FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Kabeli za pokretanje automobila

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1686
Godine : 36
Datum registracije : 13.03.2010

PostajNaslov: Kabeli za pokretanje automobila   11.10.15 21:41

Kao što naslov govori radi se o kabelima za auto. Naime u potrazi sam za kvalitetnim kabelima pa vas molim za savjet gdje ih mogu kupiti. Kupio sam jedne u jednom trgovačkom centru i pokazali su se očajno loši. Dvojici prijatelja je trebalo struje ali ovi moji kabeli to nisu mogli osigurati. U njima su jako tanke žice.
[Vrh] Go down
DoomsdayST
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1279
Godine : 42
Datum registracije : 07.01.2012

PostajNaslov: Re: Kabeli za pokretanje automobila   11.10.15 22:25

Kupi u nekom dućanu autodjelova, malo kvalitetnije, koji će bit i skuplji... Recimo ovako...

http://www.molydon.hr/proizvodi-info/1948/KABLOVI%20ZA%20PALJENJE%20120A%20%282m%29%20-%2040011
[Vrh] Go down
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 655
Godine : 49
Datum registracije : 15.01.2011

PostajNaslov: Re: Kabeli za pokretanje automobila   12.10.15 2:12

Drvo je napisao/la:
Kao što naslov govori radi se o kabelima za auto. Naime u potrazi sam za kvalitetnim kabelima pa vas molim za savjet gdje ih mogu kupiti. Kupio sam jedne u jednom trgovačkom centru i pokazali su se očajno loši. Dvojici prijatelja je trebalo struje ali ovi moji kabeli to nisu mogli osigurati. U njima su jako tanke žice.

Na novim automobilima imaš elektronske komponente na elektropunjaču koje če pregorjeti ako povežeš auto na drugi i pokušavaš ga kresnuti - crknut če ti alternator a to je nekih 300 - 500 eura .

Kada je potrebno / bolje ti je izvaditi puni akumulator iz auta , posuditi kome treba da kresne motor pa poslije vratiti ga nazad ...

Kod starijih modela vozila to nije problematično i tamo su se najbolje pokazali kabeli iz kučne radinosti - a kao temeljna sirovina su upotrijebljeni kabeli za varenje ...

L.p. Max
[Vrh] Go down
duke
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1235
Godine : 31
Datum registracije : 04.04.2012

PostajNaslov: Re: Kabeli za pokretanje automobila   12.10.15 12:38

Mad Max je napisao/la:

Na novim automobilima imaš elektronske komponente na elektropunjaču koje če pregorjeti ako povežeš auto na drugi i pokušavaš ga kresnuti - crknut če ti alternator a to je nekih 300 - 500 eura .

Kada je potrebno / bolje ti je izvaditi puni akumulator iz auta , posuditi kome treba da kresne motor pa poslije vratiti ga nazad ...

Kod starijih modela vozila to nije problematično i tamo su se najbolje pokazali kabeli iz kučne radinosti - a kao temeljna sirovina su upotrijebljeni kabeli za varenje ...

L.p. Max

poštovani kolega Max, nebih se složio sa vaše prve dvije tvrdnje, dok sa trećom bi

zašto mislite da bi pregorila elektronika u alternatoru? zbog čega točno?
pa auti su predviđeni da ih se može paliti na taj način, jedino ako krivo spojite kable ili uzmete struju s kamiona 24V umjesto 12V

neznam gdje sam jednom davno kupio kable (mislim da baš molydon, al nisam siguran) koji uopče nisu vodili struju...

imam sad neke koji su solidni ali su kliješta u banani i nebi bilo loše da su duži, pa gruntam da sam napravim jedne "po mjeri"

mladi kolega, skoro svi autodijelovi (ala tokić) imaju relativno dobre kable, na vama je da procjenite njihovu vjerodostojnost...
kamionski su nešto duži, deblji i naravno teži, pa ako vam se isplati...

l.p.
đuka
[Vrh] Go down
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 655
Godine : 49
Datum registracije : 15.01.2011

PostajNaslov: Re: Kabeli za pokretanje automobila   12.10.15 12:56

Uvaženi kolega Duke - raspitajte se kod majstora autoelektričara o diodnoj ploči na alternatorima Alfe 159 i alternatorima Fiata 05 - 11 ...

Meni je mehaničar rekao za kvarove i neka ne palim drugima aute na kabal ... Pošto sam ipak to jednom napravio išao mi je malo potom alternator (450 eur troškova - bolje bi mi bilo da sam kolegi poklonio tri nove akumulatore ).

Ja savjetujem svima koji imate spomenute modele auta da to ipak ne radite .

Ljep pozdrav,
Max
[Vrh] Go down
duke
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Kabeli za pokretanje automobila   12.10.15 13:07

ah talijani...
vidim kod vas je to 7 puta skuplje nego kod nas
ja inače palim aute prilično često na kable, i nikad ništa, doduše večinom su to azijati, a sa talijanima se još nisam igrao
povlačim opasku!
živli!
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6522
Godine : 30
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Kabeli za pokretanje automobila   12.10.15 13:10

duke je napisao/la:
...doduše većinom su to azijke, a sa talijankama se još nisam igrao

E Đuka Đuka...

[Vrh] Go down
duke
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Kabeli za pokretanje automobila   12.10.15 13:12

mučki provokatoru, ne editiraj mi citate!
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6522
Godine : 30
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Kabeli za pokretanje automobila   12.10.15 13:16

[Vrh] Go down
Stanky
lingua
lingua

Male
Broj postova : 217
Godine : 29
Datum registracije : 01.06.2012

PostajNaslov: Re: Kabeli za pokretanje automobila   12.10.15 20:22

Ovo za novija vozila stoji...mi nedavno dobili u firmi novi Peugeot Boxer i odmah nam je naglašeno ni slučajno paljenje kablovima,rikne elektronika...mi inače imamo naviku paliti stroj za glazuru,agregat ili bager preko kablova...tako da se ne treba igrati s tim... a što se tiče kablova jako je teško naći dobre kablove,mi imamo diy verziju od kabela za varenje,ali nekih opako debelih...
[Vrh] Go down
Drvo
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1686
Godine : 36
Datum registracije : 13.03.2010

PostajNaslov: Re: Kabeli za pokretanje automobila   12.10.15 23:04

Hvala vam svima na savjetima. Čini mi se da je najisplativije napraviti sam od kabela za varenje. Inače automobil mi je dijete devedesetih tako da nema straha od pregaranja.
[Vrh] Go down
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2846
Godine : 38
Datum registracije : 05.03.2010

PostajNaslov: Re: Kabeli za pokretanje automobila   14.10.15 16:13

Ako pališ drugi auto s kablovima, moja preporuka da tvoj bude ugašen!
Tako je sigurnije da elektronika neće registrirati naglu potrošnju struje i moguće komlikacije...
[Vrh] Go down
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1889
Godine : 47
Datum registracije : 12.02.2011

PostajNaslov: Re: Kabeli za pokretanje automobila   21.10.15 14:16

Tužno ali istinito..prije para dana odem na šest dana od kuće..vratio se sa terena onako smrdljiv i blatan..no ostavim šugavu lampicu iznad retrovizora upaljenu..vraćam se s terena i svako gleda da što prije nestane...stavljam ključ u bravicu..centralno ne radi i sve mi je jasno...otvaram vrata..digitalni sat mrtav... sve još nekako..no dva je u noći...i u zadnji  čas čapam kolegu sa  golf IV...dizelaš..jes reko...to je to..fiat brava je benzinac ..ma kresnuće od milja kad vidi kablove..čekam pet min ..ajmo probati..nećeš majčim  sine..ajd dobro milijana reko sam sebi..jedna cigareta ..druga ..nasmijem se ajmo reko Juka palji..no ..ćorak ...okrenuo je jedva..kablovi topli i fino zagrijani..ništa njegov auto radi..sve spojeno..još deset minuta..ajmo milijana ponovo..upalio..ajme dobitak na lotu...bagra se več doma tušira..ja jos nisam ni krenuo..ode Jukson kući..lijepo ja otvvorim kutiju duvana i ajmo se mi moja nevjesta malo provozati..nekavih 15 tak minuta..palim duvan na duvan..ma doso kući konačno..sat vremena prošlo kak banda vec spava..ma sve ću mu po spisku ne upali li gjubre ujutro..upalio..dva se dana vozio ..i punjač gore ..vozi nevjesta i dalje...dao sam si napraviti kablove ...nebu mene niko je..l... od sad pa nadalje

Zadnja promjena: PJER; 21.10.15 14:20; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
duke
mr.spika
mr.spika

Male

PostajNaslov: Re: Kabeli za pokretanje automobila   21.10.15 14:19

Ma di si ih dao napraviti?
[Vrh] Go down
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1889
Godine : 47
Datum registracije : 12.02.2011

PostajNaslov: Re: Kabeli za pokretanje automobila   21.10.15 14:25

frend u Munji u Bjelovaru....ispitao i akumulator..ova sezona još vozi..no nagodinu drugi
[Vrh] Go down
zeljkoxt
tipko
tipko

Male
Broj postova : 51
Godine : 32
Datum registracije : 28.08.2014

PostajNaslov: Re: Kabeli za pokretanje automobila   03.11.15 12:27

Ja sam jedno vrijeme htio kupiti kablove jer imam stav da u autu trebaju biti određene stvari za "nikad neznaš" situacije. Pogledao sam dosta ovih i jeftinijih i skupljih kablova. To je sve skupa SMEĆE, s tim u autu smao čekaš kad će te zaje. Na kraju sam odustao i napravio ih sam. Igrom slučaja imao sam doma jedno 10m podzemnog strujog višežilog kabla pa sam skinuo izolaciju i odvoji dve žile, svaka fi cca 10mm. A kleme sam kupio u bauhausu i stisnuo dobro na krajevima. Iako bi bilo idealno da sam sa plinskom lemilicom zalemio krajeve i stavio termo bužir ali eto, nije mi se dalo, a i ovako su bili super. Znam da nema svatko doma viškova ali vjerojatno se može uzeti kablova u dućanima elektro materijala ili sl. Izbjegavati one jeftine kleme iz bauhausa bakrenog izgleda. To nema veze sa provodnjom struje. Frend je kupio par takvih i kablovi ne rade. Uzmemo multimetar, dva pola na jedno klemu par cm daleko , ne provodi struju. Upitnik iznad glave... pomakne sve 2 cm, sad provodi.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Kabeli za pokretanje automobila   Today at 8:47

[Vrh] Go down

Kabeli za pokretanje automobila
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kabeli za pokretanje automobila
» Sigurna soba
» Inicijativa za pokretanje proizvodnje alata