Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin
Share | 

Lov lukom i strijelama

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
bolle
lingua
lingua

Male
Broj postova: 280
Godine: 43
Datum registracije: 06.10.2009

PostajNaslov: Re: Lov lukom i strijelama   03.12.09 0:59

Ima li itko da je nešto i ulovio lukom i strijelom koje je sam napravio?
[Vrh] Go down
zora
bomber
bomber

Male
Broj postova: 181
Godine: 32
Datum registracije: 11.06.2009

PostajNaslov: Re: Lov lukom i strijelama   03.12.09 10:14

gađanje iz luka se uči i vježba, to nema sumnje. što više pucaš bolji ćeš bit. naravno osim ak si teški antitalent.
Ali nebi trebalo podcjeniti primitivne lukove (znači lukove od jednog komada drveta). Oni mogu biti itekako učinkoviti i dobri. Naravno da treba malo iskustva da se to skuži, i da prvi vjerojatno neće bit baš super.
Tvornički lukovi su kak i veliš sređeni do kraja, ali moja je zamjerka na takve što su prilično teški u odnosu na drvene. Naravno meni je osobno puno veći gušt iz primitivca (ili tradicionalnog općenito), i zbog zvuka kod pucanja, ovi fiberglasi imaju jedan vrlo jaki žbleng prilikom pucanja.
comopund lukovi su mi pak takvi da me opće ne zanimaju (nešto su tiši od kao fol tradicional fiberglasa).
Naravno da se radi, al tema je stvarno zamrla.

bolle: lov lukom je u hrvatskoj zabranjen. postoje neke udruge koje pokušavaju da se takav lov ozakoni ali zasad ništ.
[Vrh] Go down
bolle
lingua
lingua

Male
Broj postova: 280
Godine: 43
Datum registracije: 06.10.2009

PostajNaslov: Re: Lov lukom i strijelama   03.12.09 10:24

Zabranjeno je i voziti brže od ograničenja pa opet vozim.
Znam da je lov lukom zabranjen u hrvata,znam da postoje razne vrste lukova između ostalog i onaj predviđen za lov,stoga me čisto teoretski zanima koliko luk koji bi sami napravili u nekakvoj situaciji preživljavanja ima stvarno snage za usmrtiti životinju i do koje udaljenosti
[Vrh] Go down
zora
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Lov lukom i strijelama   03.12.09 10:32

a dobro, čuj znaš kak se veli sve je dozvoljeno dok te ne uhvate.

ovisno o kojoj se snazi radi, nije moguće reći da luk puca do neke udaljenosti. koliko sam čuo do nekih 30-ak metara je udaljenost s koje se može mlanut životinja. Osobno mislim da u situaciji preživljavanja luk nije baš najbolje rješenje jer je izrada preduga, a tada nemaš toliko vremena. jedino ak misliš da imaš već gotovi luk. a tad, ak znaš pucat nebi trebo imat problema (naravno pod uvjetom da ima lovine), za oborit ručak.

Pa na kraju lukovi su hranili ljude tisućama godina
[Vrh] Go down
WildChild
bomber
bomber

Male
Broj postova: 111
Datum registracije: 02.11.2009

PostajNaslov: Re: Lov lukom i strijelama   03.12.09 15:36

zora je napisao/la:
a dobro, čuj znaš kak se veli sve je dozvoljeno dok te ne uhvate.

ovisno o kojoj se snazi radi, nije moguće reći da luk puca do neke udaljenosti. koliko sam čuo do nekih 30-ak metara je udaljenost s koje se može mlanut životinja. Osobno mislim da u situaciji preživljavanja luk nije baš najbolje rješenje jer je izrada preduga, a tada nemaš toliko vremena. jedino ak misliš da imaš već gotovi luk. a tad, ak znaš pucat nebi trebo imat problema (naravno pod uvjetom da ima lovine), za oborit ručak.

Pa na kraju lukovi su hranili ljude tisućama godina

ma kakvih 30 m sam da ja vidim tog strijelca koji ce pogodit krug 10 cm kolko je od prilike srce srne i to iza prednje lopatice ( ak pogodis bilo gdje drugdje ode) gledo sam reportaze sa lovackim lukovima (kupljenim) gađa se na 40 - 50 ft ili ti kod nas 12- 15 m
[Vrh] Go down
Stoney
spikač
spikač

Male
Broj postova: 833
Godine: 26
Datum registracije: 23.05.2009

PostajNaslov: Re: Lov lukom i strijelama   03.12.09 15:47

Treba bit jako dobar i iskusan lovac da se recimo srni prisuljas na 50 metara uz svu kamuflazu. Po meni u situaciji prezivljavanja bez da imate barem 5 godina redovne "vjezbe" sa tim nacinom lova (suljanjem) nema šanse da cete doc blizu takve zivotinje.
[Vrh] Go down
zora
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Lov lukom i strijelama   03.12.09 15:49

pa rekao sam do 30 metara, a nije nigdje spomenuta srna. ak pogodiš fazana on je veći od 10cm i neće daleko.
to si dobro rekao da srna ako je nepogodiš u soft spot ode, al ona ode i ak je pogodiš i tako precizno. samo je pitanje gdje ćeš ju skupit. daljine koje si naveo su optimalne, a ne maksimalne.
neznam dali gađaš iz luka al mogu ti reć da opće nije neki problem sa recimo 25m pogodit u krug od 10cm-a. uz redovitu praksu i dobru opremu, naravno. to ti velim iz iskustva, jedino što su to statične mete, pucao na živinu nisam nikad, što sigurno nije isto jer zvuk okidanja pretpostavljam uzrokuje barem trzaj životinje. al dobro to su pretpostavke, jer kao što rekoh pucam u metu.
[Vrh] Go down
Stoney
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Lov lukom i strijelama   03.12.09 15:52

Fazana mozda i da,stim da imas jako dobre reflekse i brzinu gadjanja a normalno, i preciznost dok fazan leti.
[Vrh] Go down
zora
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Lov lukom i strijelama   03.12.09 15:55

Stoney je napisao/la:
Fazana mozda i da,stim da imas jako dobre reflekse i brzinu gadjanja a normalno, i preciznost dok fazan leti.

pa fazana se gađa dok je na tlu, ja sam se previše namučio oko strela da bi se tak razbacivao s njima, jer ak fulaš male su šanse daš ih nać. a bome su male i da ga pogodiš u letu. srećom on osim ak je uzbunjen hoda po zemlji
[Vrh] Go down
buber75
tipko
tipko

Male
Broj postova: 55
Godine: 33
Datum registracije: 12.11.2009

PostajNaslov: Re: Lov lukom i strijelama   03.12.09 15:59

Nema strele do kamena!
[Vrh] Go down
Stoney
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Lov lukom i strijelama   03.12.09 15:59

Ok, to imas pravo da ga se gadja dok je na zemlji. Nisam se toga niti sjetio jer osobno ne gadjam zivotinje dok ne lete ili trce jer hmm... bolje da ne recem jer ce me ostali ubit posto nevole bas lovce.
[Vrh] Go down
zora
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Lov lukom i strijelama   03.12.09 16:02

[quote="Stoney"]Ok, to imas pravo da ga se gadja dok je na zemlji. Nisam se toga niti sjetio jer osobno ne gadjam zivotinje dok ne lete ili trce jer hmm... bolje da ne recem jer ce me ostali ubit posto nevole bas lovce.

ak sam te skužio ti pičiš samo dok su u kretanju?
[Vrh] Go down
Stoney
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Lov lukom i strijelama   03.12.09 16:04

Tocno to. Patke necu gadjat dok plivaju na vodi. Zeca necu dok je u grmu. Jarebicu necu dok trci i slicno....
[Vrh] Go down
zora
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Lov lukom i strijelama   03.12.09 17:33

kaj oćeš reć da je lov ovdje zabranjena tema?
pa lov je osnova preživljavanja u divljini, barem bi ja to prvo probao, na ovaj ili onaj način
[Vrh] Go down
Mladen
honoris
honoris

Male
Broj postova: 2609
Godine: 46
Datum registracije: 15.02.2009

PostajNaslov: Re: Lov lukom i strijelama   03.12.09 18:20

lukom i strijelama lovi se od pamtivjeka..
i to nije ništa što nije nemoguče...
samo u to doba ljudi su bili jako dobro izvježbani ...
vješti u prikradanju..
i životinja je bilo puno više...
danas su standardi jako različiti ...

stoney je mislio na lov puškom ...
a tad su takva pravila...
što naravno nije ova tema...

u realnom preživljavanju ..
luk se može napraviti za nekoliko sati..
dali je učinkovit to je pitanje...
ali ako osoba trenira gađanje...
vjerojatno je u boljem položaju..
[Vrh] Go down
zora
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Lov lukom i strijelama   03.12.09 18:32

vuk je napisao/la:

u realnom preživljavanju ..
luk se može napraviti za nekoliko sati..
dali je učinkovit to je pitanje...
ali ako osoba trenira gađanje...
vjerojatno je u boljem položaju..

mislim da je ta ideja u sitaciji preživljavanja koja treba trajat max koji dan, bolje ne gubit vrijeme na luk. luk od zelenog drva nije baš dobar. treba naravno i tetiva , a i strele. to se sve teško može napravit za nekoliko sati. sve i da imamo sav materijal i ne treba ništ skupljat (što je malo vjerojatno) treba se s tim malo i pozabavit.

a ako osoba ne trenira tj. puca samo tu i tamo šanse su mu minimalne da pogodi, možd bolje reć vjerojatno je slučajno spičio
[Vrh] Go down
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova: 1323
Godine: 31
Datum registracije: 06.11.2009

PostajNaslov: Re: Lov lukom i strijelama   03.12.09 19:25

moram se ubaciti
Citat :
mislim da je ta ideja u sitaciji preživljavanja koja treba trajat max koji dan, bolje ne gubit vrijeme na luk. luk od zelenog drva nije baš dobar. treba naravno i tetiva , a i strele. to se sve teško može napravit za nekoliko sati. sve i da imamo sav materijal i ne treba ništ skupljat (što je malo vjerojatno) treba se s tim malo i pozabavit.
1.kako mozes znati koliko ce trajati nevolja u kojoj se nalazis? ok je biti optimističan ali treba biti spreman na sve..
2.prilikom hodanja u nadi da ces se izvuci iz nevolje, usput skupljas sve sto ti moze pomoci pri tom, pa tako i ako naides na povoljnu drvo za izradu luka uzet ces ga, ali isto tako ako vidis ljude koji ti mogu pomoci neces se okrenuti i otici dublje u sumu da bi dovrsio taj luk i nasao strelice
3.ako slucajno ne nades ljude ili nekog ko ce ti pomoc..moras jednom sjest i odmorit, a tad je prava prilika da malo zaposlis ruke i napravis luk..
..tako bar ja vidim stvari, molim bez ljutnje i nek me neko ispravi ako zna bolje
[Vrh] Go down
Stoney
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Lov lukom i strijelama   03.12.09 19:29

Prije ces pronaci kamen ili od toga komada drva napraviti koplje i pokusati pogoditi pticu ili neku manju zivotinju sto ti je sasvim dovoljno da se najedes i izdrzis dan. Puno lakse nego radit luk, tetivu, strijele i onda se magicno nadati da ces odjednom nauciti kako to koristiti a uz to bit ce u najboljem slucaju los luk. Lov lukom i strijelom je dovoljno tezak bez da moras izradjivat ga dok si gladan i izgubljen, bolje od toga napravi koplje koje ces bolje znati koristiti i tako imati puno vece sanse da se najedes.
[Vrh] Go down
damjan
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova: 1323
Godine: 31
Datum registracije: 06.11.2009

PostajNaslov: Re: Lov lukom i strijelama   03.12.09 19:43

ok sa stonyem se slazem...ja bi isto prije isao raditi koplje nego luk
ali jos da se nadovezem na vuka.. rekao je da je osoba koja vjezba gadanje vjerojatno u boljem polozaju ako ce gadati s lukom i strelama.. sto je definitivno tocno
[Vrh] Go down
commando
lingua
lingua

Male
Broj postova: 245
Godine: 48
Datum registracije: 19.02.2009

PostajNaslov: Re: Lov lukom i strijelama   03.12.09 20:42

Izraditi luk i čekati plijen unedogled nema mi smisla.
Napraviti par zamki za ptice čini se korisnije.
Napraviti malu pračku(makar sa gumom od gača)
i loviti ptice čini mi se najkorisnije.
[Vrh] Go down

Lov lukom i strijelama

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 4.Go to page : 1, 2, 3, 4  Next

Similar topics

-
» Novi web site o praćkama, lukovima i strijelama
» ribolov lukom i strijelom
» Legende s lukom i strijelom
» Izrada luka i strijela(podvodni ribolov)
» Compound bow ( Kombinirani luk)