FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Novčanici

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Marko
guru
guru

Male
Broj postova : 2105
Godine : 26
Datum registracije : 03.08.2009

PostajNaslov: Novčanici   12.10.15 18:30

Eto nisam naišao na temu o njima a vjerujem da vecina ekipe nosi novčanik, kao dio EDC-a ili u prirodu cak, ja bez novcanika ne napuštam kuću bilo da sam na poslu, brdu ili neznam di. Pošto vec duže vremena tražim nešto što će mi nadomjestiti Fox-ov novčanik a danas je došla pošiljka iz Kibube, odlučio sam postaviti temu o tome.

Negdje s početka srednje kupio sam platneni Fox-ov novčanik, nažalost ne mogu ga naći pa nema ni slike, cijena je bila oko 180 kn, i bio je ok, trajao je otprilike 2 godine do 3. razreda srednje. Platno je platno i pošto se stalno habao u hlačama, hebajga. Novčanik mislim : D

Zatim sljedeća kupovina je bila opet Fox-ov novčanik, ovaj put kožni, i cijene nešto ispod 300 kn, ne sjećam se točne cifre. Eto taj novčanik sam derao do prije pola godine otprilike i jednostavno dao je svoje. Koža je u super stanju ali šavovi su popustili, a pošto nije imao pretinac za kovanice, njih sam nabacivao sve posvuda po novčaniku što je odigralo veliku ulogu zašto sam ga ipak zamjenio na kraju.
Ali definitivno se svaka kuna isplatila koju sam platio za njega.

Zatim poslje toga probao sam sasvim drugi koncept, u Intersportu sam kupio Jack Wolfskin torbicu ili kak se to vec zove, cijene se ne sjecam, ali nije bila preskupa. Taj projekt je neslavno propao, prenezgrapno i opce mi je zapravo blesavo, neznam kam sam mislil.

A poslje toga još gluplja egzibicija. U Mülleru sam kupio novčanik za nekih 150 kn, nije puno al opet to je 150 kn, to je bilo prije dva mjeseca negdje. Iako je koža u pitanju sve ostalo je katastrofa, bolje da sam s tom lovom pljuge frkal. Šavovi su odmah popustili, dokumenti lebde, koža je tanka ko papir, nemam dobre rijeci za doticnog.

Moj savjet je izbjegavati Müller i njihove novcanike, moje osobno iskustvo.

I tak smo došli do današnjeg dana i Lifeventure Pocket Walleta.
Novčanik je napravljen od cordure i hypalona, i ima RFID zaštitu. Iako na Kibubi nigdje nije pisalo da dotični to posjeduje pa je to bilo ugodno iznenađenje. Dimenzije su mi odlične jer u stražnji djep taman stane planinarska iskaznica, i sve ono bitno što trebam nositi, plus pretinac za kovanice u koji obično naguram uz lovu lupocet i peptoran. Zasad mi se čini super i nadam se da budem zadovoljan s vremenom. Cijena mu je bila najmanja od svih navedenih, s dostavom 133 kn, tak da s obzirom na sve, mislim da nisam fulal.
Link na stranicu proizvodjaca: Lifeventure

Razmatrao sam i Mammutov zip wallet al nisam našao od kud bi ga mogao u HR naruciti.
I ispricavam se na besmislenim recenicama, tipfelerima i elokventnosti bukovog panja, došao sam s posla i duplo vidim.

Zanima me nakon ovih mojih putešestvija kaj vi koristite? možda imate neku preporuku ili bilo kaj da spasite potencijalnog forumaša koji traži novi novčanik da baca novac ko ja na bedastoce.
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6671
Godine : 31
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Novčanici   12.10.15 18:57

Ja sam prije sigurno 5-6 godina slucajno uzeo The Firm - United We Fall novcanik sa plisanim uzorkom leoparda i jos ga furam.

Bila je neka kutija raznoraznih sitnica sa "sve po 20kn" natpisom pa sam odlucio kupiti ono sto izvucem iz kutije i eto, izvukao leopar.

Kazu mi da je vrijeme da se uozbiljim pa i ja gledam nesto drugo.... do sada sam eliminirao nekoliko zbog nedostatka pretinca za kovanice
i zapeo na Condorovom Tri-Fold novcaniku al nikako ga uzeti. Koza mi nije previse napeta jer novcanici obicno budu dosta glomazni..

[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3365
Godine : 53
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: Novčanici   12.10.15 20:02

Kolega Mraže, može li, molim vas, još jednom slika vašeg famoznog gelt tašlina, najmuževnijeg artikla viđenog na ovom forumu ?
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6671
Godine : 31
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Novčanici   12.10.15 22:02

Naravno g.Ivo, samo da dodem doma jer ne znam preko mobitela!

[Vrh] Go down
dux aeron
lingua
lingua

Male
Broj postova : 375
Godine : 50
Datum registracije : 02.03.2013

PostajNaslov: Re: Novčanici   12.10.15 22:24

Stvarno, dobra tema
Dakle... novčanik. Po gradu nosim glomazno čudovište pun uglavnom nepotrebnih kartica, vozačka, osobna, zdravstvena, multitool kartica... pa čak i nešto love. Ponekad. A gore u brda nosim tanki kožni novčanik, u koji stane planinarska iskaznica, zdravstvena, osobna. I nešto love. Ipak
Tako kombiniram već nekoliko godina. Imao sam propali pokušaj sa cordura novčanikom, verzija za nositi oko vrata... pa, nekako mi ne odgovara i eno ga, čami negdje u mraku ormara he he.
[Vrh] Go down
Revengo
bomber
bomber

Male
Broj postova : 113
Godine : 34
Datum registracije : 27.03.2014

PostajNaslov: Re: Novčanici   12.10.15 22:54

Vrh tema. I ja sam u potrazi za novim i nemam pojma što da uzmem. Savjeti dobrodošli.
[Vrh] Go down
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3365
Godine : 53
Datum registracije : 05.10.2011

PostajNaslov: Re: Novčanici   12.10.15 23:08

Mraz je napisao/la:
Naravno g.Ivo, samo da dodem doma jer ne znam preko mobitela!

Kad biste samo znali koliko je gorkyh suza Goxon za njim prolio... Nadajući se da je pun, svakako.
[Vrh] Go down
weedovec
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 25
Godine : 21
Datum registracije : 16.10.2012

PostajNaslov: Re: Novčanici   13.10.15 15:35

jednostavno i minimalisticki
[Vrh] Go down
Odin
spikač
spikač

Male
Broj postova : 640
Godine : 35
Datum registracije : 09.07.2011

PostajNaslov: Re: Novčanici   15.10.15 14:04

Mraz je napisao/la:

Kazu mi da je vrijeme da se uozbiljim pa i ja gledam nesto drugo.... do sada sam eliminirao nekoliko zbog nedostatka pretinca za kovanice
i zapeo na Condorovom Tri-Fold novcaniku al nikako ga uzeti.
Jao lutko,pa reci samo pa ćemo pazariti.

Ovo je moj...nista specijalno,cijena 120-150 kn.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Novčanici   

[Vrh] Go down

Novčanici
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Novčanici
» SUNČANICA
» E D C - svakodnevne sitnice
» pomoć oko krađe bicikla - novčana nagrada
» Survival kit za novčanik (Wallet survival kit)