FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

kako oprati šator

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
tonka
mr.spika
mr.spika

Female
Broj postova : 1574
Godine : 41
Datum registracije : 08.06.2009

PostajNaslov: kako oprati šator   09.09.16 2:22

pozdrav svima..nije me bilo dugo..ne znam tko je tu na forumu od star ekipe koju ja znam...viidm aktivnu temu dravanture i draga lica imena i avatare..pozdrav i živi mi bili...
imam pitanje..kćerka je za outlook pusuduila veliki šator i jako je prljav od blata...oprale bi ga prije neg ga vrati ali ne znam kako se šator pere i s kojim sredstvima?
može savjet kolege..i hvala...
[Vrh] Go down
Svizac
tipko
tipko

Male
Broj postova : 78
Godine : 59
Datum registracije : 08.08.2014

PostajNaslov: Re: kako oprati šator   09.09.16 18:15

Nisam do sada prao šator, nego samo šatorsko krilo, ali razlika je jedino u tome što je šatorsko krilo jednostavnije u odnosu na šator, „dvodimenzionalno“, naravno ne doslovno. Ako je zaprljan samo blatom, bez primjesa ulja ili smole, može se oprati u kadi čistom vodom i spužvom ili vodom s blagim rastvorom deterdženta, te dobro isprati čistom vodom. No, ako ima tragova smole, a to je najčešće u Dalmaciji gdje je drveće uglavnom crnogorica, to se odstranjuje malo teže, nasigurnije ali i najsporije trljanjem svake mrlje s vanjske strane šatora vatom blago natopljenom tzv. uljnim razrjeđivačem, nikako nitro razrjeđivačem, jer on otapa zaštitni vodonepropusni premaz. Za početak oprati ga čistom vodom ili s blagim rastvorom deterdženta, te dobro isprati . Radi bržeg sušenja poželjno ga je obrisati frotir ručnikom s unutarnje i vanjske strane, a tek nakon sušenja, ako je ostalo nekih tragova od ulja ili smole primjeniti kemijsko sredstvo (uljni razrjeđivač ili neko drugo sredstvo koje otapa smolu i ulje, a nije agresivno za zaštitni premaz šatora. U perilici nisam nikada prao ništa što ima zaštitni vodonepropusni sloj (premaz), tako da u vezi te mogućnosti ne mogu dati mišljenje, ali ja osobno ne bi riskirao.
[Vrh] Go down

kako oprati šator
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» plesnjiv šator???!!!!
» kako oprati šator
» Pljoska / renovacija
» Indijanski šator
» KROKO 051 - novi univerzalni šator za 1 osobu / mega review