FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
OBRANA - Page 4 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
OBRANA - Page 4 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
OBRANA - Page 4 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
OBRANA - Page 4 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
OBRANA - Page 4 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
OBRANA - Page 4 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
OBRANA - Page 4 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
OBRANA - Page 4 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
OBRANA - Page 4 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
OBRANA - Page 4 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
OBRANA - Page 4 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
OBRANA - Page 4 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
OBRANA - Page 4 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
OBRANA - Page 4 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
OBRANA - Page 4 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
OBRANA - Page 4 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
OBRANA - Page 4 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
OBRANA - Page 4 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
OBRANA - Page 4 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
OBRANA - Page 4 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
OBRANA - Page 4 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
OBRANA - Page 4 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
OBRANA - Page 4 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
OBRANA - Page 4 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
OBRANA - Page 4 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
OBRANA - Page 4 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
OBRANA - Page 4 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
OBRANA - Page 4 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
OBRANA - Page 4 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
OBRANA - Page 4 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

OBRANA

+68
kengur32
Okibex
puls
Frenky
ivo
DoomsdayST
C'eed
Chief Ra
franciscus
cutlass
Simke
Hombre
Relja
Stribog
TrXa
Odin
RoundMan
Mornar
hankok
Ikarus
Nero Rii
Joe
ribolovac
Afrikanac
seye
Target
MaTej
Jolender
pinco
Fratt
Adept
mastershooter45
mimir
Sivi Oblak
gogastiOS
nijoe
Mraz
jerc1
Igsy
kec
Šimun
jenny
ficha007
Marko
GA
Rapidus
urbana_gorila
Pomorac
dman
Zokac
WILLY
PRACKA
Fili
Đedo
krtica
djomla
maks1969
zajcev
LUKSA
Dawor
Zeljko
M5
gladiator
tigi
buber75
Mshai
Nahualli
The night
72 posters

Stranica 4 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

OBRANA - Page 4 Empty Re: OBRANA

Postaj by WILLY 28.10.10 16:45

to sam i reko ,nikad neznaš s kim imaš posla,ovaj je stvarno dobio lekciju na najgori moguči način OBRANA - Page 4 374724

WILLY
lingua
lingua

Broj postova : 468
Datum registracije : 13.12.2009

[Vrh] Go down

OBRANA - Page 4 Empty Re: OBRANA

Postaj by Adept 28.10.10 17:53

Nije poanta u tome...
Poanta je u tome da se ovo moglo spriječiti...
PALJBOM!
Adept
Adept
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1588
Godine : 53
Lokacija : astral...
Datum registracije : 09.04.2010

[Vrh] Go down

OBRANA - Page 4 Empty Re: OBRANA

Postaj by gogastiOS 28.10.10 18:35

jako je tesko,izvaditi pistolj ako neko vec ima noz u ruci i krenio u napad... u velikoj vecini bude posjecen onaj ko vadi pistolj..
gogastiOS
gogastiOS
tipko
tipko

Male
Broj postova : 64
Godine : 57
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.08.2010

[Vrh] Go down

OBRANA - Page 4 Empty Re: OBRANA

Postaj by Fratt 28.10.10 18:38

Bome ga je fino iscrtao. OBRANA - Page 4 865284
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

OBRANA - Page 4 Empty Re: OBRANA

Postaj by Igsy 28.10.10 20:30

napravio je pravi test svoga noža XD
Igsy
Igsy
honoris
honoris

Male
Broj postova : 2412
Godine : 34
Lokacija : Split
Datum registracije : 12.03.2010

[Vrh] Go down

OBRANA - Page 4 Empty Re: OBRANA

Postaj by Mraz 28.10.10 21:37

Slike koje je stavio MasterShooter su potvrda mojoj tvrdnji da je najbolje izbjeći sukob pod svaku cijenu bez obzira kojim se sportom bavili i koliko ste dobri u njemu. Borba prsa o prsa po meni je prihvatljiva jedino i isključivo kada nema drugog izlaza a tada treba napasti prvi, napasti brzo i u prvom napadu napraviti štetu.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

OBRANA - Page 4 Empty Re: OBRANA

Postaj by WILLY 29.10.10 1:30

slažem se,
WILLY
WILLY
lingua
lingua

Male
Broj postova : 468
Godine : 48
Lokacija : dolina neretve
Datum registracije : 13.12.2009

[Vrh] Go down

OBRANA - Page 4 Empty Re: OBRANA

Postaj by mastershooter45 29.10.10 9:28

Mrazomor je napisao/la:Slike koje je stavio MasterShooter su potvrda mojoj tvrdnji da je najbolje izbjeći sukob pod svaku cijenu bez obzira kojim se sportom bavili i koliko ste dobri u njemu. Borba prsa o prsa po meni je prihvatljiva jedino i isključivo kada nema drugog izlaza a tada treba napasti prvi, napasti brzo i u prvom napadu napraviti štetu.

Upravo to i je poanta: izbjegni ako ikako možeš, ako nema druge, napravi sve što možeš da preživiš.
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

OBRANA - Page 4 Empty Re: OBRANA

Postaj by pinco 29.10.10 9:45

mastershooter45 je napisao/la:
Mrazomor je napisao/la:Slike koje je stavio MasterShooter su potvrda mojoj tvrdnji da je najbolje izbjeći sukob pod svaku cijenu bez obzira kojim se sportom bavili i koliko ste dobri u njemu. Borba prsa o prsa po meni je prihvatljiva jedino i isključivo kada nema drugog izlaza a tada treba napasti prvi, napasti brzo i u prvom napadu napraviti štetu.

Upravo to i je poanta: izbjegni ako ikako možeš, ako nema druge, napravi sve što možeš da preživiš.

Ovo je realnost, a ne ka u filmovima, kad ga poriže nožen, ili katanon, pa mu samo malo kožu raskrvari....., u većini su rane od noža gadne posjekotine u borbi...
Ode je bolje dat crtu ako možeš, i sa sigurne udaljenosti ga upucat, ka onaj film Indiana Jones, kad onaj lik meštarski vrti mačetu ili sl. nesićan se, prema njemu, on hladnokrvno izvadi pištolj i upuca ga. OBRANA - Page 4 69343
evo ga OBRANA - Page 4 747986



Zadnja promjena: pinco; 29.10.10 10:01; ukupno mijenjano 1 put.
pinco
pinco
tipko
tipko

Male
Broj postova : 50
Godine : 46
Lokacija : Seget
Datum registracije : 11.06.2010

[Vrh] Go down

OBRANA - Page 4 Empty Re: OBRANA

Postaj by Jolender 29.10.10 9:57

Najveća snaga dolazi iz glave.
Gledao sam kada je došla policija po brata od prijatelja koji ima šizofreniju, to je bilo prije 25 godina. Čovjek nije jeo danima ništa samo hodao pušio i trošio energiju, tri policajca ga nisu mogla savladati pet minuta samo ih je bacao okolo. Odkud tolika energija čovjeku od 60 kg?
Kasnije kada sam pročitao da je majmun jači 7 puta od čovjeka iste težine bilo mi je malo jasnije. Mislim da je poanta u snazi struje koja iz mozga pokreče mišiće a ne u veličini mišića.
I danas taj čovjek živi (ima 55 god) puši tri kutije cigareta na dan hrani se nikako u centrru za psih. oboljele ali živi. Kako se odbraniti od psihički oboljele osobe? Vjerujte poslije onoga šta sam vidio na snagu sa njim ne možete.
Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

OBRANA - Page 4 Empty Re: OBRANA

Postaj by Šimun 29.10.10 11:03

ajme vas..a bizi di te noge nose..ja vec dugo treniram krav magu,i sta se tice svih obrana od noza, nikad nesmis bit siguran u tu obranu...ugl BIŽI DI TE NOGE NOSE NE IZIGRAVAJ FACU!
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

OBRANA - Page 4 Empty Re: OBRANA

Postaj by jerc1 29.10.10 12:47

pričali smo s trenerom o tom problemu, isto vrijedi-izbjeći sukob, a ako ne možeš onda tek borba
makar, neke borilačke vještine u kojima ti radiš borbu u ringu ne moraju biti dobre vani, u ringu imaš neka pravila, trener je pričao kako je jedan tip izrezao 6 zaštitara, svi se bavili hrvanjem ili tajlandskim boksom, ali ni jedan ga se nije sjetio opaliti u jaja ili mu baciti npr. motorolu u glavu(a držao ju je u ruci i zvao pomoć)
a nisu se sjetili gađati u jaja -jer to nisu trenirali- kako su sami rekli

na krav magi ti uđe u podsvijest "noga u jaja", čak i kad se borimo samo s rukama na treningu uvijek netko dobije po jajima, u hrvanju uvijek kopamo oči i grizemo se, što jednom ultimate fighteru nikad neće pasti na pamet

naravno pacifizam je na prvom mjestu
jerc1
jerc1
tipko
tipko

Male
Broj postova : 80
Godine : 33
Lokacija : Jastrebarsko
Datum registracije : 12.08.2010

[Vrh] Go down

OBRANA - Page 4 Empty Re: OBRANA

Postaj by Jolender 29.10.10 14:10

Ma mislim da bilo kakva obrana (pa bila to i -dati petama vjetra) je glupost bez bilo kakvog oružja. Te borilačke vještine su super za jačanje duha i tijela ali za odbranu???.
Primjer, napadnu te tri šampiona u K 1 a ti u ruci imaš sprej FOG, još onaj za medvjede OBRANA - Page 4 747986 Razmišljao sam o gore spomenutom shizofrenicaru, jbt. on ne osjeća bol ni udarce, možda tako sprej, JAČI da bi pomogao.
Jolender
Jolender
spikač
spikač

Male
Broj postova : 746
Godine : 57
Lokacija : BiH
Datum registracije : 09.03.2010

[Vrh] Go down

OBRANA - Page 4 Empty Re: OBRANA

Postaj by MaTej 01.11.10 23:15

Jednostavno. Šaka dvije u glavu, glava o glavu i gotovo. Ako nisi brz il si van kondicije, udarac u jaja pa onda glavatanje bi bilo čak možda i bolje rješenje...

U svakom slučaju za sve koji ne žele posvetit život treniranju borilačkih sportova, uvježbat udarce nogama da se ne zapleteš i koristit svaku prigodu za vježbanje udarca glavom (nogometna lopta je savršen učitelj) jer to su po meni dvije najbolje stvari...
MaTej
MaTej
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 32
Godine : 29
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 14.09.2010

[Vrh] Go down

OBRANA - Page 4 Empty Re: OBRANA

Postaj by Mraz 02.11.10 8:53

MaTej, ovakvi savijeti mogu nekoga stajati rebara pa i života. Na temi je pisalo dosta osoba koje se bave borilačkim vještinama/kontaktnim sportovima pa se većina ipak složila da je najbolje pobjeći kada je to opcija.

Udarac nogom u jaja je prvo što bilo koji muškarac proba obraniti čim vidi i najmanji pokret kod protivnika. Rijetko kada upali na osobi koja očekuje napad ili je u tzv "crvenoj zoni". A ako fulaš ili ti blokira odarac, uhvatio te za nogu i već si na podu.

Udarac glavom o glavu nije čista mehanika, to je udarac koje treba znati i moći izvesti. Ako udariš nekoga čelom o čelo ništa nisi napravio jer obojica trpite udarac. Udara se čelom u područje nosa i zubala. I obavezno se to rado otvorenim očima, a to je teško utrenirati jer se pri takvom pokretu kapci instinktivno zatvaraju.

Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

OBRANA - Page 4 Empty Re: OBRANA

Postaj by Target 02.11.10 9:44

malo mi je smiješno vidjeti ovoliko savjeta o samoobrani na ulici, uključujući i one koji nešto treniraju. a da vas pitam, koliko ste se puta našli u takvoj situaciji na ulici, 1 na 1, 1 protiv 4-5, napadač sa nožem, palicom itd? koliko zapravo imate iskustva u uličnim tučnjavama? trening je jedna stvar, reakcija sasvim druga. meni osobno je najbliža krav maga stvarnoj uličnoj samoobrani jer se treningom postiže veća razina svijesti i istreniraš brzinu reakcije što je najbitnija stvar. a sve se zapravo samo svodi na instiktivnu borbu, iskoristi što god možeš u bilo kojem trenutku
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

OBRANA - Page 4 Empty Re: OBRANA

Postaj by MaTej 02.11.10 17:08

Mrazomor, pričao sam o situaciji u kojoj očito bjeg nije opcija, bilo zbog nepoznavanja kvarta u kojem se nađeš, bilo zbog vlastite (ne)kondicije, bilo zbog protvinika.

Udarac glavom se da uvježbati lakše nego sve poluge ovog svijeta, nije čista mehanika - nije, treba naciljat (i uračunat faktor visine), ali nije ni približno kompleksno koliko raznorazne poluge.


A crvena meto... Dosta puta sam bio u takvim situacijama, ali pamet u glavu i izbjegneš sukob. (iako protiv likova sa noževima, palicama itd neam iskustva, hvala bogu)
Ulgavnom sam koristio najklasičnije udarce šakama po glavi, kada sam se morao potuć (iako to baš i nije bila samoobrana, ali svejedno)
MaTej
MaTej
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 32
Godine : 29
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 14.09.2010

[Vrh] Go down

OBRANA - Page 4 Empty Re: OBRANA

Postaj by mastershooter45 02.11.10 18:35

MaTej:

"Nije bila samoobrana, ali si se morao potuć..."

Interesantno.

Koja je to situacija kada se ne braniš a moraš se potući?
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

OBRANA - Page 4 Empty Re: OBRANA

Postaj by Target 03.11.10 0:39

to je situacija dokazivanja da imaš muda OBRANA - Page 4 747986

matej, e vidiš ja sam bio u svim mogućim situacijama i to više puta, imam i dosta ožiljaka za uspomenu. iskustva imam i više nego što bih htio imati. nikad, ali baš nikad ne ideš udarit glavom u glavu osim ako nisi na 10cm udaljen od protivnika i kada taj udarac izvodiš kao refleksan pokret za iznenadit protivnika. udarac glavom je prespor i vidljiv u nastajanju i svaki iole iskusniji napadač te lako može iznenaditi kontrom. može se koristiti jedino u slučaju da je napadač već malo omamljen od nekog drugog udarca ili ako imaš glavu tvrdu kao ja OBRANA - Page 4 747986 OBRANA - Page 4 469245

ne postoji niti jedna "prava" tehnika, samoobrana se sastoji od svih mogućih poteza sa svakim dijelom tijela koji ste sposobni napraviti u što kraćem roku i sa što više štete protivniku kako bi vam omogućilo siguran odlazak iz sukoba

a kod famozne noge u jaja, jedini stvarno praktičan i siguran način je u bliskom kontaktu udarac KOLJENOM u jaja
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

OBRANA - Page 4 Empty Re: OBRANA

Postaj by seye 03.11.10 10:22

Branis ljevu stranu glave rukom(90% pocetnih udaraca je desni krose)i ljevom rukom direktno udaras u adamovu jabucicu(onu kvrgu na vratu)isprobano,pali.i onda bjezis,ali dobro ti je upisat neku borilacku vjestinu,ili bar s frendom navuc rukavice,i sparirat,ako si bez ikakvog iskustva,bojat ces se udarca,to ti je instinktivno.ne zatvarat oci,i ne se bojat,al ipak ti je u slucaju napada najbolje pokrit lice rukama(not in the face stil borbe)laktovima pokrijes rebra i sakama lice,i bjezat ili lupit pa bjezat prvom prilikom!
seye
seye
tipko
tipko

Male
Broj postova : 71
Godine : 32
Lokacija : Jastrebarsko
Datum registracije : 25.10.2010

[Vrh] Go down

OBRANA - Page 4 Empty Re: OBRANA

Postaj by MaTej 03.11.10 22:15

Red target je napisao/la:to je situacija dokazivanja da imaš muda OBRANA - Page 4 747986


Tako je, to su situacije dokazivanja da imaš muda/čisto preventivno/bullying, i u svakoj od tih situacija mislim da se više vrijedi potuć (pogotovo dok si mlađi pa je i šteta puno manja) nego trpit ljude sa IQom sobne temperature koji misle da su neki faktor (ili još gore, fkt pametne ljude koji ko za vraga pamet koriste isključivo da bi vrijeđali i maltretirali okolinu i kojima nemreš drugačjie zatvorit usta nego da ih zamlatiš)

matej, e vidiš ja sam bio u svim mogućim situacijama i to više puta, imam i dosta ožiljaka za uspomenu. iskustva imam i više nego što bih htio imati. nikad, ali baš nikad ne ideš udarit glavom u glavu osim ako nisi na 10cm udaljen od protivnika i kada taj udarac izvodiš kao refleksan pokret za iznenadit protivnika. udarac glavom je prespor i vidljiv u nastajanju i svaki iole iskusniji napadač te lako može iznenaditi kontrom. može se koristiti jedino u slučaju da je napadač već malo omamljen od nekog drugog udarca ili ako imaš glavu tvrdu kao ja OBRANA - Page 4 747986 OBRANA - Page 4 469245

a kod famozne noge u jaja, jedini stvarno praktičan i siguran način je u bliskom kontaktu udarac KOLJENOM u jaja

Udarac glavom i jesam naveo kao sekundarni udarac nakon što si već omamio čovjeka, to je način da ga sigurno prizemljiš a možeš i sa malo veće udaljenosti od 10 cm. I je trom i sve, ali za nekoga tko nema izdržljivost ili je opako van forme je bitno što više skratiti duljinu same tuče (najveća razlika između boksača i prosječnog malo jačeg čovjeka jest što će prosječni malo jači čovjek moći parirati boksaču prvih 30 sekundi, a onda će izdahnuti), a ovaj potez to itekako čini.

A udarac u jaja ja podrazumjevam da je koljenom pošto mi udarac stopalom, kao da šutiram loptu nekako više spada u domenu crtića/obiteljskih komedija tipa sam u kući...



ne postoji niti jedna "prava" tehnika, samoobrana se sastoji od svih mogućih poteza sa svakim dijelom tijela koji ste sposobni napraviti u što kraćem roku i sa što više štete protivniku kako bi vam omogućilo siguran odlazak iz sukoba

Istina. To će se uglavnom svesti na boksanje.. jednom u životu mi je bilo dovoljno vidjeti kako frenda koj je tad imao ~1,63m i 80ak kila uglavnom mišića tip kaj je građen kao ja (visok, ramena, dugačak) samo malo jači (11godina hokeja čini čuda) ubija šakama ko kretena dok ga je ovaj hrvačkim potezom pokušavao srušiti da zaključim kako se igrat tekkena ne isplati. OBRANA - Page 4 747986
MaTej
MaTej
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 32
Godine : 29
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 14.09.2010

[Vrh] Go down

OBRANA - Page 4 Empty Re: OBRANA

Postaj by Fratt 04.11.10 10:57

MasterShooter-ov post me je uvjerio da je najbolje vježbati dva zahvata,"ježevo ležanje" i "gepardov korak".
Prošla su vremena šakanja jer danas ako suprotna strana nema već neku cijev sa barutnim punjenjem ispod pazuha onda sigurno ima hladno oružje a završiti kao filet mi se nekako neda.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

OBRANA - Page 4 Empty Re: OBRANA

Postaj by Mraz 04.11.10 16:45

Fratt je napisao/la:Prošla su vremena šakanja jer danas ako suprotna strana nema već neku cijev sa barutnim punjenjem ispod pazuha onda sigurno ima hladno oružje a završiti kao filet mi se nekako neda.

Živa istina, prije nije bilo toliko oružja i nije ni bilo straha da ce netko potegnuti nož ili pištolj na tebe. Tada je sve završavalo na "zdravim seljačkim šorama" i nije se bilo problem potući ni iz sporta,tako je dobar dio mojih tinejđerskih izlazaka završavao. To su bila vremena.... OBRANA - Page 4 350615
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

OBRANA - Page 4 Empty Re: OBRANA

Postaj by Target 04.11.10 17:02

Mrazomor je napisao/la: To su bila vremena.... OBRANA - Page 4 350615
ahhhh... stari dani naše mladosti OBRANA - Page 4 747986 OBRANA - Page 4 747986
Target
Target
honoris
honoris

Male
Broj postova : 1242
Godine : 38
Lokacija : Rijeka/Gorski kotar
Datum registracije : 05.09.2010

[Vrh] Go down

OBRANA - Page 4 Empty Re: OBRANA

Postaj by Mraz 04.11.10 17:50

Yap... pankeri, metalci, šminkeri, navijačke i političke skupine... uvijek je bilo više no dovoljno razloga za šoru. Heh... mladost-ludost.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

OBRANA - Page 4 Empty Re: OBRANA

Postaj by kec 07.11.10 13:30

ha ha ha dobra stara šora, je dobra stara dok te netko ne unakazi! Danas ljudi nemaju granice da će te triput lupiti i gotovo....

kec
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 20
Godine : 43
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 16.10.2010

[Vrh] Go down

OBRANA - Page 4 Empty Re: OBRANA

Postaj by Fratt 07.11.10 20:53

Mrazomor je napisao/la:Yap... pankeri, metalci, šminkeri, navijačke i političke skupine... uvijek je bilo više no dovoljno razloga za šoru. Heh... mladost-ludost.

U mojem seocetu nije bilo takvih dubinskih klasnih dijeljenja,više ona fora "kak daš da ti tak sere","stavi mu figu pod nos" i all time favorite "čul sam da ti pikira na sestru"... OBRANA - Page 4 350615
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

OBRANA - Page 4 Empty Re: OBRANA

Postaj by kec 07.11.10 21:01

Kod mene je bilo svega od gurkanja pa šora pa onda cigla i sve ostale gluposti koje bolestan um može izmisliti.

kec
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 20
Godine : 43
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 16.10.2010

[Vrh] Go down

OBRANA - Page 4 Empty Re: OBRANA

Postaj by Đedo 22.11.10 13:20

Kaze jedan mudar covjek:˝Borba bez borbe je najbolja borba.˝

A jos jedan jako mudar kaze:˝Bolje je i plakat i biti izrugivan i osramocen, nego na bolnici zavrsiti s metkom, nozem ili necim drugim u tijelu.˝

Zivio pacifizam OBRANA - Page 4 368870
Đedo
Đedo
tipko
tipko

Male
Broj postova : 66
Godine : 36
Lokacija : Wide Hill
Datum registracije : 28.01.2009

[Vrh] Go down

OBRANA - Page 4 Empty Re: OBRANA

Postaj by mastershooter45 22.11.10 14:13

Točno, treba izbjeći sukob i borbu...ako je ikako moguće.
Ali, ako nije, onda se treba boriti.
Onaj tko nije spreman boriti se za sebe i svoje, neće ni opstati niti preživjeti. A ovo je forum preživljavanja.
Preživljavanje je osnovni i najjači čovjekov prirodni instinkt.
Zamislimo da su ameri 1941. rekli da su za pacifizam: europa bi govorila njemački, a istok japanski.
mastershooter45
mastershooter45
lingua
lingua

Male
Broj postova : 399
Godine : 66
Lokacija : Pula
Datum registracije : 25.02.2010

http://hoplon.hr/forum/index.php

[Vrh] Go down

OBRANA - Page 4 Empty Re: OBRANA

Postaj by Fratt 22.11.10 14:27

mastershooter45 je napisao/la:
Zamislimo da su ameri 1941. rekli da su za pacifizam: europa bi govorila njemački, a istok japanski.

Zamislio sam i ne čini mi se tako lošim. :migg:
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

OBRANA - Page 4 Empty Re: OBRANA

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.