FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
gledanost Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
gledanost Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
gledanost Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
gledanost Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
gledanost Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
gledanost Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
gledanost Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
gledanost Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
gledanost Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
gledanost Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
gledanost Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
gledanost Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
gledanost Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
gledanost Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
gledanost Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
gledanost Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
gledanost Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
gledanost Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
gledanost Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
gledanost Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
gledanost Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
gledanost Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
gledanost Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
gledanost Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
gledanost Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
gledanost Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
gledanost Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
gledanost Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
gledanost Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
gledanost Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

gledanost

+8
Migach
ivo
Mraz
poljičanin
Stanky
NAVIGATOR
djomla
termit520
12 posters

Go down

gledanost Empty gledanost

Postaj by termit520 24.08.16 1:16

Registriranih korisnika/ca: 3761.
Najnoviji/a registrirani/a korisnik/ca: Janko.
Ukupno je: 7 korisnika/ca online; 1 registriran/a (a to sam ja), 0 skrivenih i 6 gostiju.

hahahhaha,pa više ljudi gleda sjednicu sabora,hahahhaha

termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 49
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

gledanost Empty Re: gledanost

Postaj by djomla 24.08.16 3:23

Sjećam se prije par godina da je na forumu znalo biti 30-40 registriranih korisnika u isto vrijeme. Nije čudno da je posjećenost pala, ljudi su preselili na društvene mreže gdje se informiraju u tematskim grupama ili na stranicama, koje pružaju bolju i dinamičniju interakciju. Vrijeme gazi forume. Survival/bushcraft zajednica u našoj regiji je premalena da bi okupljala ozbiljniji broj korisnika, kao npr na bushcraftusa.com ili bushcraft.uk.
djomla
djomla
knjižničar
knjižničar

Male
Broj postova : 977
Godine : 36
Lokacija : Vinkovci
Datum registracije : 12.04.2010

https://habilisurvival.wordpress.com

[Vrh] Go down

gledanost Empty Re: gledanost

Postaj by NAVIGATOR 24.08.16 6:59

termit520
da, malo je to žalosno

djomla
pisao sam da je prije 3-4 godine na neke od tema ovdje znalo biti u samo tri dana i po 10 000 klikova.
I u to vrijeme postojala je većina društvenih vidova komunikacije kao i sada. Mislim da se u Hrvatskoj kao i u svemu i ovdje radi o onoj narodnoj "dva hrvata i tri stranke". Ovaj forum nažalost samo je preslika hrvatskog društva koje vidimo da ne funkcionira baš najsjajnije.
Hrvati su među ostalom i ovce pa tako da je veliki interes za bushcraft i survival tematiku bio potaknut Bear Grillsom koji se tada kod nas u Hrvatskoj vrtio. Danas mnogi od tih ljudi googlaju neku drugu temu iz mediski im ponuđenih sapunjara.

žao mi je da su i mnogi "slabijeg želuca" koji su bili neprocijenjivi za tematiku iščezli sa foruma no ne mogu reći da ih ne razumijem. No valjda i biti ovdje također spada pod survival gledanost 478256 gledanost 478256 gledanost 478256
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

gledanost Empty Re: gledanost

Postaj by Stanky 24.08.16 16:40

A gle...ovaj forum se dosta okrenuo noževima...manje ostalim stvarima... Otisli su neki ljudi koji su imali koju pametnu o preživljavanju i bushcraftu...ovi koji su ostali,ne može recimo nekih desetak ljudi stalno smisljati aktualne teme i praviti reportaže... A ostali iz prikrajka promatraju... Normalno je da tim ljudima koji pisu polako ponestaje inspiracije,a i volje...i forum polako ugiba,sve manje postova...i onda se tu nadu jos prepucavati i natjecati ciji je veći...sto jos dodatno pokopava forum...nekad nije bilo dana da nisam minimalno dva sata visio na forumu...ali kako su prpucavanja postajala sve češća i ja sam polako smanjivao posjete...jer to mi je ubijalo volju...nadam se da ce se izgladiti nesuglasice između nekih članova...i da krenemo novim putem...evo i ja obećajem da ću se pokrenuti i aktivnije sudjelovati u radu foruma... Zalosno bi bilo da i ovaj forum propadne kao i sve ostalo u HR... Navi,pregrmi preko tog bana i nemoj da te se mora moliti...kao sto sam naveo u drugoj temi,jedno sam vrijeme izbjegavao tvoje teme,zbog onog stava o reklamiranju,kasnije sam shvatio da je to,ajmo reći tako,tvoj stil...a ne tvoja loša namjera ili nečije plaćeno reklamiranje,barem ja tako mislim...i s guštom sam čitao većinu tvojih tema i uživao u fotkama,kao i moja 6-godišnja kćerka...koja ima pozornost komarca,cas je ovamo,cas tamo,ali svaku večer mi je sjedila u krilu da joj čitam forum... I zato,ajmo u nove pobjede...ponovo!!!
Stanky
Stanky
bomber
bomber

Male
Broj postova : 175
Godine : 36
Lokacija : Stuttgart
Datum registracije : 01.06.2012

[Vrh] Go down

gledanost Empty Re: gledanost

Postaj by poljičanin 24.08.16 18:40

NAVIGATOR je napisao/la:termit520
da, malo je to žalosno

djomla
pisao sam da je prije 3-4 godine na neke od tema ovdje znalo biti u samo tri dana i po 10 000 klikova.
I u to vrijeme postojala je većina društvenih vidova komunikacije kao i sada. Mislim da se u Hrvatskoj kao i u svemu i ovdje radi o onoj narodnoj "dva hrvata i tri stranke". Ovaj forum nažalost samo je preslika hrvatskog društva koje vidimo da ne funkcionira baš najsjajnije.
Hrvati su među ostalom i ovce pa tako da je veliki interes za bushcraft i survival tematiku bio potaknut Bear Grillsom koji se tada kod nas u Hrvatskoj vrtio. Danas mnogi od tih ljudi googlaju neku drugu temu iz mediski im ponuđenih sapunjara.


žao mi je da su i mnogi "slabijeg želuca" koji su bili neprocijenjivi za tematiku iščezli sa foruma no ne mogu reći da ih ne razumijem. No valjda i biti ovdje također spada pod survival gledanost 478256 gledanost 478256 gledanost 478256

Ne, ne bih se složio.

Nije forum "propao" zbog Bear Grillsa, neću poreći da nije zanimanje zbog njega poraslo, međutim, forum je propao zbog nečeg drugog.

Nikada ne postoji jednostavan odgovor, tako ni ovdje, međutim, forum je zapravo žrtva sam sebe. Zakopajte malo po arhivi, 2010., 2011., 2012. Pogledajte te tekstove, zanimljivi, sukobi mišljenja (ne i sukobi ega), nove informacije, svatko je mogao pronaći nešto zanimljivo, kreativno. I tu smo iscrpili sve zanimljive teme. Kroz 2013. i 2014. kreću recenzije opreme, rijetke su teme povezane  s preživljavnjem, divljinom. 2015. i 2016. sve se svodi na noževe. Malo gore, malo dole, ali mislim da je to to.

Forum je izgubio na svježini, postao je učmala okolina, bez tema za široko pučanstvo, nema tekstova koji bi privukli čitateljstvo. Evo, mene ne zanimaju noževi i ako se ne pojavi eventualno neka reportaža, pa tako u posljednje vrijeme samo bacim pogled na nove teme i najčešće ništa ni ne pogledam. Ne umanjujem ja vrijednost tekstova o noževima, dapače, neka ljudi koji uživaju u tome, uživaju još i više, ali nema drugih tema, dakle, nemam zašto ni svraćati na forum.

Ponekad mi padne na pamet malo osvježiti forum, padne mi nekakva tema na pamet, pa pročačkam malo po arhivi da se nije ta tema već pojavila - i znate što: ta tema je davno  detaljno obrađena. Nemam više ideju za nešto novo. I zato mislim da je Forum postao žrtva svoje nekadašnje izvrsnosti.

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

gledanost Empty Re: gledanost

Postaj by Mraz 24.08.16 19:00

Sukoba mišljenja i sukoba ego je bilo od prvog dana, to je jedan od glavnih razloga razilaženja ljudi koji su forum osnovali.

Gledanost? Eeeh... nema zanimljivih tema iz prirode, mnogi koji su prisilno/demonstrativno ili zbog razlike u mišljenjima otišli osnovali su svoje forume i povukli dio istomišljenika, "survival" je bio trend kojeg više nema, u HR je premala zajednica ljubitelja prirode a gotovo nepostojeća zajednica bushcraftera itd. Forum je poslužio svrsi; nešto smo naučili, nešto smo podučili, stekli nove prijatelje, posvađali se s njima... Forum je spreman za mirovinu kao i još hrpica "novonastalih". Kada bi se sve to ujedinilo bila bi druga priča no to nećemo doživjeti.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

gledanost Empty Re: gledanost

Postaj by poljičanin 24.08.16 20:43

Mraz je napisao/la:Sukoba mišljenja i sukoba ego je bilo od prvog dana, to je jedan od glavnih razloga razilaženja ljudi koji su forum osnovali.

Gledanost? Eeeh... nema zanimljivih tema iz prirode, mnogi koji su prisilno/demonstrativno ili zbog razlike u mišljenjima otišli osnovali su svoje forume i povukli dio istomišljenika, "survival" je bio trend kojeg više nema, u HR je premala zajednica ljubitelja prirode a gotovo nepostojeća zajednica bushcraftera itd. Forum je poslužio svrsi; nešto smo naučili, nešto smo podučili, stekli nove prijatelje, posvađali se s njima... Forum je spreman za mirovinu kao i još hrpica "novonastalih". Kada bi se sve to ujedinilo bila bi druga priča no to nećemo doživjeti.

Nisam ja takav pesimist. Zapravo, ovaj forum je jedna velika encikopedija znanja o preživljavanju, bushcraftu, planinarenju, o boravku u prirodi općenito. Neće se on dati ugasiti.

Malo sam zavirio na UK i SAD forume ovog tipa, ruske, na forume u okružju. Svugdje je to slično, mislim, golema je razika u veličini tržišta ovih na engleskom ili ruskom jeziku, ali i tamo je jako slična stvar: golema dinamika prije 4 - 6 godina, u to vrijeme na pojedinu temu ide po 30 stranica odgovora, danas na pojedinu temu ima 3 - 5 odgovora.

Forumi u okružju imaju, od maksimalno 3 - 5 odgovora tjedno na srpskom "Outdoors forumu", do nijednog u poslijednje dvije godine na malim forumima.

U toliko, FP je i dalje gigant. I idalje zanimljiv, i dalje se ljudi prijavljuju na Forum.

poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 428
Godine : 53
Lokacija : hr
Datum registracije : 27.10.2011

[Vrh] Go down

gledanost Empty Re: gledanost

Postaj by ivo 25.08.16 7:57

Mraz je napisao/la:Sukoba mišljenja i sukoba ego je bilo od prvog dana, to je jedan od glavnih razloga razilaženja ljudi koji su forum osnovali.

Gledanost? Eeeh... nema zanimljivih tema iz prirode, mnogi koji su prisilno/demonstrativno ili zbog razlike u mišljenjima otišli osnovali su svoje forume i povukli dio istomišljenika, "survival" je bio trend kojeg više nema, u HR je premala zajednica ljubitelja prirode a gotovo nepostojeća zajednica bushcraftera itd. Forum je poslužio svrsi; nešto smo naučili, nešto smo podučili, stekli nove prijatelje, posvađali se s njima... Forum je spreman za mirovinu kao i još hrpica "novonastalih". Kada bi se sve to ujedinilo bila bi druga priča no to nećemo doživjeti.

A što to, molićulijepo, fali mirovini ?!? Ja je, recimo, ne mogu dočekati, štufalo me radit gledanost 166116 !
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

gledanost Empty Re: gledanost

Postaj by Mraz 25.08.16 8:07

Apsolutno nista! Da mi danas ponude penziju kolika mi je placa, vec sutra bih u mirovinu.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

gledanost Empty Re: gledanost

Postaj by Migach 25.08.16 9:19

Svaku godinu je isto, kroz ljetno razdoblje forum zamire, ali čim stigne jesen i zima forum živne makar i s vječitim natezanjima oko opreme.
Što se tiče gledanosti reportaža, slaba je jer su slabe i reportaže, znači, svakih mjesec dana ako dođe koja reportaža i nije nešto zanimljivo.

Prije se na tjednoj bazi radila reportaža i ljudima je to bilo privlačno jer su svakodnevno mogli vidjeti nešto novo.

Druženja su još uvijek aktualna i to je ono najvažnije, znači da se ljudi okupljaju i da se steknu nova prijateljstva.

Na kraju uopće ovo nije ništa zabrinjavajuće ni loše jer forum kroje ljudi i postovi, tako da će opet ovo sve živnuti i krenuti pa makar i s malim zatišjem =)
Migach
Migach
ADMIN
ADMIN

Male
Broj postova : 2566
Godine : 33
Lokacija : Strmec Podravski
Datum registracije : 17.10.2010

[Vrh] Go down

gledanost Empty Re: gledanost

Postaj by duke 25.08.16 14:30

ja se moram ispričati radi nedostatka mojih reportaža (znam da je to glavni razlog jenjavanja ovog foruma), jer ne mogu okupiti ekipu, a samog me strah ići u šumu... ali bit će s vremenom... nadam se... gledanost 393492
duke
duke
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1239
Godine : 39
Lokacija : Sveti Ivan Zelina
Datum registracije : 04.04.2012

[Vrh] Go down

gledanost Empty Re: gledanost

Postaj by Mraz 25.08.16 14:42

Free sam za vikend, idemo? gledanost 69343
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

gledanost Empty Re: gledanost

Postaj by duke 25.08.16 14:48

ajoooj, a neeeznaam, a znaaaš...
ja nisam free za vikend
al smiješ doć u nedjelju u lepoglavu da te upucam gledanost 69343
duke
duke
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1239
Godine : 39
Lokacija : Sveti Ivan Zelina
Datum registracije : 04.04.2012

[Vrh] Go down

gledanost Empty Re: gledanost

Postaj by laredo 26.08.16 0:53

Migach je napisao/la:Svaku godinu je isto, kroz ljetno razdoblje forum zamire, ali čim stigne jesen i zima forum živne makar i s vječitim natezanjima oko opreme.
Što se tiče gledanosti reportaža, slaba je jer su slabe i reportaže, znači, svakih mjesec dana ako dođe koja reportaža i nije nešto zanimljivo.

Prije se na tjednoj bazi radila reportaža i ljudima je to bilo privlačno jer su svakodnevno mogli vidjeti nešto novo.

Druženja su još uvijek aktualna i to je ono najvažnije, znači da se ljudi okupljaju i da se steknu nova prijateljstva.

Na kraju uopće ovo nije ništa zabrinjavajuće ni loše jer forum kroje ljudi i postovi, tako da će opet ovo sve živnuti i krenuti pa makar i s malim zatišjem =)

Ma to Migach, bravo, malo pozitive i optimizma! Istina da nekih ljudi ovdje više nema (ili su jako rijetko tu) i da jako fale (Kengur, Luksa, da spomenem samo neke..) ali to je tako, smjena generacija, novi ciklus, novi članovi... možda ne tako iskusni ali tu su negdje..
Slažem se i sa Poljičaninom da je "forum žrtva vlastite izvrsnosti", teško je kroz duži niz godina održavati vrhunsku kvalitetu i vrhunsku posjećenost... Mislim da je već tamo negdje 2010. ili 2011. započeta tema "Zašto smo stali?" ali eto, Forum ide dalje..

EDIT: Nego, jel se netko sjeća što se događalo 24.01.2012. navečer pa je na Forumu bilo 333 korisnika?
laredo
laredo
lingua
lingua

Male
Broj postova : 319
Godine : 49
Lokacija : Zagorje
Datum registracije : 19.02.2014

[Vrh] Go down

gledanost Empty Re: gledanost

Postaj by dado.gavran 26.08.16 19:53

duke je napisao/la:
al smiješ doć u nedjelju u lepoglavu da te upucam gledanost 69343

..evo primjera da se ljudi i dalje druže :-) , samo se to ne objavljuje na ovom forumu. Možda su našli druge hobije pa ih ovo možda više ne zanima toliko. Ili povezuju prirodu s nekim drugim aktivnostima. Osobno sam aktivan iako imam posao, obitelj i ne radim blizu, ali ako nešto volim naći ću vrijeme da se malo provedem po bregima ili ravnoj Slavoniji gdje radim.  Sve to ovisi o samom čovjeku i njegovom voljom za bavljenje nečim.

Čuo sam se sa ekipom koja više ne posjećuje forum, i saznao sam da ćemo se i dalje viđati na Vudelju. Samo su iz nekih razloga napustili ovaj forum, ali to je opet odluka samoga forumaša. Sada smo mi  iz Lepoglave otvorili još jedno noćenje/okupljanje iznad Ivanca na Ivančici. Radi se i dalje, bit će još toga. Da li će netko od članova foruma doći? Nemogu nikoga natjerati... Tako da meni ova posjećenost forumu ništa ne govori... Ima grupa ljudi koja će dolaziti, tu i tamo koji novi i to je to...a sad neka masovnost, to nije pokazatelj kvalitete.


Forum treba opstati, tenzije se smiriti, pružiti si ruke i krenuti dalje...

Možda opet gledanost poraste, ali ne zbog glupavih postova kao ovaj moj nego zbog pravih reportaža sa druženja i okupljanja.

Uživajte...

P.S. izbjegavajte Duke, vidio sam ga da kupuje maskirne bojne :-)
dado.gavran
dado.gavran
bomber
bomber

Male
Broj postova : 194
Godine : 50
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 07.01.2012

[Vrh] Go down

gledanost Empty Re: gledanost

Postaj by duke 26.08.16 20:22

dado... kaj se dogodi ako slučajno pogodim admina v rit?
duke
duke
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1239
Godine : 39
Lokacija : Sveti Ivan Zelina
Datum registracije : 04.04.2012

[Vrh] Go down

gledanost Empty Re: gledanost

Postaj by dado.gavran 26.08.16 21:07

duke je napisao/la:dado... kaj se dogodi ako slučajno pogodim admina v rit?

...drži se teme. gledanost 865284
dado.gavran
dado.gavran
bomber
bomber

Male
Broj postova : 194
Godine : 50
Lokacija : Lepoglava
Datum registracije : 07.01.2012

[Vrh] Go down

gledanost Empty Re: gledanost

Postaj by Šimun 26.08.16 23:32

Shit,od kad sam ja odrastao i prestao biti bahat sve je ošlo u q*ac,nema tko potpirit vatru gledanost 350615 All though,kad plesnem reportažu ne osjećam se zapostavljeno ako je nije pogledalo 9999999 ljudi,jer znam da su je pogledali,(bez da uvrijedim nekog) bitniji ljudi tu koji su redovno po prirodi a i s kojima češće kontaktiram. Vrimena se minjaju. Iskreno,ljeti rijetko pratim intenzivnije forum zbog posla,ali svako malo se tu nađu sarkastično-umoristični postovi i kako bi kod nas rekli,citiram,lokalna zaebancija,i zato ga vrijedi pogledat. A to koliko mi je korisnika guest3645243759 ili whatever pročitalo reportažu,nije da me nešto dira. gledanost 393492
Šimun
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2747
Godine : 29
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 26.06.2010

[Vrh] Go down

gledanost Empty Re: gledanost

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.