FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Spyderco paramilitary 2 ili Cold steel recon 1

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
izvor
bebač
bebač

Male
Broj postova : 10
Godine : 34
Datum registracije : 16.12.2014

PostajNaslov: Spyderco paramilitary 2 ili Cold steel recon 1   11.06.16 23:54

Pozdrav svima!

Vec duze trazim visenamjenski kvalitetan EDC folder i nekako mi je izbor ostao na ova dva modela, a buduci da je ljudima s ovog foruma proslo dosta toga kroz ruke zanima me iskustvo, preporuka i misljenje.

Hvala!
[Vrh] Go down
rogziel
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 27
Godine : 40
Datum registracije : 29.01.2015

PostajNaslov: Re: Spyderco paramilitary 2 ili Cold steel recon 1   13.06.16 13:22

Para2

[Vrh] Go down
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2795
Godine : 47
Datum registracije : 19.11.2011

PostajNaslov: Re: Spyderco paramilitary 2 ili Cold steel recon 1   13.06.16 13:44

Uvijek gledam na omjer cijena-kvaliteta i u ovom slučaju moj izbor bi bio Recon 1.

Hombre:Ulažem oštar protest u svezi potpisa kolege Maxine.
[Vrh] Go down
izvor
bebač
bebač

Male

PostajNaslov: Re: Spyderco paramilitary 2 ili Cold steel recon 1   13.06.16 18:59

1:1. Lijepo izgleda ovo sa drvenom drskom. Jesi to sam napravio?
Ja isto razmišljam o cijeni i kvaliteti ali jeli u ovom slučaju tako velika razilika u kvaliteti kao sto je i u cijeni. Sto se tice spyderco nozeva nemam nikakvog iskustva. Imam cold steel SRK carbon V i jako sam zadovoljan s njim to je zapravo jedini pravi nož koji posjedujem ostalo su swiss army i jedan leatherman. Mislim svaka njima cast ali to su vise pomocni alati.Tako da je doslo vrijeme za jedan dobar folder jer SRK definitivno nije noz koji se moze nositi svaki dan i u svakom trenu, osim toga to je veliki noz pa ljudi u ovo doba terorizma malo cudno gledaju.
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4656
Godine : 37
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Spyderco paramilitary 2 ili Cold steel recon 1   13.06.16 22:44

Razmisli o American Lawmanu,po meni jedan od rijetko dobro pogođenih foldera što se ergonomije,grinda i čvrstoće tiče.

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
Sule_HR
bomber
bomber

Male
Broj postova : 129
Godine : 22
Datum registracije : 17.12.2013

PostajNaslov: Re: Spyderco paramilitary 2 ili Cold steel recon 1   13.06.16 22:56

Preporučam CS Counter Point 1
[Vrh] Go down
rogziel
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 27
Godine : 40
Datum registracije : 29.01.2015

PostajNaslov: Re: Spyderco paramilitary 2 ili Cold steel recon 1   14.06.16 9:40

izvor je napisao/la:
1:1. Lijepo izgleda ovo sa drvenom drskom. Jesi to sam napravio?
Ja isto razmišljam o cijeni i kvaliteti ali jeli u ovom slučaju tako velika razilika u kvaliteti kao sto je i u cijeni. Sto se tice spyderco nozeva nemam nikakvog iskustva. Imam cold steel SRK carbon V i jako sam zadovoljan s njim to je zapravo jedini pravi nož koji posjedujem ostalo su swiss army i jedan leatherman. Mislim svaka njima cast ali to su vise pomocni alati.Tako da je doslo vrijeme za jedan dobar folder jer SRK definitivno nije noz koji se moze nositi svaki dan i u svakom trenu, osim toga to je veliki noz pa ljudi u ovo doba terorizma malo cudno gledaju.

Bocote drške su od Cuscadi-a -> www.cuscadi.de

Smatram da je Paramilitary 2 s razlogom jedan od najpopularnijih EDC foldera ikada. Ima dobru ergonomiju, compression-lock je pouzdan i siguran, a S30V čelik s odgovarajućom obradom kako je Spyderco primjenjuje je sigurno bolja od AUS8 čelika kod Coldsteela. Recon 1 postoji i u izvedbi s CTS-XHP čelikom ali uz puno veću cijenu. Mislim da s osnovnom verzijom Para2 sa S30V čelikom i crnim G10 oblogama rukohvata sigurno nećeš pogriješiti.
[Vrh] Go down
izvor
bebač
bebač

Male

PostajNaslov: Re: Spyderco paramilitary 2 ili Cold steel recon 1   14.06.16 21:00

Hvala na preporukama momci sve to se moze uzeti u obzir jedino mi ovaj CS counterpoint 1 malo vise izgleda kao noz za borbu. Sve su to dobri nozevi.
Ali taj para2 je definitivno jako zanimljiv nadam se da je ispunio ocekivanja..
Koje su tocne cijene CS-a i para2 u Hrvatskoj?
[Vrh] Go down
izvor
bebač
bebač

Male

PostajNaslov: Re: Spyderco paramilitary 2 ili Cold steel recon 1   23.10.16 16:09

Nakon dugog proučavanja i razmišljanja. Odlučio sam se za CS American Lawman CTS XHP
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Spyderco paramilitary 2 ili Cold steel recon 1   Today at 5:21

[Vrh] Go down

Spyderco paramilitary 2 ili Cold steel recon 1
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» COLD STEEL RECON TANTO
» Cold Steel saperka-futrole
» OSTRENJE COLD STEEL TANTO RECON noza
» Cold Steel mačeta Magnum Kukri (preview)
» cold steel SRK "vracanje u zivot"