FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Hrvatski nož Jastreb

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Šimun
guru
guru

Male
Broj postova : 2742
Godine : 22
Datum registracije : 26.06.2010

PostajNaslov: Hrvatski nož Jastreb   20.09.15 13:29

Slučajno naletio na netu i vidim prvi put ovaj nož... Baca mi ko kopija SRK od CS-a. Jel se iko susreo s njim uživo,testirao sl? Interesantno mi je jer je Hrvatska proizvodnja pa...Vidim isto tako da ga neki lik na fejsu prodaje za 1200kn??!?!?!?!?

[Vrh] Go down
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2795
Godine : 47
Datum registracije : 19.11.2011

PostajNaslov: Re: Hrvatski nož Jastreb   20.09.15 13:34

Meni ovo smrdi
Gledam rupu na drški i siguran sam da je nož korišten a i gravura nije baš postojana.
K tome cijena bezobrazna.......bježi od toga ako mene pitaš.

Hombre:Ulažem oštar protest u svezi potpisa kolege Maxine.
[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Hrvatski nož Jastreb   20.09.15 13:36

Ma ne kupujem ga,niti imam namjeru,stavio sam cijenu jer mi se čini malo prenapuhano za jednu kopiju SRK,ne podcjenjujući proizvodnju i kvalitetu ove naše verzije,gledam cijene i po njuškalo,mislim da je precijenjeno...
[Vrh] Go down
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 6519
Godine : 30
Datum registracije : 26.02.2010

PostajNaslov: Re: Hrvatski nož Jastreb   20.09.15 14:08

Koliko sam ja brzinski pronjuškao, to je neka Kordunova proizvodnja iz početka rata. Naišao sam i na jednog od 450kn. Za nešto što je rađeno u manjoj (maloj) seriji i ne proizvodi se godinama 1500kn nije puno (za kolekcionarski primjerak u mint stanju). Zašto nož i futrola izgledaju identično SRK-u... nemam pojma.

[Vrh] Go down
Šimun
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Hrvatski nož Jastreb   20.09.15 14:11

Ma da,vidim i ja ovog od 450,i jedini je na njušaklu aktivan,na ovo gore sam mislio na ove neaktivne (vidim na google fotkama),kolekcionarski da..Zanima me dal ga je netko koristio,možda bih starom kupio na poklon jedan u dobrom stanju kad dođu bolji dani..
[Vrh] Go down
siga
spikač
spikač

Male
Broj postova : 773
Godine : 38
Datum registracije : 12.09.2012

PostajNaslov: Re: Hrvatski nož Jastreb   21.09.15 9:21

kopija sa stranice Hrvatski vojnik:

Hrvatska tvrtka "Kordun", specijalizirana za proizvodnju noževa, pribora za jelo, pila i sličnih metalnih proizvoda, ima u svojem proizvodnom programu i taktički nož Jastreb.
Riječ je o nožu koji ima oštricu tzv. clip point tipa. Oštrica noža je masivna, dužine 16,5 cm. Oštrica se nudi u dvije inačice, polirana ili s mat finišem koji se postiže pjeskarenjem. Izrađuje se od kvalitetnog njemačkog visokolegiranog nehrđajućeg čelika 1.4116 tvrdoće 56 HRC. Postoje i dvije inačice drške, jedna je od čvrstog sintetičkog materijala, a druga je ustvari čvrsto namotana najlonska uzica. Sve inačice drške imaju rupu pri kraju kroz koju se može provesti dodatna uzica.
Masa noža je oko 250 grama, a dolazi s kožnim tokom. Ukupna dužina noža je 28 cm. Postoji inačica noža s rupom u oštrici u koju se uglavi ispust na posebnom čeličnom dodatku pa se dobije priručni sjekač.
Riječ je o kvalitetnom nožu koji prati uobičajene svjetske standarde taktičkih noževa koji su vrlo popularni među profesionalnim korisnicima.
[Vrh] Go down
Svizac
tipko
tipko

Male
Broj postova : 76
Godine : 59
Datum registracije : 08.08.2014

PostajNaslov: Re: Hrvatski nož Jastreb   22.09.15 0:10

siga je napisao/la:
kopija sa stranice Hrvatski vojnik:

Hrvatska tvrtka "Kordun", specijalizirana za proizvodnju noževa, pribora za jelo, pila i sličnih metalnih proizvoda, ima u svojem proizvodnom programu i taktički nož Jastreb.
Riječ je o nožu koji ima oštricu tzv. clip point tipa. Oštrica noža je masivna, dužine 16,5 cm. Oštrica se nudi u dvije inačice, polirana ili s mat finišem koji se postiže pjeskarenjem. Izrađuje se od kvalitetnog njemačkog visokolegiranog nehrđajućeg čelika 1.4116 tvrdoće 56 HRC. Postoje i dvije inačice drške, jedna je od čvrstog sintetičkog materijala, a druga je ustvari čvrsto namotana najlonska uzica. Sve inačice drške imaju rupu pri kraju kroz koju se može provesti dodatna uzica.
Masa noža je oko 250 grama, a dolazi s kožnim tokom. Ukupna dužina noža je 28 cm. Postoji inačica noža s rupom u oštrici u koju se uglavi ispust na posebnom čeličnom dodatku pa se dobije priručni sjekač.
Riječ je o kvalitetnom nožu koji prati uobičajene svjetske standarde taktičkih noževa koji su vrlo popularni među profesionalnim korisnicima.

Na web stranicama Korduna iz Karlovca u katalogu, pod noževi više nema niti jednog proizvoda. http://www.kordun.hr/lav/katalog/nozevi/noz.php Očito je, da se više ne proizvodi, a jedan korišteni u ponudi na oglasniku Njuškalo, je bez slike i prodavač ga cijeni 1000 kn. A onoj na "aukcije.hr" ima početnu cijenu od 1500 kn, navodno nekorišten? I ja sam jednom kupio HV vojno šatorsko krilo, "nekorišteno", koje kada sam ga pregledao, vidio da to nije točno, ali mi se nije isplatilo, vračati ga poštom, budući da je prodavač bio iz Slavonije.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Hrvatski nož Jastreb   Today at 7:44

[Vrh] Go down

Hrvatski nož Jastreb
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Hrvatski nož Jastreb
» Jastreb - najbolja lovna ptica u survivalu
» Novi hrvatski nož