FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Da li je itko kupovao Noževe u ovom web shopu...?

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
tagart
tipko
tipko

Male
Broj postova : 86
Godine : 35
Datum registracije : 30.11.2012

PostajNaslov: Da li je itko kupovao Noževe u ovom web shopu...?   27.11.15 16:28

Sličajno sam naišao na ovu web trgovinu....

https://www.lamnia.com/

navodno su smješteni u Finskoj...i poštarina je,navodno,  besplatna.....
cijene....koliko vidim...visoke, ali ne previše.....
a imaju dosta velik izbor.....(zombie tools)

uglavnom,  zanime me ...koliko dugo treba da stigne...i ostala iskustva , ako ih ima ?

.

Zadnja promjena: tagart; 27.11.15 16:41; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
tagart
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: Da li je itko kupovao Noževe u ovom web shopu...?   27.11.15 16:36

Naišao sam na još jedan webshop....
http://combatshop.it/en/

Vezano za talijnske proizvođače....FKMD i Extrema Ratio.......najpovoljnije cijene....
Naručio sam bio neki nož u ljetno vrijeme kad su bili na godišnjem...pa sam otkazao.....narudžbu.....jer mi se nije dalo čekati....

DA li netko ima iskustva...i da li je naručivao od njih....kakva je usluga....i da li je poštarina stvarno tako jeftina kako kažu..7 Eura...i 3-5 dana........?

.
[Vrh] Go down
tagart
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: Da li je itko kupovao Noževe u ovom web shopu...?   27.11.15 16:44

Ovu Firmu također imam u bookmarku...
http://www.teraasekeskus.com/mainpage.asp?lan=eng

Lijepa stranica....cijene viskoke za prekooceanske prizvođače....ali relativno dobar izbor....

Kad želim naručiti....nema opcije za Hrvatsku......ali su mi na e-mail rekli da šalju.....

Da li ima netko kakva iskustva o ovoj firmi......?

.
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2657
Godine : 62
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Re: Da li je itko kupovao Noževe u ovom web shopu...?   27.11.15 17:44

tagart je napisao/la:
DA li netko ima iskustva...i da li je  naručivao od njih....kakva je usluga....i da li je poštarina stvarno tako jeftina kako kažu..7 Eura...i 3-5 dana........?

Lamnia je poznata trgovina, a ni po EU nisu ništa mnogo lošije. Trgovine ko trgovine, uz to što imaju direktnu prodaju možeš naručiti ipreko neta. Tako ja psu naručujem hranu u Pet shopu koji je 600km daleko. Ja sam svoj ZT kupio od jedne firme u Slovačkoj i sve je prošlo glatko i neuporedivo jeftinije nego da sam ga kupovao u USA.
Jedan kuriozitet vezan baš za USA je da sam nedavno naručio un un balun za antenu koji je istina malen ali me poštarina došla 1,5$
[Vrh] Go down
roy
bomber
bomber

Male
Broj postova : 186
Godine : 905
Datum registracije : 05.11.2010

PostajNaslov: Re: Da li je itko kupovao Noževe u ovom web shopu...?   27.11.15 18:27

Lamnia je po mom iskustvu vrlo pouzdana, profesionalna i ima vrlo dobru službu za korisnike. Cijene su takve kakve jesu - neke su pristojne, a neke daleko preskupe, po mom mišljenju. Poštarina je bila besplatna za sve narudžbe do relativno nedavno, a sada je besplatna za narudžbe vrijednosti preko 55€.
[Vrh] Go down
tagart
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: Da li je itko kupovao Noževe u ovom web shopu...?   27.11.15 19:57

[quote="Hombre"]
tagart je napisao/la:
Ja sam svoj ZT kupio od jedne firme u Slovačkoj i sve je prošlo glatko i neuporedivo jeftinije nego da sam ga kupovao u USA.

Ako ti nije problem, da li bi mi mogao reći gdje si to kupovao ZT proizvode u Slovačkoj....?

I ne bih htio zadirati u privatnost,ali ako možeš reći koji si Z.Tool kupio?

Mene zanima Vakra, Reaver Clever, Rat Bastard, Felon i Hooligan. (moram se odlučiti za samo jednog).

Najozbiljnije sam razmišljao o Hellionu...ali je, nažalost, Retired......

.
[Vrh] Go down
Revengo
bomber
bomber

Male
Broj postova : 113
Godine : 34
Datum registracije : 27.03.2014

PostajNaslov: Re: Da li je itko kupovao Noževe u ovom web shopu...?   27.11.15 21:52

Krajem osmog mjeseca sam si naručio sa lamnia webshopa Maxpeditionov Thermite Versipack i Boker Kwaiken fliper. Cijene ok! Najviše me je iznenadila pošta tj. poštarina tj. izostanak naplate iste. Brzina kojom sam dobio robu je bila, kako bi ameri rekli, ridiculously fast. Da ne pričam, priče dodao sam ispod i print screen trackinga. Sve u svemu definitivno ih imam na umu kod daljne kupovine...

[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2657
Godine : 62
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Re: Da li je itko kupovao Noževe u ovom web shopu...?   27.11.15 23:50

tagart je napisao/la:
Ako ti nije problem, da li bi mi mogao reći gdje si to kupovao ZT proizvode u Slovačkoj....?

I  ne bih htio zadirati u privatnost,ali  ako možeš reći koji si Z.Tool kupio?

Haha. Ma koja privatnost.
Nož sam kupio u Euro-knife jer mu je onda cijena bila otprilike kao na Amazonu pa kako sve iz Amerike ima u pravilu poveću poštarinu, carinici obožavaju njuškati po pošiiljkama koje dolaze od tamo i ako zaključe da je nešto skuplje šalju "čestitku" u vidu zahtijeva za ačunom (PCP) i onda bi bilo veselo da na to platim PDV i carinu ako ista postoji za tu vrstu proizvoda dok sam u EU oslobođen toga.
Inače kupio sam ZT 0801BLK i zadovoljan sam, a kupio sam ga... pa tako. Da imam nešto u džepu što nije 8Cr13MoV iako u pravilu teglim takve i sasvim dobro odrađuju zadaće kojekakvih sjeckanja od kupine i ostalih bodljikavih nastrljivaca, konopa, guljenja jabuka...
[Vrh] Go down
hyperion
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 43
Godine : 39
Datum registracije : 03.04.2013

PostajNaslov: Re: Da li je itko kupovao Noževe u ovom web shopu...?   28.11.15 15:34

I ja sam ovo ljeto kupio ZT od lamnie, paket dosao za 7 dana i imaju odlicno pracenje paketa. Cijene takve kakve su, ali ja super zadovoljan i planiram jos neke stvari kupiti jer stvarno imaju super izbor.
[Vrh] Go down
rogziel
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 27
Godine : 40
Datum registracije : 29.01.2015

PostajNaslov: Re: Da li je itko kupovao Noževe u ovom web shopu...?   30.11.15 14:38

Prošle godine je 10-ak dana prije Božića bila odlična akcija na lamnia.com zbog toga preporučujem da još pričekaš par dana.
Cijene su kod lamnia-e od ove godine paprene. Ukinuli su poštarinu ali zato su povećali cijene na sve proizvode. U međuvremenu su opet uveli poštarinu za manje pošiljke, a cijene su još uvijek visoke.
[Vrh] Go down
vladomado10
lingua
lingua

Male
Broj postova : 473
Godine : 26
Datum registracije : 12.06.2013

PostajNaslov: Re: Da li je itko kupovao Noževe u ovom web shopu...?   30.11.15 20:58

Ne očekujte sniženja cijena noževa, samo poskupljenja, dolar raste i nastavit ce rast do 7.3 kad bi se trebao stabilizirati i tek pred ljeto počet padat.

MujNuž.sk ima trenutno najbolje cijene ZT-a u Europi (provjereno!) za nas Hrvate, jer je CZK trenutno dosta povoljan naspram HRK.
Za ZT LE najbolja trgovina je OutdoorTac iz Italije, kod nje se zna nac stvarno skrivenih dragulja.

@tagart Zombie Tools koji navodite je po meni samo fancy 1095 i 5160 po paprenoj cijeni, ako već želite najbolje na tržištu onda su to Miller Bros Knives, a Busse/Swamprat/Scrapyard je razina više.
[Vrh] Go down
Zen
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 23
Datum registracije : 08.12.2015

PostajNaslov: Re: Da li je itko kupovao Noževe u ovom web shopu...?   09.12.15 19:01

Kupljeno nekoliko proizvoda - paracord, neke sitnice, krpice, brzosušeći "underwear"...sve odlično i bez zamjerki.
Samo ne naručuj prije Božića jer ćeš se načekati
A evo i popis većine EU sellera, možda nekome bude korisno:

http://www.worldknifedb.net/eng/eurovendeurs.htm
[Vrh] Go down
tagart
tipko
tipko

Male

PostajNaslov: Re: Da li je itko kupovao Noževe u ovom web shopu...?   26.12.15 16:26

Evo da spomenem iskustvo u Ontario Knife Store

Ontario Knife Store

Najpovoljnije cijene za Ontario ....

Najjeftinija dostava iz Amerike......uz praćenje pošiljke

Ali...

Carina i porez su neizbježni.......i bilo bi mudro napomenuti prodavaču da stavi račun u paket na vidljivo mjesto ..... jer će ga sigurno otvoriti.....da izbjegnete one pozive iz carine gdje se mora dostaviti račun....i izgubiti tjedan dana

Čak, uza sve to opet ispadne bar 30% jeftnije od jedne naše firme koja na bahat i bezobrazan način nabije cijene za proizvode ove tvrtke......

.

[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Da li je itko kupovao Noževe u ovom web shopu...?   Today at 11:35

[Vrh] Go down

Da li je itko kupovao Noževe u ovom web shopu...?
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Oružje i improvizacije
» Campingaz adapter - ako itko zna, pomagajte!
» Ako je itko zainteresiran za druzenje
» znali neko nesto o ovom nozu
» misljenje o ovom nozu