FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Migracije

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
RubberDuck
lingua
lingua

Broj postova : 489
Datum registracije : 20.01.2012

PostajNaslov: Re: Migracije   30.09.15 2:00

Baš sam si pomislil na scenario za WW III, dok sam čul da se RU i CN udružuju na bliskom istoku ... za nepovjerovati ... a, definiitivno stoje i svi vaši navodi kolega UBERSOLDAT ... čeka nas sasvim novo i zastrašujuće poglavlje svjetske povijesti, čini mi se ..
[Vrh] Go down
Delete
lingua
lingua

Male
Broj postova : 273
Godine : 22
Datum registracije : 09.01.2012

PostajNaslov: Re: Migracije   02.10.15 23:27

Hmmm... Kad sam započinjao ovu temu nisam imao u cilju raspravu oko toga ko je kome i ko je šta u svijetu, jer na ta pitanja realno možemo znati samo onoliko koliko nam serviraju mediji ili antimediji. I mišljenja će nam normalno varirati. Meni je fascinantno da se toliki broj ljudi uputio u praktički nepoznato, spavaju na zemlji, hodaju, sve što imaju nose na sebi. To nisu izbjegličke kolone, organizovane karavane ili šta ja znam šta... To su ljudi koji bar 50% puta hodaju u manjim ili većim grupicama od po nekoliko ljudi. Prije nekoliko je bio članak u novinama gdje se na desteke njih otrovalo gljivama (i to baš zelenim pupavkama). Znači neki od njih su osuđeni na golo preživljavanje, kad se usuđuju jesti nepoznate gljive. Ne bih htio da ispadnem fatalista ili šta ja znam šta, ali mi sve ovo što mi radimo na ovom forumu sve više ima smisla i sve se bojim da će nam nekad zapravo i zatrebati.
[Vrh] Go down
poljičanin
lingua
lingua

Male
Broj postova : 385
Godine : 46
Datum registracije : 28.10.2011

PostajNaslov: Re: Migracije   03.10.15 9:38

S druge strane medalje, hranu, koju su ljudi s puno ljubavi, uskraćujući možda i svojoj djeci, prikupili i donijeli, bacaju:

Nije ova seoba naroda nešto što se da lako kulupiti u neki okvir i reći to je to, to su izbjeglice koje su od stvarne potrebe, ili to su ekonomski migranti, ima tu svega.

Vjerujem da je Predsjednica u pravu kada kaže kako je u pokretu 50 000 000 ljudi (Azija: Pakistan, Bangladeš, Afganistan; Bliski istok: iznenadio sam se koliko Iranaca ide, a o ostalima onda nećemo ni govoriti; Afrika: svi), nema razloga da ne krenu svi oni koji su nezadovoljni stanjem u svojoj domovini, a takvih je previše, kada već postoji put kojim su krenuli milijuni u bolji život. (Kaže mi jedan prijatelj da je Romsko naselje u blizini njegove kuće prazno, od kako je krenuo izbjeglički val ). Za poslijedice ovog vala teško je biti prorok, vidjet ćemo to najkasnije kroz godinu dana. A da se ne bojim da će nešto krenuti po zlu, e, pa bojim se.

Stvarne poslijedice i u ovom trenutku je teško procjeniti, hotel u mom malom gradu ima golmilu otkaza u podsezoni, turisti koji su došli tu odlaze ljudima iz apartmana koje su već platili, iako nema ni jednog izbjeglice 400 km blizu. Turizam je krhka biljka, a na žalost o njoj jako ovisi naš državni proračun.
[Vrh] Go down
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 586
Godine : 31
Datum registracije : 06.11.2012

PostajNaslov: Re: Migracije   03.10.15 15:08

Podsezona nikad nije bila bolja i u tome se slazu apsolutno svi koje znan, a da smo takli tu temu. Mene jos izludjuju guzve na uskin ulicama, pa i na prometnicama. Cak su se jutros i kupali! I danas 3.10. mi se cini (iako to sigurno nije tako) da ima vise stranih tablica na cesti nego domacih. Tako da Vase malo misto vjerojatno nije toliko zanimljivo
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6666
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Migracije   03.10.15 17:34

Nas u brdima ovo zaobilazi kao i sve ostalo... i dobro i lose. Da ne cujem price na poslu (ne gledam telku) ne bih pravo ni znao da je izbjeglicka kriza.

[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2676
Godine : 62
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Re: Migracije   03.10.15 18:54

Mraz je napisao/la:
Nas u brdima ovo zaobilazi kao i sve ostalo... i dobro i lose. Da ne cujem price na poslu (ne gledam telku) ne bih pravo ni znao da je izbjeglicka kriza.

Ja je uopće nemam.
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4686
Godine : 38
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Migracije   03.10.15 19:23

Mraz je napisao/la:

Vi ste iz gorja,znači Gorštaci,brđani bi prije mi bili...
Blaženo Zagorje i GK.

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6666
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Migracije   03.10.15 19:44

No dobro... nas Gorštake sve zaobilazi!

[Vrh] Go down
poljičanin
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Migracije   05.10.15 20:58

Bojim se da smo došli do kraja.

NJEMAČKI ministar unutarnjih poslova Thomas de Maiziere:
"Budući da se u Grčkoj prema izbjeglicama ne postupa dobro, sudovi su nam zabranili primjenu Dublinskog postupka za ovu zemlju. I za Mađarsku postoje slične presude. Kad su u pitanju Hrvatska i Slovenija, situacija je drugačija. Zato moramo ispitati postoji li mogućnost masovnijeg vraćanja izbjeglica u te zemlje", rekao je De Maiziere u razgovoru za dnevnik "Stuttgarter Nachrichten" od ponedjeljka.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/njemacki-ministar-mozda-cemo-masovno-vracati-izbjeglice-u-hrvatsku-i-sloveniju/846177.aspx

Dakle, Njemačka će vratiti 80% svih migranata, dakle sve ekonomske migrante u Sloveniju i Hrvatsku.

80% od 800 000 je 640 000 ljudi, sukladno veličini države vjerojatno nas čeka 400 000 migranata. Koji će biti vrlo nezadovoljni. Ono čega sam rekao da se bojim je ono što se događa po jugu Italije, mladi nezadovoljni ljudi u snazi i revoltu:

[Vrh] Go down
Frenky
spikač
spikač

Male
Broj postova : 907
Godine : 62
Datum registracije : 18.10.2012

PostajNaslov: Re: Migracije   05.10.15 23:21

@poljičanin, taj de maiziere je kao i merkelica iz kvote DDR političara i pripada socijalističkoj internacionali.

nek si imaju migrante, kad su ih zvali, ili nek ih vrate na bliski istok i u afriku.
[Vrh] Go down
poljičanin
lingua
lingua

Male

PostajNaslov: Re: Migracije   05.10.15 23:59

E, kad bi bilo tako. Oni su ih zvali, ovi se odazvali i sada kada su došli do ruba , jer je previše odazvanih, kažu: "Mi se nećemo tako igrati, vratite se vi u Hrvatsku!"
[Vrh] Go down
termit520
bomber
bomber

Male
Broj postova : 187
Godine : 42
Datum registracije : 10.04.2015

PostajNaslov: Re: Migracije   06.10.15 1:25

neka ovo,neka ono,pa vi ste ko Big Brother,babetine
kolega Hombre najbolje kaže
šta se tiče mene,moje stajalište je jasno od početka,a ti ljudi koji im nose jabuke i hranu,piće su isti oni koji daju kunu ciganima šta prose po ulici i nose neko dijete na sebi.Ukratko,budale
Jer ko normalan može davat pare nekome ko ima više od njega? Gadno zvuči,ali tako je,to isto su i izbjeglice,oprostite,-"izbjeglice"
[Vrh] Go down
zuzonja
spikač
spikač

Male
Broj postova : 586
Datum registracije : 06.11.2012

PostajNaslov: Re: Migracije   06.10.15 11:08

Frenky je napisao/la:
@poljičanin, taj  de maiziere je kao i merkelica iz kvote DDR političara i pripada socijalističkoj internacionali.

nek si imaju migrante, kad su ih zvali, ili nek ih vrate na bliski istok i u afriku.

Merkel je CDU! Kakav socijalizam ima veze sa ton strankon. Je li domaca grana te stranke isto socijalisticka? Je li ovo troll? Nemoguce da ja tebi u tin godinama moran ista objasnjavat. Evo ti link:
https://en.wikipedia.org/wiki/Christian_Democratic_Union_of_Germany

Ova je tema skrenila tamo di je i bilo pretpostavljeno. POLITIKA! Radi mira na forumu i moga unutarnjega predlazen da se ova tema ne samo zakljuca nego izbrise, jer i pravila foruma tako nalazu!

[Vrh] Go down
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2959
Godine : 48
Datum registracije : 19.11.2011

PostajNaslov: Re: Migracije   06.10.15 12:18

@zuzonja slažem se.

Prvo ide lock a večeras brisanje.

Hombre:Ulažem oštar protest u svezi potpisa kolege Maxine.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Migracije   

[Vrh] Go down

Migracije
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2