
Naravno da se na tvojoj slici vidi sve ali malo gunđam jer se fotografijom bavim već cijelo stoljeće.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Dresura pasa Empty Re: Dresura pasa

Postaj by Tinko 25.09.16 1:09

Hombre je napisao/la:Mogu ja milion godina učiti svirati klavir i nikad neću moći parirati nadarenom klincu od osam godina.
Laži i neistine.
Jesi probao svirat klavir? Probaj pa pričaj. Siguran sam da bi nadmašio klinca u roku manje od 6 godina svaki dan po par sati sviranja klavira sa zanimacijom.
A klinac da ni ne takne klavir za to vrijeme, nikako ne bi mogao biti bolji nego što je bio prije tog vremena.
Talent je definitivno jebena predispozicija, ali vježba čini majstora (ne bih govorio u postotcima, ali blizu 90% Dresura pasa 368870)

Isprike za offtopic, ali morao sam... Dresura pasa 806172
Svojevremeno sam imao štene i susjed mi je savjetovao da se prva 3 mjeseca trebam isključivo samo igrat s njime i ne učit ga nikakvim komandama. Kako komentirate taj savjet?
Tinko
Tinko
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 38
Godine : 30
Lokacija : Krk
Datum registracije : 18.09.2016

[Vrh] Go down

Dresura pasa Empty Re: Dresura pasa

Postaj by Fratt 25.09.16 1:49

Dobar savjet,istinit.
Pas ti prvenstveno mora biti frend,one pizdarije o vođi čopora su za zatucance.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Dresura pasa Empty Re: Dresura pasa

Postaj by Šimun 25.09.16 8:51

Nije neka usporedba za klavir,sa sluhom i ritmom se rodiš,ili ne.. (Školovani sam glazbenik)
No,jedan savjet glede komande čekaj,ja sam istu grešku napravio s Reom. Naime ,ako psu narediš da sjedne,ili mjesto/lezi,ja sam izbacio komandu čekaj,jer ako sam već dao komandu sjedi,onda mora sjedit dok ja ne odlučim drugačije,pogotovo komanda mjesto ili u mom slučaju platz,nema mrdat nigdje dok se ne kaže. Skužio sam da je komanda čekati/čekaj čak i zbuni malo.
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Dresura pasa Empty Re: Dresura pasa

Postaj by zuzonja 25.09.16 14:22

Šimun je napisao/la:Nije neka usporedba za klavir,sa sluhom i ritmom se rodiš,ili ne.. (Školovani sam glazbenik)
No,jedan savjet glede komande čekaj,ja sam istu grešku napravio s Reom. Naime ,ako psu narediš da sjedne,ili mjesto/lezi,ja sam izbacio komandu čekaj,jer ako sam već dao komandu sjedi,onda mora sjedit dok ja ne odlučim drugačije,pogotovo komanda mjesto ili u mom slučaju platz,nema mrdat nigdje dok se ne kaže. Skužio sam da je komanda čekati/čekaj čak i zbuni malo.
Komanda cekaj. Zasto se ne drzite ustaljenih naziva komandi? Ostale izmisljene rici cesto zbunjuju i smanjuju preciznost. Ali isto tako ta komanda moze bit i kad pas niti lezi niti sidi. Komanda stoj moze bit kad je pas u normalnome stavu. kad je u veterinara i sl. Mjesto je mjesto. Isto tako imas i komandu vracanja na mjesto (na mjesto). Ne mozes mu rec ajde tamo vrati se pa opet sidi pa cemo gledat crvenkapicu. Slazen se, ako si reka sidi ima da sidi. Neces u hodu ili trku izdat komandu u obliku recenice nego jedne rici. I naravno svabski je kratak i autoritativan i time najbolji za to. Zasto ne koristite ustaljene rici komande za sve? (zasto donesi kad imas aport) Ista stvar ka i liva noga. Ne znan je li zelis da pricamo opcenito ili konkretno na tvome primjeru? Tribas pazit i na intonaciju i boju glasa. Na preciznost nagrade (imas odstupanja u videu). Na brzinu reakcije tebe ka ucitelja koja se onda kasnije manifestira na preciznost i brzinu akcije kod pasa. Znaci od komande koju je napravia do nagrade triba proc jako jako malo vrimena. Isto tako preciznost. Pas ti nije donia plijen na komandu "donesi", a vec govoris bravo. Je li komanda donesi da on uzme plijen u usta ili da ti ga donese? Razmisli malo. Kod pokreta ima jos i komandi tise ili polaku kad usporavate pokrete u pasa. Onda sve te stvari koje savladas u svome vrtlu prinosis u drugo okruzenje i dodajes vanjske faktore i varijable. Na kraju i druge pase, buku, vozila, ljude. Ugl ne stane to u tekst. Ali osnova prije svega toga je igra i veza izmedju vas. Sta se vodje copora tice i meni je malo glup taj naziv. Al opet se to svede na to. Ti tribas bit dominantan, pametniji i sposobniji od pasa. Tribas imat odgovore na sva pitanja koja pas pita (a pita ako primjecujes). Ne smis bit zivcana, histericna ni slaba osoba i sl. Zapravo nista drugo od odnosa sa diteton, u ekipi, u sportskoj momcadi i sl. Na kraju to pridje u telepatiju i dovoljno je da se vas dva pogledate pa ni rici vise nisu potribne Dresura pasa 69343
zuzonja
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 629
Godine : 38
Lokacija : obala
Datum registracije : 06.11.2012

[Vrh] Go down

Dresura pasa Empty Re: Dresura pasa

Postaj by Šimun 25.09.16 14:37

S tim zadnjim se slazem. Ja sve radim na eye contact,nekad je i pokret glavom dovoljan. Ali da,nagrađivanje svakako istog momenta kada pas izvrši naredbu,primjerice kod sjedi,čim guzom takne tlo.
Btw,Rea jučer sterilizirana...
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Dresura pasa Empty Re: Dresura pasa

Postaj by Tinko 25.09.16 17:37

Šimun je napisao/la:Btw,Rea jučer sterilizirana...
Što god tko rekao, ja takvo nešto ne bih mogao napraviti nekome koga smatram prijateljem
Tinko
Tinko
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 38
Godine : 30
Lokacija : Krk
Datum registracije : 18.09.2016

[Vrh] Go down

Dresura pasa Empty Re: Dresura pasa

Postaj by Šimun 25.09.16 20:13

Znas li da podatak govori da 70% ne steriliziranih pasa oboli od tumora nekog dijela reproduktivnog sustava? Pročitaj malo o kastraciji. Svi ostali mitovi o istoj su samo mitovi. Isto planiram i s mužjakom idući mjesec.
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

Dresura pasa Empty Re: Dresura pasa

Postaj by Kalašnjikov 25.09.16 20:16

@zuzonja - Zašto ja ne bi mogao imati svoju komandu, a ne onu ustaljenu. Ne vidim neki pretjerano dobar razlog za to ako komande imaju smisla. Komanda čekaj, ima smisla što govorite, ali recimo kako onda ako želim iz hodanja ili trčanja zaustaviti psa na mjestu u stojećem položaju recimo? Ja sam inače odlučio da koristim riječi koje su meni osobno najprirodnije za određenu stvar i ne vidim ništa loše u tome. Tema je općenito o dresuri i ne mora biti samo na mom primjeru, iako mi je drago čuti dobronamjerne i korisne savjete. Što se tiče izgovaranja "bravo" prije nego je donio igračku, "bravo" mi je kao signalizacija da je pas na dobrom putu i da je to što radi pozitivno, da ga ohrabrim jer sam vidio da je naumio nešto napravit što mi se sviđa i želim da nastavi u tom pravcu.
Kalašnjikov
Kalašnjikov
tipko
tipko

Male
Broj postova : 87
Godine : 34
Lokacija : Nijemci
Datum registracije : 13.01.2011

[Vrh] Go down

Dresura pasa Empty Re: Dresura pasa

Postaj by Kalašnjikov 25.09.16 20:20

Dresura pasa 288s1tk
Ares - od 2 i pol mjeseca starosti do 8 i pol mjeseci.
Kalašnjikov
Kalašnjikov
tipko
tipko

Male
Broj postova : 87
Godine : 34
Lokacija : Nijemci
Datum registracije : 13.01.2011

[Vrh] Go down

Dresura pasa Empty Re: Dresura pasa

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.