FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Gljivoteka forum

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
markonvs
spikač
spikač

Male
Broj postova : 624
Godine : 38
Datum registracije : 13.11.2011

PostajNaslov: Gljivoteka forum   25.04.16 23:13

Poštovani članovi foruma preživljavanja,

nadam se da je u redu ovdje postati ovu obavijest, a u slučaju da nije, unaprijed se ispričavam i molim moderatore da obrišu temu.

Kolega Gordan Tratnjak iz Gljivarskog društva Čakovec i moja malenkost smo pokrenuli inicijativu postavljanja gljivarskog foruma budući da je jedini dobar na ovim prostorima, forum GD Našice početkom godine prestao sa radom.

U procesu izrade foruma u suradnji sa još nekim kolegama smo odlučili proširiti tematiku i na samoniklo bilje, a onda i na sve vezano uz prirodu. Neke su stvari još rudimentarne i ovise o željama, potrebama i pomoći korisnika pa ćemo se s vremenom tome prilagođavati.

S obzirom na tematiku srodnu ovom forumu, pretpostavljam, a i nadam se da ćemo se družiti i na našem

Forum je na nekih 95% dovršenosti inicijalnog koncepta no tehnički je funkcionalan i od danas se moguće registrirati, postati i raditi sve ono što se na forumima radi

Adresa je: http://gljivoteka.com/forum/

Pozdrav i unaprijed hvala,

Marko Požnjak
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2676
Godine : 62
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Re: Gljivoteka forum   25.04.16 23:28

Drago mi je na vašoj inicijativi i požrtvovanju jer mnogo ljudi nema osnovnih znanja i traži informacije o gljivama, a posebno možete očekivati postove za determinaciju gljiva nađenih u vrtu, pored plota...
Bez obzira na sve i ti ljudi trebaju osnovne informacije koje ne mogu naći drugdje pa budite strpljivi jer i gljive su živa bića koje u ovim krajevima bogatim kamenom, a siromašnim tlom pogodnim za njih ne čupam tek tako iz zemlje.

Ovo bi trebala biti Helvella Spadicea ali i veće face od mene nisu potpuno sigurne jer je ovo područje stanište sličnih vrsta. Obzirom da sam ja autor pa je po želji možete objaviti na vašem forumu u edukativne svrhe.
[Vrh] Go down
markonvs
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Gljivoteka forum   25.04.16 23:46

Hvala na riječima podrške i da, ideja je, barem za sada takva da se ljudima što više pomogne direktnim odgovorima, a što manje preusmjeravanjem na stare postove koliko god će to vrijeme i prilike dozvoljavati...

Bilo bi super kad biste našli vremena fotku objaviti u našem forumu Determinacija jer vjerujem da ćete vrlo brzo dobiti točan odgovor a što je još važnije pomoći ćete nam u pokretanju foruma!
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6658
Godine : 31
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Gljivoteka forum   25.04.16 23:53

Imate moju apsolutnu podrsku i rado bih pomogao no tih 20ak vrsta koje znam i berem nisu nepoznanice gotovo nikome.

[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2676
Godine : 62
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Re: Gljivoteka forum   25.04.16 23:57

markonvs je napisao/la:
Bilo bi super kad biste našli vremena fotku objaviti u našem forumu Determinacija jer vjerujem da ćete vrlo brzo dobiti točan odgovor a što je još važnije pomoći ćete nam u pokretanju foruma!

Žao mi je ali trenutno nemam volje ni za kakav dodatni psihički napor tipa registracije na neki forum pa sam vam zato i ustupio pravo da je objavite na forumu.
Obzirom da je moji prijatelji Neven i Ivana nisu uspjeli determinirati samo na osnovu fotografije trebalo bi sačekati povoljnu godinu kad se ponovo pojavi, isčupati je s komadom zemlje, staviti u kartonsku kutiju s rupicama, na prvi bus i uputiti pod mikroskop i u kemikalije što pod stručnim okom jedino daje pravu determinaciju.
[Vrh] Go down
markonvs
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Gljivoteka forum   26.04.16 0:06

Hvala još jednom!

Ja sam razmišljao u budućnosti, s obzirom da ćemo se baviti svim živim bićima u njihovom prirodnom okruženju pozabaviti se malo "problematikom" lovstva o čemu vjerujem ovdje ima iskusnih ljudi.

Problem je u tome što većina ima krivu percepciju o tome, a priznajem da sam i ja imao sve dok prijatelj nije postao lovac kada sam igrom slučaja ušao u taj svijet i vrlo brzo shvatio da stvari nisu crno-bijele kakvim ih se često prikazuje.

No da ne duljim, mislim da je to jedna zahvalna tema za publiku koja boravi često u prirodi pa se često i nađe na lovištima i onda kreće ono klasično zaziranje od čeka, pijanih naoružanih ljudi, itd...
Ja pokušavam koliko mi moje ograničeno znanje dopušta objasniti ljudima da bez lovaca ne bi bilo ni divljači i da je ogromna razlika između lova i krivolova no velim, dođem do granice gdje počinje nagađanje, a to ne volim...

Eto, bilo bi lijepo pokušati pomiriti ta dva svijeta koliko god se činilo nemogućim
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4683
Godine : 37
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Gljivoteka forum   26.04.16 0:37

Kolega Marko,lijepi pozdrav,puno uspjeha u radu Vašeg foruma srodne tematike i dobro došli natrag.

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Gljivoteka forum   

[Vrh] Go down

Gljivoteka forum
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Gljivoteka forum
» Tema koja je uzburkala forum jace nego Sebenzina...
» Prvi Srpski forum sa tematikom preživljavanja
» Novi hosting/forum?
» Hrvatski pomorski forum i Pomorski portal