FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» 24 sata divljine
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» chris reeve sebenza folder
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty21.09.23 18:51 by NAVIGATOR

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

+15
Delete
glock
Frenky
Simke
NAVIGATOR
Hombre
zuzonja
vladomado10
poljičanin
Mad Max
Mraz
DoomsdayST
maxina
ivo
Fratt
19 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by Mad Max 24.11.15 23:08

Vlado ja imam oružje ne samo jer ga volim nego jer dok sam prevozio novac po bankama sam se upisao u Strelski Klub gdje se prakticiralo dinamičko streljanje i to sam smatrao potrebom .
Time sam mogao usvojiti sve one veštine sa kojima bi se u stvarnom životu u frci morao uspješno odbraniti u slučaju napada .
Kada sam mjenjao svoj zanat ostao sam u krugu ljudi s kojima sam sklopio prijateljstvo i s kojima več dugo suradjujem na sportskom terenu.
Tu se počelo prije tri četiri godine sve okretat protiv nas jer hoče da se te dinamičke discipline ukidaju , prave nam prepreke, zatvaraju klubske streljane i potenciraju da se ljudi bave samo preciznim - statičnim streljaštvom .
Mislim da time svima nama oduzimaju slobodu . Sistem ( politika i predstavnici vlasti ) se več odavno pokvario pa se ponekada i zapitam kamo nas sve to vodi ...
Više od toga ako si logično razmislio o svojoj sudbini ni ne trebaš - slobode skoro da i nema ... sve su nam več uzeli !

L.p Max

Mad Max
spikač
spikač

Broj postova : 664
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by NAVIGATOR 25.11.15 20:28

vladomado10 je napisao/la:POLUAUTOMATSKO ORUŽJE:
Radi se o tome da se pokušava nac svrha da imas opravdanje za držat nešto jer te straj rec ne triba mi poluautomatsko oruzje vec ga volim i zelim imat, a govori se ja to ocu imat da se zastitim i sebe i sve nas, mozete se pozivati na povijest, nacionalne vjerske i socijalne probleme, pretke, američki ustav, al se svodi samo na to da vam oce uzet igračke koje volite, priznajte to i stanite samo iza toga jer svi ostali argumenti su besmisleni.

Ovo sam stavija jer mi je smjesno, moji noževi nemaju dušu nisu Wilendorfska Venera, samo ih jako volim, ko što neko voli AR-15, samo ja ne govorim ljudima da nosim nož zbog nasušne potrebe zaštite, buduće zaštite, nego jer ga želim

Vlado ovo ti ne stoji
Osobno se već više od 20 godina bavim sportskim streljaštvom i to mi je hobi. Ne sjedim doma i ne glancam svoje "igračkice"(pištolje) nego ih koristim kao i mnogu drugu opremu za različite hobije poput bicikla, ronilačke opreme, padobrana itd, i da bez daljnjega da sam u tome vješt i da ukoliko dođe do sranja da bi oružje itekako upotrijebio za obranu svog doma, obitelji ili drugih u nevolji.
Pa nije prošlo ni četvrt stoljeća od vremena kada su oružje i vještina mnogima značili život. Nekako vjerujem da na žalost to i nije zadnji puta u povijesti svijeta da će se do slobode dolaziti fizičkim obračunima.

Nažalost ovdje mnogi ljudi uopće nemaju pojma što to znači poluautomatsko oružje pa odma ekipa zamišlja tipove koji sa AR15 trče po dvorištu ali kako je Fratt lijepo naveo žele ljudima uzeti čak i obične pištolje.
Nekako se sve više približavamo tome da nam turnu tablete(ne pilule nego elektronske gadgete) u ruke i strpaju iz klimatiziranih automobila sa zatamnjenim staklima u mračne urede i učine internet neizmjerno zanimljivim, a prirodu i divljinu nedostupnom, nekako mi to sve više vuče na Matrix.
A ako ti se to ne svidi i onako se ne možeš buniti jer samo jedna strana ima argumente (oružje).
Nikako nisam katastrifičar niti pobornik zavjera ali zapravo smo toliko malo odmakli od kamenog doba a tada kao i sada oružje je itekako bitna varijabla u mnogim jednadžbama.
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by Simke 01.12.15 21:42

Da, danas je dosao prjedlog iz EU o reispravci lovackog zakona. Uvesce se restrikcije na poluautomatsko lovacko oruzje, do sada je bilo dozvoljeno 2+1, i naravno granicnik u zatvaracu, sad bi trebalo to da se promjeni, dalje trofejno zapecaceno oruzje ili kolekcionarsko, morat ce takodjer imati oruzani list i dozvolu za posjedoanje, koja se dobija ili kao clan lovackog ili streljackog kluba, sto mi je malo blesavo jer niti ces loviti niti straljati sa zaliveim oruzjem, takodje strozija registracija i i posebna dozvola za oruzje sa prigusivacima, produzavaje oruzane ili lovacke dozvole na 4 ili 5 godina i peihijatrijski pregled. Posto ja nisam u EU,a li su potpisnici EŘS.a vidjecemo kako ce to proci...
Simke
Simke
bomber
bomber

Male
Broj postova : 144
Godine : 53
Lokacija : Zapadna Evropa
Datum registracije : 19.12.2012

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by maxina 01.12.15 21:55

Sinke,u Hrvatskoj je na snazi većina ovoga što si naveo da se vama sprema.
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by Frenky 01.12.15 22:14

potpisao peticiju.

vjerujem da je tragedija u parizu samo izlika evropskim birokratima za još strožu kontrolu vlastitih građana.

u americi, pravo na nošenje oružja je upisano u ustav zemlje upravo zato da bi se spriječilo bilo koga da uvede diktaturu, ili vlast koja ne bi imala podršku naroda, a usto je u nekim državama zadnjih godina na snagu stupio i zakon poznat kao “stand your ground", dakle tamo ljudi smiju imati oružje i štititi vlastiti život ili tijelo smrtonosnom silom protiv percipirane prijetnje.

u evropi kada teroristi počnu pucati po građanima, najbolje da im zaprijetite da ćete ih prijaviti policiji zbog nedozvoljenog nošenja oružja.

ovdje se svaki incident kad se neko dijete dočepa oružja (u pravilu ilegalnog) svog oca ili kad netko iz pištolja (također u pravilu ilegalnog) nekog ubije se koristi za pokretanje priča o potrebi zabrane posjedovanja oružja. no da je itko od građana u parizu imao oružje pri ruci – i srce na pravom mjestu, jasno – kad se zapucalo, mogao se barem pokušati obraniti, a na uvježbanog stijelca, koji zna i može uzvratitu, nebi neki šugavi balavac sa kalašem pucao ko na ovcu. no pariz nije texas i ljudi ne nose uveče pištolje na izlaske. šteta.

dakle, trebamo se zatvoriti u kuću i živjeti u strahu, a ako ipak odlučimo izaći, a netko pripuca, možemo ga gađati zbirkom EU zakona ili mu jednostavno do smrti dodijavati birokratskim glupostima.

Frenky
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 905
Godine : 69
Lokacija : Osijek
Datum registracije : 18.10.2012

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by Mad Max 02.12.15 7:17

Frenky na sva javna mjesta gdje se skuplja više ljudi je zabranjeno nošenje oružja tako da ti to ne pomogne puno iako ga imaš. Može se zaštititi kuča i ukučani ali izvan svojih privatnih prostora zabranjena je ko kalaš terorista !

Meni se više nego rizik terorističkog napada vidi sama zabrana - kao oduzimanje slobode gradjanima .

Ako bi se vlast borila protiv zloupotrebe oružja onda bi kaznila sve kršioce sa drakonskim kaznama po kojih se čovjek teško pobere finansijsko pa i u dužini zatvorske kazne !

L.p. Max
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by Hombre 02.12.15 8:32

Simke je napisao/la:posebna dozvola za oruzje sa prigusivacima, produzavaje oruzane ili lovacke dozvole na 4 ili 5 godina i peihijatrijski pregled. Posto ja nisam u EU,a li su potpisnici EŘS.a vidjecemo kako ce to proci...

Hehe. Da "divlji Balkanci" imaju restriktivniji zakon o oružju od neke tamo Liberalne Europe.

Kod nas niti smijes imati prigusivac, a kamoli ga staviti na oruzje, oruzna dozvola se produzuje zbog toga da se ljude ne izlaze trosku svako malo sto je dobro. Pregled je obavezan, a tvoj lijecnik je duzan prijaviti svaku tvoju bolest koja bi mogla utjecati na ponasanje prema oruzju...

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by glock 02.12.15 19:02

Eh,gdje su dani iz Izraela kad fino šetaš gradom navečer,a gan za pojasom,uđeš u kafić ko čovjek,naoružan...i nitko se ne čudi jer skoro svi nose pištolj,ali nitko se ne kurči.Svojedobno je premijer Shamir pozivao da svatko ko odsluži vojni rok bude naoružan.U 5g rada po diskačima i noćnim klubovima svega 3 intervencije,a tu...3 po večeri kad su narodnjaci.A kad Arap počne mlatarat nožem na ulici ili se pokuša autom zaletit u ljude rezultat bude gotovo uvijek isti-završi izrešetan od građana...ili nasmrt pretučen.Evropo-jedi govna.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by Hombre 02.12.15 20:25

Svijest Glock. Svijest koja ti govori što će ti se dogoditi ako ga pokušaš upotrijebiti gdje ne treba i da neće biti deset advokata premazanih svim mastima koji će te proglasit ludim, neuračunljivim, uzornim katoličkim tatinim sinom i koje li sve razloge izmišljaju naše sudije... Nažalost nije sve Izrael niti je sve Europa.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by zuzonja 03.12.15 1:38

I refuse to accept this as normal. We must take action to stop gun violence now-reakcija Hillary Clinton na trenutnu pucnjavu u americi koja btw ide live. “Moramo poduzeti određene korake vezano za ovakve incidente. Imamo više masovnih pucnjava nego bilo koja druga zemlja u svijetu”, kazao je Obama. Zvuci poznato? I to nekima nije zanimljivo i indikativno jel? ok
zuzonja
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 629
Godine : 38
Lokacija : obala
Datum registracije : 06.11.2012

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by maxina 03.12.15 9:21

Zuzonja-da li ti to sugeriraš da je u USA toliki broj "masovnih pucnjava" zbog toga što ima previše legalnog vatrenog oružja?

maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by zuzonja 03.12.15 10:56

zuzonju uopce ne interesira broj pucnjava u americi ni njihov povod ni uzrok. meni je interesantno da ove izjave politicara dolazu kad policijska akcija jos nije zavrsila, zapravo tek je pocela, a vise odvojenih politicara na razlicitin mistima imaju vec pripremljene izjave, i to ne o razlogu napada, ni ko su, ni sta su, vec govore samo o rjesavanju problema pucnjava u americi. i to znamo na sta mislu. i naravno mi to gledamo live i obama gleda live, a mi gledamo live njega kako gleda live. i sad kad je to sve live je li to realisticnije mozda? hm pa ipak je live zar ne. a najvece pitanje od svega je, zasto je doslo do toga da je strah od posjedovatelja oruzja veci motiv od motiva zarade od prodaje istima. proizvodjaci oruzja imaju ogromnu moc, ali je eto i sad tin vlasnicima krupnoga kapitala isplativije smanjit proizvodnju i potrosnju svojih proizvoda da bi smanjili ili neutralizirali mogucu stetu usmjerenu prema njima u nekoj bliskoj buducnosti? zasto sad takav strah kad takva situacija jos od 1775.g. ide na ruku tin vlasnicima krupnoga kapitala? ne znan, mozda su svi postali mekoga srca od ovih pustih zenskastih serija na tv-u pa in je stalo do 14 ljudi vise nego do profita u miljardama NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 478256 u drustvu koje se zove kapitalizam, di samo ime kaze sta je svrha, cilj i osnov svega, a pogotovo u americi oni idu protiv zelenih papirica. jea right NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 469245 ili mozda ima nekih koji mislu da nobelovac predsjednik ide protiv tih proizvodjaca? NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 865284
zuzonja
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 629
Godine : 38
Lokacija : obala
Datum registracije : 06.11.2012

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by maxina 03.12.15 11:39

Proizvođačima oružja posao ide ili dobro ili odlično,u to nema sumnje.
Npr.HS produkt iz Karlovca zapošljava preko 1100 ljudi,veliki je izvoznik itd, ali mislim da lobiranje proizvođača ne igra ovdje neku važnu ulogu.
Mislim da je to jednostavno stvar koja se periodično ponavlja-malo se digne prašina oko restrikcija privatnog oružja,pa onda krene kontra akcija i uglavnom se ne desi ništa radikalno.
Svaki puta nakon većeg krvoprolića u "zapadnim" tj "razvijenim" zemljama krenu rasprave,uglavnom jalove za i protiv.

Iz mog kuta gledanja mogu reći da kao netko "s papirima",koji živi u okruženje gdje je nelegalnog oružja još uvijek dosta,ne vidim rješenje kako smanjiti stradavanja od vatrenog oružja.
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by Mad Max 03.12.15 18:33

Fratt je napisao/la:Poluautomatsko oružje je pištolj.
Obični pištolj.

Isto je i poluautomatska puška tipa garand ili SKS Simonov ili na poluautomatsko okidanje prerađeni kalaš ili M4 ili pumpa - sačmarica ... Razlika medju njima je i u obliku i u razredima ... Ti su B1 ( poluautomatski pištolj - kratkocjevno) C3 ( poluautomatska dugocjevna puška sa glatkom cjevi ( pumpa sačmarica ) ) B4 ( poluautomatska dugocjevna puška sa uzlebljenom cjevi ) i B7 ( poluautomatska dugocjevna puška sa uzlebljenom cjev nalik na automatsko oružje )

Važi za Sloveniju ... kod vas su možda druge oznake ... za oružje tipa B7 če se kod nas od januara ukinuti mogučnost prodaje i upotrebe ...


L.p. Max
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by ivo 03.12.15 18:39

Max, kako pumperitza može biti poluautomatsko oružje ?
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by Hombre 03.12.15 18:44

Ako država kaže onda je to tako kako kaže.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by ivo 03.12.15 18:53

Znači, može i ku'injski nož biti automatsko oružje ? Santoku machine knife ?!?
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by Mad Max 03.12.15 19:55

ivo je napisao/la:Max, kako pumperitza može biti poluautomatsko oružje ?

http://www.benelliusa.com/m3-convertible-semi-auto-pump-shotgun

https://en.wikipedia.org/wiki/Franchi_SPAS-12

Može može ...

http://www.rebec.si/si/puska-baikal-155-12-89-super-magnum-wood-i2106.shtml


L.p. Max
Mad Max
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 664
Godine : 57
Lokacija : Koper
Datum registracije : 15.01.2011

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by ivo 03.12.15 20:39

Očito nisam shvatio da pričaš o puškama kombinirane, izabrane akcije. Jasno je da pump action nema veze s poluautomatikom, jer je sve manualno.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by Delete 04.12.15 2:13

Ma to je sve na onu foru iz gradskog prijevoza: "Zbog velikog broja ljudi koji ne plaćaju kartu, cijena karte se od sljedećeg mjeseca povećava"
U prevodu sistem je nesposoban da se bori protiv ljudi koji prave problem pa onda udaraju na normalne i poštene gradjane. Švicarska mislim da ima najveću stopu oružja po stanovniku u Evropi, pa niko ne pravi problem, kao što je neko gore naveo, sve je u svijesti građana.
Mali off: Koja je razlika između vojnih i civilnih poluautomatskih pušaka, i na koji način se vrši prerada?
Delete
Delete
lingua
lingua

Male
Broj postova : 294
Godine : 29
Lokacija : Lika/Novi Sad (Kako kad)
Datum registracije : 09.01.2012

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by zuzonja 04.12.15 8:55

Delete je napisao/la:Ma to je sve na onu foru iz gradskog prijevoza: "Zbog velikog broja ljudi koji ne plaćaju kartu, cijena karte se od sljedećeg mjeseca povećava"
U prevodu sistem je nesposoban da se bori protiv ljudi koji prave problem pa onda udaraju na normalne i poštene gradjane. Švicarska mislim da ima najveću  stopu oružja po stanovniku u Evropi, pa niko ne pravi problem, kao što je neko gore naveo, sve je u svijesti građana.
Mali off: Koja je razlika između vojnih i civilnih poluautomatskih pušaka, i na koji način se vrši prerada?
ne postoji takva klasifikacija, a time ni prerada. da bi odredjeni komad posjedova i koristia (u lovu) bit ces ogranicen na broj streljiva u spremniku.
zuzonja
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 629
Godine : 38
Lokacija : obala
Datum registracije : 06.11.2012

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by NAVIGATOR 05.12.15 9:04

zuzonja je napisao/la:zuzonju uopce ne interesira broj pucnjava u americi ni njihov povod ni uzrok. meni je interesantno da ove izjave politicara dolazu kad policijska akcija jos nije zavrsila, zapravo tek je pocela, a vise odvojenih politicara na razlicitin mistima imaju vec pripremljene izjave, i to ne o razlogu napada, ni ko su, ni sta su, vec govore samo o rjesavanju problema pucnjava u americi. i to znamo na sta mislu. i naravno mi to gledamo live i obama gleda live, a mi gledamo live njega kako gleda live. i sad kad je to sve live je li to realisticnije mozda? hm pa ipak je live zar ne. a najvece pitanje od svega je, zasto je doslo do toga da je strah od posjedovatelja oruzja veci motiv od motiva zarade od prodaje istima. proizvodjaci oruzja imaju ogromnu moc, ali je eto i sad tin vlasnicima krupnoga kapitala isplativije smanjit proizvodnju i potrosnju svojih proizvoda da bi smanjili ili neutralizirali mogucu stetu usmjerenu prema njima u nekoj bliskoj buducnosti? zasto sad takav strah kad takva situacija jos od 1775.g. ide na ruku tin vlasnicima krupnoga kapitala? ne znan, mozda su svi postali mekoga srca od ovih pustih zenskastih serija na tv-u pa in je stalo do 14 ljudi vise nego do profita u miljardama  NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 478256  u drustvu koje se zove kapitalizam, di samo ime kaze sta je svrha, cilj i osnov svega, a pogotovo u americi oni idu protiv zelenih papirica. jea right NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 469245 ili mozda ima nekih koji mislu da nobelovac predsjednik ide protiv tih proizvodjaca? NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 865284

Zuzonja jako dobro postavljena teza i generalno najbolje opisuje neobičnost stanja
NAVIGATOR
NAVIGATOR
master
master

Male
Broj postova : 7018
Godine : 49
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.04.2010

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by UBERSOLDAT 05.12.15 13:50

Mi smo već jedno preživjeli razoružavanje naše države (teritorijalna obrana HR krajem 80-tih)...

Bojim se da i ovaj nakaradni zakon iz EU ne bude završio s istim ishodom.

Sitne polemike i nadmudrivanja me ne zanimaju.
UBERSOLDAT
UBERSOLDAT
lingua
lingua

Male
Broj postova : 271
Godine : 47
Lokacija : Vallis lacrimarum
Datum registracije : 08.06.2010

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by Branimir76 05.12.15 19:10

Koliko ja vidim, niko u EU ne vidi kao neki poseban cilj razoružavanje Hrvatskog naroda. Oni bi da razoružaju svoje građane, a HR je igrom slučaja od skora član EU, pa mora da prihvati nametnute zakone.

Opet, ja ne mogu da skontam čemu razoružavanje svojih građana. Debili nismo da poverujemo da se radi o borbi protiv terorizma. Šta onda?

Što se tiče pišolja, sumnjam da će i njih, kao poluautomatske, svrstati u kategoriju zabrane. Ipak mislim da se sve vrti oko izbacivanja "nalik na jurišne vojne puške" oružja.

Iskreno se nadam da će i u HR i u SLO bar doneti neke podzakonske akte, gde će poluautomatske puške ostati kod vlasnika. Ako u SLO brane "nalik na automatske", to se može rešiti nabavkama raznih vojnih puluautomatskih pušaka tipa PSG-1, M-76, SVD, a za ljubitelje AR-15, tj. AR-10 modeli SR-25 ili M-110, pa onda verzije M-14...

Daleko od idealnog, ali uteha.
Branimir76
Branimir76
lingua
lingua

Male
Broj postova : 344
Godine : 47
Lokacija : Pčinjski okrug - Republika Srbija
Datum registracije : 18.05.2011

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by Fratt 05.12.15 20:58

Ako ide zakon prema tome da se zabrane puške "AR lookalike" onda tu propada gro proizvođača u Europi koji proizvode baš taj tip oružja za civilnu upotrebu streljaštva.Policija i vojska ionako ima full auto modele i onda ta niša proizvoda nema više kupca što i nije neka sreća za gospodarstvo pojedine regije/mjesta/grada.
Što reći na jedan lovački poluautomat u kalibru 12,sa PP sačmom može biti ubojitiji na izbliza nego poluautomat AR-15 u .223 Remington kalibru,u rukama luđaka i/ili terorista je po meni opasnije oružje od spomenutih civilnih verzija vojnih pušaka.Naravno da mi normalni i legalni vlasnici istih takvih lovačkih pušaka ne pomišljamo na tako nešto ali idiotu koji ima zle namjere je i sjekira dosta a kamoli vatreno oružje.
Tu direktivu očigledno pišu neki dibidusi koji nisu upoznati sa problematikom.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by UBERSOLDAT 06.12.15 9:03

Branimir76 je napisao/la:Koliko ja vidim, niko u EU ne vidi kao neki poseban cilj razoružavanje Hrvatskog naroda. Oni bi da razoružaju svoje građane, a HR je igrom slučaja od skora član EU, pa mora da prihvati nametnute zakone.

Opet, ja ne mogu da skontam čemu razoružavanje svojih građana. Debili nismo da poverujemo da se radi o borbi protiv terorizma. Šta onda?

Što se tiče pišolja, sumnjam da će i njih, kao poluautomatske, svrstati u kategoriju zabrane. Ipak mislim da se sve vrti oko izbacivanja "nalik na jurišne vojne puške" oružja.

Iskreno se nadam da će i u HR i u SLO bar doneti neke podzakonske akte, gde će poluautomatske puške ostati kod vlasnika. Ako u SLO brane "nalik na automatske", to se može rešiti nabavkama raznih vojnih puluautomatskih pušaka tipa PSG-1, M-76, SVD, a za ljubitelje AR-15, tj. AR-10 modeli SR-25 ili M-110, pa onda verzije M-14...  

Daleko od idealnog, ali uteha.

Fućkaš HR-državu (mi smo samostalni kao i retardirano majmunče u zološkom vrtu)... Ovdje se radi o pravima pojedinca buduće EU-federacije.

Oduzmem ti sva prava na suverenost, u dugovima si do grla, ako ti prethodno pod izlikom borbe protiv terorizma oduzmem mogućnost samoobrane, tada postaješ ništa doli rob u sustavu... a sustav radi za one koji kroje zakone i koji izmišljaju terorističke napade u Parizu na petak13....

Nije bitna vrsta oružja.. bitno je da im smeta samostalno djelovanje građana u inim situacijama
UBERSOLDAT
UBERSOLDAT
lingua
lingua

Male
Broj postova : 271
Godine : 47
Lokacija : Vallis lacrimarum
Datum registracije : 08.06.2010

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by Hombre 06.12.15 10:19

Zabranimo sjekire NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 478256

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by Tandrax 06.12.15 10:39

Hmm
Meni se ovo uopće ne sviđa ovaj prijedlog zabrane poluautomatskog oružja.
Ako je istina ovo čega se mr. Frett boji da misle ukinut "pištolje jer su poluautomatici" onda to znaći jako loše stanje po državu i društvo. Ja sam mlada osoba i oružje me zanimalo od kad znam za sebe, bilo zračno ili na barut a ni pračke mi nisu strane NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 990630 NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 659728 .
Ali čitajući sve ove komentare od ljudi tu na forumu a i onih drugih foruma ( prvenstveno amerika di se ovakve rasprave vode dugi niz godina) nekako dolazim do zaključka da se na sve moguće i nemoguće načine pokušava pojedincu (nebitno koje države) oduzet svaki oblik oružja kojim on ima potencijal za ugrozit vladajuće strukture. Da ne govorimo o obrani svoje porodice ili sebe samog. što je kao akt ( u ovoj državi ) doveden na razinu zločina i gore se sankcionira od onih koje čine političari kad unesreće 1500 ljudi nekog poduzeća i njihovih familija prilikom malverzacija..

Činjenica je da živimo u blesavo uređenoj državi i ovim se cilja na trenutni "strah od oružja" i ta je kampanja uglavnom usmjerena na širu populaciju koja s oružjem nema nikakve veze niti je ikad držala pušku u ruci ( bilo koje vrste).
Lijepo je netko rekao

Tandrax
bomber
bomber

Male
Broj postova : 177
Godine : 36
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 16.07.2012

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by TacticoolEsther 07.01.16 22:11

I tako NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 747986 https://imgur.com/83VAxS3

TacticoolEsther
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 46
Godine : 26
Lokacija : Travnik-Bosnia
Datum registracije : 20.05.2015

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by maxina 07.01.16 22:20

TacticoolEsther je napisao/la:I tako NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 747986 https://imgur.com/83VAxS3

Ovaj graf bi trebali čak i političari shvatiti.Tu bi trebala početi i završiti svaka rasprava oko ove teme.
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by TacticoolEsther 08.01.16 14:35

maxina je napisao/la:
TacticoolEsther je napisao/la:I tako NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 747986 https://imgur.com/83VAxS3

Ovaj graf bi trebali čak i političari shvatiti.Tu bi trebala početi i završiti svaka rasprava oko ove teme.

Ma ovo nije zabrana zbog napada u Francuskoj, napad je samo izlika za zabranu oruzija.Zasto banovati legalno poluautomatsko oruzije kada se sva ubistva vrse ilegalnim.Takodjer evo i ovo iako se odnosi na U.S sto znaci da je u evropi jos manji broj.
https://imgur.com/5V5ZdmS

TacticoolEsther
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 46
Godine : 26
Lokacija : Travnik-Bosnia
Datum registracije : 20.05.2015

[Vrh] Go down

NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!! - Page 2 Empty Re: NE zabrani poluautomatskog oružja u EU!!!

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.